Marywilska 44 - wielki interes i wielki POŻAR

Dziś w godzinach nocnych, nad ranem, wybuchł pożar w największym w Warszawie kompleksie handlowym "MARYWILSKA 44". To wielka hala, ok 6 ha, w której znajdowało się ponoć 1400 najemców. 
Warszawiacy wiedzą, że ten kompleks powstał kiedy kupcy ze Stadionu X lecia musieli się stamtąd wynosić, kiedy zapadła decyzja o wybudowaniu nowego stadionu - teraz o nazwie "PGE Narodowy". A kupcy byli na stadionie, bo stadion X lecia jest prawie w centrum, a że miasto nie dawało pieniędzy na remont, to ten obiekt musiał jakoś na siebie zarabiać, więc wynajmował kupcom miejsce do handlu - były tam namioty, blaszane boksy, kontenery. ładnie to może nie wyglądało, ale tak wyglądała Polska po 1989 roku, kiedy za handel detaliczny wzięli się zwykli ludzie i zaczynali do tzw. "szczęk".
Byłam na "Marywilskiej 44" jesienią 2023. Kupiłam co chciałam, czego nie dostałam nigdzie indziej. 

Podzielam zdanie komendanta Straży Pożarnej, że było to podpalenie w kilku miejscach. Widziałam obiekt od środka, nie tylko jako klientka, ale też inżynier. Nie jest możliwe - żeby to był jakiś samozapłon, zwarcie instalacji ppoż. 
W hali zauważyłam ściany przedzielenia pożarowego, dzielące olbrzymi obiekt na strefy pożarowe, co było zrobione zgodnie z przepisami ppoż - inaczej obiekt nie zostałby oddany do użytku. 
Jestem pewna, że ze względu na obciążenie pożarowe, była tam instalacja alarmowa. Nie jestem pewna, czy była tam instalacja tryskaczowa, zapewne nie, albo była niesprawna. 
W takim obiekcie jeśli wybucha przypadkowy pożar, to może objąć jedynie część budynku ograniczoną oddzieleniami/ścianami ppoż. Teraz słyszę doniesienia, że zarzewi ognia było 8! 
W obiekcie było wszystko palne: odzież, środki chemiczne, lakiery, farby, obuwie, wyroby plastikowe, wyroby papierowe. Najemcy mieli tam też kasy pancerne - szczególnie najemcy Wietnamczycy (ponoć ok 500 najemców). Jeden zdesperowany chciał wejść na pogorzelisko Pożar hali Marywilska 44. Do środka wdarł się mężczyzna z bronią  Najemcy stracili dorobek całego życia.
Inne doniesienia: 
https://wydarzenia.interia.pl/...
https://www.bankier.pl/wiadomo... 

W jednej z relacji w Polsacie News ktoś zza kamery mówił, że pożar może być wynikiem walki deweloperów o tereny na budownictwo mieszkaniowe. Miejmy nadzieję, że nie jest to pożar jak z "Ziemi Obiecanej".
Na szczęście nie ma doniesień o jakichś poszkodowanych ludziach. Nikt też nie mówi, czyją własnością jest hala. 

Teraz donoszą o kolejnym pożarze na składowisku opon przy ul Bananowej przy moście siekierkowskim. Widać w Warszawie pojawili się spece od podpaleń i w ciągu jednej niedzieli chcą wykonać zlecenia - a potem pewnie zwiać za granicę. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

12-05-2024 [13:46] - sake3 | Link:

Jakoś tak się składa,że pożar ma miejsce w tym samym czasie co protest rolników i ,,Solidarności'',Jest bowiem punkt wspólny -polscy rolnicy zostaną wyrzuceni z własnej ziemi a ich ziemię przekształci się w zagraniczne latyfundia.Polscy kupcy zostaną usunięci a ich sklepy zamienione na obce galerie handlowe a teren przejdzie w ręce deweloperów.Jeszcze chwila a zapłonie jakiś polski zakład pracy Powstanire jakaś zagraniczna firemka łaskawie zatrudniająca kilku Polaków-szczęśliwców za parę groszy. I tylko pogorzelisko w Siemianowicach po zagranicznych śmieciach tu zwiezionych będzie polskie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-05-2024 [14:07] - Tomaszek | Link:

Dobrze się spalić to lepiej jak dobrze zbankrutować .

