Powrót totalitaryzmu

Francja wpisała prawo do aborcji do konstytucji. Realnie grozi nam wpisanie prawa do aborcji do karty praw podstawowych. Znaczenie tych faktów jest ogromne i chyba niedoceniane. Jak świat światem kobiety dokonywały aborcji, podobnie jak świat światem ludzie mordowali się nawzajem, okradali, oszukiwali i prześladowali. Zawsze było to zło, banalne zło. Wydawało by się zatem, że nic nie różni mordowania Żydów przez Niemców (hitlerowców, faszystów, czy jak kto chce - nazistów) od niezliczonych morderstw w historii ludzkości. A jednak różni! Mordowanie Żydów było ludobójstwem.
Z ludobójstwem mamy do czynienia, gdy na podstawie pewnej wyróżniającej cechy wyklucza się jakąś grupę ludzi ze wspólnoty ludzkiej, wyjmuje się ich spod prawa. W przypadku Żydów tą wykluczającą cechą było pochodzenie etniczne. W przypadku nienarodzonych dzieci jest nią wyłącznie fakt przebywania w łonie matki. Nie jest nią nawet niezdolność dziecka do samodzielnego życia bo w USA dozwolona była w niektórych Stanach tak zwana „późna aborcja”, podczas której zdolne do samodzielnego życia dziecko zabijało się wstrzykując trującą substancję do macicy matki. Zabijanie Żydów w hitlerowskich Niemczech nie było morderstwem, przestępstwem, usprawiedliwionym zabójstwem czy tragiczną konsekwencją wojny. Zabijanie Żydów było na mocy ustaw norymberskich obywatelskim obowiązkiem, a ścigani przez hitlerowskie prawo byli ci, którzy się z mordowaniem Żydów nie godzili.

Wpisanie prawa do aborcji do konstytucji czyni z zabijania nienarodzonych dzieci niezbywalne prawo człowieka takie jak – paradoksalnie - prawo człowieka do życia. Ścigani przez sądy będą i już są - również w Polsce - ci, którzy się temu holokaustowi nienarodzonych przeciwstawiają. Nie bez przyczyny po II Wojnie Światowej proces niemieckich morderców odbywał się właśnie w Norymberdze, a niektórzy z nich zawiśli pokazowo na szubienicy. Holokaust nienarodzonych też doczeka się – mam nadzieję - swojej Norymbergi. Stalinizm nie miał swojej Norymbergi i dlatego odradza się w konwulsjach jak odrastają obcięte głowy nie dobitego smoka. Nie chodzi tu wbrew pozorom o samych komunistów, ani o ich progeniturę roszczącą sobie prawa do dziedzicznych przywilejów. Stalinizmem nazywam tu każdą formę narzucania ludziom przemocą jakiejś utopii - wszystko jedno czy będzie to sprawiedliwość społeczna czy zielony ład. Utopia to koncepcja wydumana, z pozorami słuszności czy nawet szlachetności, lecz nie do zrealizowania bez terroru i ludobójstwa.
Zupełnie drugorzędną sprawą jest fakt, że twórcy i realizatorzy tych utopii nie stosują się sami do wyznawanych zasad. Komuniści, w tym polscy, lubowali się w niedostępnych dla społeczeństwa luksusach, w brylowaniu w domach wczasowych (domach pracy tfurczej, ortografia celowa) utworzonych w zrabowanych dworach i pałacach oraz kawiorze kupowanym w sklepach za żółtymi firankami. Jak  mówiono: „naród pijał koniak ustami swoich przedstawicieli”. Te wszystkie, ludzkie przecież, słabości można by im darować gdyby nie fakt, że ich następcy, ich mutanci znowu chcą terroryzować ludzi, ograniczać ich wolność przekonań, swobodę wychowywania według tych przekonań dzieci, ograniczać wolność ekonomiczną i swobodę poruszania się.

