Na bezrybiu i rak ryba

Była rzecznik praw obywatelskich, była sędzia NSA oraz TK Ewa łętowska zapytana czy użycie Kodeksu Spółek Handlowych do przejęcia i likwidacji TVP,  PR i PAP było zgodne z prawem odpowiedziała: „ Z braku laku dobry i opłatek”. Mój komentarz na temat takich jak pani Łętowska autorytetów też pochodzi ze skarbca ludowych mądrości: „На безптичу и жoпа соловей” co się na język polski tłumaczy: „Na bezrybiu i rak ryba”. Jak przewiduje kodeks tłumacza przysłów i związków frazeologicznych nie tłumaczy się dosłownie i lepiej niech tak zostanie. W tym rzecz, że w większości zagadnień społecznych i prawnych społeczeństwo polskie ma do dyspozycji jako ekspertów tylko takie jak pani Łętowska słowiki zastępcze, a właściwie ryby zastępcze czyli jak ja to mówię „wyroby czekoladopodobne”. Taki też jest skład obecnego (nie)rządu. Minister edukacji nie zna się na edukacji, minister obrony narodowej nie zna się na wojsku, minister zdrowia nie zna się na medycynie, a premier nie zna się na niczym. Sam kiedyś mówił, że gdyby nie wejście w politykę uczyłby historii w szkole podstawowej w Kościerzynie. Dlaczego w Kościerzynie nie pamiętam choć słyszałam to na własne uszy. Przyjaźniłam się z niektórymi chłopcami ze „Świetlika” gdy nikt w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że którykolwiek z tych zwykłych robotników wysokościowych będzie rządził krajem i uczestniczyłam czasem w ich firmowych imprezach. Tusk w „Świetliku” odgrywał rolę marginalną i jego praktycznie nie znałam. Być może nie docenialiśmy jego prawdziwej roli.

Jak podała Rzeczpospolita szefem Orlenu ma zostać Elżbieta Bieńkowska. Bieńkowska zasłynęła komentarzem: "ale jaja, ale jaja, ale jaja" do uzyskanej od Pawła Wojtunika ( szef CBA za rządów PO-PSL) informacji o dokonanym na polecenie obecnego ministra kultury Sienkiewicza prowokacyjnym podpaleniu budki pod rosyjską ambasadą w czasie marszu Niepodległości w 2014 roku. Twierdziła też, że „za 6 tys. złotych pracuje tylko idiota albo złodziej”. Informacja o zatrudnieniu Bieńkowskiej na tym stanowisku to kolejne posunięcie mające na celu obniżenie wartości Orlenu. Ustawa o utrzymaniu zamrożenia cen energii, na które ma się złożyć jedynie Orlen w kwocie 15 miliardów złotych i do której w niejasny sposób dołączono część dotyczącą wiatraków spowodowała obniżenie rynkowej wartości spółki o 5,5 miliarda złotych. Informacja, że prezesem  spółki ma zostać taka potęga intelektu jak Elżbieta Bieńkowska może dla wartości Orlenu okazać się katastrofalna. 

Rząd Tuska znów obrał sobie za cel obniżanie wartości największych polskich aktywów i spółek, aby było łatwiej je sprzedać. To było już przerabiane w latach 90-tych poprzedniego wieku i za rządów PO-PSL w naszym stuleciu. Można by to traktować jak postepowanie głupiego Jasia, który zarzyna kurę znoszącą złote jajka lecz niestety jest jeszcze gorzej. Zarżnięcie kury jest właściwym zadaniem głupiego Jasia, któremu wrogowie gospodarza wypłacą za to kilka judaszowych srebrników. Do zarżnięcia kury, czy podpalenia stodoły głupi Jaś najlepiej się przecież nadaje. Natomiast sam Sienkiewicz prezentujący się w rozmowach nagranych przez kelnerów jak prawdziwy menel ma najlepsze w tym rządzie kwalifikacje na ministra kultury. Polecenie podpalenia budki też potwierdza jego wysokie kwalifikacje moralne i zawodowe.

Idąc dalej tym tropem -komendantem głównym policji powinna zostać babcia Kasia znana z szacunku do polskiego munduru a stanowisko komendanta straży granicznej powinna objąć Barbara Kurdej Szatan, wyjątkowo lubiana przez funkcjonariuszy. tej straży. Ten ponury żart jest bardzo bliski prawdy. Ministrem spraw zagranicznych został Radosław Sikorski, który zasłynął kilkoma niezwykle  dyplomatycznymi wypowiedziami. Między innymi określając relacje polsko  amerykańskie jako robienie Amerykanom przez Polaków laski oraz dziękując Amerykanom za wysadzenie gazociągu Nord Stream.

