Bezprawie drogą do ruiny

I Anschlussu? Bitwa o Polskę toczy się nadal I po 1989, ale nie jest to konflikt między dwoma wizjami Polski . To antagonizm między Polską a przeżytkami PRL-u, a pierwszą rundą tego konfliktu był rok 1992, gdy Tusk koordynował wysiłki peerelczyków w celu usunięcia rządu Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza ( patrz film „Nocna zmiana”), którzy chcieli  oczyścić państwo z peerelowskich agentów. Niestety, rząd obalono, potem umocniono grubą kreskę Mazowieckiego, Kiszczaka i Geremka. Kariera 66 TW z listy Macierewicza okazała się ważniejsza od losu całego narodu i III RP! Tusk w 1992 ocalił zręby PRL-u z oczywistą szkodą dla III RP, to samo robił po 2007 i to samo robi teraz po ośmiu latach kadencji PiS-u  dbającego o polskie rodziny i o polską rację stanu. Watahy Tuska odwrotnie, to przecież ludzie z dawnych służb peerelowskich i relikty PZPR, SB i WSI, które działają w urzędach i komisjach śledczych (!) o charakterze operetkowym. W dodatku Tusk robi to na polecenie UE i Berlina, a zatem w interesie Niemiec. Ostrze jego agresji uderza w PiS, co jest jaskrawym dowodem, że PO i PiS to nie to samo jak próbują dalej bredzić niektórzy obłąkani komentatorzy na blogach kryjący  się pod ksywą. A właśnie Tusk intensyfikuje agresję i zamierza postawić przed Trybunałem Stanu Adama Glapińskiego i Macieja Świrskiego zawsze uczciwie pełniących swych obowiązków w banku i w mediach. Tusk w swej politycznej arogancji zamierza także zmienić ambasadora RP przy NATO ( i to już przed lipcowym szczytem NATO!!). Prezydent Duda słusznie oponuje ,  Tusk chce też wymienić nagle aż  50 ambasadorów! A wszystkie te akty bezprawia wszczyna na rozkaz z UE i Berlina, gdyż po zniszczeniu polskiego państwa UE i Niemcy chcą wchłonąć Polskę – niczym szarą strefę – w unijne granice jako nowy land unijnego imperium. Już teraz Tusk – nie konsultując tego ani z Sejmem, ani z Prezydentem – uznał  prawo unijne jako nadrzędne nad prawem polskim, co łamie naszą konstytucję i pomija wyroki Trybunału Konstytucyjnego.  Jednak Konfederaci błyskawicznie  zgłosili to do prokuratury jako  formalny wniosek o możliwości popełnienia przestępsrwa przez premiera, za co grozi Tuskowi wyrok od roku do 10 lat, jak kiedyś  za oddanie śledztwa smoleńskiego Rosji.  

Tusk  stopniowo demoluje III RP, a po jej likwidacji przystąpi do likwidowania opozycji,  w tym być może tak  jak za lat seryjnego „samobójcy” i  marzy też o delegalizacji PiS-u! A można przypuszczać, że po wyborach unijnych ( 6-9 czerwca) przyśpieszy proces rozkładu III RP. W tym działaniu Tusk występuje jako anty-Polak wiodąc za sobą gromady podobnie uwikłanych w antypolską działalność peerelczyków od Czarzastego po Sienkiewicza, którego zresztą oddelegował do „parlamentu europejskiego”.  Ostatnio w Gazecie Polskiej można było poczytać o „tusskim mirze czyli kto zderusyfikuje Polskę”, a warto też tu wspomnieć słowa marszałka Rydza-Śmigłego: „Niemcy chcą Polsce odebrać życie, a Rosja – duszę” . Wydaje się, że oba te cele są nieosiągalne, ale widać niestety, że Niemcy i Rosjanie zdążyli za to odebrać rozum sporym odłamom naszego społeczeństwa, czego dowodzą poczynania peerelczyków i dezorientacja polityczna wielu Polaków, którzy dali sobie wmówić tę jakże irracjonalną „nienawiść” do PiS-u, owych ludzi  sumienia kiedyś  wymodlonych przez Jana Pawła II i broni acych praworządności.  Niestety, tępionych przez „ubywateli III RP” i dzieci resortu, wyhodowanych na zatrutej propagandzie z lat PRL-u. Typowym ich przedstawicielem jest Trzaskowski, dziś tępiący też krzyże. Ten podział, jakby pęknięcie narodu podsunęło prof. Ryszardowi Legutko myśl o jakby dwóch odłamach polskiego narodu, żyjących na tym samym terytorium:  Polakach i peerelczykach. Swoje analizy na ten temat zebrał Legutko w „Eseju o duszy polskiej”( 2008), który naprawdę warto przeczytać, by ujrzeć przyczyny naszych kryzysów. Od lat podzielam te przemyślenia prof.Legutki.  

