Cywilizacja śmierci

Proponuję Państwu następujący eksperyment myślowy. Zawozimy chorego psa do weterynarza. Weterynarz ocenia jego stan jako beznadziejny i proponuje uśpienie psa. Nie godzimy się z tą diagnozą szczególnie, że inna klinika obiecała nam podjąć się leczenia pupila. Chcemy więc zabrać psa ale weterynarz się nie zgadza. Twierdzi, że prawo nakazuje mu uśpienie zwierzęcia i wbrew naszym protestom robi to w naszej obecności. Coś takiego wydaje się nam wszystkim niewyobrażalne. Gdyby weterynarz postąpił w taki sposób, zostałby odsądzony od czci i wiary przez obrońców zwierząt i z pewnością przegrałby sprawę sądową wytoczoną mu przez właściciela psa.

Opisuję tak szczegółowo to hipotetyczne zdarzenie aby podkreślić niewyobrażalne dla mnie przeżycia moich znajomych. Otóż ich brat miał we Włoszech wypadek samochodowy w wyniku którego doznał ciężkiego urazu czaszki. Przewieziono go do szpitala. Gdy rodzina dotarła do Włoch okazało się, że pacjent jest już przeznaczony do pobrania narządów i wentyluje się tylko jego ciało nie zajmując się mózgiem. Nie próbowano usunąć krwiaka, nie udrożniono naczyń krwionośnych odżywiających mózg, właściwie nic nie zrobiono. Indagowany w kwestii tych zaniedbań ordynator wykrzykiwał: „zrozumcie, to jest trup”  i żądał podpisania zgody na pobranie narządów powołując się na opinię bliżej nieokreślonego konsylium. Tu dopiero zaczyna się horror. Rodzina postanowiła przenieść pacjenta do innej kliniki, a potem transportować do Polski w nadziei, że doktor Talar, któremu udało się przywrócić do normalnego życia przeszło tysiąc osób ze stwierdzoną przez lekarzy tak zwaną „ śmiercią mózgową” zechce się nim zająć. Ordynator jednak stanowczo odmówił przewiezienia pacjenta do innej placówki oświadczając, że prawo nie tylko mu pozwala lecz nawet każe odłączyć pacjenta od respiratora. Następnego dnia o określonej przez samego siebie godzinie wyrwał choremu z tchawicy rurkę respiratora. Zaszokowana rodzina widziała jak chory umiera dusząc się. Trudno sobie wyobrazić większe okrucieństwo. W retorsji rodzina odmówiła zgody na pobranie od chorego narządów, ale na to też znalazł się sposób. Prokurator badający sprawę wypadku zażądał sekcji zwłok, a co potem działo się z ciałem ofiary tego nikt nie wie. Rodzina otrzymała zwłoki w zalutowanej trumnie z prokuratorskim zakazem otwierania tej trumny. 

W filmach, szczególnie amerykańskich obserwujemy nieodmiennie scenę gdy karetka przywozi rannego do szpitala a lekarze biegną obok wózka wiozącego go na salę operacyjną, podając mu w biegu tlen i kroplówki. Wiemy doskonale, że to literacka fikcja. W polskich realiach pacjent trafia do selekcji, selekcjonerem bywa zwykły sanitariusz, potem chory czeka w poczekalni na swoją kolejkę, czasem spadając z krzesła na podłogę albo nawet umierając. Nie sposób teraz ustalić czy ofiara wypadku samochodowego we Włoszech mogła być uratowana. Przyjmijmy, że lekarze mieli rację i stan pacjenta był beznadziejny. Jakim prawem jednak zatrzymali go siłą i zamordowali. Wyjęcie rurki respiratora nie oddychającemu samodzielnie pacjentowi to wykonanie wyroku śmierci wydanego nie przez sąd lecz przez przypadkowych lekarzy być może zainteresowanych finansowo uzyskaniem od chorego narządów. I pomyśleć, że na karę śmierci sąd nie może skazać w Europie żadnego, nawet najbardziej okrutnego  przestępcy. Natomiast sąd brytyjski skazał na śmierć malutkiego  Alfiego Evansa zezwalając na odłączenie dziecka od aparatury podtrzymującej życie i zalecając w razie konieczności podanie mu zastrzyku z trucizną. Można by zrozumieć, że lekarze postanowili odłączyć dziecko, bo i tak nie rokuje, a brakuje im sprzętu dla innych dzieci. Jakim jednak prawem uniemożliwili rodzicom przewiezienie synka do innej kliniki. Córka Ewy Błaszczyk żyje w śpiączce dość długo i chyba nie wyobrażamy sobie, że ktoś chciałby ją w majestacie prawa zabić.

