„TO BYŁ ZAMACH”

W szanującym się państwie (a za takie uważam Białoruś pomimo różnych negatywnych ocen) takie wydarzenie, jak wybuch w metrze zostaje od razu jasno zakwalifikowane („To był zamach”). Następują po nim adekwatne działania (wzmocnione środki bezpieczeństwa i groźba pod adresem ewentualnych sprawców). Tak samo zareagowałby Izrael czy USA. A jak reaguje polski nie-rząd?

Pomimo, że to Rosja odpowiadała za przygotowanie lotniska i dopuszczenie do przyjmowania samolotów, pomimo tego, że od pierwszych minut Rosja kłamała w sprawie okoliczności katastrofy (np. cztery podejścia). Rosja manipulowała polskimi delegacjami zarówno przed, jak i po katastrofie, ciało polskiego Prezydenta leżało prawie w błocie i przewieziono je brudną ciężarówką – co robiły władze PRL-bis? Tusk przyjechawszy na miejsce katastrofy, nawet nie podszedł do ciała Prezydenta swojego kraju, tylko pozował do zdjęć i przytulał się z Putinem. Władza nawoływała do pojednania z Rosją i oddała jej śledztwo w sprawie katastrofy.

Gdybym miał jakiekolwiek nadzieje wobec naszych kacyków, napisałbym: „Uczcie się pętaki od Białorusi”, a tak – nic nie napiszę...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ImreKiss

12-04-2011 [16:49] - ImreKiss (niezweryfikowany) | Link:

to porównanie z Białorusią chyba nietrafione. moim zdaniem, i chyba nie tylko tam jest prawdopodobieństwo, że za zamachem stoi sama Białoruś. podobne metody jak w Biesłanie i być może WTC tylko powody i cel inne. więc teraz winnych to oni sobie mogą szukać.

Co nie zmienia faktu, że nasz coraz bardziej kompromitujący się rząd do spółki z rusami ponosi pełną odpowiedzialność za, nie katastrofę smoleńską (bo tak jakoś "dziwnie" się utarło w mediach) , tylko za zamach smoleński.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość z podróży

12-04-2011 [17:47] - Gość z podróży (niezweryfikowany) | Link:

Pętaki to komplement raczej. I jak to komplement, przesady pełny.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-04-2011 [19:25] - Paweł Chojecki | Link:

Przecież zaznaczyłem, że gdybym miał co do nich jakiekolwiek nadzieje, to bym tak napisał.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-04-2011 [19:26] - Paweł Chojecki | Link:

Tu nie chodzi o prawdopodobieństwa zamachów, tylko o reakcje rządu poważnego państwa.

Obrazek użytkownika Witek

13-04-2011 [12:07] - Witek (niezweryfikowany) | Link:

Nad sposobem reakcji można dyskutować, ale jak ktoś powyżej napisał podłożenie bomby w metrze wyczerpuje znamiona zamachu , jest to pewne od momentu wybuchu więc i reakcja rządu jest reakcją na zamach. W wypadku Smoleńska do dzisiaj nie wiemy do końca co było przyczyną bezpośrednią katastrofy, więc jak można oczekiwać od rządu żeby reagował tak jak by to był zamach na 100 %. No błagam. To że dla Pana jest jasne że w Smoleńsku doszło do zamachu to naprawdę nie znaczy że wszyscy wkoło mają postępować tak jak Pan by postąpił.Czyli, być może kompletnie nieodpowiedzialnie. Poza tym wybuch w metrze był na terenie własnego państwa , a katastrofa odbyła się na terenie obcego państwa .Ja wiem ,że mędrców od analizowania różnych zdarzeń post factum jest cała masa-należało zrobić to i to mówią jedni albo to i to mówią drudzy, ale jest to typowa gdybologia ,gdyż nikt nie wie jak potoczyłyby się sprawy , gdyby postąpiono inaczej, według recept np Pana.I nie może Pan stwierdzić dzisiaj ,że gdyby postępowano wg Pana rad to teraz bylibyśmy już po wyjaśnieniu całej sprawy, i winni "zamachu" byliby zdemaskowani przed światem a Rosjanie kajaliby się na kolanach za to że zabili nam Prezydenta.No chyba ,że Pana nie doceniam i uważa Pan właśnie tak. Witek

Obrazek użytkownika Dana

12-04-2011 [19:57] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

swoje spostrzeżenia:
Rosja nie manipulowała polskimi władzami; "polskie" władze z Rosją paktowały, bo nie umiały poradzić sobie z patriotami Polski, również z patriotycznym społeczeństwem. Doszli do wniosku, że tylko zlikwidowanie ważnych patriotów umożliwi im zwycięstwo i zapanowanie reżimem nad społeczeństwem.

