13 grudnia. Déjà vu – czyli powtórka z rozrywki

13 grudnia 2023 roku powrócił do Polski komunizm. Pomimo wygranej PiS w demokratycznych wyborach władzę przejęła koalicja zła. Sprzysięgły się siły ciemności, które bez żenady stosują przemoc oraz techniki zarządzania społeczeństwem wypraktykowane w komunistycznych czasach. Dokładnie jak 13 grudnia 1981 roku. W taki sam jak Jaruzelski sposób, Tusk przejmuje media i usiłuje sterroryzować społeczeństwo.  Jedyna różnica, że z przyczyn lokalnego a nie globalnego ocieplenia na ulicach Warszawy nie stoją obecnie koksowniki no i jak dotąd nie jeżdżą czołgi.  Oraz fakt, że w czasach  zamachu stanu z 1981 roku zadanie terroryzowania społeczeństwa powierzono wojsku i milicji a obecnie Tusk powierzył je zwykłym bandziorom. Trudno mi uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy obserwując w akcji tych wszystkich szubrawców, kłamców i błaznów ponownie na nich zagłosowali. Dopuścili żeby władzę przejęli ludzie nienawidzący Polski, nie ukrywający swej agresji, atakujący kościoły, plujący na policjantów, posługujący się wyjątkowo wulgarnym językiem.

Kiedy Tusk zapowiadał, że pana Glapińskiego wyprowadzą z miejsca pracy jacyś „silni panowie” niektórzy sądzili, że to – jak się kiedyś mówiło- „austriackie gadanie” czyli chwyt retoryczny. Posługiwanie się silnymi panami i bandyckimi metodami nie mieści się w standardach jakiegokolwiek wolnego i cywilizowanego państwa. Jest wiele innych zdumiewających wydarzeń. W najśmielszych rojeniach trudno było przypuścić, że ministrem kultury może zostać człowiek który o państwie polskim mówił „i kamieni kupa”. Chyba się nie mylę, że to właśnie on tak mówił. Ci wszyscy troglodyci są dla mnie słabo rozpoznawalni. Rewolucja kulturalna Tuska odbywa się dokładnie według standardów sowieckich. Niszczone są dokumentalne cenne nagrania. Barbarzyńcy chcą aby społeczeństwo straciło część swojej historii, żeby nie miało przeszłości. A przecież jak powiedział marszałek Piłsudski : „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Najistotniejsze jest jednak co innego. Nowy rząd będzie realizował wszelkie aberracje i idiotyzmy Unii Europejskiej posługując się terrorem i sprawdzonymi komunistycznymi metodami. Komuniści wprowadzali masę uregulowań i przepisów, które były uruchamiane wtedy gdy chcieli w kogoś uderzyć. Niewolili społeczeństwo metodą zatruwania mu życia. Na przykład maksymalna powierzchnia mieszkania i domu budowanego za własne pieniądze i własnymi siłami nie mogła przekraczać 110 m2. Znam przypadek rodziny, która zorientowawszy się, że powierzchnia budowanego przez nich domu wynosi 115 metrów kwadratowych zburzyła jedną ze ścian i otrzymała w ten sposób owalny pokój. Ze strony władz była to zwykła szykana, bez cienia racjonalności. Ludzie budujący we własnym zakresie domy odciążali przecież państwo od obowiązku zapewnienia im lokum. Nie warto nawet przypominać, że żadne normy nie obowiązywały komunistycznych aparatczyków. Generał Krzemień opisywany przez Kisielewskiego w powieści „ Widziane z góry” jako generał Granit zajmował w kamienicy przy Szucha 16 zrabowanej przez komunę przedwojennym właścicielom mieszkanie o powierzchni bodajże 150 metrów kwadratowych. Mieszkanie to odkupiła od jego spadkobierców Monika Jaruzelska jakby nie wystarczała jej willa przy ulicy Ikara zrabowana przez komunę państwu Przedpełskim. Sam Kisiel z rodziną mieszkał też przy Szucha 16 czego się podobno wstydził nawet przed taksówkarzami. Przykro mi to wypominać ale amicus Kisiel sed magis amica veritas.