Rodzicom, którzy dali dziecku klapsa odbiera się prawa rodzicielskie. W tym przypadku to rodzicom odebrano prawa rodzicielskie, bo nie godzili się na zabicie dziecka. Co więcej policja nie dopuszczała ich do synka. Rodzice mają przecież konstytucyjne prawo do decydowania o sposobie leczenia dziecka, w tym mają prawo przenieść je do innej placówki zapewniającej ich zdaniem lepszą opiekę. Co więcej- pielęgniarka szkolna nie może bez zgody rodziców podać dziecku nawet aspiryny. Brytyjscy lekarze uznając, że chłopiec jest nieuleczalnie chory, choć nie potrafili go jednoznacznie zdiagnozować, nie pozwolili przewieźć go do kliniki we Włoszech, która deklarowała chęć leczenia Alfiego, a w razie konieczności  bezpłatną opiekę nad nim do końca życia. Odmowę przewiezienia dziecka do włoskiej kliniki uzasadniono stwierdzeniem, że transport może zaszkodzić jego zdrowiu co w tej sytuacji brzmi jak ponury żart.

Zdaniem katów, którzy ośmielają się nazywać lekarzami chłopiec miał po odłączeniu od respiratora oddychać tylko trzy minuty. Oddychał jednak samodzielnie przez kilkanaście godzin. W tym czasie nie podawano mu żadnych kroplówek, skazując na powolną śmierć z głodu i odwodnienia. Przetrzymywanie dziecka siłą w szpitalu, głodzenie, odmowa podania tlenu to po prostu zwykłe morderstwo. Poparte decyzją sądu, a więc morderstwo sądowe.
Morderstwem było również zatrzymanie siłą we włoskim szpitalu polskiego pacjenta i odłączenie go od respiratora.
Podobne historie zdarzały się również wcześniej. W Łodzi sanitariusze i lekarze zwani „ łowcami skór” uśmiercali w okrutny sposób pacjentów podając im paraliżujący mięśnie pavulon . Byli to jednak zwykli przestępcy i zostali za swoje czyny ukarani przez sąd. Tymczasem to sąd brytyjski skazał na śmierć  niewinne dwuletnie dziecko.
 
Cywilizacja śmierci nie dba o jakąkolwiek logikę. W szkole nie można podać dziecku bez zgody rodziców nawet aspiryny natomiast pigułka poronna ma być udostępniana dzieciom bez zgody rodziców i bez recepty . Rodzicom nie wolno siłą zatrzymać niesfornego nastolatka w domu natomiast szpital może siłą zatrzymać pacjenta tylko po to, żeby go zabić.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-03-2024 [18:51] - NASZ_HENRY | Link:

 
 

  

 

Obrazek użytkownika sake3

16-03-2024 [19:32] - sake3 | Link:

Jak nasze gwiazdkowe paniusie uporają się z aborcją osiągając swój cel to następnym krokiem będzie walka o kolejne ,,zdobycze'' cywilizacji czyli eutanazję.Łatwo przewidzięć nawet bez eksperymentu myślowego jak będzie to wyglądało w ich wykonaniu i ich argumentacji.Cywilizacja śmierci okrzyczana jako uwolnienie człowieka od niechcianego czy niepotrzebnego życia,chorób,cierpienia czy starości będzie nam saczona tak jak aborcja,z tym będziemy oswajani.Paradoksy które Pani wymieniła nie będą wtedy już nikogo zastanawiały,dziwiły czy oburzały.. 

