ZNOWU OSZUKALI KACZYŃSKIEGO?

Nasi wrogowie stosują prosty mechanizm i powtarzają go z zadziwiającą bezczelnością. Co gorsza, Jarosław Kaczyński – wytrawny skądinąd gracz polityczny – daje się łatwo ogrywać.

Zagrywka z łagodną kampanią prezydencką była łatwa do rozszyfrowania. Wystarczyło słuchać ostrzeżeń wrogów i postępować odwrotnie. Najtrafniej ten mechanizm pokazał Aleksandr Ścios:

„Absolutny prymat przysługuje jednak grupie rządzącej w nadążaniu za rosyjskimi instrukcjami dotyczącymi komentowania zachowań opozycji wobec tragedii smoleńskiej. Generalną zasadę związaną z interpretacją postawy PiS-u sformułował już 12 kwietnia 2010 roku "Moskowskij Komsomolec" gdy obwieścił, że "jest już pewne, iż śmierć Kaczyńskiego zostanie wykorzystana do celów politycznych". Dla pewności, instrukcję powtórzono po kilku dniach w publikacji "Komsomolskiej Prawdy" gdzie pojawiła się wypowiedź Siergieja Markowa deputowanego do Dumy Państwowej, który wyraził obawę, że „katastrofa pod Smoleńskiem i tragedia katyńska będą wykorzystane w kampanii wyborczej, co po raz kolejny nastroi zwykłych Polaków przeciwko Rosji i ochłodzi dwustronne relacje”.

Już w kilka dni później, w wypowiedziach ludzi Platformy pojawiły się zarzuty, jakoby prezes PiS chciał wykorzystywać śmierć brata w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. 26 kwietnia poseł PO Adam Szejnfeld, komentując decyzję Kaczyńskiego o kandydowaniu ostrzegł, że „jeśli PiS i Jarosław Kaczyński będą chcieli wykorzystać dramatyczną, traumatyczną sytuację, to tylko zaszkodzą tym swojej kampanii”, zaś ówczesny kandydat PO Komorowski nie omieszkał podzielić się uwagą, że "druga strona, prowadząc kampanię, umiejętnie zagospodarowuje nastrój żałoby. Trzeba bardzo uważać, żeby nie tworzyć wrażenia nadużycia nastroju żałobnego”.” Aleksander Ścios, MY – OPOZYCJA, Salon24.pl

Kampanię prezydencką 2010 można było więc wygrać tylko wykorzystując w niej Smoleńsk i nastrój żałoby narodowej. Tak przynajmniej twierdzili nasi wrogowie. Jarosław Kaczyński jednak nie zrobił tego, czego najbardziej obawiał się układ. Posłuchał swoich speców od wizerunku i sztabu wyborczego, a ci słuchali biłgorajskiego „członka z ramienia”.

W marcu ostrzegałem, po co jest zabawa z sondażami, dającymi nadzieję na demokratyczne zwycięstwo w najbliższych wyborach:

„Obecne zabawy sondażowe dające PiS wielkie szanse mają więc być dla opozycji fałszywą nadzieją, że władzę da się odzyskać w jesiennych wyborach. Mają skłaniać JK do łagodzenia nastrojów i do niekonfrontacyjnego przygotowywania się do rocznicy tragedii smoleńskiej. Patrioci mają łudzić się, że zwycięstwo PiS w najbliższych wyborach jest nieomal pewne. Mają nie dostrzec okazji do pokrzyżowania planów GTW. Wiara w łatwe i pewne zwycięstwo na jesieni to metoda razwiedki, by przeczekać kolejny niebezpieczny dla niej okres początku kwietnia. Nie muszę dodawać, że gdy niebezpieczeństwo minie, powrócą bezpardonowe ataki na Jarosława Kaczyńskiego, a sondaże (i wynik wyborczy) znowu wrócą do normy.” DLACZEGO PRZEKRĘCILI WAJCHĘ? Salon24.pl

W niedzielę do Warszawy zjechało się kilkadziesiąt tysięcy ludzi w bojowych nastrojach. Jarosław Kaczyński nie przedstawił wcześniej jednak żadnego konkretnego planu i nie wyartykułował konkretnych żądań, z jakimi mamy jechać do Warszawy (zrobiła to jedynie dzielna kobieta, Ewa Stankiewicz, która teraz z niewielką grupą osób walczy z przeważającymi siłami HGW). Manifestacje przebiegły pokojowo, za co nawet Kaczyński pochwalił przybyłych. Jaka jednak była reakcja naszych wrogów? Oskarżyli go natychmiast o rozpętanie wojny domowej!