Analogiczną szykaną jaką było ograniczanie przez komunistów powierzchni budowanego własnym sumptem mieszkania jest obecnie zakaz ogrzewania domu tak zwanym „kopciuchem”. Terminy wymiany ogrzewania zalezą od województwa, za ich nie dotrzymanie grożą bardzo wysokie grzywny. W województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim, wymianę należy ( należało) zrobić do 1 stycznia 2024 roku. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego  mają czas na wymianę ogrzewania do 1 lipca 2024 roku, a  pomorskiego do 1 września 2024 roku. Natomiast w województwie  lubuskim ostateczny termin wymiany starego ogrzewania wyznaczono na 1 stycznia 2027 roku. To klasyczny przykład neokomunistycznego nonsensu. Nikt nie zmusi niezamożnych mieszkańców choćby mazurskich wsi do przejścia na bardzo drogie ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Jeżeli będą do tego zmuszani zainstalują dla potrzeb kontroli piec gazowy a swojski kopciuch zejdzie do podziemia, do którego dostępu gospodarze będą bronić widłami i siekierą. Uruchomi to oczywiście w ludziach najgorsze instynkty i obyczaje. Prywatne porachunki będą załatwiane metodą donosu usprawiedliwianego obywatelską postawą. Poza tym została już uruchomiona typowa dla komunizmu fikcja prawna. Świadectwo energetyczne niezbędne przy sprzedaży a nawet wynajęciu mieszkania można otrzymać z zajmujących się tym procederem firm za niewielką opłatą w ciągu 24 godzin. Łatwo to sprawdzić zamawiając podobne świadectwo przez Internet. Oczywiście rzetelność tych świadectw ma być wyrywkowo sprawdzana lecz da to tylko zajęcie i zarobek firmom wystawiającym takie świadectwa oraz całej armii biurokratów i kontrolerów nie przynosząc żadnych realnych korzyści ani klimatowi ani społeczeństwu.

Zaczęło się  „opiłowywanie katolików zapowiadane przez Nitrasa, który w nowym rządzie pełni akurat funkcję ministra sportu i turystyki. Jego pałeczkę podjęła Barbara Nowacka, której w podziale łupów przypadło ministerstwo edukacji. Widać dobrze, że resorty są rozdzielane zupełnie przypadkowo, że są tylko nagrodą dla akolitów Tuska. Minister edukacji nie zna się na edukacji, minister obrony narodowej nie zna się na wojsku, minister zdrowia nie zna się na medycynie. Taki skład rady ministrów nawet bez ministrów członków to po prostu farsa.

Historia lubi się powtarzać. Pierwszy raz jako tragedia drugi raz podobno jako farsa. Przetrzymamy i tę farsę. Przeżyliśmy ruska przetrzymamy i Tuska.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

06-01-2024 [06:27] - SilentiumUniversi | Link:

Ostatnio reklamuję wcześniejszego Sienkiewicza:

H. K. T.(BAJKA).
 Leci sobie drapieżny sęp, leci, leci, wreszcie siada wśród skał przy sokolem gnieździe i poczyna krakać na sokoła:
 — W imieniu moich praw, słuchaj mnie.
 — Czego chcesz? — pyta sokół.
 — Chcę cię zabić i pożreć — powiada sęp.
 — A cóż ci po mojej zgubie?
 — Co za głupie pytanie i co za brak wykształcenia! Ciasno mi jest w rodzinnem gnieździe, więc chcę zabrać twoje, abym miał gdzie umieścić moich młodszych synów; po wtóre, mam swoją sępią politykę, której twoje istnienie zawadza; a po trzecie, kraczesz innym głosem niż ja i nie kochasz mnie.
 — Co do mego głosu, odzywam się takim, jaki mi Bóg dał, a co do mych uczuć, zacóż ja mam cię kochać?
 — Mniejsza o to. Wiem tylko, że mam prawo zabić i pożreć każdego, kto mnie nie kocha.
 — Więc gdybym cię kochał, nie zabijałbyś mnie?
 — Ach! — rzecze sęp: — gdybyś mnie kochał, oddałbyś mi dobrowolnie swoje gniazdo, a również dobrowolnie dałbyś mi się pożreć, aby moja osoba mogła nieco zaokrąglić się i utyć.
 — W każdym razie nie uniknąłbym zguby?
 — Rozumie się: jednakże śmierć z poświęcenia przyniosłaby ci większy zaszczyt.
 Chwila milczenia.
 — Co ma być, to będzie... — mówi wreszcie sokół. — Ale powiedz mi też, mój kochany, kto cię nauczył tak rozumować?
 Usłyszawszy to sęp, podnosi głowę i rzecze z wielką dumą:
 — Prostaku, to chyba nie wiesz, że ja przez dwa lata byłem na edukacji w ogrodzie zoologicznym w Berlinie!
 — Tak?... — mówi sokół. — Ha! to w takim razie nadzieja moja tylko w Bogu — i trochę także w... dziobie[1].

