Agentura roSSji w Polsce wciąż aktywna

Celem strategicznym Rosji nie jest dominacja albo zwycięstwo jednej bądź drugiej siły politycznej w krajach Zachodu, w tym w Polsce, ale podsycanie konfliktów i destabilizacja polityczna krajów, które Rosja uważa za wrogów. Należy zadać pytanie, czy i od kiedy sędzia Tomasz Szmydt był świadomym agentem wywiadu białoruskiego – mówi Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. obszaru postsowieckiego. Fakt, że Szmydt miał dostęp do danych wrażliwych może spowodować, że szkody dla Polski mogą być znaczące.

Pochodzący z Białegostoku polski sędzia Tomasz Szmydt uciekł na Białoruś, gdzie poprosił o azyl. Na konferencji prasowej wychwalał Białoruś i Łukaszenkę, co już wykorzystywane jest propagandowo przez białoruskie i rosyjskie media. Sędzia, który orzekał w Ciechanowie, Płocku i Warszawie, obecnie stał się trybikiem w propagandowej machinie Putina i Łukaszenki.

"Mamy do czynienia z sędzią wysokiego szczebla, który ucieka na Białoruś i twierdzi, że dostanie ochronę i azyl. Oczywiście trudno mi powiedzieć, jakie były motywy tej decyzji. W tej sytuacji sędzia Szmydt musiał tak naprawdę rytualnie zaatakować politykę USA, Wielkiej Brytanii oraz mówić o tym, że Polska jest wpychana w wojnę z Rosją, więc tutaj nie ma żadnego zaskoczenia" –  zauważa Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. obszaru postsowieckiego.

Sędzia Tomasz Szmydt zaangażowany był m.in. w wydawanie poświadczeń bezpieczeństwa wysokiego stopnia oraz miał dostęp do danych wrażliwych, co z pewnością będzie chciała wykorzystać strona białoruska i rosyjska. Fakt, że Szmydt miał dostęp do danych wrażliwych może spowodować, że szkody mogą być znaczące dla Polski.

Jak podają media Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wczęczęła w stosunku do sędziego - szpiega, jak mniemam,stosowne postępowania wynikające z Ustawy.

Dlaczego zatem Sędziowie RP, jak wynika z doniesień prasowych, nie podlegają sprawdzeniu według zasad ujętych w Ustawie o Ochronie Informacji Niejawnych prowadzonych przez Służby Ochrony Państwa. Dlaczego I czy wypełniają te osoby 30 stronicową Ankietę przed dostępem do najważniejszych tajemnic państwa i NATO. Może już czas na zmianę zapisów ustawy (Dz.U. 2010 nr 182 poz. 1228) w tym zakresie oraz braku kontroli  operacyjnych tych osób - Sędziów RP osób otrzymujących Poświadczenie Bezpieczeństwa do Tajne/ NATO SECRET. Agentura RoSSji od dawna działa skutecznie na terenie Polski w mediach, aparacie władzy itp... o czym pisałem szeroko w moich wcześniejszych materiałach.

Żródło :
https://niezalezna.pl/polska/b...
https://niezalezna.pl/swiat/ko...
https://naszeblogi.pl/62598-ag...
https://naszeblogi.pl/66095-ag...
https://naszeblogi.pl/64773-je...
https://naszeblogi.pl/65357-je...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

07-05-2024 [09:09] - Jabe | Link:

Jak rozumiem nic nie wskazuje na to, że ów sędzia był agentem. No a ob­serwacja, że Polska jest w­pychana do wojny jest warta uwagi. Ponoć generał Polko ot­war­cie za­leca u­derzenie prewen­cyjne.

Dlaczego zatem Sędziowie RP, jak wy­nika z do­niesień prasowych, nie pod­legają sprawdzeniu według zasad ujętych w Ustawie o Ochronie Informacji Nie­jawnych

Do kogo to pytanie?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

07-05-2024 [11:55] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Sędzia już sam się wskazał że jest szpionem 🤣🤣🤣 Ciekawe dlaczego nie uciekł do Berlina skoro był tak gnębiony w Polsce?

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-05-2024 [09:22] - Tezeusz | Link:

Nie łudźmy się, że Rosja pogodziła się całkowicie z utratą swoich wielkomocarstwowych wpływów na arenie międzynarodowej głównie w Europie. Węgry, Polska, kraje nadbałtyckie to przyszłe cele wojny – może nie od razu militarnej, ale gospodarczej oraz dalszego uzależnienia gospodarczego od dostaw surowców z Rosji głównie gazu ziemnego i ropy naftowej, w tym także mocno i często stosowanego embarga na zakupy dóbr i towarów z tych właśnie państw.
Wielu polityków i ekonomistów europejskich oraz ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że takie działanie w zakresie szantażu militarnego i gospodarczego charakteryzuje bandyckie imperium zła, w tym obecnie i głównie Rosję.
Na te i inne problemy wynikające ze stosunków gospodarczych i politycznych między Polską a Rosją przedstawione graficznie na przestrzeni wieków w tym także i katastrofy smoleńskiej z dnia 10.04.2010 r. przedstawia i demaskuje w swojej książce Józef Szaniawski pt. „Imperium zła Rosja przeciw Polsce i Europie”.

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-05-2024 [09:29] - Tezeusz | Link:

Sędziowie nie są weryfikowani przed uzyskaniem dostępu do tajnych informacji. Cenckiewicz: Trzeba to zmienić!
"Jest katalog stanowisk, które nie podlegają jakiemukolwiek sprawdzeniu i z automatu osoby pełniące te stanowiska otrzymują dostęp do informacji ściśle tajnych, poseł do tajnych" - alarmował w Telewizji Republika prof. Sławomir Cenckiewicz. Zaapelował on też do liderów wszystkich partii w Polsce, by sprawę sędziego Tomasza Szmydta potraktowali ponadpartyjnie i zajęli się zmianą tych zapisów prawnych.

Powiedzmy w ten sposób - dwie kolejne ustawy o ochronie informacji niejawnych wymieniają zawody i stanowiska państwowe, które nie są objęte postępowaniem sprawdzającym ze strony służb specjalnych. Innymi słowy: jak ktoś zostaje w Polsce premierem, ministrem, posłem, nominowanym przez prezydenta sędzią, to nie podlega żadnej kontroli operacyjnej będącej tylko wstępem, ale bardzo ważnym, do tego, by służba uznała, czy ten człowiek powinien mieć dostęp do informacji niejawnej. Jest katalog stanowisk, które nie podlegają jakiemukolwiek sprawdzeniu i z automatu osoby pełniące te stanowiska otrzymują dostęp do informacji ściśle tajnych, poseł do tajnych – powiedział gość Telewizji Republika..

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-05-2024 [11:23] - RinoCeronte | Link:

Sędziowie, jak to oni, zlustrują się sami. Z tym, że nie na pewno... 

Obrazek użytkownika r102

07-05-2024 [21:18] - r102 | Link:

No bo to by było śmieszne - że swoich przełożonych wybranych w wyborach reprezentantów suwerena :-)   - prezydenta, premiera czy posła - by "sprawdzali" podlegli mu ludzie z "służb" - to chyba nie o to chodzi...

Zresztą te "służby" - to już przecież 4 chyba pokolenie rozmnażane w chowie wsobnym  osadzonych w naszym kraju w 44/45 roku przez Stalina ubeków - tak że powiedzmy mało wiarygodni z nich "sprawdzacze"...