Tym to prostym sposobem Jarosław Kaczyński został po raz kolejny prostacko ograny. Nie dość, że zapewnił pokojowy przebieg rocznicy, to jest winny wywołania wojny i zapewne niedługo będzie musiał bronić się przed delegalizacją PiS. Kampania nienawiści salonu będzie się tymczasem rozwijała w najlepsze. Wybory jesienne przegramy i bez żadnych przeszkód dokona się „dorżniecie watahy”.

Czy nie lepiej byłoby więc odpowiadać za prawdziwe, a nie domniemane polityczne „winy”? Piłsudski wybrał właściwie…

Panie Premierze, najwyższy czas zmienić doradców!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

14-04-2011 [00:43] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

na poprawę Polski.Wątpię, aby druga taka się powtórzyła. Proszę nie słuchać kościoła bo oni już się sprzedali.Naród przyjechał do Warszawy, a "Oni"/władza/ byli przerażeni.I trzeba to było odpowiednio wykorzystać. Inaczej wyborów w jesieni NIE wygramy! Modlitwy tu nie pomogą. Ktoś żle Panu Jarosławowi doradza.

Obrazek użytkownika Gość one

14-04-2011 [01:23] - Gość one (niezweryfikowany) | Link:

może nie tyle powinien wezwać do szturmu na pałac namiestnikowski ile powinien sformułować pewne żądania
postulaty. powinien napewno powiedzieć coś więcej.
całkowita racja z panem Chojeckim. zawsze postepowac odwrotnie do tego co mówi salon. bo salonowi podpowiada
Moskwa to oczywiste
pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kazia

14-04-2011 [07:25] - Kazia (niezweryfikowany) | Link:

Nie zgadzam się z Panem. Proponuje Pan nieodpowiedzialne i niepotrzebne działania. Czego Pan oczekuje? Powstania narodowego? Zachęty J.Kaczyńskiego do zamachu stanu?. Mnie przemówienie Pana Premiera bardzo podobało się, dawało jasne wskazówki, do czego dąży PiS po przejęciu władzy. Określało program partii na przyszle lata. Nie wydaje mi się, aby odoby, które przyszły na manifestację oczekiwały wezwania do ataku. To było całkowicie pokojowy wiec.
A dla Pana rada - Proszę napić się zimnej wody....

Obrazek użytkownika residenzpalast

14-04-2011 [08:26] - residenzpalast (niezweryfikowany) | Link:

co by nie gadac to od dluzszego czasu Kaczynski ma wyjatkowy niefart do doradcow.. Albo go wpuszczja w maliny, albo sa NIELOJALNI . Inna sprawa to cale te zabiegi socjotecniczne ( przeciez do cholery Jarek nie jest ubezwlasnowolniony) i wieczne lawirowanie...a jezlei cos mosniej to ma fatalny dobor slow/ gestow i calej tej otoczki- jak sie nie potrafio trzeba brac przyklad nawet od diabla..czy powiedzmy tej sitwy z UW&Co i walczyc ta sama bronia a nie bawic sie w jakies gierki/ grepsy. A jak uderzyc to nie zeby ktos przetarl reka twarz a rzucic przeciwnika na glebe! Czy nie sadzicie ze najwyzsza pora pier***** piescia w stol i gadac po ludzku bez owijania w bawelne i tej chorej "poprawnosci politycznej"? I tak mu sie na kazdym kroku dobieraja do dupy, gryza po pietach a najchetniej rzuciliby mu sie do gardla i rozerwali go na strzepy...