Obrazek użytkownika Pers

06-01-2024 [14:28] - Pers | Link:

Ten sęp to USA i jego wasale.
Wypisz wymaluj.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-01-2024 [06:30] - NASZ_HENRY | Link:

Chodzę  rano  na targ wspierać polskich handlowców polską złotówką. Wpadam  tutaj z rana wspierać polską blogerkę.
Rano też pozwalam uprzejmie Sądowi Najwyższemu i Panu Prezydentowi stanąć w pierwszym szeregu, w obronie polskiej konstytucji ;-)

Obrazek użytkownika izabela

06-01-2024 [17:57] - izabela | Link:

@ Nasz_Henry
Blogerka dziękuje, handlowcy podziękują, ale co zrobią PP oraz SN?

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-01-2024 [20:22] - Kaczysta | Link:

W związku wygaszeniem kart poselskich Kamińskiego i Wąsika, mimo decyzji Sądu Najwyższego o cofnięciu wygaszenie im mandatów, w Sejmie dojdzie do gwałtownych aktów przemocy.

Żebyśmy mieli świadomość...
 

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

06-01-2024 [06:37] - SilentiumUniversi | Link:

.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-01-2024 [14:27] - NASZ_HENRY | Link:

Praworządność nazywa się bezprawiem, a bezprawie praworządnością. PiS zaś nie jest w stanie obronić ani siebie, ani nas. Przeciwnie nawołuje byśmy bronili partii. Tyle, że my dziś nie mamy takiej możliwości. Trzeba ogłosić nowe wybory, bo te zostały sfałszowane. Wtedy pójdziemy do urn ;-)
 

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2024 [16:20] - Jabe | Link:

... by partii bronić.

Obrazek użytkownika Ryan

06-01-2024 [07:24] - Ryan | Link:

Jak podaje tvn24 Babcia Kasia ma zostać komendantem głównym policji, ponieważ zawsze niezwykle szanowała polski mundur. Stanowisko komendanta straży granicznej ma z kolei objąć Barbara Kurdej Szatan, która jest uwielbiana przez funkcjonariuszy.
Szczęśliwej Polski już czas

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-01-2024 [08:11] - Siberian Husky Dog | Link:

Wynarodowione kanalie!
Nieprawdopodobne, że ci ludzie tylko ze względu na swoje chore ambicje, strachem przed utratą autorytetu i niechęcią do ludzi, od których różnią się poglądami, są w stanie zniszczyć caly kraj.
Czerwone robactwo przejęło władzę w Polsce dzięki lewackim imbecylom, którzy dali się nabrać na cuda wianki na kiju i opowieści z mchu i paproci. Ale jeszcze nie wiedzą, że dali się wydymać. A teraz niemiecki watażka Tusk i jego przychlasty robią co chcą.
Totalna anarchia i bezprawie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

06-01-2024 [10:02] - Kazimierz Kozio... | Link:

"czerwone robactwo" przejelo wladze bo partia dobrej zmiany, pomimo iz miala mozliwosc zabezpieczyc panstwo przed obecna destrukcja, to zlekcewazyla wroga w imie "uszy po sobie bo co na to powie swiat, a moze tym razem 'sojusznicy' nas docenia i uszczkna cos ze swoich interesow zeby sie wszyskim zylo zgodnie i dostatnio w eurokolchozie" 
imbecyle wojen nie wygrywaja. inwektywy moga dac upust zlosci ale czy istnieje pomysl na kontrofensywe? 

Obrazek użytkownika Jan1797

06-01-2024 [10:28] - Jan1797 | Link:

partia dobrej zmiany, pomimo iz miala mozliwosc zabezpieczyc panstwo przed obecna destrukcja, 
-------------
Tak dokładnie, to jak mieli to zrobić bez szwanku dla społeczeństwa zharatanego swoim przecież wyborem?. Czy nie przejęli władzy 2015 mając po przeciwnej stronie sikających do zniczy.
Tak też solidarność przetrzebiona stanem wojennym pozwoliła przykleić się różnym rzezimieszkom, którzy w końcu po kilku latach nawoływali do rozwiązania tejże solidarności? Oczywiście wyborcy uznali, skoro wygrała to niech sobie radzą i po roku wybrali tak, że dwanaście lat poszło . ....
Imbecyl to wykorzystujący ułomność innych, o to chodzi w tej taktyce wojennej? Czyimi rękoma pytam?