Godnym swojego szefa wiceministrem spraw zagranicznych został Władysław Teofil Bartoszewski  syn Władysława Bartoszewskiego. Teofil Bartoszewski nie oczyścił się nigdy z zarzutu obrabowania swego ojca chrzestnego potomka kresowej rodziny ziemiańskiej, historyka sztuki Andrzeja Stanisława Ciechanowieckiego (herbu Dąbrowa). Ciechanowiecki zapłacił Teofilowi za studia w Cambridge, chciał go nawet usynowić. Ciechanowski założył dwie fundacje – Fundację Zbiorów im. Ciechanowskich, która wyposażyła Zamek Warszawski w ponad 3000 dzieł sztuki, oraz prywatną fundację Non Omnis Moriar do której przekazał swój własny majątek.  Władysław Teofil Bartoszewski założył swoją spółkę Max &Max Limited i za pieniądze Ciechanowieckiego bez jego wiedzy i zgody zakupił dla tej spółki kilka apartamentów w Warszawie. Kiedy jego dobroczyńca odkrył oszustwo i zażądał zwrotu mieszkań Bartoszewski sprzedał je obcym osobom. Prezesem spółki została żona Bartoszewskiego, przekazał jej wszystkie udziały  a w 2019 roku spółkę rozwiązano. Ciechanowiecki umarł w 2015 roku zobowiązując przed śmiercią fundację imienia Ciechanowieckich do walki o odzyskanie skradzionego majątku, który sąd wycenił na 17 milionów złotych. Co ciekawe obszernie pisała o tej sprawie Gazeta Wyborcza  z dnia 21 czerwca 2021 roku. Nadmieniam o tym przez tak zwaną ostrożność procesową. O zasługach  ojca Teofila w szkalowaniu  Polski i Polaków nie warto nawet wspominać. Za niemieckie pieniądze Władysław Bartoszewski gotów był twierdzić, że w czasie okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców, poza tym zasłynął jako autor bon motu, w którym nazwał Polskę „ brzydką panną bez posagu”.

4 stycznia 2024 roku chór zastępczych autorytetów (czyli zastępczych słowików) w liczbie 23 sztuk wystąpił do nowych władz z apelem o utrzymywanie prawdziwej ich zdaniem wersji historii. Właściwej to znaczy takiej, w której bohaterem narodowym ma nadal być donosiciel Wałęsa, a żołnierze wyklęci mają być zapomniani. Podpisani chcieliby żeby nowe władze potwierdziły ich bohaterstwo być może specjalną uchwałą. Nie warto wymieniać ich nazwisk.  Jaki pan taki kram.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-01-2024 [23:31] - u2 | Link:

Rząd Tuska znów obrał sobie za cel obniżanie wartości największych polskich aktywów i spółek, aby było łatwiej je sprzedać. To było już przerabiane w latach 90-tych poprzedniego wieku i za rządów PO-PSL w naszym stuleciu.

Dokładnie to pamiętam. Pamiętam również jak na początku lat 90-tych przeczytałem książkę  o.Klimuszki "Moje widzenie świata". Oczywiście wizjoner był bardzo ostrożny w swoim widzeniu i dużo nie zdradził. Z biegiem lat tezy o. Klimuszki wydawały mi się coraz bardziej niemożliwe. Co prawda Polska weszła do NATO i UE, ale byliśmy tylko parobkami bogatego zachodu i rynkiem zbytu na ich towary gorszego sortu. Można to traktować za frycowe, kiedy wchodzi się do bogatszego klubu, ale szans na zmianę sytuacji nie widziałem za wiele. Do czasu nastania Dobrej Zmiany. Dobra Zmiana poradziła sobie znakomicie, pomimo pandemii i wojny. Teraz znowu nie jestem pewien czy aby na pewno wizje o. Klimuszki się spełnią, bo sytuacja wydaje się bez wyjścia. Tusk opanował resorty siłowe i ma za nic urząd Prezydenta, nie wspominając TK, NBP. Trochę mu bryka nadzwyczajna kasta, która nie chce żyrować ordynarnych przestępstw polegających na likwidacji polskich mediów. Wiem jedno, z Tuskiem u władzy wizje o. Klimuszki nie mają najmniejszych szans na spełnienie :-)

Obrazek użytkownika smieciu

12-01-2024 [23:48] - smieciu | Link:

A Błaszczak znał się na wojsku? Niech pani nie zarzuca Tuskowi ignorancji w sprawie kierowania rządem. Koalicja w ciągu dni robi więcej niż rząd PiS przez lata. Na każdym kroku widać jak dobrze są przygotowani. Ile musieli przesiedzieć na planami swoich działań. Realizują je zdecydowanie.
Weźmy to:
Była rzecznik praw obywatelskich, była sędzia NSA oraz TK Ewa łętowska zapytana czy użycie Kodeksu Spółek Handlowych do przejęcia i likwidacji TVP,  PR i PAP było zgodne z prawem odpowiedziała: „ Z braku laku dobry i opłatek”.
Myśli pani że był w tym błąd, głupota, improwizacja?
Nie. Był plan, teraz wychodzi jak dobry. Bowiem kiedy lud rzuca się na pudelka Łętowskiej, nikt nie dostrzega jak elegancko rozegrał to Sienkiewicz. Najpierw wykonując pozorny ruch którym wszyscy się zajęli by po chwili dokonać rozstrzygającej wolty. Bo jak się wydaje, zarządy likwidacyjne, zostaną przez sąd rejestrowy uznane. Tą zagrywkę należy tylko podziwiać. Szybka, znakomicie rozegrana. Wyraźnie także dzięki zdobyciu przyczółków wśród ludzi teoretycznie PiS. Istotna była dymisja Matyszkowicza. Istotne było posiadanie wsparcia informatyków w budynku na Woronicza itp. Pani widzi drobniutki wycinek nie dostrzegając zaangażowania wielu ludzi w poważną operację, która jak wiele wskazuje zostanie zakończona sukcesem. Praktycznie w białych rękawiczkach.
W sprawie Kamińskiego i Wąsika też widać dobrze przemyślane posunięcia. Choćby ich aresztowanie w Pałacu. Znów. Bardzo dobre przygotowanie. Znów - wykorzystanie ludzi, którzy powinni niby byli trzymać stronę PiS i znów błyskawiczna akcja.
Popełnia pani wielki błąd zarzucając nowej ekipie ignorancję, działanie na rympał itp. Dla nich to nawet lepiej.

Co do reszty jest podobnie. Bieńkowska nie będzie szefem Orlenu. Łyka pani jedynie gładko wrzutki propagandy PiS. Tak samo wcześniej miał być Petru ministrem finansów a (nieistniejący) Pakt Imigracyjny już miał na nas słać setki tysiące ludzi z Niemiec.
Tak samo nie ma znaczenia tzw. obniżenie wartości Orlenu. Bo nie ma planów sprzedaży. Nie ma sensu krytykować Bieńkowskiej za 6 tys bo przecież, jak ciągle wychodzi, całe tabuny nominatów pisowskich uznałyby taką pensję za hańbę.
Sienkiewicz też nie jest od kultury ale od operacji przejęcia mediów - o czym od samego początku mówił Tusk. Gdy Sienkiewicz wykona zadanie, będzie inny minister.
R. Sikorski też wie co mówi. Niech się pani nie obawia. To mnie najbardziej bawi. Z jednej strony wierzy się że Sikorski ma gdzieś tajne umocowania a z drugiej że pieprzy bez sensu. Nie, pani Izabelo. Nawet jeśli komuś się wydaje że pieprzy to jest za tym zamysł.

Póki co więc jest tylko jedna rzecz do której można się doczepić: wiatraki. PiS krzyczy. I dobrze. Niech krzyczy. Może chociaż w tej kwestii coś PiS coś ugra. Co akurat byłoby dla nas z korzyścią.

Obrazek użytkownika u2

13-01-2024 [06:48] - u2 | Link:

Na każdym kroku widać jak dobrze są przygotowani. Ile musieli przesiedzieć na planami swoich działań. Realizują je zdecydowanie.

Jak bym czytał Trybunę Ludu, ale Trybuną Ludu mogłem się przynajmniej podetrzeć w WC, bo nigdy nie było papieru do wycieru :-) :-) :-)

PS. W 3RP urbanowe NIE nie nadawało się do wycieru w WC, bo było specjalnie drukowane na oślizłym papierze. Ale w 3RP nie ma żadnego problemu z papierem do wycieru i zawsze jest kilka rolek pod ręką.

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [07:03] - izabela | Link:

@ u2 (6 48) Dla poprawy humoru -list dziecka do Świętego Mikołaja : " Drogi Mikołaju piszę swój list na papierze ściernym, bo domyślam się co zrobiłeś z moim listem w zeszłym roku" 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-01-2024 [10:39] - Kazimierz Kozio... | Link:

a propos św. Mikołaja i listów do niego - to wersją dla dorosłych listu do św. Mikołaja są wybory i związane z nimi oczekiwania wyborców

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [06:58] - izabela | Link:

@ śmieciu (23 48)
Profesor prawa nie ma prawa zachwycać się gangsterką i łamaniem prawa. To tak jakby sędzia w sądzie wysłuchując okradzionego powiedział pod adresem złodzieja: " ale go pan pięknie skroił. tylko pozazdrościć". Chwaląc bezprawie prawnik stawia się poza prawem. Podobnie nie ma co się zachwycać gangsterską skutecznością  Sienkiewicza. Sikorski- to fakt-  pieprzy bez sensu. Jaki jest w tym zamysł nie chcę się nawet domyślać. Nie życzę sobie rządu złożonego z meneli i gangsterów. Tylko tyle i aż tyle. 