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [21:41] - izabela | Link:

@ sake3 ( 18.32) 
Metodę oswajanie społeczeństwa z różnymi niekorzystnymi dla społeczeństwa trendami niektórzy nazywają gotowaniem żaby na wolnym ogniu. Ludzie nie dostrzegają eskalacji zagrożeń dopóki ich samych boleśnie nie dotkną. To bardzo szlachetnie dzielić się narządami gdy propaguje to na przykład Janda. Nie przyszło jej do głowy ,że podzielić się można tylko narządem parzystym ( nerką) lub częścią narządu ( wątrobą). Nikt nie zakładał, że rozwój transplantacji  jest kryminogenny. Sprowokował ludzi bez skrupułów do traktowania bliźnich jako rezerwuaru części zamiennych. Eutanazja propagowana jako " dobra śmierć" może być pospolitym morderstwem. Trzeba to dostrzegać i wyciągać wnioski. 

Obrazek użytkownika tricolour

16-03-2024 [21:11] - tricolour | Link:

@izabela

Pomija Pani skalę. 

Jednostkowy przypadek odłączenia od aparatury ekstrapoluje Pani na całą "cywilizację śmierci". To nadużycie pod z góry postawioną tezę - jak z tą aspiryną i pigułką poronną dla dzieci podawaną zaraz po przedszkolnym leżakowaniu.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

17-03-2024 [08:44] - Władysław Ludendorf | Link:

@tri
Dla Alfiego Evansa postawiono do pionu cały aparat sprawiedliwości, żeby tylko nie wysyłać go do Włoch. Ale ty, pozbawiony empatii głupku, nie kojarzysz, bo to tylko jednostkowy przypadek. Lis ma rację, jesteście głupsi niż się wydaje, wracaj może do składania hulajnóg z chińskich części, zgodnie z załączonymi obrazkami.

Obrazek użytkownika tricolour

17-03-2024 [09:24] - tricolour | Link:

@ludek

Wbrew twoim sugestiom - kojarzę. Jednakże bambizm nie jest główną moją optyką.

W ostatnim zdaniu pokazałeś, co cię trawi i nie daje żyć w spokoju. Dodam jeszcze, że gdy próbując deprecjacji musisz uciekać się do oczywistego kłamstwa, sprawiasz mi wielką przyjemność.

Twoja udawaną empatia jest wożona chińską hulajnogą.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

18-03-2024 [09:34] - Władysław Ludendorf | Link:

@tri
wykaż to oczywiste kłamstwo, bo to, że sobie robisz odbyt z ust to już wiadomo, no może nie odbyt, bo nader często życzysz innym smacznego tego, co powinno fizjologicznie lądować w pochwie. A że robisz e-hulajnogi z chińskich części to nie wstyd, tylko co w tym nadzwyczajnego? Poprosisz, to odeślą tobie w częściach z obrazkami.

Obrazek użytkownika tricolour

18-03-2024 [11:23] - tricolour | Link:

@ludek

Oczywiste kłamstwo polega na tym, że sugerujesz jakobym składał hulajnogi z chińskich części wedle ich rysunków - tak literalnie napisałeś. Taka wypowiedź ma wymiar deprecjonujący, taki masz cel pisząc, że odeślą z obrazkami.

Prawda jest zaś taka, że po ujeżdzaniu longboarda własnego pomysłu i wykonania, zachciałem mieć deskę amortyzowaną, wyposażoną jak tylko najlepiej się da. Zobacz sobie deskę Lacroix Lonestar plus Endeavor 2GT, mniejsza o ich cenę, bo to dla mnie bez znaczenia, mógłbym sobie kupić, ale nie. Znaczenie ma to, że sam taką zaprojektowałem, wycięto mi elementy wedle mojego pomysłu (w trzech iteracjach, bo za pierwszym razem nie działało jak należy). Dołożyłem najlepszy kontroler, jaki w ogóle jest na rynku i akumulatory własnej budowy. I to jest właśnie nadzwyczajne, że mi się chce, że mam czas, zasoby, cel do osiągnięcia oraz umiejętności osiągania celu - to jest właśnie nadzwyczajne. Innymi słowy: moje elektryczne zabawki są i jeżdżą po ulicach, nie utknęły w ściernisku pod Jaworznem.

