To Kaczyński rozdawał karty

Aby wygrywać trzeba tworzyć rzeczywistość.  Zwycięzca to nie obserwator reagujący na wydarzenia. Działania oparte na reakcji mogą jedynie pomoc gasić pożary, ale nie prowadzą do wygranych.  Jednym z głównych problemów państwa polskiego jest brak polityków i przywódców społecznych potrafiących proaktywnie tworzyć rzeczywistość.  Nakreślić plan na przyszłość i działać wobec niego. Przejść do ofensywy, zmusić innych do reagowania, porzucenia własnych planów, bronienia się.

Polskim politykiem, jaki potrafił działać proaktywnie zmuszając innych do defensywy, a więc reagowania na jego plany i faktyczna działalność, był Lech Kaczyński. Stworzył największą partię polityczną w Polsce, przeprowadził brawurową akcję w Gruzji, budował Trójmorze. W pewnym momencie osiągnął zbyt dużą pewność w swoich działaniach i nie docenił okrucieństwa Putina, oraz zaniepokojenia tą aktywną dzielnością na zachodzie Europy.
Zapłacił za to życiem.  Nie mniej jednak nawet w Smoleńsku, to Putin po raz kolejny zmuszony został przez Kaczyńskiego do reagowania na jego proaktywna działalność.

Lech Kaczyński rozdawał karty, rozgrywał, dowodził, swoimi posunięciami wyprzedzał myślenie największych graczy.

Dzięki tej proaktywności Lech Kaczyński był dla największych mocarstw politykiem szalenie groźnym.  Musieli reagować na jego działalność, co uniemożliwiało im proaktywne kreowanie swojego świata. Dlatego był problemem dla Moskwy, Berlina, Brukseli, a nawet dla Waszyngtonu, gdy opanował go Obama ze swoimi marksistowskimi działaczami prowadzącymi reset z Rosją. Dlatego też tzw. Zachód nie płakał po śmierci Lecha Kaczyńskiego.  Antypolskie media wydawane w języku polskim dokonały tytanicznej pracy, aby niszczyć i znieważać jego pamięć.

Pamiętacie “jeszcze jeden”?

W 2010 roku urwano Polsce głowę. Proces odradzania naszych elit trwa właściwie nieprzerwanie od czasu upadku I RP. Gdy tylko zaczynamy ta głowę podnosić, okazuje się, że państwa ościenne robią co w ich mocy, aby nam te głowę odciąć. Jest to na tyle męczące i bolesne, że wielu Polaków nie ma już ochoty tego przeżywać i wolą abyśmy własnej głowy nie mieli. Zgadzają się być małym palcem u nogi innego ciała, najchętniej Unii Europejskiej. Ale to głowa, a ścisłej mówiąc mózg, jest tym centrum jakie tworzy rzeczywistość, działa aktywnie, kieruje i zarządza całością.

Zjednoczona Prawica w pierwszych latach po Smoleńsku dalej kreowała rzeczywistość i działała proaktywnie.  To właśnie owo ofensywne działanie doprowadziło całą formację do pięknych zwycięstw w 2015 roku i stworzyło Dobra Zmianę. Jednak po 2017, działania formacji rządzącej stały się reaktywne. Rząd Morawieckiego, jak i całe ugrupowanie reagowało na wydarzenia w skali światowej i lokalnej, nie tworzyło rzeczywistości.  W efekcie Zjednoczona Prawica przechodziła do coraz głębszej defensywy. A cofając się głębiej niechybnie skazana była na porażkę, jaka stała się tylko kwestią czasu.

Zatem w obecnej sytuacji, sprawą kluczową jest umiejętność przejścia do ofensywy. Ta umiejętność to kwestia ważniejsza nawet od ewentualnego stworzenia rządu.  Gabinet nie potrafiący tworzyć proaktywnie rzeczywistości polegnie szybko.  Opozycja zdolna kreować rzeczywistość i zmuszać oponentów do reakcji, wcześniej czy później wygra nie tylko wybory, ale przyszłość.

Czy Zjednoczona Prawica potrafi otrząsnąć się z marazmu lat 2017-23 i na wzór Lecha Kaczyńskiego zacząć tworzyć rzeczywistość, rozdawać karty, zmuszać innych graczy do defensywy?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

22-10-2023 [06:55] - Czesław2 | Link:

To właśnie Morawiecki oddając resztę niezależności gospodarczej i akceptując obce media przeszedł do defensywy. Oczywiście, z punktu widzenia Polski.

