Po co wam sejm i senat? Macie w Berlinie Bundestag i resztę

Hołownia i ta [-----] druga.
W sztabie Tuska słychać rechot: największe nieudaczniki i bezmózgi rządzą w Sejmie i Senacie! 
Splunęliśmy w pyski pisowi,polakom,polsce,dudzie i kaczorowi. Oni tak mówią! Małymi literami...

GPS już jest,śmieć za chwilę dołączy...a ja uważałem,że s24 to lewackie szambo...

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-11-2023 [08:31] - Tezeusz | Link:

W punkt autorze. Brawo ! Nic dodać nic ująć krótko i na temat !

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2023 [08:47] - Jabe | Link:

Jakie zaś splunięcie? PiS gło­sował przeciw kandy­datom tamtych, tamci prze­ciw kan­dydatowi PiS-u. Po sta­remu. Co do Kon­federacji, poprzeć s­kompromito­wanej kandy­datury nie mogła. Powody wy­jaśnił poseł Braun.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-11-2023 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

O naiwności

Stanowisko wicemarszałka poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (otrzymał łącznie 272 głosy),  zdobył dzięki głosom PiS - za jego kandydaturą zagłosowało 189 posłów z klubu parlamentarnego tego ugrupowania.
Podziękował po swojemu poseł Braun oraz członek @GPS, komentuje członek @jabe ;-)

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2023 [09:06] - Jabe | Link:

Nie bucz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-11-2023 [09:19] - Tezeusz | Link:

Co można wymagać od sowieckiej Konfy ?

Obrazek użytkownika sake3

14-11-2023 [11:57] - sake3 | Link:

Nadęty bufon GPS omal nie dostał zawału z radości,po pokazie sejmowego chamstwa między innymi w wykonaniu jego partyjnych kolegów.,, Dobił Witek,upokorzył Witek dostało się jej,to nie koniec.''wychwalał awanturnika Brauna.To co jego tak uskrzydliło wielu obserwatorów postrzegało inaczej i nie podzielało tej euforii jak nad drobną starszą kobietą wywnętrzały się obrzydliwie pierwsze chamy Rzczpospoltej

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2023 [17:43] - Jabe | Link:

Nienawistnica.

Obrazek użytkownika smieciu

14-11-2023 [09:28] - smieciu | Link:

Natomiast PiS nie miał żadnych mocodawców. Ani na Wschodzie ani na Zachodzie. Był niezależny! Jedyny na świecie. Przez 8 lat rządził wbrew wszystkim. Wbrew całemu światu. Zjednoczyły się demony by wydrzeć władzę z rąk PiS! Ale zdziałać nie mogły nic!
Ale byli ludzie. Polacy, którym PiS zrobił tak dobrze! Fundując 800+ i szkołę Czarnka.
Ci źli ludzie dopiero dali radę :)

Obrazek użytkownika Es

14-11-2023 [09:52] - Es | Link:

@ smieciu
Co z tą " szkołą Czarnka"? Jakimi ona defektami była obarczona, bo nie jestem " w temacie" , a sam Czarnek jak dla mnie to jeden z nielicznych sensownych i konkretnych ludzi w byłej już konstelacji rządzącej?

Obrazek użytkownika smieciu

14-11-2023 [10:18] - smieciu | Link:

Skoro dla ciebie Czarnek jest sensowny to chyba jesteś w temacie?
Mógłbym coś napisać. Ale po pierwsze po co dublować to co bez przerwy porusza tutaj foros.
A po drugie, ludzie, co wciąż tutaj nie dociera, mieli swoje powody by nie głosować na PiS. To przecież ci właśnie ludzie, z dziećmi chodzącymi do szkół, kobiety matki, które najbardziej powinny docenić 800+ głosowały na PO.

Najwyraźniej widzieli coś czego tutejsi oderwani od rzeczywistości (i mam wrażenie życia) komentatorzy nie widzą. Żyjąc w swoim światku pełnym wrogów. Podczas kiedy inni jeżdżą po świecie i widzą ludzi takich jak oni. W świecie, w UE bardzo przypominającą Polskę.
Gadka o niemieckich demonach jest dla nich zwyczajnie głupia. A ciągłe powtarzanie tego sloganu pozbawiło go jakiegokolwiek oddziaływania.