Obrazek użytkownika juur

06-01-2024 [19:15] - juur | Link:

"....zlekceważyla wroga....."? może nie zlekceważyła a wszystko idzie planowo. Wygląda, że to tylko gra pozorów. Bo jak nazwać brak jakichkolwiek rozliczeń poprzedniej ekipy mając państwo i jego siłę daną przez wyborców.. Reformy robione w sposób, który moja babcia podsumowałaby "gdyby dupa miała ręce to lepiej by zrobiła" i też takie były wyniki. Morawiecki niszczący przemysł narodowy (np. górnictwo) i naszych przedsiębiorców by "rozcieńczyć" środowiska patriotyczne w takich, różnych, Ikeach ściąganych niemal na siłę, często z dofinansowaniem z naszej kasy... Zadziwia mnie taka zbiorowa amnezja gdy czerwona dzicz szalała na ulicach to prawi i sprawiedliwi ścigali środowiska patriotyczne broniące kościołów.
Pytania są zasadne i może być ich więcej. Czy to nie metoda Korwina by otumanić i wyprowadzić na manowce. Czynił to przez dziesiątki lat. Czy obecny PIS tego nie robi? Jeżeli tego nie robi to są to durnie w co zupełnie nie wierzę.
Po co to wszystko?
By nie pozwolić na powstanie siły, która nie będzie pod kontrolą okrągłostołowej szajki.
Czy opatrzność da nam kolejną szansę, prawdziwego przywódcę?  
 

Obrazek użytkownika Czesław2

07-01-2024 [10:04] - Czesław2 | Link:

@juur To przecież za zgodą PO i PIS na polecenie usa tvn ,polsat i tvp wyprały Polakom mózgi. Teraz polowa Polaków uznaje bandyterkę Tuska za ok. Przypadek? Nie. Pranie mózgów zaczęło się od Isaury i trwało cały czas za Kurskiego.

Obrazek użytkownika Swisspola

07-01-2024 [09:30] - Swisspola | Link:

@Siberian Husky Dog
Ja obawiam się, że czerwone robactwo nie przejęło polski teraz, tylko zawsze miała Polskę w szponach. Jak niepolitycznie to ekonomicznie. Jak nie czerwona helota to farbowane lisy. Teraz Kaczyński widzi co CALA POOKRAGLOSTOLOWA CHOLOTA zrobił Polsce, nie walcząc o dekomunizacje. Podzielili między siebie Polske, zabetonowali scenę polityczną, dla niepozoru co wybory dają Polakom jakieś wydmuszki polityczne, żeby wyglądało na DUPOKRACJE i robią co chcą. Teraz jedna strona czując poparcie IV RZESZY uważa, że jej należy się więcej i może łamać konstytucje z krzykiem KONSTYTUCJA w mordach no i robić z polskiego prawa wydmuszkę NIC nie znaczącą. Znamy to już z czasów PRL-u a mówią mądry Polak po szkodzie. Teraz podobno rotacyjny błazen sejmowy ma podobno zostać prezydentem. No cóż Polak potrafi.
 

Obrazek użytkownika u2

06-01-2024 [10:22] - u2 | Link:

władzę przejęli ludzie nienawidzący Polski, nie ukrywający swej agresji, atakujący kościoły, plujący na policjantów, posługujący się wyjątkowo wulgarnym językiem

Ano, mnie też dziw bierze, ale to jest fakt :-) :-) :-)

PS. Co wskazuje, że prymitywna agresja to siła, a miłość i pokój to słabość :-) :-) :-)

PS2 Teraz łatwiej mi zrozumieć dlaczego tacy niby cywilizowani Niemcy wywołali dwie wojny światowe, a szykuje się trzecia, również z poduszczenia Niemców, którzy kombinują jak koń pod górę z Rosją - vide Nord Stream.

 

Obrazek użytkownika admin

06-01-2024 [11:34] - admin | Link:

@Iza Ja bym nie porównywał wprost do komuny, bo objęli władze legalnie ale to jest oczywiście gangsterka, mająca prawo w tylnej części ciała. Mają siłę i wsparcie zagranicy i to jest, niestety podobne do komuny. Tyle, że tym razem ci polityczni gangsterzy mają wsparcie z Zachodu. Ale tak jak kiedyś Wschód, teraz Zachód dąży do tego aby ograniczyć Polsce suwerenność i rządzić Polakami przez pośredników z własnego nadania

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2024 [11:37] - Jabe | Link:

PiS przetarł szlak.