Obrazek użytkownika spike

12-05-2024 [14:20] - spike | Link:

Do kompletu nieszczęść dodać należy pożar składowiska chemikaliów w Siemianowicach Sl.

dochodzą do tego informacje, o kolejnych firmach wyprowadzających swoje firmy z Polski.

Po Polsce zostanie "Ch...Tuska, Ursuli duupa i Sienkiewicza kamieni kupa".

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-05-2024 [14:43] - Alina@Warszawa | Link:

Seryjnych samobójców za poprzednich rządów Tuska, w obecnej kadencji tego ... zastąpili  seryjni podpalacze...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2024 [23:33] - Alina@Warszawa | Link:

A nie mówiłam? Nawet chazarskie TOK FM zauważyło problem i zrobiło filmik:
Rosjanie stoją za ostatnimi pożarami w Polsce? Co naprawdę wydarzyło się na Marywilskiej 44? 

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-05-2024 [23:50] - Tomaszek | Link:

Dla mnie to raczej bzdura na zamówienie ,  takie gadki mord najemnych na temat na czasie . Ciekawsze jest to że najwięcej mieli stracić Wietnamczycy , połowa sklepów należała do nich . Oni stracili najwięcej . Ktoś ich chciał wyeliminować grupowo . ale tu ten ktoś ma problem .Oni po pożarze zebrali sie do kupy i stworzyli fundusze samopomocowe i aktywnie odbudowują swoje interesy . Do niedzieli wieczorem zrobili wielokrotnie więcej niż cały rząd i samorząd zrobi kiedykolwiek . Jest też sygnał i to nie jeden że Ukraińcy próbowali tam przejąć trochę biznesów . Takie próby są od momentu masowej imigracji Upadlińców powszechne w Polsce i nie tylko . Tak tak , całe bydło nam zjechało z Upadliny przy wielkim aplauzie rządzących i nie tylko . Uczciwi zostali i walczą , im współczuć , a szuja do Polski . Teraz mamy fajerwerki .Te pożary nie mają moim zdaniem jednego "źródła" ale tendencja będzie narastała , tak jak rośnie państwo z dykty na trytytki . Już szuja o to zadba ., nawet trytytki sfinansuje .

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-05-2024 [00:05] - Alina@Warszawa | Link:

Niejedna taka "bzdura" okazywała się po czasie początkiem wojny. Taką "bzdurę" zastosowali Niemcy np. w Gliwicach - sami napadli na swoją radiostację, wysyłając swoich kryminalistów w polskich mundurach.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-05-2024 [08:55] - Tomaszek | Link:

To tylko mój pogląd na podstawie tego co widzę i słyszę dookoła . Rozwój sytuacji pokaże i wyjaśni .

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-05-2024 [15:17] - Tezeusz | Link:

Głosowali na Trzaskę i tfusska..a co innego terroryzm roSSyjskich agentur.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-05-2024 [22:17] - Alina@Warszawa | Link:

W wieczornych wiadomościach można było usłyszeć, że sygnał do straży pożarnej o pożarze popłynął z instalacji alarmowej, a nie od ochrony, która wówczas była na obiekcie. Co oznacza, że ochrona nie  zadzwoniła po pomoc.
Ciekawe dlaczego?
Są różne warianty. Ja stawiam na celowe wyeliminowanie ochroniarzy w tym czasie - przez upicie ich, ogłuszenie, uśpienie chloroformem, przekupstwa też nie można wykluczyć, albo odwrócenie ich uwagi, zagłuszenie sygnału telefonicznego. Teraz służby mogą wszystko zrobić prawie bez śladu. Zaraz się dowiemy, że wówczas telefony przestały w W-wie działać, bo była przerwa konserwatorska pobliskiego nadajnika, albo sygnał został zaburzony przez wyładowania na Słońcu, te same, które ostatnio wywołują piękne zorze polarne na całym świecie. 