Obrazek użytkownika Naiwniak

15-04-2011 [09:23] - Naiwniak (niezweryfikowany) | Link:

Byli już doradcy w Sierpniu 1980

byli i później przy Okrągłym Stole.

Dziwne, że tylko jednej stronie źle się doradza

a może Ci doradcy to takie przebierańce jak śpiewał

Andrzej Rosiewicz, a może oni swszyscy to przebierańcy i tak zwodzą, że to niby

doradcy, a oni chcą dobrze. Czyż tak nie było w kampanii, że pan I sekretarz był patriotą

czy to też doradcy wymyślili? po co w ogóle nam ktoś kto sam nie myśli tylko słucha doradców.

Może to doradzano by rozbroić nas dając kapiszony by był strzał bez szkody dla doradców.

Pan premier nie obiecał że nie będzie premierem, dlaczego nie było święta trzech króli ustanowionego za

premiera doradcy odradzali? Dlaczego nie sprowadzono Polaków z Kazachstanu za premiera ?

i wiele inych dziwnych zachowań. W S Z Y S T K O przez doradców ? !!!!

Obrazek użytkownika MIETEK

14-04-2011 [09:15] - MIETEK (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kaziu, zamach stanu mielismy rok temu, dzis nalezy pomyslec, jakiego "fortela"uzyc by przywrocic(ocalic) to co
pozostalo, a jest wartoscia ze wszech miar bezcenna. Ta wartoscia jest BOG i PATRIOTYZM. Innymi slowy, Bog daje nam
szanse byc patriotami. Bog wspomaga tch, ktorzy sa silni w wierze, a zatem musimy dazyc, na wszelkie mozliwe sposoby
do poznania prawdy. Prawda wymaga poswiecen, a nawet ofiar.To Pani powinna "napic sie zimnej wody" i przemyslec raz jeszcze swoje , tu zamieszczone spostrzezenia. Pozdrawiam MIETEK USA

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [12:39] - Paweł Chojecki | Link:

To apel nie tylko do Pani, ale i kilku innych osób. Wyraźnie pochwaliłem w tekście działania Ewy Stankiewicz - czy na przykład JK nie mógł zrobić tego samego? Ja nie piszę tu o stawianiu kos na sztorc i proszę mi tego nie imputować!!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Kazia

14-04-2011 [19:00] - Kazia (niezweryfikowany) | Link:

W tekście, moim zdaniem jednak wnosi Pan o radykalne działania. Nie o pochwały.
Pani Stankiewicz jest dojrzała. Jest dorosła nie tylko wiekiem, lecz i ma dorosłą duszę. Dlatego nie oczekuje pochwał na wiecu. I sądzę, że nikt mocno zaangażowany w odnowę moralną Polski nie oczekuje pochwał. Bo i za co? Za to, że są Polakami i stoją wyprostowni?, że robią to co powinni?
JK podziękował wszystkim. Tak samo, jak wszyscy podziękowali JK i sobie nawzajem za obecność i wsparcie. Oprócz sobie nawzajem - tego dnia podziękowano przede wszystkim Bogu. Bo to jemu należy się wdzięczność nas wszystkich. I to poczucie współwdzięczności Bogu i nam wszystkim oraz mocne trzymanie sie zasad powinno wyznaczać nasze działanie. Innaczej czym będziemy się różnić od przeciwników, czym będzie się różnić PiS i JK, gdy zacznie traktować nas instrumentalnie. Na szczęście JK tego nie robi. Jest po prostu odpowiedzialny za ludzi, którzy mu zawierzyli.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [12:36] - Paweł Chojecki | Link:

Ale to nie zdejmuje z niego odpowiedzialności!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika aleksander30

14-04-2011 [01:43] - aleksander30 (niezweryfikowany) | Link:

Ja już powoli oswajam się z przegraną. Tablica z kamienia to też majstersztyk. PiS brnie w przepaść! Komoruski potwierdza tylko - jesteście na kursie i ścieżce.
Po pierwszym newsie o tablicy użyłem wszelkich sił aby podrzucić przestrogę o tym aby nie brnąć w to! Niestety PiS w osobach celebrytów parlamentarnych dostało sraki rzadkiej jak nigdy! Kiedy Deresz czerwienieje z oburzenia
to to nie jest sygnał, że coś tu nie tak?! Co przyszło do głowy Kurtykowej aby wozić tablice na głazy w tym strasznym miejscu? Adorację brzozy i kamienia zostawmy Dereszowi! Nie wolno kultywować tego miejsca!!!
A to co Pan tu napisał jest SEDNEM. Dziękuję.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [12:35] - Paweł Chojecki | Link:

Mam satysfakcję, gdy spotykam ludzi, z którymi rozumiem się na odległość przy niewielkiej ilości słów.

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika m@rek

14-04-2011 [06:06] - m@rek (niezweryfikowany) | Link:

Panie Pawle, mysle ze dosyc celnie Pan opisal ta sytuacje. Ale jeszcze Polska nie zginela...
Juz dzisiaj jest wiadomo ze historia kolem sie toczy, i wlasnie dlateo trzeba brac przyklad z Pilsudskiego!

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić k...y i złodziei, mości hrabio!

Obrazek użytkownika Sceptyk

14-04-2011 [08:11] - Sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Zastanów się, co piszesz w tych swoich odezwach, mianujący się pastorem sekciarzu z Lublina. Rewolucję chcesz robić? Z dala, nie swoimi rękoma? Marzy ci się rozlew krwi pewnie, co?
A o co chodzi z tym "bić k...y i złodziei"? Może o atak na Kościół Katolicki - w końcu to ten Kościół PAN, panie Chojecki, nazwał "Wielką Prostytutką".

Obrazek użytkownika Gillan3

14-04-2011 [12:18] - Gillan3 (niezweryfikowany) | Link:

czyli namawiania do wojny domowej,chociaż kilkunastu panom z ELYTY pasowałoby dać w mordę.Jeżeli na nas plują to nie należy otwierać parasola tylko bić w pysk.Oni tak pstępują i nic im się nie dzieje.JUż 3,5 roku PIS stara się być poprawny i jak na tym wychodzi?Traktuja ich z buta przy oklaskach mediów.

Obrazek użytkownika RÓŻA

14-04-2011 [08:57] - RÓŻA (niezweryfikowany) | Link:

Ludzie przecież my jesteśmy inteligentnym narodem dlaczego się dajemy oszukać wyprowadzić w pole tym szujom.przecież nas jest wielu i znowu przegramy wybory ,a potem jeszcze gorzej.C o r o b i ć

Obrazek użytkownika andrzek

14-04-2011 [09:31] - andrzek (niezweryfikowany) | Link:

dużo racji !!!!

Obrazek użytkownika Supertramp

14-04-2011 [09:35] - Supertramp (niezweryfikowany) | Link:

Nie mogę zgodzić się z tym co tu przeczytałem. Myślę, że wrogowie Polski tylko na to czekają. Naród albo jest mądry i widzi co się dzieje, albo jest ślepy i dokonuje złych wyborów.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [12:32] - Paweł Chojecki | Link:

"Naród albo jest mądry i widzi co się dzieje, albo jest ślepy i dokonuje złych wyborów."

To, że naród od lat jest ślepy, to oczywista oczywistość. Jedyną szansą była skuteczna akcja oświeconych - a Ci właśnie zebrali się w niedzielę w Warszawie, po czym potulnie rozjechali się do domów, by czekać na demokratyczne wybory w jesieni. Paranoja....

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika zet

14-04-2011 [17:31] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Będą mieli teraz dwa dni na machlojki,tak jak mieli zaświadczenia do głosowania na wczasach.A ile tych zaświadczeń wydali?A dlaczego 10-cio krotnie wzrosła liczba unieważnionych kart do głosowania w wyborach prezydenckich?Ktoś z mojej rodziny był w komisji wyborczej i wiem co tam próbowali.Przeliczyli się tylko i wybrali na przewodniczącą moją młodą kuzynkę,która nie miała raczej pojęcia( tak myśleli)o czymkolwiek.Przeliczyli się,gdy chcieli podstępnie zdobyć jej hasło do programu wyborczego.
Po tym ,jak unieważnione karty do głosowania z wyborów prezydenckich walały się nie tak dawno po Włocławku,postarają się lepiej likwidować dowody fałszerstwa.Na każdej karcie było skreślone nazwisko Kaczyński Jarosław i to w I i II rundzie.