Obrazek użytkownika izabela

06-01-2024 [18:13] - izabela | Link:

@ admin 
Jaruzelski też upierał się przy legalności Stanu Wojennego. Decyzję podjęła Rada Państwa, wspierała go Rada ocalenia Narodowego, a do dziś niektórzy twierdzą, że uratował kraj przed interwencją sowiecką. Został pierwszym prezydentem wolnego już podobno kraju i został pochowany z honorami. Mieliśmy się od niego odczepić jak tego żądał Michnik. Wschód czy Zachód- tan sam efekt. bo Zachód dawno przeszedł na pozycje Wschodu. Długi marsz przez instytucje dał efekt. Trudno być przedmurzem obrotowym. Być może przekraca to kwalifikacje większości. Przede wszystkim gubi tę większość święta naiwnośc.

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2024 [11:43] - Jabe | Link:

Pisowcy nie są zdolni do ref­leksji nad przy­czynami po­rażki.

Obrazek użytkownika admin

06-01-2024 [11:50] - admin | Link:

PiSowcy, to znaczy, kto? Większość sympaytków zdaje sobie sprawę. Być może ścisły trzon nie 

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2024 [12:14] - Jabe | Link:

Zarówno zwolennicy, jak i kierow­nictwo zdają się być nie­zdolni do refleksji. Głupi naród za­winił – tylko to im do głowy przy­chodzi.

Tymczasem wyborów się nie wy­grywa – je się prze­grywa!

Obrazek użytkownika Ptr

07-01-2024 [07:25] - Ptr | Link:

To nie PiS przegrał tylko oni przegrali i wszystkie wskaźniki gospodarcze pójdą w dół. Chorzy pociągną w dół zdrowych. 

Obrazek użytkownika Jabe

07-01-2024 [07:33] - Jabe | Link:

Zadziwia ta pamięć przyszłości.

Obrazek użytkownika sake3

06-01-2024 [12:35] - sake3 | Link:

Garść refleksji ze strony pana @Jabe.Może i dobrze się to czyta ale nie daje odpowiedzi na pytanie kim są ci Pisowcy i jaką dla nich szykuje się przyszłość..

Obrazek użytkownika Pers

06-01-2024 [14:36] - Pers | Link:

@sake
//kim są ci Pisowcy i jaką dla nich szykuje się przyszłość..//
Nowy rząd weźmie przykład z twojego ulubionego prezydenta klauna i zdelegalizują PiS
A sekta będzie nosić opaski identyfikacyjne.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-01-2024 [12:42] - Alina@Warszawa | Link:

Pani Izo! Pisze Pani:
"Przeżyliśmy ruska przetrzymamy i Tuska." 
Tak, nie ulega wątpliwości, ale oto na horyzoncie nadchodzącej historii jawi się kolejny scenariusz:  "za plecami Tuska już się czai armia ruska".
Oto co jeden z rosyjskich blogerów na KONT napisał o wycieczce rosyjskiej rakiety do polskiej przestrzeni powietrznej: 
"Rosyjska rakieto, zatrzymaj się! Jeden dwa! Polsce nie udało się przechwycić ani zidentyfikować rakiety, która przeleciała na głębokość 40 km
Co w tym tekście jest ciekawego - stosunek przeciętnego Rosjanina (czyli ruskiej propagandy) do Polski i naszych zdolności obronnych. Tylko głupiec może to bagatelizować.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-01-2024 [13:10] - Chatar Leon | Link:

Postępujący upadek cywilizacyjny jest procesem nieubłaganym i nieuchronnym.
Proces utraty suwerenności przez Polskę jest wobec procesu upadku cywilizacyjnego wprost proporcjonalny.

Obrazek użytkownika lala

06-01-2024 [16:51] - lala | Link:

autorka napisała "Niszczone są dokumentalne cenne nagrania." - jakieś dowody? fakty? czy kolejne bajki z mchu i paproci opowiadane przez propagandystów pisowskich? 
komunistycznym chwytem posługiwała się poprzednia władza - bardzo konkretnie wianując "swoich" willami....

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-01-2024 [21:40] - Chatar Leon | Link:

lala - niech stąd wypierdala!

Obrazek użytkownika Tomaszek

07-01-2024 [12:29] - Tomaszek | Link:

Lala czeka na Elvisa https://www.fakt.pl/wydarzenia...

Obrazek użytkownika smieciu

06-01-2024 [18:09] - smieciu | Link:

Analogiczną szykaną jaką było ograniczanie przez komunistów powierzchni budowanego własnym sumptem mieszkania jest obecnie zakaz ogrzewania domu tak zwanym „kopciuchem”.