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-10-2023 [08:05] - Ijontichy | Link:

Nie ma czegoś takiego<<zjednoczona prawica>>,nigdzie na świecie nie ma zjednoczonych partii.
I to nie Kaczynski rozdaje karty ...on juz jest odsunięty od decyzji,pełni tylko rolę dekoracji...straszy siwy pan,nad którym sie trzeba pochylić z szacunkiem...

Elektorat to instynktownie wyczuł ..i postanowił dać odpocząć  ZP.

Rok 2017 diaspora krakowska uruchamia Dudę....ten robi pucz...odsuwa Panią Szydło,wprowadza bankstera MM,cały rząd Pani Szydło idzie się *****.
Duda wstawia trzech krakowskich UD/UW ale zblatowanych z UJ i radziną Kornaherów....Gowin,Gliński,Ciapciakiewicz....Gliński tkwi do dziś.

Duda i Morawiecki...to duet,nasłany przez UE,aby zlikwidować resztki Polski....ordynarna szwabska robota!

Obrazek użytkownika Czesław2

22-10-2023 [09:40] - Czesław2 | Link:

Słyszał Pan,  aby pani Szydło protestowała?

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-10-2023 [15:12] - Ijontichy | Link:

Czesiek2
Dostała fuchę w UE na pocieszenie,ale czy prywatnie protestowała? TVN24 nie mówil :-)))

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [08:37] - u2 | Link:

@Węcław

sprawą kluczową jest umiejętność przejścia do ofensywy

Zjednoczona Prawica jest nieustannie atakowana przez obce antypolskie merdia. Gdyby PAD nie zawetował ustawy medialnej to całkiem możliwe, że wyglądałoby to inaczej. W 2019 ZP odniosła przekonujące zwycięstwo umożliwiające samodzielne rządzenie. Potem warto zauważyć pandemię i wojnę, z którą ZP poradziło sobie w dodatku budując rekordowy budżet. Ale Polki i Polacy zagłosowali na trzecie drogi i konfy, nie wspominając lewizny i pełomafii, dając wyraźnie do zrozumienia że nie chcą rozdawnictwa, chcą społecznego darwinizmu, czyli bezlitosnej walki o byt :-) :-) :-)

 

Obrazek użytkownika Ptr

22-10-2023 [11:16] - Ptr | Link:

Nie , oni uwierzyli ,że może być łatwo, że wystarczy zdradzić PIS , odpuścić sobie drobiazgi, a wtedy będ,ie dobrze, będzie Kasa, pójdzie łatwo. WIELKA KASA. A rozdawnictwo było super rozwiązaniem na czas bezrobocia za Tuska. I zwiększyło cyrkulację pieniądza pobudzając Polskę lokalną. Ale w czasie niskiego bezrobocia już może być źle widziane, gdyż są ludzie ,którym ciężko jest zarobić kilkaset zł czy kilka tysięcy. Na jakiejś drobnicy to wymaga pracy. Za to teraz kwota wartości 150 stadionów narodowych wypłynie zPolski. 

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [11:30] - u2 | Link:

@Ptr

Nie sądzę, aby ci co głosowali na Tuska byli idiotami. Oni doskonale wiedzą kim jest Tusk i jego ferajna. Nastąpił pewien przesyt rządami Zjednoczonej Prawicy, zwłaszcza wśród młodych, którzy zagłosowali na trzecie drogi (stary Kosiniak był sprytnie ukryty za plecami Hołowni) i konfę (Mikke sprytnie wystawił młodego Mentzena na lidera, Braun i Mikke schowali się za plecami Mentzena i Bosaka). ZP mimo wszystko uzyskała najwyższy wynik w wyborach. Dlatego nie należy się śpieszyć z przekazywaniem władzy dla totalsów. Totalsi tylko czekają, aby rozbić zjednoczoną prawicę i w odwecie za zarzuty dla ich 13 ministrów powsadzać do więzień zwłaszcza ministra Ziobrę, czy Kamińskiego i Wąsika :-)

Obrazek użytkownika mada

22-10-2023 [11:07] - mada | Link:

Wniosek może być tylko jeden:
Miał rację redaktor, który powiedział, że ludzie nie są głupi - są o wiele głupsi niż nam się wydaje.

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [11:24] - u2 | Link:

@mada

Pożyjemy, zobaczymy. Trzeba uszanować wynik wyborów. Polacy nie są idiotami. A wybrali, tak jak wybrali. Dali silny mandat totalnej opozycji, ale również dali silny mandat dla Zjednoczonej Prawicy. A jak to się rozstrzygnie to pożyjemy, zobaczymy :-)

Obrazek użytkownika Ptr

22-10-2023 [11:25] - Ptr | Link:

Całkowita prawda z tym brakim przywodców umiejących atakować. PiS grał jak przeciwnik pozwalał, no retortcznie troszkę atakował pod koniec ,ale ogólnie mieliśmy poczucie upokorzenia. 
I dzisiaj pojawia się wątek: PSL mówi, że będzie z PO, a jak trzeba będzie chronić rolnictwo to liczą na ...PiS. Na głosy , które altruistycznie obronią rolnictwo, a reszta PIS będzie ******.  Tak sobie myślą. 