W istocie oczernianie Niemiec i UE jest aktem pisowskiej rozpaczy. Albo i nędzy. Gdyż pokazuje jak niewiele PiS miał do zaoferowania.  Zwykłym pragnącym normalnego życia ludziom. Mamy do czynienia ze ostatnią rozpaczliwą próbą konsolidacji wyborcy. I ugrupowania. Jeśli wyborcy nie będą mieć jakiegoś spajającego ich strachu (PiS obecnie może już tylko bazować na negatywnych emocjach - co pokazuje skalę jego upadku) to wszystko się rozlezie.
Został więc tylko ten wielki krzyk. Pseudopatriotyczne darcie mordy. W czysto partyjnej grze traktującej swoich wyborców jak tępych oczadziałych osłów. Niezdolnych do żadnej analizy, zestawiania faktów a jedynie ślepo wierzących w puste, bo przecież nigdy przez PiS nie wzięte serio, hasła.

Obrazek użytkownika Es

14-11-2023 [11:43] - Es | Link:

@smieciu
Gdyby ludzie przy wyborach kierowali sie tym co niby widza jeżdżąc po świecie, to Czarnka powinni byli po rękach całować. 
A co do nigdy nie zrealizowanych haseł? Wybrali teraz w zamian takie, ktore juz na wstepie sa nierealizowalne, a pozostałe już w założeniach szkodzą im samym.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-11-2023 [13:16] - krzysztofjaw | Link:

smieciu

"Najwyraźniej widzieli coś czego tutejsi oderwani od rzeczywistości (i mam wrażenie życia) komentatorzy nie widzą. Żyjąc w swoim światku pełnym wrogów. Podczas kiedy inni jeżdżą po świecie i widzą ludzi takich jak oni. W świecie, w UE bardzo przypominającą Polskę".

Pan tak na poważnie. Niech Pan jedzie do Berlina czy Paryża i zapuści się na spacer wieczorową porą... Od razu radzę wziąć jakiś tasak lub nóż... Właśnie dlatego, że większość Polaków nie jeździ po świecie i Europie to nie mają oni zielonego pojęcia jak dziś wygląda UE. Jest przez nich idealizowana i ci ludzie głosowali na PO (KO) i jej akolitów. 

Pzdr

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-11-2023 [09:49] - AŁTORYDET | Link:

To nie jest tylko porażka prestiżowa. To jest dalszy ciąg anarchizacji życia publicznego w Polsce. Niemcy trafnie zauważyli, że łatwo Tuskowi nie będzie. Koniecznie trzeba rozwalić kraj od środka. Zauważcie, że pierwszą obietnicę którą zamierzają zrealizować, to futrowanie esbecji. I to pozaustawowo. Jest coś co może wywołać większy ogień? Wv każdej sprawie, będą procedować skandalizując i jątrząc. Resztki kapitału społecznego ulotnią się jak kamfora, a właściwie jak "pozasystemowość" i nonkonformizm  konfy. To nie jest kraj dla starych ludzi.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2023 [10:00] - Jabe | Link:

Jak miałaby się Kon­federacja za­chować, by swej poza­systemowości nie za­tracić? Poprzeć panią Witek? Wolne żarty!

Obrazek użytkownika Francik

15-11-2023 [11:13] - Francik | Link:

Nie rozśmieszaj mnie "antysystemowością" Konfederacji. Taka ona antysystemowa jak wcześniej samoobrona, palikociarnia, kukizownia i hołownia. Wszystko strugane z wsiowego banana. Akcja konfederacja w tych wyborach to klasyka gatunku - najpierw medialno-sondażowe pompowanie do 15%, potem zjazd. A naiwni podniecali się obalaniem układu. Ludzie myślcie, to nie boli.

Obrazek użytkownika Jabe

15-11-2023 [11:42] - Jabe | Link:

Nie ma podstaw do takiej kon­kluzji. Kon­federacja była seko­wana przez za­właszczone media pań­stwo­we, więc są podstawy do uznania, że została uznana za za­grożenie dla układu. Media w rękach Jaro­sława Kaczyń­skiego nie miały dla od­miany prob­lemu w za­praszaniu przed­stawicieli jego rzeko­mego arcy­wroga – Plat­formy. To o czymś świadczy, nie?

