Cywilizacja śmierci II

Francja jest pierwszym państwem na świecie, które wpisało do konstytucji prawo do aborcji, czyli zabijania nienarodzonych dzieci do 14 tygodnia życia. Wprawdzie nie pojawia się w tym zapisie słowo „prawo”, lecz  „gwarantowana wolność” i nie ma mowy o zabijaniu, lecz o wyborze, ale przecież to tylko eufemizmy. 780 członków obu izb parlamentu zagłosowało za zabijaniem dzieci. Towarzyszy temu entuzjazm w mediach. Od dawna różne zboczenia podniesiono w tym kraju do rangi cnoty. Przez upodobanie do zboczeń upadł kiedyś Rzym upadła starożytna Grecja, a obecnie upada cała Europa. Francja stojąc nad przepaścią zrobiła duży krok do przodu.
Jak zwykle proponuję państwu eksperyment myślowy. Wyobraźmy sobie, że do konstytucji jakiegoś kraju wpisano prawo do wyboru czy chcemy zabić uciążliwego psa sąsiadów, który przeszkadza nam nieustannym szczekaniem. Kodeks dopuszcza jak wiadomo prawo do obrony własnej gdy ktoś czy coś zagraża naszemu życiu lub zdrowiu lecz nienarodzone dziecko, podobnie jak pies na łańcuchu  nikomu nie zagraża tylko przeszkadza. Pojawienie się dziecka może przeszkadzać matce zmieniając jej tryb życia. Zabicie cudzego psa tylko dlatego, że szczeka wydaje nam się odrażające, a wpisanie tego prawa do konstytucji byłoby absurdalne, obrażające konstytucję i cały porządek prawny. Tym bardziej karygodne wydaje się być zabicie nie cudzego lecz własnego psa tylko dlatego, że nam przeszkadza. Osobą, która dopuści się takiego czynu zajmie się bez wątpienia prokurator, szczególnie gdy ten czyn został dokonany w okrutny sposób. Jak jest zatem możliwe, że zabicie własnego dziecka z wyjątkowym okrucieństwem bo przez  pocięcie go żywcem na kawałki może być uznane za czyn neutralny moralnie, niezbywalne prawo kobiety, które jest gwarantowane specjalnym zapisem w konstytucji? Jak ludzie mogą w to uwierzyć i to popierać? Jak zawsze wszystko zaczyna się od zabiegów semantycznych. Wmawia się ludziom, że zabijane w łonie matki dziecko to nie człowiek, to płód, zlepek komórek, zygota. Jak zwykle w tym podejściu refleksję zastępuje sztywna procedura. Jeżeli można zabić dziecko do 12 tygodnia jego życia to dlaczego nie można przesunąć terminu tego morderstwa o jeden dzień? Jeżeli do 12 tygodni plus jeden dzień to dlaczego nie plus dwa dni? I tak ad infinitum. Terminy prekluzyjne i zawite nie mogą odnosić się do człowieka, mają sens tylko w odniesieniu do rzeczy martwych. Umowa najmu mieszkania wygasa w ostatnim dniu zapisanym w tej umowie. Prawo człowieka do życia nie może wygasać w jakimś prekluzyjnym czy zawitym terminie. Między innymi dlatego zniesiono w większości krajów karę śmierci.
Podobnym zabiegiem semantycznym sankcjonującym zbrodnię jaką jest pobieranie narządów od żywego jeszcze człowieka jest definicja śmierci mózgowej. W oczach lekarzy taki człowiek jest martwy i można go żywcem rozebrać na części zamienne. Nie trafia do nich argument, że muszą tego rzekomo martwego człowieka przed pobraniem narządów znieczulać, a przede wszystkim argument, że polskiemu profesorowi  Janowi Talarowi udało się przywrócić do normalnego życia przeszło 1000 osób ze stwierdzoną śmiercią mózgową czyli śmiercią pnia mózgu. Gdyby udokumentowano nawet tylko jeden taki przypadek należałoby definicję śmierci mózgowej uznać za niewłaściwą. Takim żywym dowodem jest Agnieszka Terlecka, którą po upadku z konia ojciec siłą wyrwał z rąk oprawców nie tyle w białych co w gumowych rękawiczkach i oddał pod opiekę doktora Talara. Dziewczyna żyje, skończyła studia, wyszła za mąż i urodziła zdrowe dziecko. To wszystko zreferował jej ojciec, pan Terlecki podczas konferencji poświęconej transplantologii, w której brałam udział. Obecni na sali przedstawiciele niezwykle silnego lobby transplantologicznego nie byli w stanie temu zaprzeczyć. Jest to lobby faktycznie niezwykle silne, bo związane z ogromnymi dochodami. Do reklamowania społeczeństwu zgody na pobranie narządów używa się osób znanych i tak wybitnych intelektualnie jak Krystyna Janda. Głosiła ona hasło : „podziel się narządami” jakby można się było podzielić na przykład sercem. (na marginesie- nowe władze powinny wpisać do polskiej Konstytucji prawo, że Krystyna Janda ma do końca życia grać wyłącznie role amantek, a prawnie zakazane jest proponowanie jej ról staruszek i czarownic.) Natomiast profesor Talar za swe wybitne osiągnięcia został wynagrodzony rocznym zakazem wykonywania zawodu lekarza.
Państwo chińskie jak wiele totalitarnych państw handluje narządami pobranymi od więźniów skazanych na śmierć. Natomiast w Polsce jak w wielu innych rzekomo cywilizowanych krajach stosuje się definicję śmierci mózgowej czyli morduje ludzi, których być może udałoby się uratować. Vox populi nazywa wiejskich motocyklistów „dawcami”. Nie tylko dlatego, że jeżdżą nieostrożnie lecz przede wszystkim dlatego, że jak głosi wieść gminna ( czyli vox populi) nikt ich nie ratuje, bo są z góry przeznaczeni do rozbioru na części zamienne. Wiadomo, że niezamożnych rodzin nie będzie stać na wytaczanie spraw sądowych lekarzom. Żadne statystyki nie ujmują podobnych przypadków. Podobnie znacząca jest ciemna liczba młodych osób, których nikt poza rodziną i fundacją Itaka nie szuka i które nigdy -żywe lub martwe -nie zostały odnalezione.
W medycynie współczesnej zdrowy rozsądek, uczciwość, moralność, empatię, a nawet przysięgę Hipokratesa zastąpiły procedury. Najlepszym tego dowodem jest fakt odwołania z dnia na dzień pandemii covid-19 gdy ze względu na wojnę na Ukrainie zaplanowano wpuścić do Polski miliony nie przebadanych ludzi.  Tak jakby groźny koronawirus czytał zarządzenia i okólniki oraz stosował się do procedur.
Zawód lekarza z zawodu zaufania stał się zawodem kompletnego braku zaufania. W Holandii starsi ludzie boją się, że gdy zgłoszą się do lekarza czy do szpitala przypadkowa komisja zadecyduje, że ich standard życia jest rażąco niski i dla ich własnego dobra należy ich poddać eutanazji czyli uśpić jak psa. Tyle, że oni wcale nie chcą umierać.
Zapanowała cywilizacja śmierci.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-03-2024 [05:41] - NASZ_HENRY | Link:

