Kto po Jarosławie Kaczyńskim?

Są tacy, którzy się rezolutnie tego  prawie „domagają”. Zmiany. Jak wiemy Marcin Mastalerek, dziś już szef gabinetu prezydenta Dudy , kilka dni temu w wywiadzie dla radia Zet ,( dziś Soros, Agora itp.?), na pytania Bogdana Rymanowskiego pt: Czy „Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę” oraz czy „PiS koncertowo zawalił tę kampanię” krótko i kategorycznie odpowiedział dwa razy „tak”.

Powiedzmy sobie szczerze. Zasługi Jarosława Kaczyńskiego dla Polski są tysiąckroć większe niż p. Mastalerka, i wolał bym aby w wyrażaniu swoich zapatrywań nie był aż tak rezolutny. To, że udało mu się kiedyś, coś „w województwie łódzkim” to jeszcze nie Polska, nie polityka krajowa i międzynarodowa. Od wczoraj wszedł na ten wyższy poziom, tak, przyjmujemy że zasłużenie. Sam życzę mu jak najlepiej, bo wiem że będzie mocnym punktem walki o nasze narodowe sprawy, zwłaszcza, gdy uzna swoje ograniczenia w wyrażaniu pewnych kwestii.

Zapewne w dalszej lub bliższej przyszłości JK podejmie przecież decyzję o oddaniu sterów partii w młodsze ręce. Wolał bym jednak, jeżeli już, by to wyszło kiedyś od samego Jarosława Kaczyńskiego i Komitetu Politycznego „Prawa i Sprawiedliwości”.
Zawsze gdy coś idzie nie tak, znajdują się „mądrzejsi”, często teoretycy polityki i realnego  praktycznego działania, / to nie do M. Mastalerka / którzy „wiedzą lepiej”. ( Muszę tutaj zaproponować, niestety swój, przepraszam, tekst z Naszych Blogów z lutego 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość było jeszcze w opozycji. „Jarosław Kaczyński jak Agnieszka Radwańska” ) *.
Co jako patrioci zawdzięczamy braciom Kaczyńskim, a później samemu Jarosławowi Kaczyńskiemu? WSZYSTKO. Bez nich byli byśmy jako kraj i państwo w nędzy i prawie unicestwieni.
Przy oszustwie okrągłego stołu, co na szczęście Kaczyńscy obserwowali z bliska, farsie „wyborczej” w roku 1989  i umocnieniu się struktur agenturalno-partyjno-sbeckich, przejęciu przez te struktury zasobów państwa, uwłaszczeniu się, wyniszczeniu struktur Solidarności / dziś jedna piętnasta tego co w 1980r / wpędzeniu większości narodu w nędzę, destrukcyjnych dla nas działaniach potęg niemieckich i rosyjskich i u nas w kraju i na arenie międzynarodowej / czy tak naprawdę centrum decyzyjne kampanii Tuska w czasie ostatnich wyborów nie było w ambasadzie niemieckiej, gdzie pewnie pracowano i konsultowano 24h, to jakoś wszystkim umyka /, i przy wielu, wielu innych czynnikach jak wrogie polskości i polskiej tradycji oddziaływania koncernu Agora, jeszcze jesteśmy w grze. Jeszcze trwamy.
W Polsce jest sporo dzielnych ludzi, ale bez zorganizowania kiedyś przez braci Kaczyńskich silnej struktury wolnej od antypolskiej agentury, która te wszystkie antypolskie nawałnice przetrwała, byli byśmy już dawno „przemieleni”. Bez nadziei na zmianę w XXI wieku.

Może i , jak niektórzy mówią, ze względu na wiek i swoje ograniczenia, JK powinien przed tymi wyborami mniej się pokazywać, „dać się zastąpić” ? Może. Chociaż i zapewne już kiedyś została „położona” sprawa oddolnej edukacji historycznej i patriotycznej dzieci i młodzieży. Bo myśląc o wyborach i młodych trzeba myśleć co najmniej 10 lat do przodu. Kiedy się było jeszcze w opozycji. I to „oddolnie”. Kiedyś 12 latek ma dziś lat 22. Szkolić do tego kadry, młodych czy mniej młodych „edukatorów”. Działania odgórne, ministerialne, są słuszne, ale z natury rzeczy mniej trwałe niż te „pozytywistyczne”. Pracę „odgórną” często zmiata wiatr wynikający ze zmiany władzy. Czy tu, w pracy na dole, wszystko było OK? Czy Kaczyński miał to kiedyś sam zacząć robić?