Obrazek użytkownika Francik

15-11-2023 [16:02] - Francik | Link:

Sadzisz się na besserwissera dalekiego od naiwności, a argumentujesz jak dziecko w przedszkolu. Nie będę dyskutował, która szczekaczka i jak bardzo sekowała, a która i jak bardzo pompowała. "Merdiów" propagandowych - ani kurwizji ani wsiowizji nie oglądam, więc w szczegółach się nie orientuję. Ale dotarły do mnie plotki, że bosaki i mentzeny w pewnym okresie nie wyłaziły ze studia pewnej telewizji zakładanej swego czasu przez służby za pieniądze ukradzione z FOZZ. Co, moim zdaniem, potwierdza mój ogólny ogląd sytuacji. Jedyną siłą, która była sekowana przez obie strony układu była Polska Jest Jedna, której nie dopuszczono do debaty w kurwizji, chociaż zarejestrowała listę ogólnopolską. Tak więc, jeśli już - to była jedyna partia antysystemowa i dlatego nieobecna w mainstreamie. Nie przeczę, ze w Konfederacji mogło się znaleźć trochę ideowców - tacy są potrzebni, żeby przyciągnąć uczciwych a naiwnych wyborców. Reszta to w większości starzy wyjadacze, z których każdy ma do odegrania swoją rolę w tym teatrzyku reżyserowanym przez oficerów prowadzących. "Antysystemowy" JKM żyje sobie jak pączek w maśle od schyłkowego prylu przez całą czeciąerpe. Nie powiem czym mi cuchną kolejne wcielenia upeeru od samego zarania. Zdania więc nie zmieniam - uważam, że są bardzo mocne podstawy do takiej konkluzji, a argument, że mentzeny z rodziną i ferajną zostali uznani za zagrożenie dla układu jest mało przekonujący. Nawet wrażenia estetyczne podpowiadają mi, że pyszałkowata prawnicza twarz Mentzena nie świadczy o antysystemowości. Prawnik żyjący z tzw. optymalizacji podatkowej nie wprowadzi prostych, jasnych i niskich podatków dla wszystkich przedsiębiorców. W przyrodzie takie zjawiska się nie zdarzają. Ale kto chce, niech wierzy.

Obrazek użytkownika Jabe

15-11-2023 [16:11] - Jabe | Link:

Nie sądzę, żeby stosunek mediów był w tej ocenie bez zna­czenia. Nic w tym w każdym razie na­iwnego. Wiadomo, że każdy wy­łamujący się będzie prze­milczany bądź mie­sza­ny z gów­nem. I to dotknęło Kon­federację. Bez zna­czenia na­tomiast jest, co Francik o kim sądzi. To nie argument.

Obrazek użytkownika Darek65

14-11-2023 [11:25] - Darek65 | Link:

Pomijając inne kwestie, to mam wrażenie, że wielu tu piszących, nie brało w ogóle pod uwagę, że władza nie jest dana raz na zawsze, że można ją stracić. Paradoksalnie, władzę, przywództwo łatwiej zdobyć niż utrzymać. Myśleliście, że cała opozycja będzie stała i patrzała się, jak PIS ponownie jest wygranym ? Tym bardziej, że stoją za nią tak duże zasoby? To tylko pokazuje, że przeciwnik został zlekceważony. No cóż, zdarzyło się. Ważniejsze teraz jest to, jakie wnioski zostaną z tego wyciągnięte, czy w ogóle zostaną wyciągnięte. Na razie nic na to nie wskazuje.
 

Obrazek użytkownika sake3

14-11-2023 [10:25] - sake3 | Link:

Coś cicho o Senacie i o nowoobranej pani marszałkini.A przecież to fenomen jakiego nie było od czasów Kaliguli,który swojego konia Incitatusa uczynił senatorem.Chociaż może to i lepiej że osoba ociężała umysłowo zastąpiła wielbiciela papeterii.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-11-2023 [10:47] - Tezeusz | Link:

Najlepiej podsumował Konfederację Marek Jakubiak. 
Wygląda na to, że w tej kadencji Sejmu posłowie Konfederacji przyszli tylko po diety. Ale po wczorajszych głosowaniach widać, że wspieranie antypolskiego lewactwa też dobrze im idzie.