Ale kto właściwie odpowiada za to? Nie przeszkadza Pani że rząd (PiS) nałożył na ludzi obowiązek deklaracji czym pali? Tworząc kluczowe narzędzie kontroli. A także bazę danych ułatwiającą wprowadzanie owych ograniczeń?
Czy nie zabawne? Jedyny fakt jaki podała pani w tekście jako przykład neokomunizmu, jest ściśle związany z działaniami PiS.

Obrazek użytkownika izabela

06-01-2024 [18:18] - izabela | Link:

@ śmieciu
To wcale nie zabawne, to niestety prawdziwe. Pisałam o tym, że władcy dobrej zmiany podpisywali jak leci wszelkie konwencje i deklaracje w złudnej nadziei, że nikt takich głupot nie potraktuje poważnie. Pomylili się. Tyle że wyborcy uciekli od deszczu pod strumień szamba. . 

Obrazek użytkownika spike

06-01-2024 [19:44] - spike | Link:

@Izabela - najlepszego w Nowym 2024 roku!

Chyba nie przeoczyłem, bo nie widzę zatroskania faktem, że ojciec zbója Bodnar, szykuje oddanie prokuratury Brukseli, zastanawia tylko, czy ot tak może to zrobić bez podpisu Prezydenta?
bo liczę, że Prezydent na to nie pozwoli.
W swoim orędziu Prezydent na początku zaznaczył, że jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, jakie to może mieć znaczenie, czy to jest sygnał dla nierządu Tuska, że jak się wkurzy to .....?
Widać, że przymiarki na rozwalenie POlski idą pełną parą, skoro blond niedojdę "ale jaja", szykuje (jeżeli to prawda) w miejsce Obajtka, a lista długa.
 

Obrazek użytkownika sake3

06-01-2024 [20:11] - sake3 | Link:

@Izabela.....Wiele rzeczy nie jest zabawnych,ale nie wszystkie chcemy zobaczyć.Może więc spojrzymy nieco dalej niż nakazują nam tuskowi propagandyści.chocby tu na tym blogu.Czy tylko dobra zmiana ma na swoim koncie pomyłki czy nietrafione decyzje?Nikt nie chce przyjąć że unijne naciski,intrygi przeciw rządowi w Polsce były ich przyczyną.Może wreszcie zaczniemy patrzeć na obecne rządy.Czy wszystko jest tak wspaniałe? Czy damy radę się usmiechać na rozkaz Tuska  czytając parę komentarzy wyżej nienawistny wpis pana @Persa,że Polacy-elektorat PiS będzie nosić opaski na rękach? A może się mamy ukrywać albo nałożyc pokutne worki? Wracamy do czasów wojny? Jedyne o czym się mówi to zbrodniach PiS,cokolwiek się pisze to o delegalizacji tylko nie wiadomo za co.To walenie w PiS odbywa się przy milczącej zgodzie na NB..Czy nie powinno się walić w reżim i bezprawne działania Tuska i jego hołoty? Nie pytam jakie pani ma poglądy i czy należy do jakiejś partii Pytam czy pani uważa że ta sytuacja sie ustabilizuje? Czytając komentarz pana @ Persa,którego nigdy nie obraziłam i jak każdego na NB traktowałam z szacunkiem moja wiara w to maleje.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-01-2024 [20:02] - Kaczysta | Link:

Maturzysta hołownia w zderzeniu z zasadami prawa w konfrontacji z przepisami prawa poniósł klęskę. To jest jego Stalingrad a zakończy się kapitulacją w bunkrze w Berlinie. Nie pomogą tu wygłupy w mediach i oklaski tik tokowych debili. Hołownia jest nagi wszyscy to już widzą.

Obrazek użytkownika spike

06-01-2024 [20:19] - spike | Link:

@kaczysta
nie mów hop,jak nie przeskoczysz rowu, już dwa wyroki anulujące jego decyzje wygaszające mandaty posłom już ma, a on czeka na kolejne, które ustawił z sądzie pracy, jeżeli ten wyda odmienne wyroki, zacznie się cyrk, jedyna nadzieja, że prezes SN ustawi do pionu tego sędziego i ten wyda orzeczenie zgodne z faktem, że jest niewłaściwy sądem do tych spraw.
Nie wiem jakie uprawnienia ma prezes SN, ale w takim przypadku powinna jeżeli może, odwołać tego sędziego, a wyrok unieważnić, jako niezgodny z prawem, zobaczymy.