Były błędy? Zapewne były, ale i stały się rzeczy nieprzewidziane, jak frekwencja 74%, ta zwyżka 10 % w przygniatającej większości młodych, nieświadomych skutków, antyrządowych głosów ponad normę. Pewnie i brak inwestycji osobowej, w młodych i technikę, w internet, portale, cierpliwe szukanie kontaktu. Starzy by chcieli mieć za wszystko dobrze zapłacone, a młodym pożałowali. Może coś w tym jest. Druga strona nie zrobiła tego błędu.
Tak, ale teraz opozycja będzie robiła błędy. I może się też zdarzyć okoliczność dla nas, wyborców PiSu i tej partii korzystna a zupełnie nieprzewidziana. Element NIEPRZEWIDYWALNOŚCI w tą lub tamtą stronę ZAWSZE istnieje . (Jak to chyba ok 7,7 zamiast 8 procent lewicy w 2015 r., jeszcze było 4,7 %kogoś tam zamiast 5 % ). Osobiście to wybory w 2015 r., przez ten fart z procentami, uważam za najważniejsze. Obóz patriotyczny dostał wtedy szansę by się wykazać i ją na 90% wykorzystał. To było jak budowanie wieżowca podczas huraganu. Te 10 % na minus, to i komunikacja i praca oddolna. Tej było brak. Ale to inny temat. W ostatnich wyborach rząd harował, nie pracował a harował. Ale  przecież „Jeszcze Polska nie zginęła”.

Zmiana na pozycji szefa partii?
Przed nami inne zagrożenie. Jeśli prędzej czy później zmiana warty na pozycji prezesa i szefa partii nastąpi, trzeba nam być zjednoczonymi, jako zwolennicy partii Kaczyńskiego, mieć strategię USTALONĄ JUŻ PRZEDTEM !. Ta partia ma przecież Komitet Polityczny i on razem z Panem Prezesem  zadecydują. Nie trzeba do tego szefa gabinetu Pana Prezydenta. Ma swoją robotę niech jej pilnuje.
Do nas należy NIE DAĆ SIĘ JAKO WYBORCY PODZIELIĆ. Bo „napoleonów”, „doradców” , „wiedzących lepiej”, „kandydatów na prezesów” u nas nigdy nie brakowało. Jak zadecydują w PiS i kogo w przyszłości wybiorą na tą funkcję tego my mamy popierać, nie mędrkować albo nie daj Boże słuchać fałszywych czy nawet szczerze życzliwych „doradców” . Jedność w poparciu przyszłego  wyboru. To nasze zadanie. Chyba chociaż na to sobie ten człowiek, Jarosław Kaczyński, swoją wielką pracą dla Polski zasłużył? Chociaż na to?
I na to trzeba przygotować wyborców Prawa i Sprawiedliwości . Skupiać się przy Kaczyńskim a później przy tym, kto będzie przez niego i Komitet Polityczny PiS wyznaczonym. Bo to nie będzie łatwa rola. Niemieckie , ruskie, wewnętrzne i zewnętrzne siły, krajowe i europejskie, będą niszczyć osobę na tej pozycji i ( i jego/jej rodzinę !! , to stała praktyka ) od pierwszej sekundy. Judzić, zasiewać wątpliwości, „troskliwie” wyolbrzymiać jakieś wady (kto nie ma?), obrzydzać mu życie. I takiego człowieka obrzydzać wyborcom. Takie działania SĄ PEWNE.

*. ( www.studiowieza.pl, zakładka Publicystyka-Archiwum, 2015.02.07, "Jarosław Kaczyński jak Agnieszka Radwańska".  Przygotowując się kiedyś do różnych okoliczności np. z YouTubami czy Facebookami itd. uznałem, że lepiej mieć swoją skromną stronę, „na wszelki wypadek”. )

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

25-10-2023 [13:06] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-10-2023 [13:51] - NASZ_HENRY | Link:

Własność to Wolność

Dlatego własna strona każdemu poważnemu blogerowi jest niezbędna ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [14:38] - u2 | Link:

@NASZ_HENRY

Z własną domena blogera raczej się nie spotkałem, oprócz p. Michalkiewicza, czy p. Dakowskiego, a teraz p. Lipowicza, ale to wyjątki. Blogerzy korzystają zwykle z kilku istniejących portali. Trochę tego jest, jest w czym wybierać.

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [14:12] - Jabe | Link:

Były błędy? Zapewne były, ale i stały się rzeczy nie­przewidziane, jak frek­wencja 74%...

Jarosław Kaczyński za­pewne uznał, że roz­palanie emocji da mu do­datkowe szable sejmowe. Prze­liczył się.

Tłamszenie Konfederacji roz­pędziło Trzecią Drogę. Teraz tamci mają wię­kszość.