Obrazek użytkownika Swisspola

13-01-2024 [09:20] - Swisspola | Link:

Pani Izo przecież to nie przypadek, że tej bandzie przestępców rudzielca najbardziej przeszkadzali Ci co z korupcją walczyli i patrzyli im na ręce. Naprawdę mam nadzieje, że ta zgraja przestępców i idiotów pokroju rotacyjnego błazna kiedyś odpowie za to karnie! Jednak nie byłoby tego całego bur.elu gdyby nie nasza mafijna palestra interpretująca prawo jak im jest wygodnie, niejednokrotnie kładąc na szali nawet autorytet profesorki. Tych nie powsadzamy do więzień. A wychowanie sobie nowych rzetelnych prawników to ciężka robota na długie lata. Tym bardziej, że właśnie ci skorumpowani pseudo prawnicy spacyfikowali nam nie tylko wymiar sprawiedliwości, ale też wychowanie przyszłej palestry. Ja chyba już nie dożyje normalności w tym kraju, gdzie jest co najmniej tylu zdrajców co bohaterów! To właśnie dlatego historia wystawia nam ciągle tak krwawe rachunki!

 

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [10:43] - izabela | Link:

@ Swisspola ( 9 20) 
Zgadzam się, że pułapką jest nasz system prawny z prawnikami będącymi godnymi następcami wychowanków słynnej Duraczówki. Była to szkoła zawodowa prawników  imienia Teodora Duracza . Nomen omen - bo mi kojarzy się z "duraczeniem". Kształciła durniów i zbrodniarzy dokonujących mordów sądowych na akowcach w imię stalinowskiego bezprawia. Za stan prawa odpowiada również  Strzembosz który twierdził, że to środowisko samo się oczyści. Jak baron Münchhausen który sam się wyciągnął z bagna. Można winić również Dudę, który cofnął się przed podpisaniem ustaw reformujących prawo.  Dzięki temu mamy sytuację, którą można nazwać cul-de-sac .

Obrazek użytkownika lala

13-01-2024 [18:36] - lala | Link:

"Chwaląc bezprawie prawnik stawia się poza prawem" - pan Kaczyński ileż to razy czynił?
choćby ostatnio nie uznając wyroków sądu, bo nie po  jego myśli ....
źdźbło w oku bliźniego lepiej widać?

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-01-2024 [15:35] - Tomaszek | Link:

Tak Śmieciu
Tyle burdelu i bandytyzmu politycznego nie było od pól wieku . Rympał nie był podstawą prawną nawet u Jaruzelskiego . Nie oni przesiedzieli nad tym , tylko gotowce dostali . Z reszta narada zbójów przed skokiem to szczególny przypadek wysiłku intelektualnego . Reszta cytatów "profesorów" to następny przypadek rympalizacji obyczajów prawnych . To czy Bieńkowska czy ktoś inny będzie prezesem Orlenu jest wtórne . Cel jest wyznaczony . Po dychu na stacjach go poznacie . Niezależnie od nazwiska .
Aha
I jeszcze chleb i pomidory po trzydzieści , bez Bieńkowskiej też . A te rękawiczki są białe , tylko jakby osrane .

Obrazek użytkownika marsie

13-01-2024 [00:28] - marsie | Link:

Jeszcze tu:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Droga Izabelo – w Pani rączki!

 

Obrazek użytkownika u2

13-01-2024 [07:04] - u2 | Link:

marsie:
Polish tribe is not only not extinct, but is doing quite well! This is the result of the lack of decommunization, which was necessary immediately after "regaining independence", and I have written a lot about its necessity

Ja bym raczej napisał w pierwszym rzędzie "brak degermanizacji", a nie "lack of decommunization". To niemieckie plemię atakuje Polskę za pomocą swoich agenciaków typu Tusk. A że się zwąchali z komuszkami typu Miller, Cimoszka, Belka to jest tylko sojusz taktyczny, aby dorwać się do władzy po trupie demokracji.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-01-2024 [10:34] - Tomaszek | Link:

U2
Nie byłoby problemu , gdyby tego narodzik nie wybrał . to narodzik trzeba by zdegermanizować . Wyzuć z mentalności że bogatszy czy silniejszy może więcej . Żadnych lewic czy trzecich dróg nikt tu nie wybrał , to były głosy na partię niemiecką i efekt ruszenia "niezdecydowanych" czyli Julek i meneli . Do tego trochę durnych pociągnięć i zaniedbań . Nawet jeżeli ktoś sobie tłumaczył że na PO nie głosował to w efekcie końcowym i tak było jak wyszło . I co z tego że wszyscy mają rację ? Wynik wyborów jest , a po owocach ich poznacie .

