Wystarczy być genialnym...takim był "niewolnik"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-10-2023 [18:28] - Ijontichy | Link:

Adam Wycichowski...kreska i podpis...tu na NB też pracował...ale nikt go nie wspomniał...spoczywaj w spokoju +

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-10-2023 [21:33] - Alina@Warszawa | Link:

Pod podanym linkiem jest informacja o człowieku, która i na NB powinna się znaleźć. Jest to bardzo oficjalne wspomnienie, nie zawiera żadnych emocji, jakie towarzyszyły Polakowi walczącemu o wolną Polskę, pokonanemu i wyrzuconemu z Ojczyzny przez juntę ruskiej matrioszki Wojciecha Jaruzelskiego i jego pomagiera, albo nadzorcę Kiszczaka, dwóch zbrodniarzy, uznawanych przez Gazetę Wyborczą i totalną opozycję Donalda Tuska za ludzi honoru, O tym jak wielkie i gorzkie musiały to być emocje może świadczyć jedynie nick, jaki sobie nadał na NB: NIEWOLNIK:

Architekt Adam Wycichowski  
* 28.11.1950, Poznań; 
† 18.09.2016, Nyköping (Szwecja)
Członek SARP O. Szczecin (do 1983). Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Szczecińskiej (1975).
Asystent projektanta w biurze Miastoprojekt w Poznaniu (1975-77). Projektant w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia (1977-81). Architekt w Berg Arkitektkontor AB w Sztokholmie (od 1984).

Autor m.in:
- zespół szpitalny Zdroje w Szczecinie;
- Ericsson Globe (Stockholm Globen Arena) w Sztokholmie (1985-89) - współautor;
- elektrociepłownia i spalarnia odpadów Gärstadverket w Linköping (2005) - nagroda SAR;
- Narodowy Stadion Piłkarski "Friends Arena" w Sztokholmie (2012);
- Archiwum Miejskie w Sztokholmie.
Konkursy m.in.:
- SARP nr 605 - na koncepcję zagospodarowania wielofunkcyjnego kompleksu ogródków działkowych w Poznaniu (1977) - współautorzy: Andrzej Nowak, Maria Wycichowska, Zygmunt Awzan - wyróżnienie II stopnia równorzędne;
- na Archiwum Miejskie w Sztokholmie - I nagroda.
Współpracownik KOR, ROPCiO, działacz Solidarności. Internowany, zmuszony do wyjazdu z Polski w 1982 r.
Członek SARP O. Poznań (do 1977). Członek SARP O. Szczecin.
Pochowany na cmentarzu w Nyköping (12.10.2016). 
RIP
(cd niżej)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

28-10-2023 [21:45] - Alina@Warszawa | Link:

(cd)
WSPOMNIENIE
W dniu 18 września 2016 r. w Nyköping pod Sztokholmem zmarł architekt Adam Wycichowski, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej (1975).
Do Szczecina przyjechał z Poznania. W październiku 1969 r. rozpoczął studia w reaktywowanym po 17 latach Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodno-Melioracyjnego Politechniki Szczecińskiej. Dyplom mgra inż. architekta uzyskał w 1975 r. Rok pracował w „Miastoprojekcie” w Poznaniu jako asystent projektanta. W 1977 r. wrócił do Szczecina i rozpoczął pracę w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia. Tu uzyskał uprawnienia projektowe. Był m.in. projektantem rozbudowy szpitala w Szczecinie-Zdrojach. Był członkiem szczecińskiego Oddziału SARP.
Za działalność na rzecz wolnej Polski 21 grudnia 1981 r. został aresztowany i najpierw osadzony w więzieniu w Goleniowie, a od 4 stycznia 1982 r. internowany w ośrodku w Wierzchowie.  Po półrocznym internowaniu zwolniony z nakazem wyjazdu z Polski. W sierpniu 1982 r. razem z małżonką Marią Teresą z paszportami „w jedną stronę” przymusowo wyemigrował do Szwecji.
Od 1984 r. jako architekt pracował w Berg Arkitektkontor AB w Sztokholmie, w jednym z największych biur projektowych w Szwecji. W latach 1985-1989 był współprojektantem słynnej hali sportowej „Stockholm Globen Arena” w Sztokholmie. Jako ekspert w dziedzinie projektowania obiektów sportowych był jednym z głównych projektantów Narodowego Stadionu Piłkarskiego w Sztokholmie „Friends Arena” oddanego do użytku w 2012 r. Na swoim koncie ma także realizację wygranego konkursu na rozbudowę Archiwum Miejskiego w Sztokholmie oraz projekt elektrociepłowni i spalarni odpadów w Linköping (2005), za który otrzymał nagrodę SAR (Svenska Arkitekters Riksförbund - Stowarzyszenie Architektów Szwedzkich).
Od początku studiów zajmował się rysunkami satyrycznymi, drukowanymi w różnych gazetach i tygodnikach (m.in. „Politechnik”, „Jedność” i „Tygodnik Solidarność”). Poza pracą zawodową tworzył też krótkie satyryczne filmy rysunkowe, zajmował się fotografowaniem architektury i parazawodowo grał w tenisa stołowego.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 12 października 2016 r. o godzinie 11.00 na cmentarzu w Nyköping.
W imieniu pierwszego rocznika szczecińskiej Architektury
Piotr Zaniewski

Nie wiem, czy są gdzieś np. w IPN opracowania ilu Polaków takich jak śp. arch. Adam Wycichowski, albo twórca portalu www.ojczyzna.pl Zbigniew Łabędzki, zostało wyrzuconych z Polski przez panoszącą się tu Wspólnotę Rozbójniczą? Oni zostali stąd usunięci tak jak oficerowie w Katyniu - mieli tylko to szczęście, że nie zostali zamordowani, lecz dostali paszport w jedna stronę. Nie mogli być posłami po 1989 roku, nie mogli przekazać następnym Polakom swojej wizji polskości, ani swojej wiedzy i doświadczenia. Widać to po ostatnich wyborach do sejmu i senatu.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

28-10-2023 [21:54] - Edeldreda z Ely | Link:

@Alina@Warszawa
Słusznie, dziękuję. 
A rysunki i animacje - urzekają... 

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-10-2023 [07:24] - Ijontichy | Link:

Alina!
Ja też Ci dziękuję za ten obszerny komentarz.
Tu niewolnik był z łaski publikowany...Targalski go tolerował ale nie lubił,Sakiewicz postanowił go zamilczeć...już pisałem koleżance EZE ,że tu giną inteligentni blogerzy,nikt nie lubi 
mądrzejszych od siebie. 
Tu trzeba pisać czerwonym atramentem,a najlepiej DUŻYMI LITERAMI [Salon Niezależnych].
Milej niedzieli---P.