Obrazek użytkownika zet

14-04-2011 [17:31] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Będą mieli teraz dwa dni na machlojki,tak jak mieli zaświadczenia do głosowania na wczasach.A ile tych zaświadczeń wydali?A dlaczego 10-cio krotnie wzrosła liczba unieważnionych kart do głosowania w wyborach prezydenckich?Ktoś z mojej rodziny był w komisji wyborczej i wiem co tam próbowali.Przeliczyli się tylko i wybrali na przewodniczącą moją młodą kuzynkę,która nie miała raczej pojęcia( tak myśleli)o czymkolwiek.Przeliczyli się,gdy chcieli podstępnie zdobyć jej hasło do programu wyborczego.
Po tym ,jak unieważnione karty do głosowania z wyborów prezydenckich walały się nie tak dawno po Włocławku,postarają się lepiej likwidować dowody fałszerstwa.Na każdej karcie było skreślone nazwisko Kaczyński Jarosław i to w I i II rundzie.

Obrazek użytkownika Gość

14-04-2011 [10:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

zamach. To, co rząd wczoraj robił to jawna prowokacja do wojny domowej. Mają na sumieniu 96 osób i chcą spacyfikować opozycję.Prowokują,... aż naród wybuchnie. I o to im chodzi. Boją się, a tacy są zdolni do wszystkiego.Tu musi być wdrożony inny plan, a nie same modlitwy. Oni na to są nie nieczuli, plują, śmieją się nam w twarz i judzą. Tu musi być opracowana mądra strategia, bo poleje się krew i to niedługo.Trzeba jak najszybciej odsunąć od rządu ludzi którzy zdradzają interesy Polski.

Obrazek użytkownika Sizar

14-04-2011 [17:42] - Sizar (niezweryfikowany) | Link:

"Do 15 maja ma być gotowy plan funkcjonowania miasta na wypadek wojny. Jego opracowanie zarządził prezydent Lublina."

"Opracowanie takiego dokumentu to obowiązek wynikający z rządowego rozporządzenia i wytycznych wojewody - uspokaja Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta."

http://www.mmlublin.pl/366705/...

Może to rutyna... a może nie.