Obrazek użytkownika u2

13-01-2024 [10:47] - u2 | Link:

bogatszy czy silniejszy może więcej

Niby Niemcy bogatsze i silniejsze od Polski. Ale widać pewne negatywne tendencje we współczesnych Niemczech. Kulejącą demografię Angela Merkel, zamiast urodzić dzieci, zastąpiła milionem inżynierów i lekarzy z Afryki i Azji. Stabilną energetykę jądrową zastąpili ruskim gazem, a finalnie budują na gwałt elektrownie na węgiel brunatny z nadzieją, że powrócą do ruskiego gazu.

PS. Niedawno, ze sporym zdziwieniem, wysłuchałem wypowiedzi pani komisarz Ylvy Johansson, tej od szydełkowania w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Mówiła, że kulejącą demografię w UE należy zastąpić dodatkowym milionem legalnych imigrantów rocznie. Teraz do UE przybywa 3,5 miliona legalnie i 300 tysięcy nielegalnie. To według pani Johansson stanowczo za mało. Jakby nie wiedziała co się wiąże z tym niekontrolowanym napływem niewykwalifikowanych imigrantów, wrogo nastawionych do UE i nie zamierzających pracować, tylko rabować i gwałcić.

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-01-2024 [11:20] - Tomaszek | Link:

Nie o tendencje demograficzne i ich "tunning" w postaci inżynierów i farmaceutów mi chodzi . Chociaż to mi i nie tylko wygląda na budowanie silnych podwalin dla przyszłych kalifatów jak Germanistan czy inne Frankistany . Ale to inna para kaloszy . Tu chodzi o dziadowską mentalność i głupionaiwną wiarę w UE i Niemcy wśród obywateli (celowo obywateli).. Najzwyklejszy syndrom wiary w wuja chu....a , co daje prezenty . Polityka bycia czy też bardziej prób bycia partnerem w UE wyczerpała się z dziesięć albo i więcej lat temu . Tyle że wuj ch...j już małpy za błyskotki kupił . 

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [07:05] - izabela | Link:

@ marsie (00 28) Bardzo dziękuję. Zapisałam sobie cenny link.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-01-2024 [01:31] - Kazimierz Kozio... | Link:

"profesor" WB zwolniony z Auschwitzu jako dobrze rokujacy dla III Rzeszy juz dobrze wiedzial dlaczego lepiej obawiac sie rodakow niz okupantow, synalek godnym nastepca geszefciarza

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [07:14] - izabela | Link:

@ Kazimierz Kozio ( 01 31)
Władysław Bartoszewski opublikował swoje wspomnienia pod tytułem : " Warto być przyzwoitym" . Chyba uciekła mu partykuła " nie".

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-01-2024 [05:53] - Siberian Husky Dog | Link:

Czy Słońce wstanie dzisiaj po tym donkowym pierdoleniu, czy też poszło ze wstydu na L-4?

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [07:19] - izabela | Link:

@ Siberian Husky Dog ( 5 63)  
Chyba nałoży czapkę niewidkę. 
P.S. Miałam psa Simbę który był krzyżówką malamuta i labradora, ale mordkę miał jak husky i zachowania również. Teraz królik wnuczki nazywa się Husky. Husky dobrze nam się kojarzy. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-01-2024 [07:34] - Zbyszek_S | Link:

"Minister edukacji nie zna się na edukacji, minister obrony narodowej nie zna się na wojsku, minister zdrowia nie zna się na medycynie"
Litości. Niedzielski. A tu... "nie zna się na medycynie". Zaczynają się tworzyć już na stałe rzeczywistości jakby równoległe. Państwa wirtualne. Jedyne, co realne, to zacietrzewienie, pogarda i agresja, albo chamska typu "spierdalaj", albo nieco bardziej elegancka, typu zarzut ze strony PiS, że minister zdrowia nie zna się na medycynie.