Dziwne, że dziennikarze nie dotarli do szefowej spółki, która jest właścicielem hali, nie przeprowadzili wywiadu. Może przyczyny pożaru są dla niej oczywiste, może była zastraszana, albo terroryzowana? 
Dla mnie jest coraz bardziej oczywiste, że pożar spowodowali fachowcy z wyższej półki, którzy zapewne nigdy nie zostaną złapani. Oby tak się nie stało i jednak sprawa została wyjaśniona jak najszybciej, a nie dopiero po upadku rządu Tuska.

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2024 [22:36] - Pers | Link:

@Alina
//...a nie dopiero po upadku rządu Tuska//
To rząd Tuska ma upaść?
Kiedy?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2024 [13:03] - Alina@Warszawa | Link:

Jak to kiedy! Natychmiast! Im wcześniej, tym mniej będzie wielkich pożarów i trupów w GROM-ie

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2024 [17:49] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Twój rozumek upadł już dawno...

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2024 [18:13] - sake3 | Link:

@Pers.....Rządy mają to do siebie,że upadają.Tak jest od wieków.Czy pan jest pewien że reżim Tuska będzie trwał i trwał.? Nawet miłość nie jest wieczna.No wizjoner amator z pana,

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2024 [19:03] - Pers | Link:

@sake
//.Czy pan jest pewien że reżim Tuska będzie trwał i trwał.?//
A co mnie to obchodzi?
Spytałem z ciekawości.
Ostatni rząd który upadł to był zdaje się PiS. Myślałem że @Alina ma jakieś wiadomości.

Obrazek użytkownika sake3

13-05-2024 [22:18] - sake3 | Link:

@Pers....to pan pisze z Księżyca,albo Saturna,że nic nie wie i nie jest zainteresowany?No chyba nie jest aż tak źle bo jakos nie może pan się rozstać z NB? A jest tam kawa na tym Księżycu czy siedzi pan tam o suchym pysku??

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2024 [23:05] - Pers | Link:

@sake
//@Pers....to pan pisze z Księżyca,albo Saturna,że nic nie wie i nie jest zainteresowany?//
Aż tak daleko to nie :)))
Siedzę sobie na moich Kujawach w fajnej, starej chałupinie co jeszcze do moich przodków należała. Blisko lasu i wody. I Mysiej Wieży. To tam gdzie myszy skonsumowały złego Popiela, który znęcał się nad swoimi poddanymi. I niech przypadek Popiela będzie przestrogą dla pajaców i marionetek, którzy robią od dziesiątek lat za naszych zarządców.

A nie jestem zainteresowany polskim piekiełkiem bo potrafię sam sobie wyprodukować żywność, którą potrzebuję i mam na wasze biedry i lidle wyrąbane :)) Na wasze partyjki marionetkowe też.
Dużo bardziej interesuje mnie to co dzieje się w Pekinie, Moskwie i Waszyngtonie. Bo to oni decydują jak ma ujadać polski ratlerek.
Wy tu sobie możecie stroszyć piórka, ujadać i szlochać ale prawda jest zgoła inna. To inni rozdają karty a wy głosujecie tylko na ich marionetki i tracicie czas na jałowe dyskusje.

