Niezłomni znowu wyklęci

Z okazji dnia Żołnierzy Wyklętych ( 1 marca) okazało się, że junta Tuska nasila wrogie nastawienie wobec pamięci bohaterów Polski walczącej o niepodległość po wojnie i z sowietyzacją  kraju. Przykładem tego stała się postać majora Hieronima Dekutowskiego ( „Zapory”), skazanego wyrokiem śmierci na rozstrzelanie 7 marca 1949. Było to typowe morderstwo polityczne PRL-u, a Dekutowski był także bohaterem walk z Niemcami podczas okupacji.Jako cichociemny przeprowadził 83 akcje bojowe i dywersyjne przeciwko hitlerowcom, a kiedy po wojnie Polska znalazła się pod agresją  Armii Czerwonej podjął walkę  z nowym okupantem. Dekutowski, skazany bezprawnym wyrokiem, podpisanym przez  Józefa Badeckiego , został zamordowany z polecenia  prezesa Najwyższego Sądu Wojskowego Władysława  Garnowskiego, razem z z jego sześcioma podkomendnymi , żołnierzami WiN-u - kapitanem  Stanisławem Łukasikiem,por. Jerzym Miatkowskim, por, Romanem Grońskim, por. Edmundem Tudrujem, por. Tadeuszem Pelakiem, por. Arkadiuszem Wasilewskim.Zginęli zamordowani wzorem sowieckim – od strzału w tył głowy – w więzieniu mokotowskim w Warszawie z ręki etatowego zabójcy  - starszego sierżanta Piotra Śmietańskiego . Tak oto „ludowa” Polska doceniła Hieronima Dekutowskiego, jednego z najsłynniejsztch bohaterów Polski Podziemnej, uczestnika walk z Niemcami i bohatera antysowieckiej partyzantki, najbardziej znanego i poszukiwanego przez szwadrony NKWD i UB żołnierza Lubelszczyzny ( więcej w tomie „Bestie” Tadeusza M.Płużańskiego, W-wa 2012, str.127-130).

Od 2016 polska poczta wydawała znaczki z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych, lecz nagle dwa dni przed wydaniem znaczka z podobizną majora Dekutowskiego. „rząd” Tuska wstrzymał jego emisję.
Ta haniebna decyzja dowodzi, że nowa „władza” jest po stronie stalinowskich oprawców, a jako taka, z całą koalicją 13 grudnia, gardzi bohaterami walk, którzy po 1945 stawili opór Armii Czerwonej. Gabinet „figur tuskowych” niszcząc praworządność oraz  promując bezprawie ( które wspiera UE !) przypomina bezprawie panujące  za stalinizmu. Cofnęliśmy się zatem o 75 lat, a to samo dotyczy stopnia pogardy i nienawiści wobec Żołnierzy Niezłomnych. Od grudnia 2023 poniewierany jest ich patriotyzm i nadzwyczajne  męstwo, są oni jakby ponownie grzebani na łączkach, a pamięć o nich w mniemaniu Tuska ma być zakopana w najgłębszej dziurze kosmosu. Stąd  wstrzymanie emisji znaczków pocztowych poświęconych Żołnierzon Niezłomnym. A nowe żądania peerelczycy  przedstawiają Tuskowi, aby było tak jak było... ( patrz „Gazeta Polska”, 6 – 12 marca br) . Za Stalina mordowano nagminnie patriotów – np. sędzia Józef Badecki orzekł co najmniej 29 wyroków śmierci, więcej niż inni stalinowcy jak Garnowski czy Hryczkowian. A  PRL  kontynuował bezprawie w inny sposób – mordowano też skrycie, bez wyroków, bo nieznani sprawcy ( znani wcześniej) działali na zamówienie reżimu. Mówi o tym choćby lista ofiar sporządzona przez Rokitę, a że epoki PRL-u nigdy nie osądzono ( doszło tylko do nielicznych procesów i mizernych wyroków!) , więc w III RP zdarzały się nowe zbrodnie, ukryte pod płaszczykiem „seryjnego samobójcy”. 

Nie rozliczono też hekatomby w Tupolewie, a za miesiąc minie już 14 lat od smoleńskiego zamachu.  Polska jest cmentarzyskiem nieosądzonych zbrodni i to one generują nowe zabójstwa, ten tragiczny cykl będzie trwał niestety, chyba że zostanie przywrócona u nas praworządność. Na to się jednak nie zanosi za „rządów” koalicji 13 grudnia, przeciwnie – brniemy w nowe bagno bezprawia i cywilizaji śmierci. Mimo że prezydent RP jest doktorem prawa! To jakby maleńkie odchylenie od tej ponurej  normy albo rodzynek w tym morzu bezprawia i rozpaczy. .A Żołnierze Niezłomni dryfują na jego skrwawionych falach! Wstrzymanie emisji znaczków nie spowoduje jednak narodowej amnezji! Polacy pamiętają o swoich bohaterach, ale Tusk ich tępi, t Pewnie urodził się antypolakiem,a więc pod inną gwiazdą i nie czuje związku z polskością...Albo go przerobiły jakieś agentury... A Piłsudski już ostrzegał: strzeżcie się agentur.W każdym razie Tusk uparł się, że „polskość to nienormalność”, ale jeśli o tym wszyscy wiedzą, nie należało go mianować premierem! I to po raz drugi, pokazał przecież co potrafi likwidując stocznie ( itp) i jak wielbi korupcję, a na wrakowisku Tupolewa czule się z Putinem ściskał...I oddał mu śledztwo...Antypolak , wypisz wymaluj, codziennie jakieś draństwo Polakom płata...Ale do czasu, w zaświatach czekają na niego Żołnierze Niezłomni!Wytłumaczą mu jak służy się Ojczyźnie...

                                                                  Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

12-03-2024 [16:40] - r102 | Link:

Zdaje się że autor nie rozumie tak wydawałoby się prostej rzeczy - dlaczego oni to robią.

Może podam przykład - jakby Panu "leśni" zabili dziadka to by Pan ich lubił i hołubił?  No ale pewnie ten dziadek nie służył w Powiatowym Urzędzie Bezpieczeństwa - jak dziadkowie obecnych decydentów ?