  

Alleluja! Niech zmartwychwstały Jezus Chrystus codziennie otacza Ciebie opieką i Wszystkich piszących tutaj🌼
  

 

Obrazek użytkownika izabela

01-04-2024 [03:46] - izabela | Link:

@ NASZ_HENRY (05 41)
Alleluja i do przodu . Serdecznie pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-03-2024 [08:36] - Ijontichy | Link:

Załóżmy,ze nadejdzie koniec świata i wszyscy zmarli zostaną wskrzeszeni i zebrani na sąd ostateczny.
Teraz facet będzie szukał swojego serca? Albo nerki? A ci którym wszczepiono częsci ,bedą zmuszeni oddać? 
Ja sobie wyobrażam ten chaos i bieganinę...:-)))

Też Wam życzę błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

Obrazek użytkownika tricolour

30-03-2024 [11:03] - tricolour | Link:

@izabela

Pani pisze zupełnie obok tematu: kto chce dziecko i chce je urodzić, ten będzie walczył o nie go końca. Kto dziecka nie chce, ten znajdzie sposób, by dziecka nie mieć. I to jest koniec tematu, reszta to szczegóły techniczne.

Nie przypominam sobie żadnych programów publicystycznych (czy jakichkolwiek innych w stylu "nasz nowy dom" czy inny remont za darmo) dosłownie niczego, w prasie, necie, z których mógł by płynąć wniosek, że dziecko to sens człowieczeństwa, jego istota i cała treść. O remontach samochodów czy budowaniu od podstaw pojazdów customowych są całe serie w wielu telewizjach, a o dzieciach w optyce radości - nic.

