Dokąd wiedzie nas PiS?

Kilka osób pytało mnie na kogo będę głosował w najbliższych wyborach.  Dobre pytanie.  Aby udzielić odpowiedzi, najlepiej zadać kolejne – dokąd zaprowadzą nas w naszej życiowej podróży partie ubiegające się o nasze głosy?

W przypadku lewicowych partii opozycyjnych, dość łatwo sobie wyobrazić cel podróży, w jaką chcą nas zabrać.  PO/KO to autobus do Berlina z przesiadką w Moskwie.  Wiadomo, że przez te dwie stolice lubi podróżować jego kierowca, znany ze Smoleńska Donald Tusk.  Gdy trzeba było, chętnie odbywał tajemnicze rozmowy z politykami rosyjskimi, a następnie udawał się po instrukcje za Odrę.

W wehikule PO/KO zasiądą wszyscy zauroczeni hippisowska Europą lat 70 zeszłego wieku, wychowani w PRLu i marzący o tym, aby zapomnieć o pustych półkach sklepów Społem dzięki wizycie w niemieckim supermarkecie. Podróżując autobusem partii Tuska nasłuchamy się o tym jak wspaniale było na Zachodzie, gdy zbieraliśmy tam szparagi. Wszyscy obecni będą chcieli do tego Berlina dojechać jak najszybciej, najlepiej autostradą, by zacząć te szparagi znowu zbierać za kilka marek – pardon, Euro.

Jeżeli komuś nie odpowiada podróż autostradą do Berlina, może wsiąść do trolejbusu Lewica.  Ostatnio ma on bardzo tęczowe barwy z przewagą różowo-czerwonego odcieniu holenderskich dzielnic dla dorosłych.  W tym wehikule zasiądą osoby przeżywające niepokój gdy ktoś wspomina o sprawach związanych z religią. Jakiekolwiek wzmianki o chrześcijaństwie, lub – nie daj Boże – wykonanie znaku krzyża nie jest w tym autobusie dozwolone.  Tutaj tolerancja polega na tym, że pewnych rzeczy się nie toleruje.  Ostatecznym celem podróży tego pojazdu są slumsy pod Londynem i Paryżem, gdzie doświadczyć można (jeżeli się komuś uda tam przeżyć), tzw. prawdziwą wolność, równość i braterstwo.

Kolejny wehikuł jedzie Trzecią Drogą prowadzącą przez zarośnięte i zachwaszczone boiska LZS-ów z lat 60. Przejażdżka tym wehikułem to prawdziwa podróż w czasie prowadząca do PGR-ów z lat 60. Niewielu śmiałków odważy się na podróż w tym pojeździe. I słusznie. 

Następny pojazd jakim można przemieszczać się w przyszłość wyprodukowany został pod marka Konfederacji.  Ten akurat wehikuł wygląda dość swojsko dla większości Polaków.  Niestety za kierownicą zbyt często siadają osoby lubiące jazdę karkołomną i po bezdrożach.  A najgorsze, że nie do końca wiadomo, którędy chcą dojechać do Warszawy.  Na pewno jednak warto przyglądać się ekipie, może się bowiem okazać, że warto będzie udać się z nimi na przejażdżkę w przyszłość, jeżeli kierowcy wreszcie zdecydują się co do trasy jaką chcą się poruszać. Moc silnika tego samochodu systematycznie wzrasta.

I wreszcie największa maszyna na starcie – PiS.  PiS to wehikuł dobrze sprawdzony w różnych warunkach.  Wiadomo, że przeszedł wiele przeróbek i z czasem znacznie zwiększył moc silnika.  Niestety jedna z modyfikacji spowodowała przesadną zwrotność PiSobusu.  Pojazd potrafi obecnie skręcać z niezwykle małym promieniem skrętu i gwałtownie nawracać nawet na najwęższych drogach.  Wielokrotnie wydawało się, że Pisobus wziął kurs na Warszawę, a tu nagle pojazd wykonywał gwałtowny manewr i poza kierowcą nikt nie wiedział, gdzie jedziemy.  Dopiero wieloletnia obserwacja pokonanej trasy pozwoliła zobaczyć, że celem PiSobusu jest Davos.

