Wrócą wpływy Moskwy na polską armię?

A może pierwsze sygnały już mamy? Aktualnie czytam bardzo ciekawą i dość trudno dostępną książkę zmarłego w tym roku profesora Pawła Śpiewaka, ojca znanego warszawskiego aktywisty społecznego Jana Śpiewaka. Wydaną w 2012 roku, a zatytułowaną „Żydokomuna. Interpretacje historyczne”( 267 s. ). Autor dogłębnie i naukowo referuje temat zawarty w tytule książki i w wyczerpujący sposób opisuje wiele zagadnień.

Przyznaję, że lubię czytać książki ludzi nie będących moją opcją polityczną, bywają kopalnią wiadomości których w „naszych” książkach trudno się doczytać. Przykładem też np. znacząca i obszerna bo 650 - cio stronicowa książka Romana Graczyka „Demiurg. Biografia Adama Michnika” o naczelnym redaktorze Gazety Wyborczej. Gdy piszą byli „swoi” o „swoich” to jest to często kopalnia nowych wiadomości, nawet wtedy, gdy starają się pisać umiarkowanie. Np. to w jak w wakacje przed rozpoczęciem studiów, 1964 r., !, kto wtedy żył rozumie o co chodzi, 18 letni Michnik został przez rodziców , przecież utrwalaczy systemu komunistycznego w Polsce, wysłany na „zgniły zachód” i oczarował  i Giedroycia i szefa Radia Wolna Europa, Jana Nowaka -Jeziorańskiego, którzy byli później przez długie lata jego orędownikami, ( a np. Macierewicz,  środowisko rzeczywiście  patriotyczne,  nie dostąpił takiego wyróżnienia, dziwny jest ten świat. przyp.mój )  co w końcu przełożyło się na profity Michnika i jego środowisko aż w latach 80-tych i dużo później, gdy Michnik z Geremkiem byli już „promotorami” komunistycznych generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego . Ach ta „perspektywiczność” działań i myślenia. Uczmy się.
Często są to książki „piętrowe”, albo „warstwowe” i informacje wiele naświetlające a gdzie indziej nie do pozyskania.

Ale wracając do książki profesora Śpiewaka, cytat, przełom lat dwudziestych i trzydziestych okresu międzywojennego:
_”W Sejmie komuniści ( polscy, część składowa sowieckiego Kominternu, przyp. B.L. ) stale występowali przeciw wzmocnieniu armii, żądając radykalnego skrócenia służby wojskowej, zmniejszenia budżetu na obronność...itd” /…/ „..w 1931 r. znaleziono instrukcję Kominternu w zakresie pracy komunistów w wojsku, co jednoznacznie wskazywało na dążenie Moskwy do osłabienia od wewnątrz polskiej armii”../…/(s.116)
„Komuniści mieli przy tym już ogromne doświadczenie w infiltracji legalnych organizacji i ..” itd. (s.121)

Oczywiście dzisiaj szyldu „komunistów” już nie ma :) , ale Moskwa trwa i ma się dobrze, ideały ekspansji moskiewskiej pozostały, a zarządza nią były KGB-ista i były ideowy komunista. Na tym tle głosom dotyczącym „ograniczenia wydatków na zbrojenia” lub liczebności armii należy się przysłuchiwać ze szczególną uwagą.

I jeszcze jeden ciekawy cytat, spośród dziesiątków ciekawych, rok 1936, po zjeździe „Pracowników Kultury” -:) we Lwowie (s. 122) :
„Komuniści osiągnęli swój cel: jasny stał się podział na partie postępu i tolerancji oraz ciemnogród, partie antydemokratyczne i antysemickie”. Zaznaczenie moje. Skąd my znamy ten język, z jakiego środowiska i z jakiej gazety ? -:)

Oczywiście trzeba patrzeć bardzo krytycznie na wszelki antysemityzm , rasizm czy antypolonizm. Sam bardzo krytycznie patrzę na zbitki słowne takie jak „wszyscy Żydzi są..”, „wszyscy Ukraińcy są..” , czy „wszyscy ciemnoskórzy są”. Trzeba z tym zdecydowanie polemizować. Ale o pojęciu „żydokomuna” i wpływie tej formacji politycznej na życie społeczne i polityczne Polski, Europy i świata , oraz jej spuściznę, bardzo dobrze i naukowo opisanej przez profesora Śpiewaka, znawcę tematu, warto jednak poczytać. Czytasz i wiesz więcej.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

23-10-2023 [16:46] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [20:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie dajmy się zwieść Targowicy promującej ruskie onuce przebrane za generałów.
To jest prawdziwy POLSKI generał.

https://pbs.twimg.com/media/F9ByEGzW4AAJLsM?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Jan1797

24-10-2023 [15:03] - Jan1797 | Link:

 „..w 1931 r. znaleziono instrukcję Kominternu w zakresie pracy komunistów w wojsku, co jednoznacznie wskazywało na dążenie Moskwy do osłabienia od wewnątrz polskiej armii”../…/(s.116)
Do Bogdan Lipowicz Skaut,
Niech to będzie puentą i ładnym nawiązaniem (z pominięciem szwajcarskich mych wstawek o naukowcach w OT ;)_ z tematem notki o zabezpieczeniu przed wpływami Moskwy na polskie zdolności obronne Jeżeli autor pozwoli?:) Kolejny etap budowy CPK został zaakceptowany, myślę przez opozycję również. 
Inwestorem strategicznym Centralnego Portu Komunikacyjnego zostało francusko-australijskie konsorcjum Vinci Airports i IFM Global Infrastructure Fund, które chce wyłożyć na budowę CPK do 8 mld zł, w zamian za objęcie mniejszościowych udziałów w spółce operującej lotniskiem – poinformowała spółka CPK.
https://www.tvp.info/73626932/...

