Janusz Rewiński nie żyje

Janusz Rewiński nie żyje - Taka smutna wiadomość pojawiła się dziś. 

Nie żyje Janusz Rewiński - polski kabareciarz, aktor oraz były polityk. Miał 74 lata. Informację o śmierci przekazał jego syn. "Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że 'mają rozmach'. Buenas noches, Senior Siarra!" - napisał Jonasz Rewiński. (...)
Janusz Rewiński przez lata związany był ze sceną kabaretową - podczas studiów występował w "Spotkaniach z Balladą" Wiesława Dymnego, a także krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Po debiucie w Poznaniu związał się z legendarnym Kabaretem Tey, w którym występował m.in. Zenon Laskowik i Bohdan Smoleń. 
Sławę przyniosły mu występy w Kabarecie Olgi Lipińskiej - w produkcji wcielał się w rolę "Miśka". Na srebrnym ekranie widzowie kojarzyli go przede wszystkim z brawurowej kreacji Stefana "Siary" Siarzewskiego. Cytaty z postaci gangstera rywalizującego z senatorem Ferdynandem Lipskim przeszły do annałów. 
(...) 
Pod koniec lat 90. Janusz Rewiński współtworzył razem z Krzysztofem Piaseckim satyryczny program "Ale plama", gdzie komentowano wydarzenia mijającego tygodnia. Pod koniec emisji w 2003 roku produkcja otrzymała nagrodę Wiktora, jednak krótko po gali zdecydowano się o zdjęciu go z anteny. Następnie satyryk wycofał się z show-biznesu i przeprowadził się na wieś pod Mińsk Mazowiecki. 
- Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał - drewno na zimę. Gdybym od rana do nocy nie zajmował się rolnictwem, na które sam siebie skazałem, to chyba bym zwariował albo coś złego by się ze mną stało - mówił w wywiadzie sprzed lat. (...) 

Janusz Rewiński był chyba bardziej zwolennikiem PiS, niż PO, chociaż to najlepiej wiedzą jego bliscy. Jako poseł oglądał polską scenę polityczną od środka i nie miał złudzeń. I zapewne dlatego, dla zachowana zdrowia psychicznego i niezależności niezbędnej ludziom inteligentnym, kupił gospodarstwo rolne. 
Szkoda człowieka i artysty. 
Mnie zastanawia, czy czasami weekendowy festiwal w Opolu, występ Zenona Laskowika i wielu innych satyryków z jego pokolenia nie przyczynił się do wcześniejszego odejścia Aktora do lepszego świata. 
Wyrazy współczucia dla Rodziny Zmarłego. 
RIP

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

04-06-2024 [12:48] - sake3 | Link:

Janusz Rewiński-prawdziwy artysta z krwi i kości dający nam wyrafinowany i inteligentny humor.Zbanowany przez ekipę polityczną i ludzi którzy kompletnie nie mają poczucia humoru.Szkoda,że już Go nie ma wśród nas.Kto nas teraz rozśmieszy?Przecież nie Kryszak,Fedorowicz czy Górski dla których zapach pieniędzy reżimu Tuska i rechot widowni reprezentującej ten sam poziom co oni jest priorytetem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-06-2024 [13:05] - Pani Anna | Link:

Oby tam, gdzie trafił " Mieli rozmach ...".

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-06-2024 [13:42] - Kazimierz Kozio... | Link:

zabraklo w tym nekrologu informacji iz sw. pamieci Janusz Rewinski byl w latach 1991-93 poslem i czynnym politykiem a partia ktorej przewodzil wcale nie byla zartem chociaz miala taka smieszna nazwe. partia ta zostala natychmiast spenetrowana przez szemrane towarzystwo w ktorym zadna wybitna indywidualnosc antysytemowa nie miala szans na kontynuacje kariery politycznej. przeszedl do panteonu nielicznych wybitnych polskich artystow IIIRP ktorzy dawali nam nadzieje ze polska kultura niezalezna przetrwa wsciekle ataki barbarii 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2024 [17:49] - Alina@Warszawa | Link:

@Kazimierz Koziorowski
Nie zabrakło informacji o posłowaniu śp. J. Rewińskiego - wystarczy wejść na zalinkowany tekst w całości na Interii - ja wybrałam tylko fragmenty, co jest wyraźnie zaznaczone. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

04-06-2024 [19:43] - Kazimierz Kozio... | Link:

Alina 17:49: jezeli chesz cos istotnego wyrazic to przelej to na klawiature a nie tlumacz ze cala prawda jest na polsatowskim portalu. wyznawcy linkow niech sobie wchodza gdzie chca bo kto na linki wchodzi ten sam sobie ... czas zagospodarowuje wg czyjegos planu

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2024 [20:23] - Alina@Warszawa | Link:

To co uważałam za istotne - przelałam, nawet wspomniałam niżej, że był posłem. Nie rozumiem pretensji - może skierować je bardziej do siebie? Sam sobie poszukaj i poczytaj, jakoś inni potrafią.

Obrazek użytkownika Darek65

04-06-2024 [14:36] - Darek65 | Link:

Odchodzi stara gwardia, którą można było nazwać artystami z krwi i kości.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-06-2024 [17:15] - Pani Anna | Link:

Sam Rewinski po latach śmiał się z tego politycznego epizodu i własnej naiwności.  Ze świecą szukać takich ludzi, co potrafią przyznać się do błędu,  a już tutaj  na NB nawet z lupa się nie znajdzie. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2024 [17:51] - Alina@Warszawa | Link:

[17:15] - Pani Anna
"Ze świecą szukać takich ludzi, co potrafią przyznać się do błędu,  a już tutaj  na NB nawet z lupa się nie znajdzie."  
Anno! Nie widzę problemu! Zacznij od siebie - daj wszystkim przykład jak się kajać mają ...

Obrazek użytkownika Pers

04-06-2024 [18:14] - Pers | Link:

Pani Anna nie musi.
Tu jest cała plejada idiotów. Mają pierwszeństwo.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-06-2024 [21:14] - Tezeusz | Link:

@Rus..gówno
Ta plejada to przecież ty we własnej osobie a że daleko w Izraelu to co innego

Obrazek użytkownika Pers

04-06-2024 [23:04] - Pers | Link:

@fejk-kaliusz
Nudny jesteś już z tym israelem.
Zmień płytę.

Obrazek użytkownika sake3

04-06-2024 [22:17] - sake3 | Link:

@Pers.........Pana nienawiść do forumowiczów z NB to chyba kiedyś zabije.Bez względu na temat bloga pan tylko okazuje swoją pogardę nawet do tych którzy nigdy panu nie ubliżyli.Tylko dziś-idioci,banderowcy ,pajace.To przykre,że nawet podczas naszych refleksji po wiadomości o śmierci artysty Rewińskiego pan nie zdobył się na nic innego jak nazywanie nas idiotami.Po co pan w ogóle tu pisze?

Obrazek użytkownika Pers

04-06-2024 [23:08] - Pers | Link:

@sake
//Pers.........Pana nienawiść do forumowiczów z NB to chyba kiedyś zabije//

Jaka "nienawiść"? Raczej politowanie.
Na przykład Panią Annę bardzo lubię (oczywiście wirtualnie) i ciebie też trochę:))

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2024 [16:33] - Tezeusz | Link:

@Rus..
Tak z daleka z Izraela ?

Obrazek użytkownika sake3

04-06-2024 [18:22] - sake3 | Link:

A o jaki błąd chodzi?

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-06-2024 [18:32] - Pani Anna | Link:

No i widzisz Alina, urwałaś kurze złote jaja. (Siara)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-06-2024 [18:34] - Alina@Warszawa | Link:

Anno! Czyli co konkretnie? Bez przenośni? Nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie Sake3, a moja propozycja tyż za trudna .... 