Życzę zaś smacznego w odpowiedzi na okołokroczowe sugestie, kierując się savoir-vivre'em, bo tylko podający danie ma prawo tak życzyć. Nie można mieć zatem pretensji do mojego dobrego wychowania.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-03-2024 [11:13] - Tomaszek | Link:

WL
Tych jednostkowych przypadków jakby ocean . To skończony zbiór kropli . Lis nie ma racji , oni są jaszcze dużo głupsi .

Obrazek użytkownika spike

17-03-2024 [23:09] - spike | Link:

@tri
zdradź nam tajemnicę, jesteś honorowym członkiem Collegium tHumanum, czy etatowym ?

Obrazek użytkownika tricolour

17-03-2024 [23:16] - tricolour | Link:

@spike

A ty jesteś etatowym chujem czy honorowym?

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [21:56] - izabela | Link:

@ tricolour (21.11)
Po pierwsze skala jest względna. Dziecko opisywanego zabitego przez lekarzy straciło 50% rodziców. Polskie społeczeństwo w tym przypadku 1: 40 milionów x 100% =2,5 x 10 do minus szóstej %=  2,5/ 1000000% . Poza tym to nie są jednostkowe przypadki. Definicja " śmierci mózgowej" jest nieprawidłowa, wiele osób które można było uratować traci życie, zrozumie to tylko ten kogo dotknęło to osbiście ale nikomu tego nie życzę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-03-2024 [21:30] - Tomaszek | Link:

Koleżanka mojej córki poturbowana na koncercie Angielka . Była w śpiączce , po odłączeniu od respiratora oddychała samodzielnie , zmarła w dziwnych okolicznościach . Wieczorem byli przy niej bliscy , rano poszła na części . 

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:11] - izabela | Link:

@ Tomaszek (21.30) 
To jeden z tysięcy przypadków. Po prostu definicja śmierci mózgowej jest nieprawidłowa. Niestety przydatna dla biznesu transplantologicznego.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

17-03-2024 [08:53] - Marek Michalski | Link:

W części przypadków, jak powyżej, orzeczenie śmierci nie jest prawdą, czyli definicja śmierci mózgowej nie spełnia norm etyki cywilizacji łacińskiej.
Mimo to jest stosowana i zasady cywilizacji łacińskiej są złamane przez administracyjno-prawne umocowanie tej uznaniowej definicji i podporządkowanie losu człowieka dobru ogólnemu.

„supremacja siły fizycznej nad duchową, eliminowanie etyki z życia zbiorowego, kiełznanie społeczeństwa na rzecz organów państwowych”
(Feliks Koneczny „Cywilizacja bizantyńska” Odczyt wygłoszony w Warszawie w Domu Katolickim 11
lutego 1937 r., opublikowany w: Myśl Narodowa Nr 13, Nr 14, Nr 15, Nr 17/1937)

„cechą cywilizacji żydowskiej jest jej sucha i formalistyczna prawniczość: litera prawa jest ważniejsza od życia, można co najwyżej tę literę naginać sztuczną i obłudną in interpretacją"
(Fragment z Przedmowy Jędrzeja Giertycha z książki Cywilizacja Żydowska Feliksa Konecznego)

Mamy więc mieszankę kultury bizantyńsko-niemieckiej (Prusactwo jest bizantynizmu arcydziełem, a rozwój jego jeszcze się nie skończył – F.Koneczny) i socjalizmu, jako kultury cywilizacji żydowskiej.
Taki charakter ma współczesna Europa pod zarządem Unii Europejskiej.

