Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Jednodniowy post Zbyszka wg Dąbrowskiej 2024 #06 – Rower

Zbyszek, 06.09.2024
Śniadanie: 2 pomidory pół dużej papryki, trochę gotowanego na parze kalafiora.
Obiad: 2 ogórki, pomidor, kalafior w niewielkiej ilości
Wsiadłem na rower i pojechałem. Trochę ponad 30 km. Mniej niż 35. Jak było? Było okej, choć na pierwszej połowie szczególnie miałem mniej energii niż normalnie, to jechałem wolniej. Druga połowa była lepsza. Ale… po przyjeździe i tym solidnym obiedzie opisanym wyżej, położyłem się i usnąłem. Nie wiem do końca, czy to zmęczenie, czy słaba noc, bo spałem tak średnio. Więc na 2,5 godziny zasnąłem. Czyli to nie jest jeszcze ten poziom, jaki jest możliwy, gdzie funkcjonowanie jest na 4 fajerki. No cóż 6 raz dzisiaj robię po kolei jednodniowy post. Pytanie jak długo jeszcze, ile razy jeszcze zdecyduję się go rozpocząć. O tym pomyślimy jutro. Tak lepiej. Dość ma dzień dzisiejszy swoich kłopotów, to po co mu dokładać? A my tylko byśmy dokładali i dokładali, a potem narzekamy, że trochę ciężko jak żeśmy sami nałożyli. Gołębie nie narzekają, przylatują, brudzą, gonię je. Takie życie, na 3 planecie od Słońca, gwiazdy położonej dziesiątki tysięcy lat drogi światła od centrum naszej galaktyki, o której naukowcy mówią, że kiedyś przestanie istnieć. No ale wtedy to nas nie będzie i podobno niczego w ogóle już nie będzie, ale ja w to nie wierzę, bo wszystko, co jest – jest niemożliwe, bo naukowcy w żaden sposób nie potrafią tego wyjaśnić, skąd naprawdę się wzięło. Więc cała nasza, gołębie to w nosie mają, bo jest coś większego, jakaś mądrość, jakaś sprawa, jakaś opowieść, która wypowiedziała nas, a teraz my sami siebie opowiadamy, stając się nową częścią tej opowieści. Ja opowiadam o poszczeniu. Inni, o tym, że to im się nie podoba albo jeszcze o innych sprawach. Mówię jak jest. A jest noc, za otwartym oknem widzę ciemne niebo, w oddali światła miasta, lekki szum jego życia. Czy na niebie są gwiazdy? Moment, sprawdzę…  – są! Zatem, wszystko w porządku, niezależnie od tego, co nam się wydaje. Z moim snem po rowerze też pewnie wszystko w porządku. Z tobą? Też, nawet jakbyś miał(a) inne zdanie. Więc… do przodu!
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 514
r102

r102

08.09.2024 07:11

Co to niby  za post - jak poszczący zeżarł 3 pomidory, 2 ogórki, paprykę i kalafior...
A jak już się autor zaczyna zastanawiać nad transcedentnymi  zjawiskami typu nieskończoność -  to na uspokojenie proponuję przyjąć że te gwiazdy to taka namalowana na suficie dekoracja i będzie można uniknąć pobytu w domu bez klamek...
Zbyszek
Nazwa bloga:
W drodze
Zawód:
wolny
Miasto:
Lublin

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 660
Liczba wyświetleń: 948,320
Liczba komentarzy: 4,845

Ostatnie wpisy blogera

  • Chleba i igrzysk!
  • Błotoryja
  • Brexit 23 czerwca 2016. Bilans 10 lat. Wnioski dla nas wszystkich.

Moje ostatnie komentarze

  • Ale jak "pod" to by wskazywało na podziemną czy jakoś tak. 
  • Siur
  • Ile razy tutaj pana ktoś przekonał i w jakich istotnych sprawach?

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Czy da się żyć bez Boga?
  • Prawda o nas - głupi, nieodpowiedzialni i źli
  • Pożegnanie roku 2021 i powitanie 2022 w 6 punktach

Ostatnio komentowane

  • r102, Polska język trudna język...Bitwa pod Grunwaldem, bitwa nad Bzurą -  czy tak jakoś to się nazywa...
  • Zbyszek, Ale jak "pod" to by wskazywało na podziemną czy jakoś tak. 
  • r102, Bitwa była nie tyle "nad Wizną" - bo to nie była bitwa lotnicza tylko naziemna - co pod Wizną...

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności