Historia do lamusa?

   Nieustanna sejmowa wrzawa nad projektami nowych ustaw zagłusza to, że sprawę aborcji  rozwiązano rozsądnie za czasów PiS-u, biorąc pod uwagę zdrowie kobiet, natomiast pomysły rządu Tuska czynią z aborcji jakby narzędzie zagłady polskiego narodu! W innych krajach dostrzeżono też niebezpieczeństwo,  oto amerykański pastor John Powell określił aborcję jako „cichy holokaust”.

       A w Polsce  kto wymknie się z tej rzezi niewiniątek zostaje unicestwiony w szkołach, na lekcjach seksu – choć od Freuda psychologia ostrzega, że temat ten wywołuje u dzieci nerwicę – albo na lekcjach historii tak spreparowanej. aby w głowach uczniów nie przechowało się nic, co przypomina dumne fakty z naszych dziejów. To drugi etap unicestwiania małych Polaków, aby przypadkiem nie wyrośli na patriotów miłujących przeszłość Ojczyzny, chwałę jej oręża i aby przypadkiem nie poznali  zwycięstw nad najeźdzcami  naszych granic, od wojen Bolesława Chrobrego i Bolesława Krzywoustego z cesarstwem niemieckim. Pani minister „edukacji”  Nowacka usunęła także Zawiszę Czarnego, wiktorię pod Grunwaldem, obronę Jasnej Góry  i przeora Kordeckiego, hetmana Stefana Czarnieckiego – uczniowie nie powinni o nich słyszeć!

Wykreślono też projekty reform ustrojowych Stanisława Leszczyńskiego i Stanisława Konarskiego. Nie było też Kościuszki ani Pułaskiego, choć ich pomniki stoją po obu stronach Atlantyku. Usunięto Legiony Polskie z armii Napoleona i powstanie Księstwa Warszawskiego, a zresztą ciekawy czytelnik poczyta więcej o tych czystkach w artykule prof. Andrzeja Nowaka pt. „Wyklęta tożsamość polska” ( nr 3/ 2024 „Wpisu”). Tam też czytamy o pogromie historii europejskiej dokonanym podług wytycznych dla „wspólnej europejskiej pamięci”, co daje nam wykastrowany obraz Europy, w której nie ma katedr gotyckich czy romańskich. ani bazyliki św.Piotra w Rzymie, ani Sagrada Familia z Barcelony, cudów miast europejskich –  Wenecji, Paryża czy krakowskiego Rynku.

Nie ma nic z tego, co stworzyła Europa chrześcijańska, ani z tego co zawdzięczamy Europie narodów i co w dziedzinie kultury tworzy europejską tożsamość. W Domu Historii Europejskiej w Brukseli nie ma też Bacha, Mozarta, Szekspira, Balzaca , Moliera, Cervantesa, Dantego czy Manna, Mickiewicza, Słowackiego, Miłosza, ani nawet Chopina! A z filozofii europejskiej obecni są jedynie  Arystoteles i...Slavoj Zizek, współczesny filozof słoweński ( urodzony w 1949), który zasłynął z takich opinii jak „chrześcijaństwo jest religią o śmierci Boga” (?) i z niechęci do kapitalizmu, gdyż ceni Karola Marxa nie dostrzegając, że ten „filozof”walcząc z kapitalizmem stworzył przecież najgorszą formę kapitalizmu, bo komunizm czyli kapitalizm państwowy! Wytknął mu to Alain Besancon w latach 70-tych zeszłego stulecia. A że elity UE postawiły Marxowi pomnik w Trewirze z okazji 200-lecia urodzin tego satanisty i piewcy nienawiści klasowej (choć papież Leon XIII mądrze zauważył, iż kapitaliści i robotnicy wzajemnie siebie potrzebują), więc te same elity promują słoweńskiego sympatyka Marxa, a z dziedzictwa europejskiej filozofii rugują takie głowy jak Platon, Bacon, Hobbes, Locke czy Kant, a oczywiście pomijają św.Tomasza z Akwinu lub św.Augustyna.

W tym lewackim szaleństwie marginalizują chrześcijaństwo, a w ogóle ich zdaniem przed 1945 było w Europie tylko zło, kolonializm, wyzysk, ciemnota kościelna i nacjonalizmy, a jedynym dobrem był ruch robotniczy inspirowany przez Marxa. W tej chorej Unii Europejskiej widać niestety jakby matrycę nowego  despotyzmu quasi-imperialnego, który dławi aspiracje narodów. UE nie jest już Europą ojczyzn, a euro stało się narzędziem dominacji i nowego wyzysku jak czytamy już w wielu publikacjach. A los dzieci  nie ma znaczenia dla lewackich elit UE, zaś historię narodów w Brukseli i Berlinie pisze się od nowa w fotelu fałszerstw i manipulacji.

Póki żyjemy w cieniu tego dyktatu – radzi więc prof.Andrzej Nowak – musimy budować jak najszybciej system alternatywnego nauczania pod nazwą „historia zakazana” albo „tożsamość wyklęta”.Dziś okazuje się, że musimy się śpieszyć, bo Niemcy chcą objąć dowództwo nad polską armią i nad całą wschodnią flanką NATO!  Słychać już protesty, były minister Błaszczak domaga się wyjaśnień od obecnego ministra Kosiniaka-Kamysza ( wroga polskich interesów), ale  co na to wszystko powie nasz prezydent Andrzej Duda ? Jest w końcu zwierzchnikiem polskich sił zbrojnych i ma obowiązek zareagować na tak poważny zamach na naszą suwerenność! To nowy powód, obok notorycznego  łamania praworządności  czy likwidacji nauczania polskiej historii,    aby wnieść votum nieufności wobec rządu Donalda  Tuska!

                                                    Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janekzlasu

24-04-2024 [07:46] - Janekzlasu | Link:

Tylko idiota nie zauważa że za tym wszystkim stoi żydostwo!Ich cały ten progres nie dotyczy,ich religia jest po za wszelką krytyką w wszelkie jej przejawy to antysemityzm.Najazd muzułmanów na Europę to tez ich sprawka,w ten sposób chcą pokonać Chrześcijan nie brudząc sobie rąk!

Obrazek użytkownika u2

24-04-2024 [09:22] - u2 | Link:

Wracaj do lasu. Tam twoje miejsce. Według ciebie żydzi mieliby sprowadzać arabów, aby ci ich atakowali :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika spike

24-04-2024 [12:05] - spike | Link:

@u2
za lewactwem stoi Soros, on finansuje te ataki na polską granicę na wschodzie, za jego pieniądze są organizowane marsze aborcyjne, jego uczniowie obecnie decydują o wielu sprawach Polski itd.etc.
Soros jest żydem czy nie?
Fundacja Batorego jest żydowska czy nie?
 

Obrazek użytkownika u2

24-04-2024 [20:44] - u2 | Link:

Soros, on finansuje te ataki na polską granicę na wschodzie

Baju, baju. To arabowie finansuja reżim Łukaszenki i Putina. Ktoś kto ma tyle kasy ryzykuje zdrowiem i życiem, aby przedostać się nielegalnie przez Zieloną Granicę? Gdzie tutaj sens? Lekko by się dostali do Europki wydając legalnie tę kaskę, którą dali dla ZBiR-u.

Obrazek użytkownika sake3

24-04-2024 [10:52] - sake3 | Link:

Nie rozumiem Błaszczaka domagającego się wyjasnień od szefa MON Kosiniaka-Kamysza w sprawie niemieckich żądań dowodzenia wschodnim skrzydłem Europy.Przecież to Lelum-Polelum nic nie wie,a odpowie dopiero jak mu Tusk przekaże co ma mówić.

Obrazek użytkownika Wiesław Kilian

24-04-2024 [18:07] - Wiesław Kilian | Link:

Na temat historycznych dziejów Polski wypowiedział się Donald Tusk w eseju z 1987 roku. "Człowiek  rozłamany"
Fragmenty: Polskość jako zadany temat... wydawało by się; tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczająca się husaria i ułani powstańcy i marszałkowie. Majaczą dzikie pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa ?
 Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resenentami? Co pozostaje z polskości, gdy odejmiemy z niej cały ten wzniosło- ponuro  śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń ?
 Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki, brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać.  ... Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości, projekcja naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od polski, jest ucieczka od Polski tej ziemi, konkretnej, przegranej brudnej i biednej. I dlatego często ogłupia, zaślepia prowadzi w krainę mitów. Sama jest mitem. Tak, polskość kojarzy się z przegraną pechem z nawałnicami. I trudno by było inaczej ...
... Do czego doczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego - do opowiadań, prawie legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje się urządzić w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując całą swą energię w kłótniach  i walkach z przechodzącymi...   ...Jak myśleć o urządzeniu tego pokoju ładnymi meblami, bibelotami, serwantkami, gdy błocą ciągle podłogę, rozbijają i obtłukują przedmioty?
 Projekt nic nie znaczącej Polski jest właśnie realizowany za przyzwoleniem Polaków.   :Polskość to nienormalność"

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

25-04-2024 [03:44] - SilentiumUniversi | Link:

To już literatura źródłowa. Wyzwolić się z tego? O wiele prościej i korzystniej jest realizować na zlecenie

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

25-04-2024 [22:41] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, proszę bardzo!
Historia uzupełniająca braki w obecnej edukacji...
Lekka, Łatwa i Przyjemna...

„HISTORIA WE FRASZKACH – OD MIESZKA PO STASZKA...”:

Dynastia Piastów cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=yKJBdUviL1A

Dynastia Piastów cz.2
https://www.youtube.com/watch?v=ClRpbkJYQrI

Dynastia Jagiellonów
https://www.youtube.com/watch?v=SdvQi18N_NU

Królowie elekcyjni:
https://www.youtube.com/watch?v=mBMmpExxvTk