Posdrawiam serdecznie z nadzieją w sercu.

Obrazek użytkownika crom

12-04-2011 [20:09] - crom (niezweryfikowany) | Link:

Coz to za porownania katastrofy smolenskiej do zamachu w metrze
Nie ta metoda, nie ta ideologia i nie ten styl. Liczysz Pan na glupcow?
Podajesz pan jakies dziwne zestawienia chyba sam Pan nie wierzysz, ze to prawda.
Wydaje mi sie, ze powinien sie Pan zastanowic nad publikowaniem bloga na Niezaleznej...

Obrazek użytkownika M

12-04-2011 [21:26] - M (niezweryfikowany) | Link:

Też uważam, że Ch. nie powinien publikować na Niezależnej. Człowiek, który sobie założył "prywatny kościół" i nazywa się sam "pastorem", to niby kim jest i co to jest za grupa? Niestety Pan Sakiewicz mimo, że o tym doskonale wie nie reaguje.

Obrazek użytkownika ObserVer

13-04-2011 [17:37] - ObserVer (niezweryfikowany) | Link:

A może by tak zamiast pisać co ktoś powinien, czy też nie, zapytać samego siebie nie o wyznanie wiary kogokolwiek, ale czy jest on polskim patriotą, czy zdradzieckim POmiotem. Każdy patriota powinien móc tu publikować swoje opinie, a zdrajcom, na POhybel .... W Polsce jet miejsce dla każdego Polaka-patrioty, bez względu na wyznanie, czy też pochodzenie. Jeśli masz inne zdanie, to może lepiej byłoby ci w Rosji lub na Białorusi ...

Obrazek użytkownika Mycha

12-04-2011 [21:42] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Tobie tylko chodzi o to, że o tym wszystkim co się stało w Smoleńsku nie powinno się mówić słowa "zamach", nieprawdaż? "Nie ta metoda, nie ta ideologia, nie ten styl", crom. A głupców tu nie ma. Zapamiętaj to.

Obrazek użytkownika Dana

12-04-2011 [20:10] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

chcę wyrazić i w tej sprawie swoje przekonanie.
Otóż, moim zdaniem, zdjęcie tablicy było uzgodnione z "polskimi" władzami i wykonane w tym celu, aby wszystkim matołom w Polsce i gdzieś np. w Angli, wbić do niemyślących głów, że to brzoza rozerwała tupolewa w drobny mak.
To był sprytny, wyreżyserowany zabieg, aby w świat poszedł przekaz, że samolot zahaczył o brzozę.
I naprawdę nie wierzę, że to był przypadek a komoruski o tym nie wiedział.
Od września 2009 oni ściśle współpracują.

Obrazek użytkownika Andrzej Dębski

12-04-2011 [20:19] - Andrzej Dębski (niezweryfikowany) | Link:

Samolot z Prezydentem 10. IV. 2010 został strącony rakietą podczas odejścia z nad lotniska. Plan przygotowany był przez ludzi z WSI. Wykonawcami byli znajomi z czasów komunizmu z terenu Rosji. Polski wywiad wiedział ale ktoś uniemozliwił reakcję. Koniec snu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

12-04-2011 [23:04] - Paweł Chojecki | Link:

Obrazek użytkownika LB-NY

12-04-2011 [21:01] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Niedawno wyczytałem w prasie niepolskiej, że Polska plasuje sie za Białorusią w produkcji przemysłowej na głowę. Mam zatem takie gramotne zapytanie: dotychczas jeśli pisano o Białorusi to pisano o buractwie tego kraju z Łukaszenką jako burakiem numer 1, a jak w świetle tego faktu określić nowoczesnych i proeuropejskich ludzików z PO? Ćwokenland czy assholes club bo do Łukaszenki to stracili oni sporo dystansu?

