RECYDYWA

Im gorsza władza, tym gorsza policja. Tę starą prawdę odkrywamy dzisiaj codziennie, zwłaszcza podczas brutalnych interwncji stróży „porządku”,  obiektywnie opisanych tylko w niezależnych mediach. W „uśmiechniętej” Polsce szaleją sadyści Tuska, a litera Z na kaskach policjantów kojarzy się teraz  nie tylko z ZOMO...

W grudniu 2023 powrócił z impetem nowy „ład”, porównywalny z pierwszą koalicją PO-PSL, a nawet z okresem PRL-u, zważywszy to, że na świecznikach tuskowej ferajny widzimy dygnitarzy, oficerów i prezenterów TV z lat stanu wojennego. A zatem  recydywa  „praworządności” z  tamtych czasów...  A blogerzy słusznie zwracają też uwagę na to, że Polska jest podzielona mentalnie na dwie oddalające się od siebie populacje. Dwie populacje, które używają dwóch różnych języków, choć mówią po polsku. W nowym odcinku ( „Dwie Polski – dwa języki”, 13 marca br)) pan Marcin Bogdan drąży dalej  ten temat na portalu solidarni2010.pl  dodając z żalem, że byłoby lepiej, gdyby Polska była zjednoczona wokół idei niepodległości/ suwerenności.

Ponownie powraca więc temat podziału Polski na dwa jakby „plemiona”, ale jednak wypada przypomnieć, że prekursorem był  na tym polu prof.Ryszard Legutko w „Eseju o duszy polskiej” ( 2008). To on zwrócił uwagę na swoisty „naród” peerelczyków, który wprawdzie narodem nie jest, lecz dominował w okresie PRL-u, a potem w latach III RP ponownie dążył do hegemonii i nieraz grał rolę okupanta Polski. Prof.Legutko też snuł rozważania nad degradacją  polszczyzny wskutek panowania peerelczyków i ich kształtowania „kultury”. Roztropna  i jakże potrzebna analiza pana Bogdana ukazuje się w czasie nowej okupacji Polski pod rządami nowych pokoleń peerelczyków. A degradacja polszczyzny nawet się pogłębiła.

Sytuacja jest poważna, od grudnia trwa demontaż III RP, a dokonuje tego niedawna totalna opozycja, zwana już koalicją 13 grudnia, która jakby zapomniała, że w 1989 wybraliśmy demokratyzację kończąc z ustrojem totalitarnym.  Zbyt wielu peerelczyków, a nawet starych służb uchowało się jednak w tej niedojrzałej III RP i ich zamiarem jest przywracać dawne kryteria władzy, nie uznającej demokracji. I w tym stylu trwa demontaż Polski...Koalicja 13 grudnia – po objęciu „rządów” – robi wszystko, by przywrócić jakby  dyktaturę z PRL-u.  Ba, nawet obdarowują się medalami, oto Adam Bodnar wyróżnił teraz  prof.Wojciecha Sadurskiego. Innymi słowy, fanatyczny peerelczyk odznaczył fanatycznego peerelczyka, a obaj od lat depczą to, co Polacy zdołali osiągnąć w ramach  głoszonej demokracji, choć limitowanej przy okrągłym stole i potem często także...A od trzech miesięcy demolowanej, na naszych oczach rozsypuje się nasza z takim mozołem budowana demokracja...A ci co ją niszczą, zacierają rączki i przytupują z uciechy!

O to im chodzi, w końcu wywodzą się z Platformy Obywatelskiej, zakładanej przez służby generała Gromosława Czempińskiego, starego szpiega PRL-u...( patrz tom „Resortowych dzieci.Służby”, W-wa, Fronda 2014, str.37/8). Sytuacja jest poważna, wygląda na to, że rację miał Zbigniew Herbert, gdy widział powrót komunistów...I kto teraz zatrzyma ten marsz lewackich obskurantów ? A którzy nazywają siebie „liberalnymi europejczykami”!? Ich kadry dorwały się do władzy wyłącznie dzięki wpływom UE, a komisarz Jurowa głosi, że zmiany w sądach i prokuraturze konieczne są dla dobra ludzi, gdy naprawdę  służą one amatorom korupcji, są rozsadnikami bezprawia.