Widać jak na dłoni, że są sędziowie, którzy wprowadzając anarchię, chcą przejąć władzę, a w końcowym efekcie oddać ją Brukseli, wyłączając z polskiego prawa Konstytucję, czyli kroją nam zamach stanu, a to powinno skutkować stanem wyjątkowym.

Jeżeli by tak się stało, to cała obecna mafia rządząca, powinna zostać zdelegalizowana, postawiona przed TS, potem przed sąd i do paki, kolejne wybory nie są potrzebne, PiS przejmuje władzę jako większość.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-01-2024 [01:03] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedy Jaruzel wprowadził stan wojenny sytuacja była dużo bardziej klarowna niż dziś. Wiadomo było kto swój, kto wróg, kto zamknął TVP i kto poprzebierał się w polskie mundury. Dziś wyborcy KPP - Koalicji Przegranych Partii w Sejmie są tak ogłupieni przez TVN24. TOK FM i GW, że sami nie wiedzą co się dzieje.
Moi znajomi zwolennicy PO zapytani jak im się podoba to co się dzieje z TVP, mówią, że podoba. A kiedy pytam jak oceniliby PiS, gdyby w ten sam sposób zamknął im TVN24 - niestety wszyscy się zapowietrzają jak stare żeliwne grzejniki zbyt szybko napełniane (hydraulicy wiedzą o co chodzi).
Powinni przeczytać choćby tekst: "TO NIE JEST JUŻ NAWET PATODEMOKRACJA! MAMY BEZPRAWIE, JAK PRZY WROGIM PRZEJĘCIU PAŃSTWA"  ale  sądzę, że to zbyt trudna lektura jak dla zwolenników M. Kidawy-Błońskiej, B. Budki, E. Kopacz, B. Sienkiewicza, R. Sikorskiego, Jachiry, Bieńkowskiej, Hołowni i podobnych osobników o specyficznej konstrukcji komórek mózgowych. 
Jako lekturę obowiązkową dla wszystkich polecam tekst R. Brzeskiego: "PIS I DUCH ROCKEFELLERA"
https://niepoprawni.pl/blog/ra...  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-01-2024 [01:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Moi znajomi zwolennicy PO zapytani jak im się podoba to co się dzieje z TVP, mówią, że podoba. A kiedy pytam jak oceniliby PiS, gdyby w ten sam sposób zamknął im TVN24 "
TVP jest utrzymywana przez ogół społeczeństwa i wobec decyzji wyborczych powinno stać się łupem Koalicji 15.10, tak jak stało się łupem PiS w 2015.
Tusk i Sienkiewicz i tak są nadzwyczaj delikatni wobec cyngli żerujących  na kieszeniach Polaków.
Sytuacja w której pisiory będą utrzymywać swoich ulubieńców jest znacznie zdrowsza od zastanej w 2023.
TVN24 jest prywatnym biznesem z dużym udziałem amerykańskim, pisiorstwo próbowało go zamknąć, ale się ze strachu powstrzymało.

Zresztą PiS miało i nadal ma w swych planach komuszy pomysł na funkcjonowanie mediów w tym prywatnych.
Albo likwidacja, albo wprowadzenie swoich ludzi i nadzór.

Nikt życzący dobrze Polsce nie głosuje za taką partią.
 

Obrazek użytkownika Ptr

07-01-2024 [07:46] - Ptr | Link:

Jaki ten protektorat " amerykański " jest dyskretny. Pozwala wierzyć polskim zwolennikom opcji rusko-niemieckiej w ich mądrość w obalaniu własnego państwa. Oni ("amerykanie")tylko solidarnie wspomagają demokratyczne ozdrowieńcze ruchy społeczne. 
(wiwat Karol Gustaw, król Szwecji). 
 

Obrazek użytkownika Jan1797

09-01-2024 [11:10] - Jan1797 | Link:

@Ptr, :))
Zdzichu nie jest w stanie zrozumieć tego komentarza.

Obrazek użytkownika u2

07-01-2024 [09:30] - u2 | Link:

TVP jest utrzymywana przez ogół społeczeństwa i wobec decyzji wyborczych powinno stać się łupem Koalicji 15.10

Primo, bardziej pasuje wam, od koalicji rewolucji październikowej 15.10, koalicja stanu wojennego 13.12

Sekundo, państwo traktujecie jak wasz łup, nie zważając na wyniki wyborów, gdzie 11 milionów wyborców nie zagłosowało na waszą pełomafię i lewiznę.