„W 1934 roku pisał: „Europa choruje obecnie na pomieszanie cywilizacyj; oto przyczyna wszystkich, a wszystkich «kryzysów». Jakżeż bowiem można zapatrywać się dwojako, trojako (a w Polsce nawet czworako) na dobro i zło, na piękno i szpetność, na szkodę i pożytek, na stosunek społeczeństwa i państwa, państwa i Kościoła; jakżeż można mieć równocześnie czworaką etykę, czworaką pedagogię?! Tą drogą popaść można tylko w stan cywilizacyjny, co mieści w sobie niezdatność do kultury czynu. Następuje kręcenie się w kółko, połączone ze wzajemnym zżeraniem się. Oto obraz dzisiejszej Europy!”
Feliks Koneczny, O wielości cywilizacyj, Kraków 1935, s. 315.

Jesteśmy 90 lat później. Czy należy orzec śmierć mózgową Europy cywilizacji łacińskiej, czy reanimować?

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:29] - izabela | Link:

@ Koneczny bardzo słusznie przewidział stan antycywilizacyjny w którym znajduje się Europa i  nie tylko chyba Europa. Sprawdza się jego teza, że nie można być cywilizowanym na kilka różnych sposobów czyli, że nie można jednocześnie należeć do cywilizacji łacińskiej i na przykład turańskiej. Powinno się wracać do prac Konecznego. Wydawało je choćby wydawnictwo Antyk Marcina Dybowskiego.  Dziękuję za przypomnienie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

17-03-2024 [10:07] - Kazimierz Kozio... | Link:

potencjalna ofiara wypadku może w pewnym stopniu zabezpieczyć się przed łowcami części zamiennych. w polskim prawie istnieje centralny rejestr odmów. w innych krajach też istnieją rozmaite uregulowania. w amerykańskim prawie jazdy jest rubryka Donor - Y/N. niestety handel organami jest tak intratny że mafia handlująca skórami ma sposoby na ominięcie formalnych przeszkód. właściciwe tylko starczy wiek zmarłego pozwala mieć nadzieję na rozstanie się z tym światem w całości.

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:32] - izabela | Link:

@  Kazimierz Kozio (10.07) 
Niestety rozbierają na części nie tylko osoby starsze lecz nawet alkoholików i chorych na choroby nowotworowe. To zbrodnia wobec biorcy lecz pecunia non olet.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

17-03-2024 [15:01] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo, całe życie byłem właścicielem  psów (zwykle kundli). Pewnego razu - w kumulacji -  w domu były aż trzy pieski naraz! Większość psiaków dożywała 16-18 lat, więc kontakty z weterynarzem musiały być dość częste. I jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu służby weterynaryjnej! Co zwróciło moją uwagę - weterynarze nie szczepią szczeniaków... A już rasowych - w żadnym wypadku... Zabronione! Tymczasem co do ludzkich niemowlaków - szczepienia proponuje się prawie natychmiast po urodzeniu... Z odrobaczaniem jest odwrotnie: psy się poddaje temu zabiegowi, ludzi nie...

Obrazek użytkownika sake3

17-03-2024 [15:05] - sake3 | Link:

Mój szczeniak Hera tylko dwa tygodnie żył po dawce francuskiej szczepionki.

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:35] - izabela | Link:

@ Lech Makowiecki ( 15.01) 
Zauważmy, że lecznictwo weterynaryjne jest na o wiele lepszym poziomie niż medycyna dla ludzi. Weterynarze są na ogół bardziej empatyczni i łatwiej się z nimi dogadać. Ja też miałam zawsze kundle i teraz też mam kundelka. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-03-2024 [21:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oczywiście jako pewnik należy przyjąć założenie iż Pani Izabela postawiona przed decyzją, zgodzić się na przeszczep organu decydującego o być albo nie być, absolutnie się nie zgodzi, bez względu czy decyzja dotyczyć będzie jej życia czy osoby najbliższej.
Jeśli decyzja byłaby inna , to cały tekst Pani Izabeli nie wart funta kłaków.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

18-03-2024 [09:45] - Władysław Ludendorf | Link:

widzisz tępy xyuy, nawet jeżeli mnie by to spotkało, i gdybym sam zmienił zdanie i gorączkowo gardłował za "śmiercią mózgową" i robił pod siebie ze strachu, że nie zdąży "znaleźć się" dawca, to to nie znaczy, że jest to usprawiedliwione i dobre. Każdy z nas umrze i każdy z nas musi zmierzyć się ze śmiercią.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-03-2024 [04:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "gdybym sam zmienił zdanie"
Czyli dajesz sobie prawo do odstępstwa od głoszonych przez siebie zasad gdy te zasady zagrożą twoim 4 literom.
Podziwiam łatwość z jaką przechodzisz od potępienia innych, do aprobaty swych interesów.