Obrazek użytkownika Niemiec

14-04-2011 [13:45] - Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Czy pan Kaczynski zostal ograny ( amy wraz z nim ) czas pokarze!Pana uwaga co do "czytania ze zrozumieniem" jest wpelni uzasadniona.bardzo czesto mam wrazenie,ze wielu rodakow czyta tekst i albo kompletnie go nie rozumie,albo zbyt doslownie bierze to co jest w nim napisane.To sie nazywa :brak wyrobenia politycznego,brak dojrzalosci politycznej,ktore pozwalaja wyciagac odpowiednie ,racjonalne (!) wnioski z wypowiedzi politykow czy tekstow omawiajacych bierzace problemy.I tu tkwi caly problem,ktory najogolniej ujal Pan slowem "ogrania".Spoleczenstwo dojrzale politycznie,a polskie niestety do takich zaliczyc sie (jak na razie) nie da,nie jest w 100% odporne na manipulacje mediow i arogancje i populizm politykow (PO),ale potrafi w duzym stopniu przefiltrowac ta cale medialna papke (w Przypadku Polski uzylbym sformulowania "szambo") i kirowac sie w miare racjonalnymi przeslankami.Dlatego mysle jednak ,ze nawet gdyby pan Kaczynski eksponpowal bardziej (pomijam tutaj role p.Kluzik i jej ferajny)role Smolenska to i tak wybory bysmy przegrali.Nie mozna bowiem wygrac wyboorow,ktore nie sa tajne,wolne i w czasie ktorych nie dochodzi do falszerstw na moim zdaniem wielka skale! Sadze,ze tak bylo biorac pod uwage to co dzialo sie w ostatnich wyborach samorzadowyczh i to co stalo sie okolo polnocy w czasie drugiej tury wyborow prezydenckich,gdy okazalo sie ze prowadzi pan Kaczynski! Sprawa drugorzedna jest ile glosow o gdzie! Nie ma znaczenia! Wystarcza to 98 glosy w ambasadzie w Bruxeli,gdzei ich zlapano za reke! Dla czlowieka Zachodu jest to faszerstwo wyborcze skutkujace uniewaznieniem calych wyborow,a dla polskiego wyksztalciucha rodem z PO,PSL-u (ci z awansu spolecznego) i SLD tzw.czyn o niskiej szkodliwosci spolecznej.
Dlatego sadze,ze musimy zachowac zimna krew i nie dac sie sprowokowac.Obchody byly wspaniale i naja nam otuche.To co powiedziano i pokazano w tym czasie trzeba dalej podsycac,zeby w czasie wyborow pod kazda urna warowalo paru ludzi,ktorzy kochaja Polske i demokrycje! A to co i jak Pan pisze traktuje jako czesc tych dzialan,ktore nie pozwola nam stracic sil i animuszu na tych ostatnich metrach.A "nasi" to wszyscy ci ktorzy nienawidza zla i klamstwa!Nawet ostatnio kibice Legii pokazali co mysla o wspolczesnej Trybunie Ludu :Gazecie Wyborczej! Niezalezna to pokazuje! I wasnie tak rodzi sie spoleczenstwo obywatelskie! I niech Pan nadal gluje w du.. swoimi ostrogami tego polskiego Zubra,zeby nie skapcial przed ostateczna rozgrywka!
Pozdrawiam
P.S.
Marszalek mogl jednak liczyc na wojsko i oficerow,ktorzy juz dawno daliby po mordzie czlonkom tzw.Strazy Miejskiej w Warszawie! Chociaz uzyliby do tego bata,bo nie brudziliby sobie rak taka chalastra!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [15:09] - Paweł Chojecki | Link:

Zawsze z wielką  przyjemnością czytam Pańskie uwagi. Co do wyborów prezydenckich, to szansą była raczej pierwsza tura. PiS zaprzepaściło nie tylko szansę na mobilizację narodu eksponując prawdę o zdradzie stanu, ale i nie doprowadziło do powstania szerokiego frontu politycznego (zwyciężyło myślenie partyjne - wiem coś o tym z pierwszej ręki). Co do wydarzeń obecnych - czy naprawdę wierzy Pan, że oni odpuszczą te wybory i dadzą nam wygrać? Że staruszki pod urnami coś tu zmienią??? Nas nie ma tak dużo - oni to wiedzą. Rozproszeni po Polsce nic nie możemy zrobić. Bali się jedynie teraz - że zgromadzeni razem możemy czegoś dokonać. Teraz nas rozgniotą pojedynczo...

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Heretyk

14-04-2011 [18:51] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

ma PIS to 8/10 osób zacznie cytować : Żakowskiego, Najsztuba, Lisa, Michnika i Niesiołowskiego

To o czymś świadczy, jeśli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy, to powinien jak najszybciej odejść z polityki i przestać denerwować 8 milionów najwierniejszych wyborców na świecie.

Wystarczy wymienić te nazwiska : Marcinkiewicz, Kaczmarek, Kamiński (europoseł), Poncyliusz by w 100 % zgodzić się z tezą pana Chojeckiego.
Doradcy powinni odejść.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

14-04-2011 [21:05] - Paweł Chojecki | Link:

Obrazek użytkownika Heretyk

14-04-2011 [23:31] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

i przedterminowych wyborów bo "premier mieszkał z mamą, kotem i nie miał konta w banku"

właśnie po 20 latach dzielnego marszu w jedynie słusznym kierunku wyznaczanym przez kolejne wcielenia UW doszliśmy do ściany z napisem 800 mld pln długu.
To , że na czele NBP stoi teraz facet , który nam te pieniądze pożyczał jako pracownik MFW pewnie nie ma nic do rzeczy...