Tym samym tropem idą też refleksje Marcina Bogdana na łamach Solidarnych2010.  I nie tylko Stefan Kisielewski zauważył, że ustrój PRL-u wytwarzał osobliwą elitę: cwaniaków i kanciarzy bez sumienia ( „Dzienniki”, W-wa 1996, str.153). Owi peerelczycy byli też skłonni do kolaboracji z obcą agenturą, bo Polskę mieli za nic! Tak więc  jesteśmy skazani na koegzystencję z wrogim Polsce i Polakom „plemieniem” peerelczyków ( zatrutych kiedyś przez współpracę z PZPR, UB, SB, ZOMO czy WSI ), a ten stan rzeczy przynosi same minusy. Peerelczycy nie respektują przecież demokracji, praworządności i wartości, które były zawsze szanowane przez Polaków.  Peerelczycy mają też inny koncept na państwo, a pokazują to brutalnie od 13 grudnia ubiegłego roku. Tajne służby, bezprawie i represje były zawsze fundamentem ich władzy (PO et consortes), nie mówiąc o aferach i oddaniu stoczni w interesie niemieckim. Tak było  wcześniej ( patrz scan artykułu A.Macierewicza, „Gazeta Polska”, „Tajemnice rządów Tuska”, 18.XI.2009). Dziś poszli w stylu „cała naprzód!”, obecne bezprawie przypomina już stalinizm. Demolują więc III RP, którą cierpliwie i powoli reformował PiS przez osiem lat, odpierając przy tym ataki prymitywnej opozycji i lewackich elit UE, które popierały PO i lewicę planując skrycie „Anschluss” III RP w ramach Unii przekształconej kiedyś w „europejskie państwo” tak, aby Polska stała się zgermanizowanym landem w ramach UE. A może była to i operacja, którą szykowano także na zamówienie Federacji Rosyjskiej ?  Wykluczyć tego nie można, aczkolwiek dziś scenariusz ten upada przez wojnę na kresach. Pozostałby zatem tylko „Anschluss” czyli zabór pruski. W międzyczasie Tusk jednak demontuje  nasz kraj, aby stał się tą szara strefą, gotową na przyjęcie  władzy z zagranicy, na początek oczywiście z Brukseli. I znowu watahy  anty-Polaka Tuska osaczają legiony patriotów Macierewicza, i znowu „eksperci” Tuska gdaczą, że nie było zamachu na Tupolewa. A prezydent pośrodku i jako doktor prawa nie może akceptować bezprawnych aktów „tusskiego miru” i coraz bardziej widzi, że nigdy nie był przecież prezydentem ...peerelczyków! Choć może kiedyś łudził się, że i oni są Polakami – było to zapewne piękną iluzją, ale okazało się mrzonką! Trzeba więc w końcu na coś się zdecydować – czy mamy bronić demokracji i  III RP  proklamowanej w 1989 czy pozwalać na zamach stanu  i na promocję bezprawia wracającego Ubekistanu ?  Jako doktor prawa Prezydent nie powinien mieć trudności w znalezieniu odpowiedzi!

                                                         Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2024 [09:56] - Jabe | Link:

W istotnych sprawach nie ma znaczą­cych różnic między PO a PiS, choćby ak­ceptacja pod­ległości (czy to Niem­com, czy bezpośrednio lobby żydowsko-amerykań­skiemu), lekceważący sto­sunek do spraw narodowych (zbrodnia wołyń­ska), brak za­interesowania re­formą pań­stwa jako wspólnego dobra... Zamiast tego mamy te­atralną wojnę, pro­wadzącą jednak do rzeczy­wistej degeneracji pań­stwa.

Za­równo PO, jak i PiS są po chanu­kowej stronie sceny poli­tycznej.

Obrazek użytkownika u2

27-05-2024 [14:18] - u2 | Link:

***PO i PiS to nie to samo jak próbują dalej bredzić niektórzy obłąkani komentatorzy na blogach kryjący  się pod ksywą***

To są symetryści z nadania Koń-fede-rosji. A że np. występują w TVNazi w tańcach z gwizdami to typowi chanukowcy. TVNazi to chanukowa TV i tam nie wystąpi niechanukowiec. Udają niechanukowców, aby ogłupić głupiego goja takiego jak ja, abym na nich zagłosował :-)

PS. Warto odnotować, że wszyscy jak jeden mąż stawili się u towarzyszki Panienki i tam się gęsto tłumaczyli dlaczego udają niechanukowców, kiedy tak naprawdę są chanukowcami.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2024 [19:19] - NASZ_HENRY | Link:

  

@u2
Ta towarzyszka panienka to dobry papierek lakmusowy na lewicowość "prawicowych" posłów i dziennikarzy ;-)
 
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

28-05-2024 [17:15] - Kaczysta | Link:

To jest dzisiaj największy koszmar Polski. Do władzy, znowu, doszli ludzie z hiperkompleksami. Wobec każdego, kto coś może, nawet jeśli może tylko tupnąć nogą. Ci ludzie nie podejmą żadnej decyzji korzystnej dla Polaków, bo to nie Polacy są dla nich punktem odniesienia. Proste.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-05-2024 [12:53] - Alina@Warszawa | Link:

Przemilczany fakt jest taki - zamilczany PRZEZ WSZYSTKIE (polskie?) MERDIA, że kierowca koszmarnej ciężarówki w Olsztynie to 42-letni UKRAINIEC.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-05-2024 [22:27] - Alina@Warszawa | Link:

Oto więcej danych o pijanym 42-letnim Ukraińcu w ciężarówce:
Nabombiony Ukrainiec z Olsztyna aresztowany. Policja ukrywa przez nami prawdę 

Za cud można uznać, że w tym zdarzeniu nikt nie zginął.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

29-05-2024 [15:28] - Alina@Warszawa | Link:

Tusk nie wie co podpisuje - twierdzi Stanisław Michalkiewicz: 
https://www.youtube.com/shorts...