A może byśmy tak się cofnęli jednak o krok. Bo dalsza droga "na rympał" jest na szkodę nas wszystkich, a ci na zewnątrz judzą i zacierają ręce.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-01-2024 [07:43] - Czesław2 | Link:

To znaczy co mam zrobić? Zgodzić się na stan wojenny? Na likwidację Polski?Przecież ten zbrodniarz Polskę zlikwiduje. Zresztą zgodnie z wolą 60% zdrajców.
Konfa już nie udaje ,że jest samodzielna. 100% za Tuskiem.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-01-2024 [08:10] - Zbyszek_S | Link:

@Czesław2
Bardzo dobry komentarz. Szczególnie to "Zresztą zgodnie z wolą 60% zdrajców.". Publiczne twierdzenie wobec ogółu obywateli, że 60% głosujących to zdrajcy, jest bardzo potrzebne wrogom Polski. Dzięki temu, można będzie ją zniszczyć, oczywiście w opakowaniu najszczytniejszych haseł patriotycznych, których używać będą obie, pozorujące realny konflikt strony. Świetna robota.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-01-2024 [08:21] - Czesław2 | Link:

2+2=4

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [07:56] - izabela | Link:

@ Zbyszek_S ( 7 34)
Nie rozumiem. Niedzielski jest ekonomistą i nie jest ministrem w obecnym nierządzie. Izabela Leszczyna jest obecnie ministrem ale tak naprawdę jest nauczycielką z freblówki. Gdzie mam się cofać? Mam twierdzić, że belfer jest wybitnym lekarzem? Sama jestem belfrem więc to słowo nie jest dal mnie obraźliwe.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-01-2024 [08:01] - Zbyszek_S | Link:

@izabela:
1. Napisała pani w formie zarzutu, że obecny minister zdrowia nie zna się na medycynie.
2. Wskazałem na poprzedniego ministra zdrowia, z opcji pani bliskiej, pana Niedzielskiego, który zgodnie z pani informacją także "nie zna się na medycynie". Jest o wiele gorzej, bo o ile w przestrzeni domniemań można twierdzić, że byłoby podobnie, to w kwestii faktów minister zdrowia poprzedniego rządu i formacji politycznej przyczynił się do odejścia z tego świata dziesiątek tysięcy Polaków.
3. W tej sytuacji pani pisze "Nie rozumiem".
4. Czego pani nie rozumie? Tego, że zarzut pod adresem obecnego ministra zdrowia, w kontekście poprzedniego ministra zdrowia jest - najdelikatniej mówiąc - błędny?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-01-2024 [08:06] - Zbyszek_S | Link:

@izabela
> "Gdzie mam się cofać?"
Błędne pytanie. Nie gdzie, tylko skąd. Z jednostronnego podejścia do rzeczywistości, owocującego przekonaniem, że każda wypowiedź powinna być krytyczna pod adresem tylko jednej strony i że każda taka krytyka jest czymś dobrym. To powszechnie ograniające ludzi przekonanie, wdrukowywane w psychikę ludzi określeniami "spierdalaj" używanymi przez zwolenników PiS publicznie i bez konsekwencji, pozbawia zdolności do racjonalnego myślenia, rodzi eskalację i szkodzi Polakom jako ogółowi, którego istnienia już żadna ze stron nie chce za nic dostrzec, a "symetryzm" stał się ostatnio jedną z największych zbrodni wykrywanych u tych, co nie chcą pluć w jednym kierunku i w jednym szeregu.

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [08:20] - izabela | Link:

@ Zbyszek_S (8.08) 
Używane przez Pana określenie było specjalnością strony KO, a nie PiS.  Tak jak "8 gwiazdek", "dożynanie watahy" ( Sikorski) itp. Nie wszyscy mają kwalifikacje do sprawowania władzy i lepiej żeby zajęli się tym co umieją najlepiej. Zgadzam się, że Niedzielski też nie miał kwalifikacji i o tym wielokrotnie pisałam. Pisałam a nie plułam. Rzeczowej oceny nie powinno się tak brzydko nazywać. W ramach pojednania proponuję zrezygnować z podobnych określeń.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

13-01-2024 [08:53] - Zbyszek_S | Link:

@izabela:
"Rzeczowej oceny nie powinno się tak brzydko nazywać."
Nie widzę, iżbym użył brzydkiego określenia w odniesieniu do oceny - w kontekście ministra zdrowia nieuprawnionej - dokonywanej przez panią. Tego określenia użyłem w drugim komentarzu, także w kontekście zacytowanych tam sformułowań, które pojawiają się na tym portalu, ze strony sympatyków PiS.

Staram się, może niepotrzebnie, uważać na słowa i hamować ewentualne mogące krzywdzić ludzi wycieczki.
Proszę zwrócić uwagę, że mnóstwo wypowiedzi polityków, tzw. blogerów itd. idzie dokładnie w przeciwnym kierunku. Starają się wydobyć z nas to, co agresywne, starają się znieść hamulce w ludziach, jakby to było ich celem. Myślę, że pani i pani publicystyce należy się duży szacunek, ale mniemam, że zwrócenie przeze mnie uwagi na niestosowność zarzutu w sprawie braku kompetencji ministra zdrowia w aspekcie poprzedniego ministra zdrowia pozostaje uzasadnione.