Obrazek użytkownika Hornblower

17-03-2024 [22:21] - Hornblower | Link:

Współczesna medycyna jako całość i tzw. służba zdrowia to obecnie po prostu gałąź biznesu. Potężnego biznesu z gigantycznymi pieniędzmi. Gdzie człowiek (pacjent) jest tylko półproduktem do przetwarzania na pieniądze. W każdy sposób, pozwalający na maksymalizację zysku. No i tyle.

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:37] - izabela | Link:

@ Hornblower 922.21) 
Trafione w dziesiątkę.

Obrazek użytkownika spike

17-03-2024 [23:34] - spike | Link:

Opisana tragiczna sytuacja wypisz-wymaluj jak z filmu Coma z 78 roku, w którym klinika "produkowała i hodowała" pacjentów do przeszczepów organów, które były sprzedawane na całym świecie.

Kiedyś oglądałem dok. o pewnym procederze lekarza, który zmarłym pacjentom wycinał kości, w ich miejsce wkładał rury wodociągowe, kości sprzedawał dla szpiku kostnego, zarobił na tym setki tys.$, wpadł przez przypadek, z jakiegoś powodu ekshumowano ciało i znaleziono te rury, lekarz chyba dostał dożywocie.

Ma Pani rację, obecnie jesteśmy świadkami, gdy nasza łacińska cywilizacja życia i miłości, przekształca się w cywilizację śmierci i nienawiści, a funduje nam w Polsce nie kto inny jak premier na usługach obcego rządu, który dał początek tej cywilizacji i ją doskonalił.

"Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy - liczba to bowiem człowieka, a liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć".

Donald  - 6
Tusk      - 6
Gdańsk - 6

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:44] - izabela | Link:

@ spike ( 23.34)
Niestety to długo przed Tuskiem wymyślono kryminogenną definicję śmierci mózgowej. Podobno stało się przy okazji pierwszego przeszczepu serca dokonanego przez Barnarda w 67 roku. Koledzy po fachu nie chcieli, żeby pionier medycyny przeszczepów wszedł w konflikt z prawem i ad hoc utworzyli tę definicję. Tragedia polega na tym, że łatwo coś zepsuć lecz o wiele trudniej naprawić. Dotyczy to nie tylko zegarków i samochodów lecz również systemów społecznych a przede wszystkim prawa.

Obrazek użytkownika Maverick

18-03-2024 [02:56] - Maverick | Link:

Pani Izabella jest dobrym obserwatorem życia. Niestety zachód jest ciwilizacją śmierci już od wieków, gdy Brytole, Holendrami i żbojadami  nakładając na nas embargo na eksport żboża udaremnili Polsce budowę statków do eksploracji świata, Bo jakby było to królowie jako pierwsi przeczytali dzieło Kopernika " O Obrotach Sfer Niebieskich". Wszystko dzięki tym zaproszonym na dwór królewski księgowym ze znanego plemienia od lichwy.

Potem wrabiali nas w wojny abyśmy nigdy nie byli silńiejsi od nich. Kolonizując świat udawali dzentelmenów, bestialsko mordując miliony i niszcząc kullturę innych.

Doszło do tego ze u nich etyka, czy moralność nie istnieje, Wybory to cyrk dla mass aby myślały ze mogą o czymś decydować, gdy naprawdę to mogą sobie decydować czy podetrą sobie dupę czy nie. Reszt ajest z góry ustalona i ukartowana, a potem sprzedana głupim goim jako nieunikniona konieczność. W co niektórych krajach nie tylko szybko podadzą śmiertelny zastrzyk aby przyśpieszyć śmierć, w międzuczasie gdy jeszcze żyjesz handlowcy organami wytną to co mogą aby zyskownie sprzedać. Zamiast pochówku zostanieszz zjutilizowany jako nawóż,  To czego to doszło a w Polin dalej mają kompleksy niższości przed tym masońskim zachodem.