Opór wobec tych zmian ( czytaj: psucia prawa) nie ustępuje  i bodnaryzacja traci swój impet, a uczciwi prawnicy, ustanowieni kiedyś przez PiS, próbują ocalić zręby państwa prawa. I trzeba je ratować ze wsparciem Prezydenta RP, gdyż Polskę dopadła recydywa choroby PRL-u czyli stanu bezprawia. Trzeba zatrzymać destruktorów, którzy kierują się cyniczną instrukcją Tuska: „prawa mają wyrażać nasze rozumienie praworządności” (!!) Jest to prostu apel o ich manipulację, o  zupełne rozstrojenie wymiaru sprawiedliwości! Takiej chorobie Temidy musi zapobiec doktor prawa, który szczęśliwie jest Prezydentem  owej demolowanej III RP. A postępujący paraliż państwa nie powinien umknąć oku doktora...Nie możemy pozwolić na demontaż III RP powołanej w 1989 wspólnym głosem.

Unicestwiewnie praworządności – do czego zmierza Tusk na zlecenie UE – oznacza też likwidację państwa polskiego, które powinno istnieć i służyć obywatelom. Beneficjentami tego stanu rzeczy byliby tylko aferzyści i oligarchowie.  Celem bodnaryzacji jest natomiast demontaż Polski wraz z prawem do  przechowywania pamięci narodowej, edukacji i nauki historii ojczystej, a zatem wynarodowienie idących pokoleń.  Ataki na naszą historię, wymazywanie jej jak w powieści Orwella „1984” ( „Cała Historia była tabliczką, wycieraną do czysta i zapisywaną ponownie, .ilekroć zachodziła potrzeba”) nagle stały się programem koalicji 13 grudnia! A ataki na  pamięć o bohaterach i żołnierzach niezłomnych były przecież w repertuarze PRL-u! Zatem wracamy do stalinizmu ?  I mamy cierpieć na recydywę tej choroby ? Toż czas najwyższy ogłosić alarm dla Polski i Polaków, a także ratować po prostu demokrację, budowaną cierpliwie przez PiS wbrew awanturom peerelczyków.  

                                                                   Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

19-03-2024 [08:30] - Darek65 | Link:

"Takiej chorobie Temidy musi zapobiec doktor prawa" - przypominam, że to nikt inny tylko on, zawetował ustawę o zmianach w systemie prawnym. Może i nie była ona idealna, ale byłby, to znaczący krok ku rozwaleniu poprzednich układów.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

19-03-2024 [09:31] - SilentiumUniversi | Link:

Niestety, wtedy mógł, teraz musi...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-03-2024 [17:27] - NASZ_HENRY | Link:

@SilentiumUniversi
 
Krótko i na temat 😉
 
 

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2024 [14:04] - sake3 | Link:

Gdzie autor widzi jakiś opór wobec bodnaryzacji,łamania prawa,deptania Konstytucji,skandalicznych wyroków? Suweren nadal ochoczo w sondażach daje palmę pierwszeństwa reżimowi.A media wałkują ,oskarżają o wszystko tylko PiS.Proszę się rozejrzeć choćby tylko po NB? Widzi autor jakiś opór albo chociaż próbę dostrzeżenia bezprawia reżimu Tuska? Nie ,jak przez wszystkie lata PiS winien złu całego świata.Wprawdzie nie da się powiesić tak jak namawiali Morawieckego ,Szumowskiego czy Kaczyńskiego ale paniusia Dubois opróżniła już więzienia,żeby je na nowo zapełnić.Tym razem pisowcami.