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-01-2024 [09:37] - Pani Anna | Link:

PIS ma cały worek złych emocji. Nie mówię w tej chwili "ale za to tamci ... itd.". Zbudować coś trwałego i dobrego dla Polski i nas obywateli można tylko na czymś,  co łączy,  a nie dzieli. Gra idzie o tych kilka milionów Polaków o umiarkowanych poglądach, którym nie podoba się to, co wyprawia banda Tuska, ale od PISu też ich odrzuca. Z różnych powodów,  m.in takich, że pochowali swoich bliskich,  którym Niedzielski odmówił dostępu do leczenia.
 

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2024 [10:05] - Jabe | Link:

Dla nich przygotowano projekt Hołownia, bardzo udany.

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [10:31] - izabela | Link:

@Pani Anna ( 9 37)
Pani proponuje sojusz kota z myszą, albo porozumienie tyłka z batem. Albo jeszcze lepiej -  mam szukać wspólnych wartości ze złodziejem, który mnie okradł. To co łączy może być tylko systemem wartości a nie osobą tego czy innego (p) osła. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-01-2024 [11:37] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Przecież o tym mówię.  Nie można budować niczego na zasadzie "a bo tamci są gorsi". Jednak czcze wycieranie sobie gęby wartościami, gdy nie idą za tym czyny doprowadziło nas do tej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. 

Obrazek użytkownika u2

13-01-2024 [09:06] - u2 | Link:

"spierdalaj" używanymi przez zwolenników PiS publicznie i bez konsekwencji

Coś tobie znowu się pomerdało. To wasze lemparcice tak krzyczą do nas Polacken. A lemparcice nie są zwolennikami Peace. Choć masz rację, że lemparcicie krzyczą publicznie i bez konsekwencji.

Obrazek użytkownika sake3

13-01-2024 [20:45] - sake3 | Link:

Tu sie rodzą dylematy odnośnie zawodów i pełnionych funkcji..Przecież zdarzyło się,że w rządzie Donald Tuska  Ministrem Zdrowia od 2011 roku był niejaki Bartosz Arłukowicz lekarz.Czy służba zdrowia cos na tym zyskała?

Obrazek użytkownika Pers

13-01-2024 [08:04] - Pers | Link:

@Izao 
Wszystko co piszesz wyżej to, niestety, prawda.
Razi mnie tylko, że lejesz wodę na młyn PiSu, które wcale lepsze nie jest.
Zawsze podkreślam, że PiS PO to jedno zło i i to jest nieszczęście Polski.
U władzy ciągle zmieniają się te same, antypolskie mendy uwieszone na klamkach obcych mocarstw.
Brawurowa akcja Pana Posła Brauna pokazała dobitnie, że w sytuacjach "kryzysowych" to jedna i ta sama chanukowa ferajna.
Ogarnij się Iza...

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [10:53] - izabela | Link:

@ Pers 8.04
Życzysz sobie, żeby dbać o parytet dokopywania PiS i PO. Przypomina mi się anegdota ( podobno prawdziwa ) z Kresów. W teatrze w Brześciu sowiecki sołdat musiał sobie ulżyć i zmoczył sąsiada z dołu. A ten krzyczy: "Мы должны быть демократичными. Равномерно разлить по всем"

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-01-2024 [11:24] - NASZ_HENRY | Link:

Червона жoпа
 
Z prof.  Łętowską spotkałem się w sądzie. Miała pecha bo napisała dla sądu opinie biorąc z sufitu ustawy i paragrafy. Więc co obecnie mówi  „Червона жoпа”   (przydałoby się tutaj profesjonalne tłumaczenie 😉) nie jest dla mnie zaskoczeniem 😉  

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-01-2024 [12:59] - Alina@Warszawa | Link:

PSL - jawi się więc jako Przechowalnia Skompromitowanych Polityków. Bo i skompromitowany syn Bartoszewskiego, i Marcina Libickiego, i Kosiniaka-Kamysza. Ot drugie pokolenie słynnych tatusiów chowa się pod nazwą PSL - jak się to stało przypomniała 2 dni temu TV Trwam. Sensacyjny dokument, który powinien być nadawany do skutku, aż wszyscy go zobaczą i zrozumieją. 

Teofil Bartoszewski nie powinien być wiceministrem, tylko pensjonariuszem jakiegoś więźnia. Podobnie jak potomek noblisty Sienkiewicza - za podpalenie budki pod ambasadą FR. I tu jest ciekawe zjawisko, którego nie analizują dziennikarze, a przecież to bardzo ciekawy temat: JAK TO SIĘ DZIEJE ŻE ANI BARTOSZEWSKI, ANI SIENKIEWICZ NIE SIEDZĄ? O ile wiem, to nawet nie mają postawionych żadnych zarzutów? 