//No chyba nie jest aż tak źle bo jakos nie może pan się rozstać z NB?//
A dlaczego mam się rozstawać? Dobrze mi tu, pocieszni jesteście :)
Jak mi jeszcze @adminek odblokuje bloga to będzie super :)

(No jak tam @adminku szanowny? Da się coś zrobić?
Nie? To mi psiklo stlaśnie...:)

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2024 [23:13] - Pers | Link:

@sake
Widzisz maglareczko...
Ja bardzo często odpowiadam na twoje miłe komentarze ale zawsze ukazuje się wiadomość:
"Twój komentarz został przesłany do akceptacji przez administratora serwisu i zostanie opublikowany po zatwierdzeniu."
I bardzo często nie zatwierdza. A mój język ma się nijak w porównaniu z takim @fekaliuszem czy @qvakiem.
Prawda @adminku? :))

Prawda jest taka, że jestem tutaj ofiarą cenzury i represji. 
Bo widzisz @adminku... Żeby taka niegramotna menda jak "tezeusz" mógł sobie pozwalać na co chce a ja mu nawet nie mogę się odwinąć?
Stosujesz metody ubeckie. Przykro mi to mówić ale tak jest...

Obrazek użytkownika admin

14-05-2024 [07:11] - admin | Link:

Pers -- sam stosujesz ubeckie metody, przekręcając obraźliwie nawet Nicki tych, którym się chcesz odwinąć. I robisz to z uporem maniaka. To jedno w zasadzie wypełnia znamiona bana permanentnego. Nieopublikowanie komentarza to lekka kara.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2024 [08:02] - Pers | Link:

@admin
//Pers -- sam stosujesz ubeckie metody, przekręcając obraźliwie nawet Nicki tych, którym się chcesz odwinąć. I robisz to z uporem maniaka//
Nauczyłem się tego od twoich faworytów. W ich wykonaniu nie przeszkadza ci to? O zwykłych wulgaryzmach wobec mnie już z litości nie wspomnę.

//To jedno w zasadzie wypełnia znamiona bana permanentnego. //
Co ty nie powiesz? Ich też zbanujesz? Chciałbym to zobaczyć :))))
Niech żyje strefa "wolnego" słowa!

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2024 [07:49] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz
"A swoją drogą to podziwiam pana prezydenta Putina bo to chyba największy Mąż Stanu obecnie na świecie. Szkoda że nie jest Polakiem i nie może być naszym prezydentem..."

Wylizałeś ? smaczne ?
"Żeby taka niegramotna menda jak "tezeusz
E tam Ruszkiewicz kto tutaj jest prawdziwą " mendą" dodam sowiecką.. zgadnij kogo wywalili za chamstwo z Niepoprawnych.pl. Salonu24, z Adminka NEon24 no zgadnij ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2024 [07:50] - Tezeusz | Link:

@ Admin
Za to ban permanentny Ruszkiewiczowi należy się  od dawna :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

To są jego słowa o nas :
"To wyjątkowa banda debili. Jedna taka, @ujejska, pojechała ponoć na UPAdlinę i "przesłuchiwała rosyjskich jeńców". Ponoć "żaden jej nie podskoczył"...I zobacz, że to żydobanderowskie kurwiszcze jest tam podziwiane?
Masakra..." a po prostu lubię povqrwiać to żydobanderowskie bydło, twoich wielbicieli. Uwielbiam ich wycie "
" A jak ci się podoba nasz wspólny "znajomy" @tezeuszek vel ścierwousz vel fekaliusz?Niezły palant, nie? :))W sumie to mi jest go nawet trochę żal...Słyszałem, że podczas służby w ZOMO dostał przypadkowo pałą w czasie akcji od swojego kumpla jak rozpędzali jakąś demonstrację. Od tego czasu słabuje na głowę i jest na rencie inwalidzkiej. I ubzdurał sobie, że jest "największym polskim patriotą". Szkoda, że nie Napoleonem :)

itd....

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2024 [17:17] - Alina@Warszawa | Link:

Interia uaktualnia wiedzę o pożarach:
Pożar hali przy Marywilskiej. Nowe informacje służb
(...) 
Seria pożarów w Warszawie. Jasny komunikat policji
W trakcie konferencji prasowej dziennikarze dopytywali przedstawiciela policji o "łączenie" kolejnych pożarów, które miały miejsce w Warszawie i okolicach. Zdaniem podinsp. Roberta Szumiaty sprawa jest szczegółowo badana przez funkcjonariuszy i prokuratorów, jednak obecnie taka teoria nie znajduje potwierdzenia. (...)