Obrazek użytkownika mamafawora

12-04-2011 [21:15] - mamafawora (niezweryfikowany) | Link:

Racja, po prostu brak na to słów.

Obrazek użytkownika Fecwis

12-04-2011 [21:29] - Fecwis (niezweryfikowany) | Link:

Prosimy o nagłaśnianie mordowania chrześcijan na Wybrzeżu Kości Słoniowej przesyłamy link do filmu ktory umieścilismy na yotubie
http://www.youtube.com/user/Po...

Pozdrawiamy Fundacja FECWIS

Obrazek użytkownika Majowa

12-04-2011 [22:27] - Majowa (niezweryfikowany) | Link:

Jak wybuchł ładunek wybuchowy w metrze to chyba logiczne, że ktoś go musiał podłożyć bo ładunki wybuchowe nie przemieszczają się same i nie wchodzą do metra więc naturalnie jest to zamach. Jak gdzieś rozbija się samolot to wcale nie jest to takie oczywiste i musi zaistnieć szereg innych okoliczności, żeby coś takiego stwierdzić.

Brudną ciężarówką wieźli zwłoki prezydenta? A jaką mieli wieźć? Może mieli w sytuacji tego całego chaosu po katastrofie na lotnisku Siewiernyj, zajmować się tak wielce ważną sprawą jak to czy felgi są umyte?

Obrazek użytkownika bolesław

12-04-2011 [23:36] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawiam. Prawdę Panie napisałeś.Krótko ale dobitnie.
Ja jednak coś do tego dopisałem.

SMOLEŃSKA PANI.

Tam daleko w smoleńskim lesie
Jak od lat smutna wieść niesie
Na skraju stała piękna „siwa pani”
Która chciała przywitać się z nami.

Powitanie nie tak miało wyglądać
Aniołowie musieli się temu przyglądać
Pani ta ma na imię „biała brzoza”
Stała tam zawsze jak narkoza.

10-tego kwietnia roku pamiętnego
Dla Polski tak bardzo znaczącego
Stała się rzecz tragiczna i niesłychana
Która nie tylko rok będzie pamiętana.

Tę „panią” ściął orzeł biały
A skutki opłakiwał Naród cały
Ale tylko przez tygodni kilka
Bo przepędzono Go jak z lasu wilka.

Wyrastała ponad całą okolicę
Zabrała nam smutną tajemnicę
Nie tylko kłamstwo smoleńskie
Ale też ludobójstwo katyńskie.

Zwierzęta niekiedy mówią ludzkim głosem
Brzozo kochana przemów swoim głosem
Powiedz prawdę jak to rzeczywiście było
Dlaczego Prezydenta i 95 osób wtedy ubyło.

Widziałaś mgłę specjalnie spowodowaną
A po wykonaniu zadania zaraz przegnaną
Powiedz jak ten zamach był przygotowany
I przez kogo starannie był sterowany.

Dlaczego po zamachu ślady zacierali
Dlaczego zaraz tupolewa poprzecinali
Dlaczego kłamstwa nam wciskają
Dlaczego tym Polaków upokarzają.

Rok po zamachu prawdę oddalają
Raportem MAK-u nas przygnębiają
W skrycie nocy tablicę podmieniają
I znów nową zbrodnię popełniają.

Kiedy prawda będzie ujawniona ?
Czy na wieki wieków zatajona ?
Czy czekać będziemy lat 70 ?
A może niestety aż lat 5.259 ?

Bo tyle lat razem mieli
Polacy co tam zginęli.
Ufam, że prawda będzie ujawniona
A POLSKA nie będzie upokorzona.

Autor:Bolesław
10.04.2011.
Pierwsza rocznica zamachu.

Obrazek użytkownika Pan Tarej

13-04-2011 [17:50] - Pan Tarej (niezweryfikowany) | Link:

Bolesławie - życzliwie podpowiem. Czytaj, dużo, bardzo dużo czytaj. Bo wtedy nie będziesz miał czasu na pisanie. Wybacz, ale to czysta grafomania.