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [11:37] - u2 | Link:

@Ptr

Ależ był atak na totalsów, zwłaszcza w TVP. Tyle że Polacy wolą rozrywkowe TVN od nudnego misyjnego TVP. TVP powinno dać się wygadać totalsom, którzy przychodzili do TVP w końcówce wyborów. Przyjęto błędną taktykę, że będą ich uciszać, a o to totalsom chodziło, aby wyjść na męczenników, mimo tego, że to oni robili zadymy w TVP :-)

PS. Jak w TVP dali się wygadać dla prof. Gduli czy dla p. Gill-Piątek to od razu Polacy na nich się poznali i im podziękowali :-)

Obrazek użytkownika Ptr

22-10-2023 [16:22] - Ptr | Link:

Wg. Mnie PJK trzymał zapasy amunicji na koniec. Na pewno zrobiło to jakieś wrażenie. Ale patrząc na zwolenników Tuska, to trzeba zrozumieć nabożność z jaką niektórzy podchodzą do wodzą, jakiś stan świadomości tłumu, który wierzy ,że są darmowe obiady europejskie, że świetlana przyszłość jest tuż tuż, że jest misja wyzwolenia Polski, nowy Świat, nasza Europa, cud. Ten tłum tłumoków pomyleńców nic nie rozumie. Bóg im przebacza ,bo nie wiedzą co czynią. W mieście są środowiska prawicowe, ale szokiem było dla mnie  zobaczenie tych suporterów PO ich poziomu myślenia i morale. Komunizm zostaje w duszach. 

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [18:28] - u2 | Link:

@Ptr

Tusk też robił co mógł, aby zmobilizować swój elektorat. Były non-stop wiece, gdzie w kółko powtarzał, że PiS kradnie miliardy dla otumanionej publiki, były milionowe marsze poparcia transmitowane w zaprzyjaźnionych amerykańskich merdiach i to tuż przed wyborami. Na pewno dużo pomógł Nitras ze swoimi szalejącymi autobusami podwożąc wyborców do lokali wyborczych z odpowiednimi zaświadczeniami :-)

PS. Jak już pisałem, to że Tusk wygląda na zmęczonego życiem nie oznacza, że nie wypełni do końca powierzonej mu misji przez jego szefów z Niemiec.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-10-2023 [14:15] - Jan1797 | Link:

@ptr, @u2 Klasyczny piłatyzm,

Był taki Jażdżewski mówił o świnkach- w błocie.
Wpuszczasz do mu wędrowca, ten menu ci narzuca, mówisz ok, wybiera przyprawy -akceptujesz pojednawczo.
Sam sprowadzi produkty, zapłacisz. Spokojnie -wędrowiec cenę i system mieszania ustali przez chwile łagodny. 
Jakby dotarło co gospodarz stanowi, -rzekł ludzkim głosem. Cóż z tego skoro w pierś swą bijesz słabo.
Wreszcie stwierdza twoja kuchnia jest be, mieszać masz w lewo, bo jesteś jedynie sąsiadem -masz słuchać.
Mało tego, gdy będzie pluł bądź przekonany, że to deszcz pada.
PS
, referendum w Niemczech jest konstytucyjnie zakazane? Może tu jest pies, a może sęk?

Obrazek użytkownika u2

22-10-2023 [14:39] - u2 | Link:

@Jan1797

"referendum w Niemczech jest konstytucyjnie zakazane"

Aż ściągnąłem z sieci i sprawdziłem. Słowo referendum występuje 17 razy. Pierwszy raz w Artykule 29 pkt 2 :

Działania mające na celu przeprowadzenie nowego podziału terytorialnego Federacji określa ustawa federalna, wymagająca potwierdzenia poprzez referendum. Należy uwzględnić opinię przedstawicieli odnośnych krajów związkowych.

 

Obrazek użytkownika Jan1797

22-10-2023 [15:04] - Jan1797 | Link:

Dziekuję u2,
Czyli jednak się myliłem, a ogólnokrajowe? Znalazłem takie cukiereczki :)
 Gauck przeciw, AfD za ogólnokrajowym referendum https://www.dw.com/pl/niemcy-dwugłos-w-sprawie-referendum/a-36540850
Istnieje także ryzyko, że "dobrze zorganizowana mniejszość" będzie w stanie mieć "zbyt duży wpływ" na wynik takiego referendum, czego nigdy nie udałoby się jej osiągnąć w wyborach powszechnych, powiedział prezydent RFN.