Obrazek użytkownika u2

24-10-2023 [15:11] - u2 | Link:

Kierwiński : Musimy wstrzymać realizację CPK

https://www.tvp.info/73609420/...

Co za mierwa :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

24-10-2023 [15:17] - Jan1797 | Link:

Może mu wytłumaczą?:-)

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [17:23] - u2 | Link:

18 letni Michnik został przez rodziców wysłany na „zgniły zachód” i „oczarował” i Giedroycia i szefa Radia Wolna Europa, Jana Nowaka -Jeziorańskiego

Nadredaktor Marcin Wolski #wtylewizji również chwalił młodego Michnika, którego znał jako błyskotliwego studenta. Jednak życie to nie jest bajka, życie to jest bitwa i proza życia dopada większość bojowników z młodych lat. :-)

Obrazek użytkownika Ptr

23-10-2023 [20:43] - Ptr | Link:

Jan Nowak-Jeziorański to ten komandos, który nie umiał jeździć na rowerze? Widać oni wszyscy byli głupcami. Dlaczego miałbym uważać tych wszystkich guru za mądrych?  Bo wszyscy jesteśmy mądrzejsi po szkodzie. Jedno czego trzeba się nauczyć, że dążenie ideologiczne jest dla ludzi pod jej wpływem jak amok odbierający rozum, namiętność działania , której rozumowo nie da się im wytłumaczyć, obsesja, opętanie. 

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:55] - u2 | Link:

Pana Nowaka widziałem w telewizorni jak już był bardzo stary i na pewno nie jeździł na rowerze. Ale skoro go puszczali w telewizorni to z pewnością miał autorytet. Co prawda ja zawsze wolałem Voice of America od Radio Wolna Europa, co nie znaczy że RWE było słabe :-)

Obrazek użytkownika Ptr

23-10-2023 [21:03] - Ptr | Link:

Po owocach ich poznajemy. Ostał się Pan Cogito, Ks. Jerzy,  blisko ideału był JPIi i śp.LK. ,Kukliński, Prymas, Walentynowicz  kto jeszcze ? 
Reszta - nie widzę. 

Obrazek użytkownika Ptr

23-10-2023 [21:05] - Ptr | Link:

Kurier do Warszawy w Sierpniu 44. Był film. Obciach na cały świat. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:41] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2023 [20:04] - Jabe | Link:

Problem z tym, że Autor nie potrafi po­wiązać wy­wodu z tezą.

Obrazek użytkownika spike

23-10-2023 [20:28] - spike | Link:

O Jeziorańskim to się nasłuchałem od byłego działacza Solidarności, którego komuna deportowała do USA, bo ci ich przyjmowali.
Działacz ten był mocna zaangażowany w pomoc Solidarności, poznał tam wielu polityków z najwyższego szczebla, spotkał tam też Jeziorańskiego, z tego co usłyszałem, to inny człowiek, za jakiego w Polsce uważają, nie zasłużył na wyróżnienia, podobnie jak Geremek, czy Mazowiecki, to ta sama "czerwona glina".

Polacy tak się zachłysnęli demokracją, wolnością, że nie zauważyli, jak są oszukiwani i okradani, przez tych, co dalej są na świeczniku polityki.
Dzisiaj mamy podobnie, sukcesy gospodarcze Polski uśpiły czujność Polaków, znowu dali się zrobić w trąbę, mogli pokonać zdrajców długopisem przy urnach, teraz będą musieli, jak im się zachce, orężem, innej drogi nie ma, POlszewia władzy tak łatwo nie odda, a mają wsparcie w Berlinie.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:32] - u2 | Link:

@spike

"POlszewia władzy tak łatwo nie odda, a mają wsparcie w Berlinie"

Zauważ, że powracają do swoich nierządów po 8 latach. Te same ugrupowania, te same liberały - aferały, upudrowane dla niepoznaki w lewiznę, czyli hasełka typu aborcja i opiłowywanie katolików :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [20:43] - Siberian Husky Dog | Link:

Nowa narracja najgłupszych lemingów: Własna silna, duża armia niepotrzebna, bo NATO nam pomoże w ewentualnej wojnie z Rosją i obroni nas za nas. Tak — my nie musimy wydawać pieniędzy na wojsko, bo zrobią to za nas Holendrzy, Niemcy i Belgowie, zabierając tę forsę ze swojej edukacji i socjalu

Myślę, że przyszły minister obrony organizuje już strategów do przygotowania obrony na linii Odry.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-10-2023 [21:01] - Czesław2 | Link:

Z kosami

Obrazek użytkownika Ptr

23-10-2023 [21:09] - Ptr | Link:

Będziemy mieli rządy idiotów służących obcym. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Pomysł by Pan Prezes Jarosław Kaczyński, człowiek niezwykle mądry, inteligentny i kochajacy Polskę został Marszałkiem Seniorem, wart jest rozważenia przynajmniej z kilkunastu powodów.
PS
Chciałbym zobaczyć tuskoidów ślubujących przed jego majestatem.

https://pbs.twimg.com/media/F9HELv5WYAA_qg2?format=jpg&name=medium