Bezprawny demontaż

Trwa eskalacja demolowania wymiaru sprawiedliwości, który był poddawany reanimacji przez rząd PiS-u po epoce PRL-u i niezbyt udanej transformacji  w III RP. A głównym „terminatorem” jest były... rzecznik praw obywatelskich imć Bodnar, nazwany przez ministra Błaszczaka „rzeźnikiem praw obywatelskich”. W swojej szczególnej „misji” Bodnar zachowuje się także niczym rzeźnik wobec sędziów i prokuratorów, kolejne ich szeregi są celem jego agresji, oczywiście na zlecenie Donalda Tuska, który jest ober-majstrem owej bezprawnej operacji.

Biorą się nawet za Trybunał Konstytucyjny.  Nie trzeba przypominać detali, wszystko widać jak na dłoni, za to warto powiedzieć jak komentują ten niesłychany proceder  mądrzy publicyści. I tu koniecznie polecam państwu artykuł Stanisława Janeckiego (wSieci, nr 5) – „Upadek profesury”. Mowa w nim o upadłych profesorach prawa, którzy – cytuję - „legitymizują bezprawie, lecz są tak zafiksowani politycznie i ideologicznie, że potrafią uzasadnić wszystko.” Czyżby? Tylko pozornie, bo oni znajdują jakieś „zakotwiczenia konstytucyjne” (jak Łętowska), ale to jest bełkot oparty na naciąganych argumentach, a tam gdzie kończy się logika pozostaje nonsens. Być może są zafiksowani czy opętani, ale robią to bardziej dla karier i pieniędzy. Tak jak postępowały tysiące „autorytetów” za PRL-u, a jednak PRL się posypał. Dzisiaj natomiast  jest tych fiksatów garstka, ale są głośni, bo mają taką „Gazetę Wyborczą” i inne media, o które zadbał Tusk z oficerem Sienkiewiczem. Czy też może pragną  się przypodobać Brukseli, bo z jej nadania mamy rząd Tuska, a nie z woli wyborców. Ten „rząd” zresztą jest komisją likwidacyjną polskiego państwa, niczym innym!  

Janecki wylicza nam nazwiska tych antypolskich zdrajców, są to:  Ewa Łętowska, Adam Strzembosz, Stanisław  Biernat, Andrzej Zoll, Fryderyk Zoll, Jan Zimmermann, Jerzy Zajadło oraz Wojciech Sadurski. Raptem aż ośmiu tych „plugawych”, bo jednak nie wspaniałych profesorów prawa, których autor określił w artykule „bezprawnikami”. Nie pomoże im także garstka kilkunastu innych autorytetów, także profesorów, ale innych dziedzin, również opisanych  przez Janeckiego, gdyż ich „błyskotliwe” argumenty i oceny budziły czasem wątpliwości samych koryfeuszy tego obłędu, bo np. prof .Sadurski wycofywał je potem, w 2019, z Twittera. Pominę już ich nazwiska, ale gorąco polecam zapoznać się osobiście z tekstem Janeckiego, aby pamięć o zdrajcach rozeszła się jak najdalej. A znajdą tam czytelnicy również pikantne dykteryjki z owych sfer „prawniczych” jak np. że prof. Zajadło pisywał donosy do Timmermansa z UE! A jednych z największych podżegaczy do rozprawy z PiS-em był i jest prof. Maciej Górecki z UW (oczywiście!) , dla którego bożyszczem jest Roman Giertych(I!). Język prof. Góreckiego jest wielce bezkompromisowy, oto przykład: „Wszyscy pracownicy TVP to zbrodniarze...”. Oszczędzę państwu dalszego ciągu, lecz warto znaleźć resztę absurdów  w cytowanym artykule Janeckiego. Jest w nim i to, że owe „autorytety” koalicji 13 grudnia wmawiają PiS-owi i jego wyborcom zabobony i ciemnotę. Robi to nie tylko pani Magdalena Środa - i to w każdy dzień tygodnia – gdyż wielka jest nienawiść peerelczyków do Polaków. Autor kończy refleksją, że zdrada klerków (a więc tych upadłych profesorów) jest może instrukcją dla wojny domowej w Polsce.