Obrazek użytkownika Adam66

22-10-2023 [15:39] - Adam66 | Link:

@ Jan1797
Ten "wędrowiec", setki lat temu, był wyganiany z każdego europejskiego kraju, żeby wreszcie w Polsce się osiedlić.  No i teraz mamy tego efekty...  

Obrazek użytkownika Jan1797

22-10-2023 [18:22] - Jan1797 | Link:

@Adam66,
Skoro żyjemy w niebezpiecznym świecie, a tak jest to; "Głosowanie nad raportem zawierającym propozycje zmierzające do przekształcenia państw członkowskich UE „w zasadzie w landy” zostało przesunięte na czas po wyborach w Polsce" przypadkiem? https://www.tvp.info/73591901/...
JS-W ostrzega, że „te zmiany będą przyjmowane na poziomie politycznych elit, a nie na poziomie społeczeństw”. Nieprzypadkowo użyłem określenia piłatyzm, który trzeba rozpoznawać. 

Obrazek użytkownika spike

22-10-2023 [12:43] - spike | Link:

"W pewnym momencie osiągnął zbyt dużą pewność w swoich działaniach i nie docenił okrucieństwa Putina, oraz zaniepokojenia tą aktywną dzielnością na zachodzie Europy."
-to jest nieprawda, pewność siebie, to odmiana pychy, Prezydent Kaczyński takim nie był, jedyne co można zarzucić, to naiwność, tym bardziej, że Prezydent jest b,dobrym historykiem, wiedział, że przez naiwność Polski, że sojusznicy staną w obronie w chwili napaści Niemiec, a zostaliśmy poświęceni :
"Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły".

PS. Jako ciekawostka, kiedyś przeglądając internet, napotkałem ten cytat z bajki Krasickiego, wiecie co tam znalazłem?

"Kto napisał Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły?
“Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły” – ten cytat z bajki Ignacego Krasickiego to najbardziej zwięzłe, a jednocześnie najbardziej trafne podsumowanie sytuacji Żydów w okupowanej Polsce.
Jewish.pl - “Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca...
Facebook
https://www.facebook.com › JewishComPl › posts ›

Obrazek użytkownika spike

22-10-2023 [20:55] - spike | Link:

Właśnie na tvp-info słucham POlszewików i lewactwa, jak będą likwidować rolnictwo zaczynając od hodowli zwierząt, dalej nie słuchałem bo bez butelki wódki się nie da, a że nie piję, więc zmieniłem kanał.
Rolnicy co wybrali Kołodziejczaka i Kosiniaka z kamieni kupa, powinni ich na widłach roznieść, razem z POlszewią, która to wdroży.

Obrazek użytkownika sake3

22-10-2023 [21:15] - sake3 | Link:

@spike....Na jakich znowu widłach? Przeciez tygrysek nigdy na żadnej wsi nie był więc go nie dopadną a Kołodziejczak szpanuje w Brukseli,kto tam z widłani do niego się powlecze?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

22-10-2023 [21:52] - Siberian Husky Dog | Link:

Belka doradza schłodzić gospodarkę, bo ją PiS za bardzo rozbujał.

Wiecie co to znaczy głupie, młode kurwia jebaćpisowskie?
Epokę wczesnego Balcerowicza. Gospodarczy zastój, bezrobocie, hiperinflację, emigrację za chlebem, upadłość przedsiębiorstw i masowe samobójstwa Polaków

Obrazek użytkownika Darek65

22-10-2023 [23:11] - Darek65 | Link:

"Belka doradza schłodzić gospodarkę, bo ją PiS za bardzo rozbujał." - czasami, aby wygrać, trzeba zrobić krok do tyłu. Nie ma lepszej lekcji, nauczki niż dostać po 4 literach. 
Jest takie powiedzenie w marketingu, że człowiek zrobi wszystko, aby mu się nie pogorszyło, ale i nie zrobi nic, aby się polepszyło. Przez te 8 lat wielu ludziom, również głosujących na opozycję, żyło się lepiej. I to właśnie oni, w chwili pogorszenia pierwsi podniosą raban. Świat przyspieszył, szykują się duże zmiany. Jestem przekonany, że UE pędzi na ścianę. Jedyna dobra rada dla PIS-u, to cofnąć się krok do tyłu, wrócić do korzeni, robić swoje  i patrzeć, co się będzie działo. A będzie się działo.