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:48] - izabela | Link:

@ Maverick (02.56)
To kwestia ducha prawa i litery prawa. Procedury w medycynie to zwycięstwo litery prawa nad duchem prawa.

Obrazek użytkownika lala

18-03-2024 [12:32] - lala | Link:

Maverick, podziwiam tę prostotę w wyjaśnianiu dziejów świata... antysemityzm zawsze służył tym, którym sprawy wydają się zbyt trudne by je ogarnąć rozumem,
nie pojmuję jedynie tolerancji ze strony autorki bloga...

Obrazek użytkownika Maverick

18-03-2024 [18:09] - Maverick | Link:

Oczywiście post jest skrótem, dziejów nie da się opisać w paru linijkach tekstu.  Atysemityzm został wymyślony międzyinnymi po to aby pomawiać tych co mówią prawdę.

Chazarki np. okupijący Palestynę nie są semitami ale taka logika jak twoja pozwala im mordować prawdziwych semitów Palerstyńczyków na oczach całego świata.

Pewnie też nie znasz celów sekty Czbad Lubowitz? Co tutaj z nieukami duskutować nie ma sensu, włącz poprzez nich kontrolowaną szczekaczkę i powtarzaj narrację lucyferianów. Zamiast zapamiętać nauki Jezusa, ale to zbyt trudne dla tych co sprzadali dusze. Nie zabieraj głosu jak nie czytasz książek i to chazarskich.

Obrazek użytkownika izabela

18-03-2024 [22:51] - izabela | Link:

@ lala ( 12.32)
Co Pani proponuje? Cenzurę?. Podobno bezmózgowcy Tuska już zaczynają palić książki.  Pamięta Pani kto palił książki? 

Obrazek użytkownika lala

19-03-2024 [14:07] - lala | Link:

1. powinno się pisać Chabad Lubawicz
2. spiskowe teorie są zabawne, ale gdy sięga się po nie by wyjaśnić świat zbyt skomplikowany stają się tępą propagandą
3. Pani Izabelo? jaka cenzura? może Pani akceptować antysemickie gadanie (którego skutki Pani pewnie zna wiedząc wiele o historii europejskiej cywilizacji) i tolerować wszystko, ciekawe tylko czy tak samo odnosi się Pani do pochwały kazirodztwa czy pedofilii albo do wypowiedzi dotyczących zachęty do przemocy?? już wszystko wolno?? toż to czysta cywilizacja śmierci właśnie

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2024 [20:57] - Maverick | Link:

Każdy lewak i czekista zauważy literówkę a sensu nie zrozumie. Jest przyćmiony, ze rzeczywistość  nazywa teoriami spiskowymi..
Po prostu mam angielską klawiaturę i czasami przytnie się i literka nie wejdzie, ale w Polin byłe dzieci enkawudzistów tak mają porąbane.

Nawet nie wiedzą ze są sterowani, a sterowanie w demokracji jest nielegalne, bo masz samodzielnie myśleć. Więc są dwie możliwości w Polsce nie ma demokracji lub ludzie są tak przyćmieni ze nierozumieją co to jest samodzielne myślenie. Jakaś lala której wydaje się ze jest wykształconą z wielkich wsi w Polin, chciałaby sterować suwerennem.

Nadajesz się na parobka...

Obrazek użytkownika Maverick

19-03-2024 [21:18] - Maverick | Link:

Czy taka lala zrozumie tych co rozumieją co jest grane? Wąpliwe.
USA to teraz nowi sowieci a Polin po staremu wasal sowieciarzy i chazarów.
Ron Paul były kandydat na prezydenta USA, którego blokowały chazary podsumowuje. Warto posłuchać.

https://www.youtube.com/watch?...