Nikogo nie dziwi auto za milion, każdy by chciał - pani też. Dlaczego nie ma sugestii, podpowiedzi, wzoru do naśladowania, że milion na dziecko, to też jest radość? I to taka, by każdy chciał.

Pani też myśli kategoriami zakazu. Tymczasem „Pewnego dnia słońce i wiatr mocno kłócili się ze sobą o to, kto jest silniejszy...".

Obrazek użytkownika spike

30-03-2024 [19:12] - spike | Link:

@tri
"Kto dziecka nie chce, ten znajdzie sposób, by dziecka nie mieć."
"Nie przypominam sobie żadnych programów publicystycznych ..... że dziecko to sens człowieczeństwa, jego istota i cała treść."

Nie przypominasz sobie programów, bo nie oglądasz, tych, co o tym mówią, ciebie interesuje to nie interesuje, a TV Trwam czy Radio Maryja pewnie nie wiesz że istnieje, a tam jest tego sporo, do kościoła też nie chodzisz, więc nie wypowiadaj się za wszystkich.

Do ciebie nie dociera fakt, że istotą ustanawiania prawa do zbrodni aborcji, tabletek PO etc. jest obarczenie całego społeczeństwa odpowiedzialnością za to wyjątkowo okrutne zło, tylko czekać, jak ustanowi się prawo do eutanazji niedołężnych, schorowanych ludzi, by nie byli ciężarem i kosztem nie tylko dla rodziny, ale społeczeństwa.

Prawo zabrania mordowania, kradzieży etc. ale każdy za to przestępstwo odpowiada indywidualnie.

Twoje media nie mogą zrozumieć, dlaczego Prezydent nie zgodził się na pigułkę PO, przecież były u niego lewaczki, ale twoje media nie wspomniały, że do Prezydenta wysłano petycję by tej ustawy nie podpisywał, petycję podpisało 30 tys. Polaków, pewnie więcej niż głosowało w wyborach na te lewaczki.

"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"

Obrazek użytkownika tricolour

30-03-2024 [19:48] - tricolour | Link:

@spike

Ci, co oglądają Trwam nie potrzebują prawnego zakazu aborcji choćby z tego powodu, że już są bezpłodni. Nie ten target.

Prawda zaczyna być bolesna: zdolność oddziaływania kościoła na ludzi młodych maleje. Do zera. Radyjkami Maryja nic nie wskórasz, a innych pomysłów brak więc próżnia zaczyna rządzić się swoimi prawami.

Ps. A propos chodzenia do kościoła - pisałeś wczoraj po 18 z telefonu, z nabożeństwa?

Obrazek użytkownika spike

30-03-2024 [20:17] - spike | Link:

@tri
Nie wiem dlaczego kłamiesz, zloty młodzieży katolickiej liczą setki tys. wiernych.
Zaprawdę powiadam ci, że będziesz szukał ratunku u tych, którymi gardzisz, tylko oni ci zostaną.

Obrazek użytkownika sake3

30-03-2024 [21:42] - sake3 | Link:

@spike.....Należy tylko podziwiać namolność tych co usiłują obrzydzić katolikom wiarę.Nie wiem,czy byliby tacy odwazni by odciagać od wiary wiernych Allaha.Tacy są macho tylko wtedy jak im przyjdzie wysmiać katolika,poszarpać księdza,opluć modlących się.Dzisiaj był też ich pracowity dzień by pomaszerować do kościoła ze święconką, by wysłuchać co tak straszliwego mówi kapłan i donieść wypełniając zlecenie.A mogliby isć do lasu korzystając z pogody,posiedzieć nad wodą.Przecież jeszcze trzeba popluć w internecie i jutro i pojutrze.Ech ciężkie jest życie A Tusk się każe jeszcze usmiechać......Korzystając z uprzejmości pani Izabeli składam serdeczne życzenia Panu,Pani Izabeli i Panu @u2 jeśli dalej sledzi wpisy na NB.Spokojnych Świąt,rodzinnych i pełnych miłości bliskich oraz mokrego Śmigusa-Dyngusa.

Obrazek użytkownika izabela

01-04-2024 [03:36] - izabela | Link:

@ sake3 (21.42)
 Serdecznie dziękuję za życzenia i składam wzajemne. 