Kiedy Tusk oddał śledztwo smoleńskie Rosjanom skomentowałam to krótko: ZBRODNIARZ BĘDZIE PROWADZIŁ DOCHODZENIE W SPRAWIE ZBRODNI, KTÓRĄ POPEŁNIŁ. 
Teraz mamy rząd przestępców, z premierem, który już dawno powinien być oskarżony, OSĄDZONY i SKAZANY. Ale z nieznanych mi przyczyn nie jest. Jarosław Kaczyński 11.01. 2024 przed sejmem groził mu pociągnięciem do odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, ale była to dziwna groźba w ustach człowieka, który miał 8 lat czasu i władzy prawie absolutnej, żeby postawić Tuska przed sądem, przed Trybunałem Stanu, i pociągnąć do odpowiedzialności, ale tego NIE ZROBIŁ! 
Jako Polacy jesteśmy w bardzo niebezpiecznej sytuacji, bo oto przestępcy w rządzie przejęli władzę i z typowo niemiecką butą robią z prawem co chcą, czego najlepszym dowodem jest sprawa ułaskawionych posłów nie tylko bezprawnie sądzonych, to jeszcze zaaresztowanych na terenie pałacu prezydenta, który jak się okazuje nie ma żądnej ochrony, bo jego ochrona wykonuje rozkazy zwierzchników spoza pałacu, a nie prezydenta! 
W tych okolicznościach wczoraj przez godzinę oglądaliśmy pornograficzny wywiad z premierem Donaldem T. Trzy tuzy dziennikarstwa siedziały naprzeciwko i zadawały mu przygotowane wcześniej pytania. Żadne z pytań nie dotyczyło spalonej budki przed ambasadą FR, sensacji zawartych w serialu "Reset", zamachu smoleńskiego i rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta w kwietniu 2010, współpracy Donalda T. z Ursulą v.d.Leyen, ani tego co premier sądzi na temat głosowania do godz. 3 w nocy, czy było zgodne z prawem, jak je premier interpretuje i czy tak samo interpretowałby, gdyby PiS zdobył większość sejmową? 
Przy okazji zobaczyliśmy jak bardzo "pluralistyczna" jest neoTVP. Na co dzień jest tak samo: PO, czasem Nowa Lewica (Stara Q-rwica), w migawkach Hołownia. Nawet Kosiniaka, ani Kamysza nie dają - ten pewnie liczy rakiety, pilnuje F16, lub szykuje się do święta Purim.
PiS może czuć się jak Konfederacja i inne opcje, które nie mieszczą się w pluralistycznej TVP.

Obrazek użytkownika Czesław2

13-01-2024 [13:49] - Czesław2 | Link:

Należy dodać jeszcze europosła Wojciechowskiego robiącego dobrze naszej wsi. Ostatno wsławił się stwierdzeniem, że nie ma znaczenia, z jakiej listy będzie europosłem. Czyli dożywocie  jak Lewandowski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-01-2024 [14:41] - Imć Waszeć | Link:

Przecież każdy wie, jak to było z tym spacerkiem na czołówkę z brukselskim tramwajem....

Obrazek użytkownika lala

13-01-2024 [18:23] - lala | Link:

"Za niemieckie pieniądze Władysław Bartoszewski gotów był twierdzić, że w czasie okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców" - gratuluję zdania jak z moczarowskiej propagandy....

Obrazek użytkownika paparazzi

13-01-2024 [19:24] - paparazzi | Link:

Ale ktoś, bo nie ci idioci, musi pisać scenariusz i wydawać polecenia, "political screenwriters", tych trzeba uderzyć i ujawnić. Gdyby tak ich nagrać jak u "Sowy" to by byl światowy hit.

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [19:56] - izabela | Link:

@ paparazzi ( 19 56)
Idioci często są sprawni w intrygowaniu, knuciu, donoszeniu i psuciu. Wałęsa który  nigdy nie był potęgą intelektu był też niezłym cwaniakiem. i  był dobry w rozgrywkach personalnych. Każda kuchta potrafi intrygować i skłócać  ludzi , A kraść potrafi ekspedientka z warzywniaka. Do tego nie trzeba być intelektualistą.. 

Obrazek użytkownika izabela

13-01-2024 [20:25] - izabela | Link:

@@@ Dostałam znamienny MEM. 'Stare chińskie przysłowie mówi -pokręcone drzewo żyje pełnym życiem natomiast proste kończy jako deski"