4 dni Wielkiej Zmiany?

To będą cztery dni, które mogą wstrząsnąć Europą. Między 6 a 9 czerwca w 27 państwach członkowskich UE odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które poprzedzą późniejsze decyzje personalne odnośnie Komisji Europejskiej, a pod koniec roku także Rady Europejskiej.
Najpierw eurowybory  odbędą się w Królestwie Niderlandów – już w czwartek 6 czerwca. Następnego dnia zagłosują Irlandczycy, ale rozpoczną się też dwudniowe wybory w Czechach. W sobotę będą miały miejsce również wybory na Słowacji, Łotwie i na Malcie. Tegoż 8 czerwca rozpoczną się kolejne dwudniowe wybory – tym razem we Włoszech. Wreszcie 9 czerwca odbędą się eurowybory w pozostałych 20 krajach członkowskich UE. Przy czym w niektórych z nich będą one połączone z wyborami parlamentarnymi – tak będzie w Belgii, Bułgarii, Grecji i Luksemburgu. W dwóch innych krajach - w Rumunii i na Węgrzech 9 czerwca poza europejskimi odbędą się także wybory lokalne.
Będzie to więc prawdziwie wyborczy "długi weekend", bo w sumie będą miały miejsce aż 33 elekcje. Pewne jest, że Stary Kontynent przesunie się na prawo. Pytanie tylko jak bardzo? Czy zwolennicy „Europy Ojczyzn” zmobilizują się na tyle mocno, aby po wyborach odrzucić nową polityką migracyjną UE i Zielony Ład?

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (17.04.2024)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-04-2024 [09:19] - Kaczysta | Link:

Kto wygra w Polsce wybory do europarlamentu?
Można głosować bez logowania do tego portalu
Zapraszam

https://niepoprawni.pl/ankieta/zawiedzony/kto-wygra-wybory-do-europarlamentu