Obrazek użytkownika sake3

14-11-2023 [11:46] - sake3 | Link:

Pan Bosak triumfuje.,,Jestem jedynym prawicowym wicemarszałkiem'' w Sejmie.Pani Witek to osoba niewybieralna'' puszy sie wymoczek Zapomniał że to dzięki posłom PiS-u został w ogóle wybrany.On prawicowiec? Zwykły koryciarz i służący Tuska.Już nawet swoje poglądy na aborcję koryguje. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2023 [17:44] - Jabe | Link:

Nienawistnica.

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-11-2023 [11:32] - Ijontichy | Link:

Dwa sępy,dwie hieny,dwaj opluwacze...już jak przewidzialem...przywlekli swój odwłok.
Nie piszcie juz nigdy,że NB jest portalem prawicowym i patriotycznym...to może i było,ale dawno i nieprawda!

Tusk i jego banda zrobili z parlamentu Zakład Geriatryczno Psychiatryczny,a to dopiero 10 godzin!!
W 2007 wyjechalem,bo widzialem co się będzie dzialo...teraz też!!!???

LASCIATE  OGNI   SPERANCA  VOI CH'ENTRATE....

Obrazek użytkownika Es

14-11-2023 [12:59] - Es | Link:

Jeszcze za poprzedniego " panowania" Tuska  widząc kierunek w którym zmierza Polska pisałem że Polakom potrzebny jest solidny wpierdol, aby chwilowo przynajmniej otrzeźwieć. Sądzę, że ten czas teraz właśnie nadchodzi. Ale niestety sceptycznie już podchodzę do możliwości zaistnienia szerszego zjawiska refleksji. Chocholi taniec będzie trwał w najlepsze. 

Obrazek użytkownika Darek65

14-11-2023 [14:40] - Darek65 | Link:

@ES
No i to jest właściwy wniosek. PIS od dłuższego czasu "prosił" się o cios między oczy. I go dostał, bo zlekceważył przeciwnika. Problem w tym, że za to zapłacą Polacy, którzy przed tym przestrzegali i potrafili dostrzec skutki działania PIS-u. Mleko się rozlało. Zasadne jest pytanie o refleksje i wnioski. Ja zawsze uważałem, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Prawie zawsze taki kubeł wody przynosi pozytywne skutki. Sztuką jest zaś przekuć przegraną w sukces.
Marszałek Witek wielokrotnie, niestety, pokazała swoją butę i arogancję. I tak, jak kiedyś patrzałem na nią z szacunkiem, tak dzisiaj mam do niej spory dystans. Braun, to nie moja bajka, ale był legalnie wybranym posłem. Witek zaś niszczyła go finansowo, nieproporcjonalnie do skali "występku" . Jak media wyciągnęły sprawę jej męża leżącego na OIOM, to się oburzyła. Wracając do teraźniejszości. Utrzymanie kandydatury Witek, to dobry ruch PIS-u ( nie wiem, czy zamierzony, czy nie), bo już na samym początku powoduje, że koalicja wysyła sygnał o tym, że będzie tępić "wroga". Czytałem też wypowiedzi Giertycha o wsadzaniu do więzień. PIS powinien pozwolić im mówić i walić kijem po klatce. Nawet spora grupa ich wyborców, tych bardziej umiarkowanych, była za odsunięciem ich od władzy, ale nie za vendettą. Jak do tego dojdą dziwne i niespójne wygibasy koalicji, to wiele się może wydarzyć. Pierwsze sygnały niespójności już są. Pytanie, czy PIS wyciągnął wnioski ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-11-2023 [14:45] - Pani Anna | Link:

Darek65
Jasne, że PIS wyciagnal wnioski.  Skoro wygrali, to znaczy, że trzeba jeszcze więcej tego samego. 

Obrazek użytkownika Darek65

14-11-2023 [15:01] - Darek65 | Link:

@Anna
I tego się obawiam. Wypowiedzi Prezesa w dotychczasowym tonie na to wskazują. Niemniej, do końca nie wiemy, co się dzieje za kotarą zasłaniająca PIS.

Obrazek użytkownika Es

14-11-2023 [18:28] - Es | Link:

@Pani Anna
W komentarzu do wyników głosowania Terlecki odpalił: "jak wybrali, tak będą mieli". Ta sakramentalna sentencja wypełnia całą przestrzeń refleksji i wniosków.