ZAWODOWA I LIGA CZYLI KONIECZNY PODZIAŁ TORTU

„Fiat” czyli stało się! I liga żużlowa - w ślad za piłkarską i siatkarską - staje się zawodowa. Przynajmniej z nazwy. Oby też z treści. Przed „nadzorem właścicielskim”, czyli Ekstraligą duże wyzwanie. Wyliczę w punktach:
1.    Poprawa infrastruktury stadionów,
2.    Wprowadzenie wyższych standardów obsługi kibiców,
3.    Rozbudowa struktur klubowych (choćby osoby odpowiedzialne za marketing, kontakty ze sponsorami, kontakty z kibicami).
Najważniejsze jednak zostawiłem na koniec: tym największym wyzwaniem jest zmniejszenie różnic budżetowych między klubami Ekstraligi i I Ligi. Na razie jest to przepaść. I ta przepaść jest dysfunkcjonalna. Szkodliwa po prostu. Jakoś nie sądzę – i pewnie nikt nie sądzi – żeby prezesi klubów Ekstraligi w związku z nadchodzącymi Mikołajkami i Bożym Narodzeniem zmienili się właśnie w świętych Mikołajów i zechcieli się łaskawie podzielić 60 milionami, które dostają z Canal +. Skoro na to nie liczymy, to trzeba inaczej rozegrać kolejny przetarg na prawa telewizyjne. Odbędzie się on za dwa lata. Dla dobra naszej dyscypliny powinno się zaoferować telewizjom, które będą konkurować o prawa transmisji TV - pakiet , uwaga, do obu lig! To „oczywista oczywistość”, bo jest to zgodne z interesem „czarnego sportu”. Jednak fundamentalne pytanie jest takie czy zgodzą się na to kluby Ekstraligi? Czy władze najlepszej żużlowej ligi świata potrafią to na nich wymusić? Czy poszczególne kluby zrozumieją, że w imię rozwoju speedwaya powinny ograniczyć swoje oczekiwania finansowe i zgodzić się – podkreślam: nie teraz, ale po kolejnych dwóch latach! – na przekazanie części bardzo dużego przecież tortu finansowego klubom I Ligi !?
 
Oby tak się stało. Chciałbym wierzyć, że tak się stanie. Chciałbym, żeby prezes Wojciech Stępniewski i jego team potrafili przekonać „Wielką Ósemkę” Ekstraligi do wzniesienia się ponad swoje, nawet najbardziej uzasadnione, ale jednak partykularne interesy.
 
I to przekonywanie powinno zacząć się już teraz…
 
*tekst ukazał się na portalu interia.pl (20.11.2023)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-11-2023 [08:03] - NASZ_HENRY | Link:

Chciałbym też, żeby politycy byli gotowi do wzniesienia się ponad swoje, nawet najbardziej uzasadnione, ale jednak partykularne interesy. Aby  jednak do tego doszło, to Polską muszą rządzić polscy patrioci a nie absolwenci  Szkoły Liderów Cioci Magdalenki, stypendyści Cioci Stasi czy pupile Cioci Łubianki 😎