Obrazek użytkownika spike

19-03-2024 [19:05] - spike | Link:

Parafrazując "lekcję z nauki talmudu:

"Musi być kwestionowanie istniejącego w Polsce systemu prawnego,  podczas spowodowanej anarchii, odbierzemy zgubę naszą, za którą się teraz uganiamy. Podobnież, gdy woda mętna, wtenczas dobrze ryby łowić. Tak też, gdy się Polska pogrąży się w chaosie, będziemy mogli ułowić rzecz, która do nas należy." "Skoro zejdzie zorza i poranek, żadna władza nie pozostanie w ręku tych, którzy ją posiadali".

Obrazek użytkownika spike

19-03-2024 [19:12] - spike | Link:

Pomijając pragnienie przejęcia władzy przez gnijące złogi PRLu, widzimy co innego, byłych działaczy Solidarności, biorący czynny udział w degradacji Polski, teraz już nie da się zaprzeczyć że w tamtych czasach byli na usługach lewackiego reżimu, jak Wałęsa, Michnik, Frasyniuk, Borusewicz, Tusk, Mazowiecki, etc.itd. lista zdrajców jest długa, za długa.

Grzech zaniechania ujawnienia zdrajców, ich pozbycia się z życia publicznego będzie się długo mścił.

Obrazek użytkownika sake3

19-03-2024 [19:28] - sake3 | Link:

@spike.......Grzechu zaniechania ujawnienia nie było,wiedzieliśmy wszyscy może oczywiście po czasie kim jest Wałęsa,Krzywonos,Frasyniuk Michnik,Mazowiecki czy Kuroń.Grzech pozbycia się owszem był ale to może nie tyle grzech co niemoc w ich usunięciu.To oni dzisiaj nadają ton i decydują kto jest dobry a kto zły,kto jest mądry  kto głupi.To oni okrzyczeli Antoniego Macierewicza wariatem,to oni ubliżali tak dobremu Polakowi jak Olszewski,to dzięki ich nagonce Lech Kaczyński był wysmiewany i atakowany przez nędznego pętaka Sikorskiego,a teraz Jarosław Kaczyński mierzy się z ordynarnym hejtem narzuconym przez te kanalie.W życiu są sprawy których nie da się przeskoczyć.

Obrazek użytkownika spike

19-03-2024 [20:26] - spike | Link:

@sake
owszem dowiedzieliśmy się kim są, ale w formie "pomówień", na tej podstawie Michnik, czy Wałęsa wygrywali procesy sądowe z tym co głosili prawdę o nich, a były i są dowody na ich kolaborację z bolszewikami, dlaczego nie ujawniono odtajnione zbiory ?
Dodać należy, że nie istotą jest, że ktoś kolaborował, ale przyznanie się do tego, Polacy są miłosierni, potrafią wybaczać, ale jak widzimy taki Wałęsa mimo twardych dowodów i do tego potwierdzonych sądownie, idzie w zaparte, dalej szkalując niewinnych, do tego jeszcze znieważając, nie da się takiemu wybaczyć, a kto w tym dziele zaprzaństwa pomaga Wałęsie, nie kto inny a towarzysze w zdradzie, jak Tusk i ferajna, ci ludzie nie mają sumienia, honoru.

Jak to możliwe, że mimo wszystko są Polacy, którzy popierają takie kanalie ???

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-03-2024 [21:48] - Kaczysta | Link:

Jeśli w ciągu pierwszych 100 dni nowa władza bije pałkami swoich protestujących obywateli to więcej niż pewne jest, że przed końcem kadencji będzie do nich strzelała

Obrazek użytkownika Es

21-03-2024 [07:39] - Es | Link:

Doktor prawa jeszcze przez rok dla zachowania pozorów musi klajstrować to co zdemolował na samym początku . A za rok będziemy mieli władzę absolutną- żeby nie powiedzieć: totalną.