Postulatorzy „ zielonego ładu”, który jest przecież współczesną formą totalitaryzmu planują zamkniecie ludzi w „piętnastominutowych gettach”, zakazanie im poruszania się samochodami, na które tych ludzi stać, oraz drastyczne ograniczenie liczby dozwolonych podróży samolotem, podczas gdy sami latają tam i z powrotem odrzutowcami na nikomu nie potrzebne spotkania i konferencje. Chcą zrujnować obywateli cenami energii, pozbawić przez zbrodnicze regulacje prawne własności mieszkań i domów. Z marksizmem łączy ich zarówno dogmatyzm propagowanych bredni jak i zapał w niszczeniu wszelkich form swobodnej działalności ludzkiej, niszczeniu życia człowieka.
Komunizm zawalił się pod ciężarem własnej nieudolności. Pochłonął jednak miliony niewinnych ofiar. Zielony ład też się zawali lecz nieuchronnie kosztem ofiar, których przypuszczalną liczbę trudno obecnie oszacować. Redukcja CO2 – równie fikcyjny i bezsensowny cel jak światowe rządy proletariatu może doprowadzić do „Wielkiego Głodu” nie tylko w Europie lecz na całym świecie. CO2 jest gazem życia, jest podstawowym surowcem asymilacji, a asymilacja roślin pierwszym etapem łańcucha pokarmowego. Powinien to rozumieć najgłupszy uczeń szkoły podstawowej ale nie rozumieją sprzedajni jak za czasów komunizmu uczeni. Do asymilacji potrzebne są wyłącznie chlorofil, światło słoneczne oraz CO2.
I pomyśleć, że istnieją idioci, którzy planowali zasłanianie słońca aby przeciwdziałać rzekomemu globalnemu ociepleniu. Młodzi aktywiści ekologiczni, nazywający sami siebie „ostatnim pokoleniem” płonącej rzekomo planety przyklejają się w Warszawie do asfaltu aby zablokować ruch samochodowy. To następna cecha wspólna ekologizmu z komunizmem. Komunistyczni młodociani aktywiści, hunwejbini z czerwonego harcerstwa Kuronia jeździli rozkułaczać polskich chłopów kradnąc im ziarno siewne i zapasy żywności. Opisuje to Anna Bojarska w powieści z kluczem pod tytułem „ Czego nauczył mnie August”. Bez tych pożytecznych idiotów, (a może były to zwykłe młodociane szuje), sowietyzm byłby w Polsce trudniejszy do zainstalowania.
Wracając do CO2 - jak stwierdzono wzrost poziomu dwutlenku węgla w atmosferze przyczynił się do znacznego ożywienia roślinności na dużych obszarach świata, w tym w regionie Sahelu. Jak pokazują badania, w ciągu ostatnich 20 lat odnotowano tam o 14% większy przyrost roślinności, co przyniosło wymierne korzyści dla lokalnej bioróżnorodności i produkcji żywności. Ale cóż to obchodzi ideologów zielonego ładu, którzy chcą nas zagłodzić i karmić owadami. Zakaz stosowania paliw kopalnych może doprowadzić również do „Wielkiego Chłodu”. Ludzie będą umierać z wychłodzenia. Przymiotem wykluczającym, wyjmującym spod prawa, takim jak żydowskie pochodzenie w hitlerowskich Niemczech czy delikatne ręce w Kambodży Pol Pota jest jak widać obecnie samo człowieczeństwo.
 
P.S. Związek Radziecki jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował w 1920 roku aborcję za sprawą komisarz ludowej do spraw społecznych Aleksandry Kołłontaj. Uważała ona, że w ten sposób wyeliminuje w Kraju Rad burżuazyjną obyczajowość . Wprawdzie Stalin uchylił na wiele lat to prawo w 1936 roku ale tylko dlatego, że potrzebne mu było mięso armatnie do czynnej walki o pokój, którą miał zamiar prowadzić czy kontynuować, a nie dlatego przecież, że troszczył się o prawo do życia nienarodzonych.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-05-2024 [08:37] - NASZ_HENRY | Link:

 

Patrzyłem wśród cieniów nocy na pląsy motłochu, po karkach którego politycy wspinają się do góry - widziałem wszystkie stare zbrodnie świata ubrane w szaty świeże, nowym kołujące tańcem - ale ich koniec ten sam, co przed tysiącami lat - rozpusta, złoto i krew. "Nieboska Komedia"  po liftingu 😉
 
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

05-05-2024 [08:45] - Ijontichy | Link:

"I OTO STAŁ SIĘ CZŁOWIEK"--https://youtu.be/ypEaGQb6dJk?feature=shared

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-05-2024 [09:24] - RinoCeronte | Link:

Odyseja 2024 ... do Parlamentu EU

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

05-05-2024 [09:29] - Zbyszek_S | Link:

1. akapity.
2. moralność przynosi pożytki, niemoralność przynosi szkody, Stalin, chcąc nie chcąc, musiał trochę z tego przyjąc do wiadomości
3. rozchodzi się o to, kim jest człowiek, czy a jeśli tak, to jaki, jest Bóg. Z odpowiedzi na te pytania, wynika dokładnie cała reszta. Idee mają konsekwencje.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

05-05-2024 [09:33] - Władysław Ludendorf | Link:

Pani Izabelo, bardzo cenię Pani wpisy, ale w sumie to one są oczywiste dla osób rozsądnych, a świnie, przed które rzuca Pani  swoje perły i tak nie zrozumieją, bo rozumienie to nie ich mocna strona, raczej żadna. Nawet na tym forum mamy takie zoo, które przyznaje się, że głosuje na KO tylko po to, żeby widzieć jak gnoi się poprzedni rząd (co kabaretowo wychodzi obecnej władzy) i którzy nawet sami przyznają, że nie obchodzi ich, czy Polska będzie, czy nie będzie suwerennym państwem. Takim imbecylom nawet nie przyjdzie do głowy, że za układ z Rosją ich UE zapłaci prowincją, którą się stajemy, tym bardziej, że w tej prowincji nie będzie niczego, co można by nazwać inwestycją strategiczną i czego warto byłoby bronić, i oczywiście tego zoo nie obchodzi, że ludzie, którzy będą mieli to "szczęście" być sprzedani mogą podzielić los mieszkańców Buczy. Tak mamy tu na tym forum takie indywidua.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2024 [11:32] - jazgdyni | Link:

Witaj Izo

Niestety, mamy to szczęście/nieszczęście bycia świadkami - nie uczestnikami - upadku, istnej degrengolady cywilizacji łacińskiej. Nasza polska cywilizacja, nieco odmienna od łacińskiej, jednakże będąca jej częścią, walczy już ostatkiem sił, by razem z tą zachodnią nie pójść na dno.
Niesłychanie przykre jest przyglądanie się tej walce o aborcję. Całkowite nierozumienie czym jest ŻYCIE i jaki to cud, który nawet chaos i entropię potrafi okiełznać.
Jako społeczność - nie tylko polska - strasznie głupiejemy i wyzbywamy się moralnego kręgosłupa. Wszystkie tradycyjne wartości są zagrożone. To nie naturalne, spontaniczne zjawisko. To precyzyjnie przemyślana strategia, którą twórcy i realizatorzy tego piekielnego planu, właśnie, wyłącznie by zdobyć dla siebie kontrolę nad planetą, przeprowadzają.. Czy im się uda? Nie wiem. Wszystko zależy, czy nadal będziemy bierni i spolegliwi. Czyj już nas tak odmóżdżą, że sami przestaniemy myśleć i tylko rozkazy z zewnątrz będą nami kierowały.

Ja walczę do końca

Droga Izo, zakładam taką naszą pokoleniową inicjatywę - Klub Długowiecych. Bardzo gorąco zapraszam Ciebie do niej. Wiem co potrafisz, a twoją wiedzę, jak również poczucie humoru bardzo wysoko cenię. Pamiętasz zapewne "Jaja Bzdyklaczy". Przecież to było Twoje dzieło! Izo! Chodź do Klubu! Terenia Bochwic już tu jest.

Oto link, jeśli znajdziesz trochę wolnego:
https://naszeblogi.pl/70079-masz-dziadku-jeszcze-kupe-lat-zycia-przed-soba

 

Obrazek użytkownika spike

05-05-2024 [12:24] - spike | Link:

Witaj @Janusz
Jeżeli zakładasz klub "Długowiecznych", to powinien on mieć swój statut, kto może być w tym klubie, samo chciejstwo bycia długowiecznym, jest nieuprawnione, a sama przynależność nie daje gwarancji długowieczności, człowiek o tym nie decyduje, ciało człowieka można sztucznie utrzymywać przy "życiu", co się czyni dla celów transplantologii i nie tylko.
Życie to nie tylko aktywność biologiczna organizmu, ale obecność w nim Ducha, a on "nie z tego świata pochodzi", życie jest sprzeczne z "prawami natury", dlatego jest ulotne, nietrwałe, stąd są słowa "Nie znacie dnia, ani godziny".

Do Mensy nie każdy, który uważa się za "mądralę" może do niej wstąpić, musi spełnić warunek odpowiednio wysokiego IQ.