Gdyby przyjąć taką ewentualność to niechaj Polacy zawsze i wszędzie wspomną słynne słowa Paderewskiego z Chicago (30 kwietnia 1915): „...gdy zapytać was mogą o wasze prawa do tytułu, odpowiedzcie tylko, żeście Piastów, Chrobrego, Łokietka potomstwo, żeście Zawiszów, Warneńczyków spadkobiercy, żeście Czarneckich, Sobieskich synowie , żeście Dąbrowskiego, Pułaskiego, Kościuszki dzieci. Odpowiedzcie hardo, żeście Polacy!”  A dzisiaj, kiedy zaatakowano znowu Żołnierzy Niezłomnych  i znak Polski Walczącej, do listy naszych przodków dodajmy też Pileckiego, generała „Nila”, Danutę Siedzikówną czy Feliksa Selmanowicza i tylu innych patriotów  zakatowanych podczas stalinizmu. Oni ginęli za wolną, niepodległą i praworządną Polskę, ale prosowiecki reżim zrujnował ich marzenia. Opisano to w „Polsce zgwałconej” Mikołajczyka, a ostatnio przypomniano w „Historii i teraźniejszości” prof. W. Roszkowskiego.  

Po 1989 byli agenci Moskwy nie ułatwiali odbudowy naprawdę wolnej, a zwłaszcza  praworządnej Polski. Z czasem rosła rola unijnej agentury, gdyż niepodległa i praworządna Polska nie jest mile widziana też w Berlinie i Brukseli. Ale dopiero w koalicji  formacje Tuska i neo-lewicy mogły osiągnąć z trudem ową „większość” (z braku 36 posłów), tak oczekiwaną przez Niemcy. Jasno więc widać z czyjego polecenia reżim Tuska gwałci ponownie polski naród, wykorzystując przy tym nienawiść peerelczyków do Polski. Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ protektorzy tuskowego reżimu mają długie ręce i jeszcze dłuższe finanse.

Trudno przewidzieć rozwój wydarzeń, szczególnie w kotekście wojen toczących się na świecie. Ale narazie, w 2024 AD, niechże Polacy nie słuchają bełkotu upadłych profesorów, od plew umiemy odróżnić prawdę, której nie uznają peerelczycy. A Prezydent obiecał bronić praworządności  i dorobku polskiego rządu PiS-u. Ostatecznie jest doktorem prawa...
                                                          

Marek Baterowicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

07-02-2024 [09:20] - Jabe | Link:

...wymiaru sprawiedliwości, który był pod­dawany re­animacji przez rząd PiS-u po epoce PRL-u...

O, doprawdy?

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [09:48] - sake3 | Link:

Oczywiście ucieczka Tuska na narty do Włoch to zwyczajowy wykręt uchylania się od problemów.Przecież nawet nie potrafi jeździć na nartach. Rotacyjny który smarkając do kamery przytulał do piersi Konstytucję dziś bezprawnie ją łamie.Oto nasi mężowie stanu.Kpiny.  

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [10:15] - Pers | Link:

@sake
//Przecież nawet nie potrafi jeździć na nartach.//
W Dolomitach jazda na nartach nie jest obowiązkowa, jest dużo innych atrakcji.
Mieszkałem kilka lat to wiem :))))

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [11:15] - sake3 | Link:

@Pers.......Czyli po prostu przechadzał się tam po deptaku niczym po Krupowkach z nartami na ramieniu? To udawanie narciarza pozwoliło na te jak pan ujął atrakcje?Zdjęcie z misiem i nartami to świetna pamiątka.

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [12:33] - Pers | Link:

@sake
//To udawanie narciarza//
Nie znam, w przeciwieństwie do ciebie, umiejętności narciarskich pana premiera Tuska ale to człowiek wysportowany.
Gdybym zobaczył z nartami prezesa waszej partii no to byłaby sensacja. Galaktyczna :)))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-02-2024 [13:40] - Tezeusz | Link:

Czujecie ten ogromny smród gawna kociambra bez śierści

Obrazek użytkownika sake3

07-02-2024 [13:52] - sake3 | Link:

@Pers......To pan nie ma innych zajęć niż wypatrywanie pana Kaczyńskiego na nartach.? A nie lepiej zawiesić oko na jakiejś ponętnej narciarce?Może nawet uśmiechnie się do pana .

Obrazek użytkownika Pers

07-02-2024 [14:09] - Pers | Link:

@sake
Wcale go nie wypatruję. Zresztą z góry wiem, że byłaby to strata czasu.
Działalność sportowo-rekreacyjna pana prezesa ogranicza się do głaskania kota.
Jego poległy brat to chociaż ćwiczył z 50g ciężarkami.

Obrazek użytkownika tricolour

07-02-2024 [10:41] - tricolour | Link:

Oczywiście, że Tusk nie umie jeździć na nartach więc uczy się na stoku we Włoszech. Gdy się nauczy, to będzie siedział w domu z kotem, w różnych butach.

Nikt wam nie wmówi, że białe jest białe.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-02-2024 [11:12] - Czesław2 | Link:

Pis dostał polecenie z Davos przez Mossbacher aby nie reformować i koniec. Po co znów odgrzewać kotlet. I obracać kota do góry nogami. Nagonka pis na Ziobrę i SP za krytykę weta Dudy trwa do dziś.