Chytrze nie u­względniono zmian demo­graficznych. Znów strata PiS-u.

Obietnice pieniędzy, obietnice bez­pieczeństwa (jak za pandemii). Tyle.

Były błędy? Zapewne.

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-10-2023 [14:29] - Ijontichy | Link:

Kto po? Nie wiem...
Ale błędy i to ogromne zaczęły się od wygrzebania Dudy i polecenia mu STARTUJ,Z KOMOROWSKIM WYGRASZ! No i wygrał..uwierzył,że jest debeściak! 
W 2017 Duda obalił rząd Pani Szydło,po chamsku wywalił Waszczykowskiego ,Macierewiczowi portier w pałacu dał dymisję.
Debeściak wziął swoich z UD/UW od Geremka i Michnika...Gowin,Gliński i Ciapciakiewicz i oficjalnie dopuścił do rządzenia "rodzinę żony" z plemienia wybranego.

KACZYŃSKI TYLKO MARSZE W CZARNYM GARNITURZE I CZARNYM KRAWACIE...A POZA TYM NIC!!!
Wszystkie nominacje NIETRAFIONE! Niedzielski...to początek końca rządu PiS.
Osobna postać to Morawiecki....kumpel Szwaba,Harariego,Merkel student niemieckich uczełni...zarejestrowany w BND podpisuje wszystko w Brukseli czyli Berlinie.

A KACZYŃSKI NA TO---NIC!

DUDA---MORAWIECKI---KACZYŃSKI...tu szukajcie przyczyn kłęski  wyborczej...scusi   tryumfu w wyborach.

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-10-2023 [18:14] - Ijontichy | Link:

Nie wspomniałem o umiłowanej ojczyźnie Dudy,o Ukrainie! Bo na samą myśl o tym zachowaniu Dudy i rządu,szlag mnie trafia!!! 
To też pomogło tuskinsynom wygrać wybory!

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

25-10-2023 [21:24] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Widzę, że wyszła dyrektywa "jedziemy po Dudzie" :). Jacy wy jesteście przejrzyści i łopatologiczni. A dla mnie Duda to dobry prezydent, więcej niż dobry, tak 4+. Wiadomo, obniżki  i  zwyżki formy,  ale w  tych ciężkich czasach, kiedy proruskie tak judzą,  mieć prezydenta na tym poziomie, 4+, to bardzo zadowalający wynik. A jak ljontichy nie jest z niego zadowolony to jeszcze lepiej o naszym prezydencie świadczy. Putin też narzeka. Cóż zrobić. Wszyscy nie mogą być tu zadowoleni, 

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [22:05] - Jabe | Link:

Nie ma faktycznych po­wodów – nie? – ino dy­rektywy.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-10-2023 [14:36] - Roz Sądek | Link:

Nebát se, nelhat a nekrást. Nie bać się, nie kłamać i nie kraść. Powiedział Tomáš Masaryk pierwszy i najdłużej urzędujący prezydent Czechosłowacji, nazywany ojcem niepodległej Czechosłowacji, „prezydentem oswobodzicielem”. Miał  i ma w Czechach przydomek „Tatíček” – tatuś. Uczciwość, prawość, a do tego miłość do ojczyzny i rodziny była mottem dla Czechów od dnia uzyskania niepodległości. Druga niepodległość - ta po latach o wiele bardziej niż w Polsce restrykcyjnego komunizmu oparła się dokładnie na tych samych zasadach - drugim "tatičkiem" był Wacław Havel. My dostaliśmy inną szkołę: mocniejszy wygrywa, uczciwość nie zawsze popłaca, co było a nie jest nie pisze się w rejestr etc. Doszła gruba kreska i przekonanie, że praca nie zawsze popłaca - że to nie pracujący spijają śmietankę. Upadek etosu pracy i moralności coraz szerszej grupy społeczeństwa nie jest wynikiem złych programów szkolnych, czy nawet nieprzychylnych mediów - to wynik prostej, codziennej obserwacji elit. Od gminy do stolicy. To juź tak bardzo weszło w krew, że jeśli ktoś myśli o naprawie, to jest to IMO wykonalne, ale jedynie z powszechną zgodą narodową, do które coraz dalej.  Kierowałem projektami na placach budów 4 kontynentów - nie jest możliwe zbudowanie nawet wychodka, kiedy jedni podbierają cegły, inni cement, a jeszcze inni oszukują na stali zbrojeniowej. Nie mówię nawet o sytuacji, że projekt zawiera błędy, albo, że budowa ma się zaczynać od dachu. A jeśli wśród zarządzających projektem jest  nawet tylko kilka osób niekompetentnych, to rokowania są jak najgorsze. Prowokowanie dyskusji w temacie zmiany Prezesa Kaczyńskiego na kogoś innego celem poprawy sytuacji jest niepoważne, tzn. śmieszne.