Klup Długowiecznych chyba też powinien mieć warunek, w tym przypadku chyba wiek kandydata, chyba 40 latek nie bardzo pasuje, jak sądzę, tak więc dolna granica osiągniętego wieku, który kwalifikuje daną  osobę jako długowieczną, chyba że:
będzie to Klub chcących być Długowiecznym.
:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2024 [12:33] - jazgdyni | Link:

@spike

Cieszę się, że zainteresowałeś się tematem. I cenię Twoje rady. Na razie to dopiero początek - rozpoznanie pola. Oczywiście później potrzebne będą jakieś kroki formalne, jak i konstrukcyjne. Wszystko zależy od tego, czy będzie zainteresowanie, oraz wola działania. Mimo tego, ja temat będę kontynuował.

najlepszego

Obrazek użytkownika spike

05-05-2024 [13:57] - spike | Link:

@Janusz
przenoszę na rozmowę do Ciebie, chyba tu nie wypada:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-05-2024 [11:35] - jazgdyni | Link:

Izo

Jeszcze to warto poznać:  https://youtu.be/LC1g3Nohn-s?si=5cPTyqqtDczhG-PG  

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-05-2024 [14:32] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo!
W postępowaniu lewactwa nie ma za grosz logiki.
Dlatego w jednym z ostatnich felietonów podjąłem ten temat:

LOGIKA
Logika (gr. logos – rozum, słowo, myśl) – nauka formalna o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Za czasów Arystotelesa – prekursora logiki – traktowana była jako dział filozofii… Współcześnie wchłonięta została przez matematykę i stosowana jest w różnych dziedzinach, zwłaszcza w informatyce i sztucznej inteligencji. 
Logika elementarna bazuje na zdaniach oznajmujących, którym można przypisać tylko jedną z dwóch wartości logicznych: prawdę lub fałsz. Wbrew pozorom nie jest to jakaś wiedza tajemna. Wielu ludzi nie posiadających akademickiego wykształcenia potrafi dostrzec absurdy, opierając swe rozumowanie wyłącznie na tzw. zdrowym rozsądku. 
Ostatnio jedna ze strajkujących rolniczek zwróciła uwagę na niekonsekwencję działań PE. Skoro wszyscy rządzący krajami UE przyjęli za pewnik, że w ciągu trzech lat Rosja zaatakuje Europę, dlaczego – zamiast gromadzić zapasy żywności na czas wojny – forsuje się Zielony Ład, dewastujący europejskie rolnictwo i hodowlę? To nie ma sensu i jest zabójcze! 
W świecie półprawd, postprawd, tischnerowskich „gównoprawd” i zwykłych, ordynarnych kłamstw – zwłaszcza przy podejmowaniu ryzykownych decyzji – logika powinna być ostatnią deską ratunku. Tak postępują ludzie mądrzy, kierujący się racjonalnymi przesłankami i dobrem ogółu. Niestety, dla wszelkiej maści ideologów logika jest główną przeszkodą w osiąganiu zamierzonego celu. Przykłady? Nagromadzenie bzdur wokół ideologii gender jest porażające. Czy ja – Lech Makowiecki – mogę zajść w ciążę? Czy polityka migracyjna Brukseli nie jest mega-masochistyczna? Czy Macron, prący do wojny z Putinem, jest do niej przygotowany? Itp.itd. 
PS Aby utrzymać dowolny reżim przy władzy (nim zawali się pod ciężarem głoszonych idiotyzmów) należy rugować ze szkół logikę. I skutecznie bronić każdej, najbardziej niewiarygodnej bredni! A oponentów zastraszać i surowo karać! 
Za głoszenie prawdy sąd ludowy Aten potraktował Sokratesa cykutą…

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-05-2024 [15:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

"CO2 jest gazem życia, jest podstawowym surowcem asymilacji, a asymilacja roślin pierwszym etapem łańcucha pokarmowego."
Jak wszystkim nam wiadomo Pani Izabela spędza wakacje w worku turoszowskim bo to miejsce produkcji CO2  i z obrzydzeniem spogląda na Jeziorak. Tajemnicą poliszynela jest to iż dzieci Pani Izabeli to górnicy dołowi i operatorzy koperek na odkrywkach.

Jeśli jest inaczej to Pani Izabela chyba nasiąkła komunistycznymi cechami.

BTW
Jak sobie flora i fauna radziła przez miliony lat  bez spalania kopalin przez Panią Izabele.