Obrazek użytkownika tricolour

31-03-2024 [00:39] - tricolour | Link:

@spike

Zloty młodzieży. Może olimpiady co cztery lata, co? To ten cały twoj katolicyzm opiera się na lataniu po zlotach, raz na jakiś czas? 

A dziś znów pisałeś z telefonu, przy świecy podczas Liturgii Światła? Triduum, a ty siedzisz na dupie - prawdziwy katolik 

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-03-2024 [21:57] - Tomaszek | Link:

A co kolorowy , liczyłeś na to że jakaś gwiazdeczka pizdeczka zrobi program reportaż z robienia dzieci ? Całe kino pełne jest przykładów , oskarów pewnie setka albo więcej . I cały net i platformy z filmami . Tylko nie twój . Seriali setka . Nawet wymieniony przez ciebie "Nasz nowy dom" to przekaz dla bardziej kumatych niż ty . A ta bajka z wiatrem i słońcem to pewnie dla takich inżynierów jak ty . A potem felgi czterdziestki i Piecia Goras dookoła . 

Obrazek użytkownika tricolour

31-03-2024 [00:45] - tricolour | Link:

@tomaszek

Owszem, bajki Ezopa są dla inżynierów takich, jak. Dla durniów z technikum są gwiazdeczki pizdeczki.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2024 [11:02] - Tomaszek | Link:

Inżynieria oparta na bajkach to przecież twoja specjalność . A K Dowbor z pewnością nie jest gwiazdeczką pizdeczką . Do tego nie trzeba być specjalnie kumatym . 

Obrazek użytkownika tricolour

31-03-2024 [11:43] - tricolour | Link:

@tomaszek

Całe życie to jest bajka - jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Ty najwyraźniej zazdrościsz mi mojej bajki, ciągle przychodzisz do mnie i ją wspominasz.

Było chodzić do szkoły...

Obrazek użytkownika Tomaszek

31-03-2024 [15:52] - Tomaszek | Link:

Obejrzyj se jeszcze "Bajki z mchów i paproci" to doktorat zrobisz .

Obrazek użytkownika izabela

01-04-2024 [03:43] - izabela | Link:

@ tricolour ( 11 03)
Pan też myśli kategoriami zakazu ale w odniesieniu do siebie. Chyba nie chciałby Pan żeby usunięcie Pana ze zbioru żywych było tylko kwestią techniczną a Pana prawo do życia uzależnione od tego co pokazują w telewizji.

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2024 [11:17] - Ryan | Link:

Rzeźba Martina Hudaćka.
Protest przeciw aborcji.
https://pbs.twimg.com/media/GJ6QycZWsAAt3to?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Ryan

30-03-2024 [11:33] - Ryan | Link:

Kto dziś najgłośniej drze ryja za aborcja?
Wszytkie q*rwy,pedały i alfonsy które niestety zdołały się okocić
Taka prawidłowość w uśmiechniętej Polsce rudego parcha tuska

Obrazek użytkownika MFW

30-03-2024 [11:34] - MFW | Link:

"Między innymi dlatego zniesiono w większości krajów karę śmierci."
Naprawdę "nie dlatego" to uczyniono, ale po to, by taka kara nie nie mogła dosięgnąć przysłowiowej "rasy panów" i by mogła dosięgać zwykłych ludzi, jeśli w jakiś sposób zagrażają ich interesom.
Może to być realizowane poprzez stosowanie "środków przymusu bezpośredniego", legalnie dostępnych władzom, w sposób taki "jak je rozumieją". 

Obrazek użytkownika izabela

01-04-2024 [03:33] - izabela | Link:

@ MFW ( 11.34) A jednak w filozofii prawa taki argument był używany dla uzasadnienia rezygnacji orzekania kary śmierci. Faktycznie uzależnienie wykonania nawet  już orzeczonego wyroku od przyczyn czysto formalnych takich jak dotrzymanie terminu apelacji czy sposób sformułowania pisma wydaje się być absurdalne i nieludzkie. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-03-2024 [20:22] - Chatar Leon | Link:

Aaaa, zresztą...

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

30-03-2024 [21:37] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izo. Temat rzeka. Rzecz dla mnie niezrozumiała - jak na naszych oczach matka-Polka zmienia się w anty-matkę... W ostatnich sondażach 3/4 młodych polskich kobiet na pytanie: "Dlaczego nie chcesz mieć dzieci?" odpowiada: "Bo nie lubię"... W tomiku "Ja tu zostaję" (2015r) cały rozdział poświęciłem Dekalogowi. Załączam wiersz dedykowany Piątemu Przykazaniu...