Do jakiego, zatem wsiąść autobusu, jeżeli żaden nie daje pewności dotarcia do Warszawy? Jadący do Davos Pisobus, kluczy tak niemiłosiernie, że pasażerowie narażeni są na poważne objawy choroby lokomocyjnej.  Wsiadając do tego pojazdu warto zabrać ze sobą papierową torebkę na przypadek niespodziewanych torsji.

Jadąc niezwykle krętymi drogami Pisobus, może jechać dość długo do tego Davos, zwłaszcza że po drodze są całe Alpy do pokonania.  Jest możliwe, że coś się wydarzy i Pisobus znowu wykona gwałtowny zwrot i zacznie ponownie zmierzać do Warszawy.  Taką nadzieję mogą mieć jego pasażerowie.

Konkluzja jest jednak taka, że jadący do Warszawy polski patriota w roku 2023 nie ma pojazdu do jakiego mógłby bezpiecznie wsiąść.

Co z tego wynika?  Niektórzy mówią, że nie skorzystają z żadnego samochodu i zostaną w domu. Zapominają jednak, że nawet w przypadku pozostania w domu też znajdą się w pojeździe zwycięzcy i zostaną zabrani na wieloletnią przejażdżkę.

A więc może jednak papierowa torebka w razie choroby lokomocyjnej do jakiej prowadzi przebywanie w Pisobusie? Dobrą alternatywą może też być spróbowanie jazdy terenowej Konfederacji.

Oba te rozwiązania mogą być chwilowym wyjściem z niekorzystnej obecnie sytuacji w jakiej znaleźli się Polacy. W dłuższej perspektywie polskiemu patriocie nie pozostaje nic innego jak zainwestować w gruntowny remont Konfederacji i PiS, lub poważnie pracować nad skonstruowaniem nowego samochodu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

06-10-2023 [08:56] - angela | Link:

Na pewno do Moskwy bez przesiadki się nie wybieram. 

Tymczasem dziś debata na temat obowiązkowej relokacji nielegalnych imigrantów w państwach członkowskich, która popierają niemcy ustawa weszła by w życie na początku 1 stycznia 2024 szkoda, że opozycja i niezależne media o tym nie piszą,  także o wdrożonym mechaniźmie CBAM- cła weglowego ograniczając na terenie unii produkcję i wydobycie wielu surowców i wyrobów na rzecz importu z Państw trzecich, chca importować nawet energię elektryczną, ale o tym tez cicho,  wszak wiąże się to z likwidacją tysięcy firm, zakładów co będzie wiązało się z ogromnym bezrobociem i biedą no ale po co niezależne media mają o tym pisać,  dziennikarze uważają, że pracę będa mieli zawsze.

Obrazek użytkownika smieciu

06-10-2023 [10:30] - smieciu | Link:

No szkoda bo faktycznie nie natknąłem się na ten CBAM. Dlaczego media propisowskie tego nie nagłaśniają? Zamiast wałkować temat ustawy o imigrantach, która akurat nie musi być taka zła jak ją malują.
Moja wredna sugestia mówi: PiS chce CBAM no i chce imigrantów gdyż nie pozbędzie się ich odrzuciwszy proponowane mechanizmy unijne.

Obrazek użytkownika Jabe

06-10-2023 [10:30] - Jabe | Link:

Remont PiS-u nie jest wskazany, bo ta for­macja wspaniale sprawuje się w drodze do euro­socjalizmu. Kon­federacja zaś nie po­kazała jeszcze, jakie ma wady.

Obrazek użytkownika Jan1797

06-10-2023 [12:02] - Jan1797 | Link:

A torebka z Radziem? :)) 
Że nie wie? Tiaa...