 

Obrazek użytkownika u2

25-10-2023 [14:59] - u2 | Link:

nie jest możliwe zbudowanie nawet wychodka, kiedy jedni podbierają cegły, inni cement, a jeszcze inni oszukują na stali zbrojeniowej

Milcząco zakładam, że tak będzie jak znów obejmie władzę pełomafia, bo tak było długich 8 lat kiedy wcześniej rządzili. W dodatku mają w koalicji dużo więcej ugrupowań, które mają swoje interesy, wcale nie zbieżne z innymi.

Nawet jak usuną ze sceny politycznej PJK i PiS, to niesnaski i nieporozumienia między taką liczbą rządzących ugrupowań są nieuniknione. Lepiej jednak mieć silną opozycję, która by patrzyła na ręce nowej władzy, którą w sumie już dobrze poznaliśmy w latach 2007-2015. A taką lewiznę i ZSL/PSL poznaliśmy jeszcze wcześniej.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-10-2023 [21:40] - Alina@Warszawa | Link:

Pytanie nie dotyczy samego J. Kaczyńskiego.
I tak kiedyś J. Kaczyński odejdzie i ktoś będzie musiał go zastąpić, bo w przeciwnym wypadku PiS zniknie z politycznego teatrzyku. Ale to problem PiS.

Pytanie tak na prawdę jest o to, czy jest w Polsce ktoś o zdolnościach przywódczych, kto potrafiłby przeciwstawić się sojuszowi rosyjsko-niemieckiemu realizowanemu w Polsce przez PO, kto miałby poparcie sił patriotycznych w służbach mundurowych, kto wziąłby na siebie cały ciężar kierowania państwem w obecnej sytuacji politycznej, kto wyprowadziłby ponad 50% Polaków spod wpływów rosyjskiej agentury i propagandy z TVN-24? 
Jeśli ktoś taki się nie objawi, to władzę w Polsce przejmą agenci Niemiec i Rosji, zwolennicy zboczeń, aborcji i eutanazji, likwidacji Kościoła, likwidacji Państwa Polskiego, zwolennicy prawa dla wszystkich obcych kosztem Polaków. Czy tego chcemy? Czy tego chcą zwolennicy totalnej opozycji z Tuskiem na czele i jego czerwonymi przydatkami? 
Poza tym interesuje mnie czy jest nie tylko jeden, ale kilku takich ludzi? Jednego łatwo usunąć, co dla totalnej opozycji nie stanowi żadnego problemu.

Już się zaczęła medialna nagonka na prezydenta - dokładnie taka sama jak na L. Kaczyńskiego tuż przez zamachem w Smoleńsku. Czerwone nieodszczurzone szczury już chcą go zderatyzować, albo dedykują mu - jak Tusk - wiersz Miłosza o gałęzi przeznaczonej na sznur, na którym ma zawisnąć. Czyż trzeba jeszcze jakichś wyraźniejszych gróźb karalnych?!

Obrazek użytkownika EsaurGappa

25-10-2023 [21:51] - EsaurGappa | Link:

....jeśli ktoś się taki nie objawi...No to czekamy wspólnie,może się doczekamy.Osobliwy fakt że tak wielu szuka i oczekuje tego samego.

Obrazek użytkownika Jabe

25-10-2023 [22:09] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński otoczył się ludźmi z tak lot­nymi umysłami, że trzeba by szukać gdzie indziej. Tylko że tam dla pis­owców same niemiecko-rosyjskie onuce. Nie da rady.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

26-10-2023 [13:07] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Alina@Warszawa. 
Jak się ma 30 i więcej % to trzeba tego pilnować, ewentualnie coś dodać, skorygować, rozbudować. Bo z 30 lub 35 %  do 40 czy np. 43 % bliżej niż z 7, czy 15. Buduje się długo, cierpliwie, robiąc błędy, a np. rozparcelować łatwo. To jak wchodzenie na górę podczas złej pogody. A zjechać / zwłaszcza na tyłku :) /, zjeżdża się szybko. Dlatego najważniejsze, pilnować stanu posiadanie, co nie wyklucza myślenia o więcej. Lecz bez rewolucji. Nie oczekujmy "mesjasza". Czasami "lepsze wrogiem dobrego".  W zwyczajnej pracy, czasami "jak po grudzie", jest chyba większy sens i szansa. A jak się objawi ktoś extra, co porwie np. młodych w dobrą stronę, to super bonus. Tylko się cieszyć. Ale podstawą "pewny grunt". Tak myślę.