Tercjo, nie szanujecie demokracji, czyli państwa prawa, czyli Konstytucji. Idziecie na rympał. Zostaniecie z tego rozliczeni. Zgodnie z prawem.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

07-01-2024 [23:47] - Teresa Bochwic | Link:

TVN jest prywatnym biznesem ze 100 proc. udziałem USA. W ustawie o RTV spółkom zagranicznym (poza Unią) wolno mieć udziały do 49 proc.
Próba uściślenia ezopowych sformułowań tej ustawy skończyła się nazwaniem jej "LexTVN" i wyśmiana.
Tej spółce wolno mieć 100 proc. udziałów

Obrazek użytkownika u2

09-01-2024 [11:12] - u2 | Link:

TVN jest prywatnym biznesem ze 100 proc. udziałem USA

Z tego co pamiętam to TVN zostało założone ze środków spółek utworzonych w Panamie. A w Panamie prano środki ukradzione z FOZZ. Wnioski każdy może sobie sam wyciągnąć.

PS. Polecam film "Panama Papers" z Antonio Banderasem w roli głównej.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

07-01-2024 [10:28] - Kazimierz Kozio... | Link:

Zolnierz Niezlomny "Uskok" Zdzislaw Bronski oddal zycie w nadziei powstrzymania czerwonej zarazy. Tak pisal:

Niewola 

A kto chce byc sluga, niechaj sobie zyje,
Niechaj sobie powroz okreci na szyje,
Niechaj swoja wole na wieki okielza
Pan niedaleko, niech do niego pelza.

Niechaj jak pies wierny czolga sie bez konca,
Za zydowskim butem, ktory nim potraca.
I najpierw glaskany, a potem wzgardzony,
Niechaj bolszewikom wybija poklony.

Lecz kto chce byc wolnym i prawe ma serce,
Niech walczy, niech cierpi, chocby w poniewierce.
Niech ducha pokrzepi mysla o przyszlosci
I czola nie zniza w podlej sluzalczosci.

Sentencje z "zydowskim butem" i "bolszewikom" trzeba by uwspolczesnic ale manifest pozostaje aktualny.

Innej Polski nie ma i nie bedzie, jest to co zostalo z sowieckiego pobojowiska. Innego narodu tez nie bedzie tylko ten w wiekszosci z genami skazonymi homo sovieticus.
Racje maja ci politycy "przegrani" ktorzy akceptuja rzeczywistosc i zamiast lamentowac i zlorzeczyc deklaruja ze trzeba sie zabrac do orki na takim ugorze jaki mamy. Zadanie jest nieporownanie ciezsze niz w niezbyt odleglej przeszlosci bo srodki jakimi dysponuja macherzy trzymajacy wladze wydaja sie nieograniczone. Do niedawna Kosciol Katolicki byl jedyna instytucja, ktora od czasu I RP mogla uchronic narod przed ostatecznym przecweleniem. Niestety w roku 2019 kowidianie przy aktywnym wspoludziale panstwa zniszczyli te ostatnia redute. 

Obrazek użytkownika sake3

07-01-2024 [11:52] - sake3 | Link:

Komentarzy 41..Wszystkie o PiS,o jego zbrodniach,dyletanctwie,że elektorat PiS-u to sekta,a liderzy przestępcami a TVP propagandą.Kiedy wreszcie zajmiemy się nowym rządem?Ci co przez 8 lat  patrzyli na ręce rządowi, ujadali na jego każde posunięcie i ubliżali tym którzy zwracali uwagę na działania opozycji teraz milczą Jedyną reakcją na posunięcia nowego rzadu jest w dalszym ciągu ujadanie na PiS.Czy wszystko w takim razie jest tak świetnie?Czy ktoś się przyjrzał choćby nowymi wytycznymi w sprawie edukacji? Oprócz zmniejszenia godzin religii,usunięcia podręcznika pof.Roszkowskiego planowane jest zmniejszenie o 20% godzin lekcyjnych innych przedmiotów bez ich wykazania.Przypuszczam więc że będzie to matematyka.Za to planuje się więcej godzin na rozmowy o tolerancji,mniejszościach,małżństwach jednopłciowych.Feministki jako wielki pozytyw edukacyjny uważają propagowanie wśród młodzieży materiałów pornograficznych.Naprawdę tego chcemy? To kiedy w ogóle na te nowe rządowe ręce będziemy patrzeć tym bardziej,że zamyka się usta elektoratowi?Pan @Pers triumfalnie ogłasza,ż elektorat PiS-u będzie zmuszony nosić opaski na rękawach?Może jeszcze uruchomi się piece w Auschwitz?