V. NIE ZABIJAJ
            
              ABORCJA     

Jest mi tutaj ciepło, bezpiecznie.
Słyszę bicie serca, Twój puls...
Mam to, co do szczęścia konieczne.
Nie wiem, czym jest smutek i ból...

Jest mi tu bezpiecznie, wygodnie.
Mogę być, mogę żyć lub spać.
Nie znam ni pragnienia, ni głodu.
Całą wieczność mógłbym tak trwać...

Lubię chwile, gdy śpiewasz dla mnie,
Chłonę sielsko-anielski śpiew.
Tylko skąd ten nagły niepokój?
Skąd ten strach, co mrozi mi krew?

Wiem, że boisz się... Też drżę cały...
Czuję płacz Twój... Dzielę Twój lęk...
Miotam się, by być jak najdalej
Od tych zimnych, stalowych szczęk!

Mamo, boli!!! Mamo, nie pozwól!
Mamo, proszę! Gdzie mam się skryć?
Usłysz krzyk mój! Osłoń od złego!
Ratuj, Mamo... Pozwól mi żyć...

                   ***
Me serduszko znów bije równo,
Zło minęło, rozpierzchło się.
Jestem w Tobie. Znów jesteś ze mną.
Kocham Ciebie. Tak jak Ty mnie...

 

Obrazek użytkownika izabela

01-04-2024 [03:27] - izabela | Link:

@ Lech Makowiecki (21 37)
V przykazanie , którego znaczenie nie jest przecież ściśle związane z religią katolicką i poglądami " opiłowywanych" obecnie w naszym kraju, ( a od dawna na zachodzie) katolików z niejasnych przyczyn zostaje zawieszone w odniesieniu do nienarodzonych dzieci. Ci którzy doszukują się wszędzie faszyzmu i antysemityzmu nie rozumieją, że zbrodnie niemieckie sprowadzały się do wykluczenia z ludzkiej wspólnoty jakiejś grupy ludzi. Wówczas z przyczyn etnicznych, teraz z przyczyn eugenicznych, ( niepożądany rozwój płodu) stadium rozwoju ( jakby stadium rozwoju było winą czy wadą) związek z przestępstwem ( aborcja dziecka poczętego w wyniku gwałtu, jakby to była jego wina) . Cywilizacja, która nie toleruje kary śmierci nawet wobec okrutnych i zatwardziałych zbrodniarzy traktuje wyrok śmierci dla dziecka jako niezbywalne prawo kobiet. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

01-04-2024 [10:27] - Lech Makowiecki | Link:

@Izabela. Szanowna Pani. Trwa proces oswajania nas ze śmiercią. Skutki tego będą dramatyczne. Dla cywilizacji europejskiej i dla Polski.
Ale natura nie znosi próżni. Po nas przyjdą tu ci, dla których dzieci nie są udręką, tylko szczęściem.
A że będą się modlić do innego Boga?
Trudno.
Wesołych Świąt!

Obrazek użytkownika spike

02-04-2024 [11:21] - spike | Link:

Powstało już wiele filmów SF, które poruszają temat zachwianej rozrodczości człowieka, spowodowany eksperymentami genetycznymi, w konsekwencji rodzą się dzieci ułomne, upośledzone etc.
Wbrew zapewnieniom, dzieci poczęte z in vitro, jednak wyróżniają się od tych poczętych naturalnie, tylko ta informacja się nie przebija.
Już sam proces wyeliminowania naturalnych mechanizmów poczęcia, rolę tą przejął jakiś laborant, który w nieokreślony i niezbadany sposób, decyduje, które komórki rozrodcze mają zapoczątkować nowe życie. znamienne jest, że o zapłodnienie jednej komórki żeńskiej, rywalizuje spora "armia" plemników liczona w miliardach, a taki technik wg jakichś nieokreślony sposób "wie", która jest właściwa, a jest jeszcze kwestia pozostałych komórek, które się zapładnia, tak więc teoretycznie wybiera się jednego "generała" i dodatkowo kilku żołnierzy, a może ten "żołnierz" jest "generałem" ??
In vitro jest również niehumanitarną metodą poczęcia, tym bardziej, że zawiera eugenikę i aborcję "nadmiarowych" przyjętych zarodków życia.