Jest jedna okoliczność, która teraz łączy coraz to częstsze nieszczęścia w Polsce: to rząd Donalda Tuska!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-05-2024 [21:17] - Alina@Warszawa | Link:

Kolejny pożar - w Grodzisku Mazowieckim:
Pożar szkoły w czasie matury 2024. Wielka akcja w Grodzisku Mazowieckim   
Zanosi, że  po rządach Tuska zostanie w Polsce spalona ziemia. Pewnie takie dostał zadanie i właśnie realizuje. A zaczęło się niewinnie od zapalenia płuc Tuska.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2024 [01:39] - Alina@Warszawa | Link:

I kolejny pożar - piszą "złomowiska", a powinni "na złomowisku"! Przecież złom się nie pali! 
https://wydarzenia.interia.pl/... 

Tu można podejrzewać podpalenie zaplecza biurowo-socjalnego przez jakiegoś konkurenta, pokrzywdzonego pracownika, albo bezmyślne wyrzucenie niedopałka w jakieś śmieci. Jest susza i jeszcze parę dni może potrwać, bo nie widać na mapach jakichś deszczowych chmur. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2024 [08:02] - NASZ_HENRY | Link:

Alina@Warszawa  ...od rana mam dobry humor ... jak czytam: A zaczęło się niewinnie od zapalenia płuc Tuska.🌹
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-05-2024 [02:32] - Alina@Warszawa | Link:

Konkurencyjne centrum chińskie w Wólce Kosowskiej ogłasza się, że ma wolne powierzchnie do wynajęcia. Czyżby sponsorowało podpalaczy? 
https://gdpoland.pl/wynajem-lo... 

Różne teorie na temat pożaru na Marywilskiej 44 głoszą dwaj panowie tu: Dlaczego spłonęło Centrum Handlowe Marywilska 44 i wysypiska śmieci? Były agent CBA ujawnia prawdę!  Do pana Pińskiego mam zerowe zaufanie, ale może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy czy mówią prawdę. 
Jest pod tym filmem ciekawy komentarz byłej celniczki: 

@dorotagluszczak1896
11 godzin temu
Celnikiem przestałam być w 2007 i zawsze mówiłam, że tak długo jak funkcjonują takie przybytki jak Wólka Kosowska ( GD Poland), Bakalarska, Marywilska, Nadarzyn i Piaseczno niech nikt mi kitów nie wciska o jakichś uszczelnianiach vat i walkach z Vietnamszczyzną. Pracowałam ponad 10 lat w komórkach kontrolnych i tam do dziś nic się nie zmieniło. Nie szkoda mi żadnego Vietnamca. Żaden z nich nie płaci grosza podatku. Jakiegokolwiek. A wszyscy ci, którzy robią z nimi interesy także nie zasługują na żadne wsparcie. Pralnia pieniędzy, góra gotòwki, handel ludzmi, niewolnictwo, hazard i zero podatków. 

Tu zaś: Niepokojąca seria pożarów i milczenie kierownictwa MSWiA. "Teraz mamy podpalanie Polski w praktyce" 
ktoś przytomnie zauważa, że seria pożarów (seryjni podpalacze?) ma miejsce w czasie, kiedy następują poważne zmiany w rządzie, m.in. na stanowisku szefa MSWiA. 

To wystarczy żeby mieć pojęcie w jakim kraju żyjemy.

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2024 [08:03] - sake3 | Link:

N pochyłe drzewo nawet koza skacze.Na osłabione państwo każdy się rzuci,a nasze w tej chwili nie jest ani w pełni suwerennym,ani silnym państwem Widać to w każdej dziedzinie.Nieudolne rządy są przecież widoczne.Gdzieś w sieci przeczytałam żę sprawa podpalenia hali to wynik walki gangów wietnamskiego i chińskiego.Ale przecież podpalanie składowisk smieci czy dachu szkoły to chyba raczej ma inną przyczynę  watpię czy tę serię podpaleń można razem łaczyć.