Całkowicie naga NIKE "Wyborczej" i... błąd siedzi na błędzie

1 października 2023 Biblioteka będzie nieczynna w związku organizacją gali rozdania Nagrody Literackiej NIKE. Więcej? --> buw.uw.edu.pl  
Ciekawe, ile czasu zajmie Wam znalezienie błędu lub błędów w tym ogłoszeniu?
#BUW #NagrodaNIKE #Agora #GazetaWyborcza

Zadałem to pytanie w jednym z mediów społecznościowych i wkrótce otrzymałem wiele - nie tylko oczywistych i nie tylko poprawnych - odpowiedzi. Postanowiłem je tu wszystkie utrwalić, bo może jeszcze jakiś błąd przegapiliśmy?
Brakuje "z" [Małgorzata Naimska, Stanisław Kalinkowski, Michał Michałowski, Moko, Paweł Pulaw, Marek Turewicz]
...przyznania Nagrody, bo jeśli "rozdania" to nagród [Marek Turewicz]
...jak można "rozdać Nagrodę"? [Moko]
Nike całkowicie naga. Brak „ ”. [Moko]
"nieczynna z powodu organizacji gali" - tzn. że tego dnia będą ją tylko organizować, a sama gala odbędzie się kiedy indziej? [Mikołaj Kołacz]
"ą" [Agnieszka Romaszewska]
Po liczebnikach porządkowych pisanych cyframi powinna być kropka [Rafał Stani]

- - -

... Płynąłem właśnie, gnany falą i wichurą,
I pod wodą papiery widząc niespodzianie,
Zacząłem chciwie czytać, bo lubię czytanie,
A nawet wolę wiersze od zwyczajnej prozy.
Przeczytałem - i dotąd od gniewu i zgrozy
Trzęsę się, bo doprawdy w życiu po raz pierwszy
Przeczytałem tak dużo tak okropnych wierszy!
Co za rymy bez sensu wuj Tarabuk przędzie!
Głupstwo siedzi na głupstwie, błąd siedzi na błędzie.
Osioł pisałby lepiej, a noga stołowa
Więcej ma w sobie sensu niźli jego głowa!
Sindbadzie! Jakże możesz żyć pod jednym dachem
Z takim głupcem nieznośnym i z takim postrachem?
Jak możesz spać spokojnie w tym samym budynku,
Gdzie Tarabuk swe rymy tworzy bez spoczynku?
Opuść prędzej swój pałac i pożegnaj wuja.
Czyż nie nęci cię okręt, co po morzu buja? ...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

01-10-2023 [14:02] - r102 | Link:

Mnie raczej bardziej bulwersuje -  zorganizowanie tej imprezy w publicznym Uniwersytecie i zamknięcie  działalności  jego działu - dla imprezy wręczania  "nagrody" prywatnej firmy medialnej...

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

01-10-2023 [20:31] - Marcin Gugulski | Link:

@r102 Pan ma oczywiście rację (zwłaszcza, że dzień wcześniej awarię miał katalog elektroniczny Biblioteki Narodowej, a nawet tylko czasowe wyłączenie z użytkowania tych dwóch największy w Warszawie bibliotek naukowych to dla myślących ludzi poważna dolegliwość), ale ja sobie przed laty postanowiłem, że nic mnie nigdy nie będzie bulwersować, więc ja tu tylko obserwuję, opisuję i oceniam to co się dzieje, a emocje i dawanie im wyrazu pozostawiam rozemocjonowanym koleżankom i kolegom.    

Obrazek użytkownika izabela

01-10-2023 [15:48] - izabela | Link:

Pan też jak widzę jest miłośnikiem Leśmiana. I też  jak ja lubi czytanie.  Chyba jestem dinozaurem. Podobno jednak dinozaury wyginęły od rzucania kamieniami. Więc może nie jestem. . 

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

01-10-2023 [19:00] - Marcin Gugulski | Link:

Czytam, więc jestem dinozaurem, a zatem dinozaury nie wyginęły. c.b.d.o. [Lego, ergo sum dinosaurum. Conclusio: dinosaurus non sunt extincti. q.e.d.]

Obrazek użytkownika izabela

02-10-2023 [13:48] - izabela | Link:

@ Pan Marcin (19.00)
Jeszcze raz się ośmielę odezwać. Ogromną radość sprawiła mi Pana odpowiedź ze względu na wyrafinowany dowcip w niej zawarty. Jestem czynną nauczycielką. Najbardziej boli mnie fakt, że młodzi ludzie nie rozumieją dowcipu. Przestałam żartować bo patrzą na mnie szeroko otwartymi oczami w których czytam: "a tej co znowu odbiło". Dam przykład. Uczniowi, który wszedł w butach do klasy na klasówkę powiedziałam: " trza być w butach na weselu". Osłupiał i patrzył na mnie z niepokojem jak na pacjentkę Tworek. Mówimy innymi językami . Moi rodzice mówili Wyspiańskim i Sienkiewiczem. Ja dodatkowo być może Gombrowiczem i Mrożkiem. Nie wiem czym oni mówią. Na korytarzu słychać najczęściej pewne uniwersalne słowo, które jak wiadomo wyraża wszelkie emocje.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

04-10-2023 [19:48] - Marcin Gugulski | Link:

Bywa różnie. Ja wprawdzie nie jestem nauczycielem, ale mam syna licealistę i czasami wiem, czym on rozmawia z rówieśnikami. Czy wręczenie Pani, przy jakiejś okazji albo i bez, moich "Moich ulubionych książek o Warszawie" byłoby stosownym uzupełnieniem tego wątku rozmowy?

Obrazek użytkownika Jan1797

01-10-2023 [21:26] - Jan1797 | Link:

Cóż ja tam wiem, ale Nike fakt naga, przyznania nagrody, „z” brak ewidentny.
Jeżeli zasłużyłem na uwagę autora będę wdzięczny i bądźcie zdrowi.