Obrazek użytkownika stokolesny

16-04-2011 [00:12] - stokolesny (niezweryfikowany) | Link:

jedno tylko powiem, wybrana aktyka jest światna, słuszna i niezbędna tak trzymać Pnie Jarosławie, pomyście:
1. co by było gdyby Prezes wybory prezydenckie wygrał,
2. w jakiej niezręcznej by stanął sytuacji,
3. finał byłby tragiczny albowiem przegralibyśmy wszystko,
dlatego uważam że działania Prezesa są najlepsze z możliwych
z poważaniem
stokolesny

Obrazek użytkownika RYSK

16-04-2011 [19:21] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

raczej lichym, co z pana doradzania upr , rozplynela sie w mgle, a partyzantow niby pomocnych to mamy az nadto , od zawsze bruzdzisz pis-owi, tu niby pochwala , a sedno sprwy jak u jurka i giertycha, jam sama MADROSC, POPROWADZE DO ZWYCIESTWA, z takimi doradcami jak wasc , bylo by z 14%- o to ci chodzi

Obrazek użytkownika szara wilczyca

17-04-2011 [01:56] - szara wilczyca (niezweryfikowany) | Link:

/Bóg dał nam też rozum i mozliwość unikania pułapek, w które już raz daliśmy się złapać/

Analogia do inicjatywy poselskiej z 1992 r. w wykonaniu JKM jest aż nadto widoczna w przypadku obecnie uruchamianej kampanii PiSu wyglądającej jak NARRACJA O POWROCIE IV RP.

Pomysł na IV RP- jako hasło polityczne został wyartykułowany (to bardzo ważne) przez PO załozoną, jak wszyscy wiemy, przy udziale słuzb specjalnych.
Narracja o IV RP, to w istocie "narracja-mit założycielski" Platformy, która zawłaszczyła nim naturalny, prawicowy elektorat PiSu.
Wszyscy pamiętamy, jak PiS (nabrany na tę NARRACJĘ jak na widelec) zaproponował Platformie w 2005 r. koalicję.
Odrzucenie tej propozycji zweryfikowało ostatecznie PO jako formację polityczną.
Czemu miała narracja o IV RP słuzyć ? Czyż nie zogniskowaniu a następnie zdemonizowaniu (przez czarny PR) polskiego patriotyzmu ?
Na tym haśle - jak na zużytym i nieskutecznym wehikule - PiS już nie dojedzie do zwycięstwa.
Merdia dokonały manipulacji na pierwotnym sensie IV RP, czyniąc z tego hasła synonim państwa grozy dla wszystkich, którzy mają cokolwiek na sumieniu....
Zawołanie o POWRÓT IV-tej RP działa dziś jak straszak nie tylko na tych "równiejszych" dających sobie świetnie radę w "dzikim kraju", ale takżę na wszystkich mniej lub bardziej wykluczonych w państwie przeżartym korupcją,oszustwem i nadzorem rodem z Orwella.
Dodatkowo, wynoszony obecnie sztandar Nowej Prawicy ma wytrącić PiSowi oręż w walce o głosy wyborców.
Który to już raz ?
Dlatego należy uważać na zgniłe jabłka (układ wrocławski w PiS ?), które dały się swego czasu sfilmować z Beger...
Kontynuacja dzieła Lecha Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości jest jedynym ratunkiem dla Polski i Polaków.
Należy ją jednak prowadzić z głową oraz CZYSTĄ i POPULISTYCZNĄ, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, NARRACJĄ.
Ano właśnie.
RZECZPOSPOLITA POLSKA - czyż taka NARRACJA nie byłaby skuteczną, czystą i (jak do tej pory) nie zawłaszczoną przez doradców spod znaku Morfeusza...
Przypomnijmy sobie, co powiedział śp.Kardynał Wyszyński o przewadze "synów tego świata" nad "synami światłości".