Obrazek użytkownika spike

04-06-2024 [18:52] - spike | Link:

Niech Spoczywa w Pokoju.

Pamiętacie taki epizod, funkcyjni dziennikarze polowali na Kaczyńskiego, nie mogli dorwać, aż nagle podjeżdża limuzyna, wszyscy lecą kto pierwszy dorwie Kaczora, aż tu kierowca otwiera drzwi limuzyny, z której czeluści wyłania się Rewiński !
Te miny reżimowych bezcenne :)))

Nie pamiętam z jakiej okazji, było jakieś spotkanie na jego ranczo.

Podobnie dobrą passę miał Mann, ale się paskudnie sprzedał, teraz robi za klauna w reklamach.
Tak to już jest, jak się zwiera pakt z Diabłem, szczególnie niemieckim.

"Usmażyć ci jajecznicę?
cycki se usmaż"
:))

Obrazek użytkownika paparazzi

04-06-2024 [18:52] - paparazzi | Link:

R.I.P. 
Kurcze tak młodo.
Mój faworyt  w ocenie tego świata a szczególnie polskiej kultury.
Przynajmniej się spełnił osiadając na farmie i zrobił to co ja marzyłem w całym moim życiu.
" No i poszło w ........"

 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

04-06-2024 [22:10] - Edeldreda z Ely | Link:

Dobry wieczór,

Chciałam polecić Państwu tę gorzką trawestację utworu Tuwima:
https://youtu.be/n6HJ-m-KSj8?t=73 

Obrazek użytkownika Jan1797

05-06-2024 [11:03] - Jan1797 | Link:

Taka smutna wiadomość pojawiła się dziś. 
Dzień dobry, wczoraj!
Tak. Wystarczy wsłuchać się w rozmowę z Panem Wróblewskim, byle dokładnie. Z takim szacunkiem rozmawia z przedstawicielem parlamentu Najlepszy Aktor wśród satyryków, największy Satyryk wśród autorów ? Czy miał chwile zachwiania w to co Polskie? Cenzura tak twierdziła. Czy tylko genetyczni krytykanci mają do tego prawo? W tym skeczu; https://www.youtube.com/watch?...  zaczyna od rzeczy podstawowej, jak usr.wa się życie wszystkim poza systemem. Nawet nie muszę specjalnie doszukiwać się analogii do dzisiejszych czasów; Jota w jotę Panie Januszu, Spoczywaj w Pokoju.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-06-2024 [15:57] - Alina@Warszawa | Link:

Trzeba pamiętać dlaczego program "Ale plama" zniknął z TVN-u w 2004 roku. Otóż ostatnim, albo jednym z ostatnich był ten poświęcony PO.
Obaj panowie zajęli się logo PO 
Ta uśmiechnięta mapa Polski została przez nich uzupełniona o pewne szczegóły. Nad ustami domalowali nosek, taki obrzezany, a na wschodzie i zachodzie domalowali uszka i pejsy. Cała Polska miała ubaw po pachy, ale obaj panowie satyrycy dostali telewizyjny wilczy bilet i od tego czasu przestali się pojawiać w telewizorniach i publicznych i prywatnych.
Taką to mamy wolność słowa w Polsce.
Jakby zrobili sobie jaja z krzyża, to mieliby zapewnione kariery do końca świata i dzień PO. Wprowadzony wówczas "standard" wolności słowa zdaje się obowiązywać do dziś, w coraz to ostrzejszej formie, o czym świadczy chociażby cała afera ze świeczkami chanukowymi w Sejmie i głosowanie nad odebraniem immunitetu Grzegorzowi Braunowi. 

Obrazek jaki obaj satyrycy namalowali jak ulał pasuje do obecnego rządu Donalda Tuska i koalicjantów.
Satyrycy - geniusze?