Czy Sławomir Mentzen jest tylko pionkiem?

To jest dość prawdopodobne. Ktoś powiedział, że „kopiuje wzorzec Korwina”. Jakże mogło by być inaczej, skoro to przez Janusza Korwina – Mikke został „namaszczony” i wystawiony do swojej roli. Kampania wyborcza wymaga wysiłku.
Jak pamiętamy, prawie rok temu tuż przed ukończeniem swoich 80 – tych urodzin, JKM ogłosił ustąpienie z roli prezesa swojej partii i wskazał na Sławomira Mentzena jako na osobę, która świetnie sprawdziła by się na jego miejscu. Jednocześnie skromnie zaznaczając , że wyboru powinni dokonać wszyscy członkowie / delegaci / tego ugrupowania. Sławomir Mentzen otrzymał 288 z 302 głosów. Nastąpiła zmiana nazwy partii , „odmłodzenie wyborcze” z „Korwin” na „Nowa nadzieja” i dynamiczna promocja./ Dlaczego ten rodzaj nazewnictwa przypomina mi „patent” z Gruzji, gdzie pojawiło się w 2012 r. prorosyjskie ugrupowanie pewnego biznesmena o nazwie „Gruzińskie marzenie” , także „czarujące” młodych rzekomą „nową gospodarką” , ekonomią i tematami „pieniądza” ? /
Jednocześnie JKM rezygnując z funkcji prezesa ogłosił, że nie zamierza wycofywać się z polityki i wciąż będzie aktywny / czyli będzie trzymał „rękę na pulsie” /. Jak wiadomo, panowie funkcjonują w tym samym biurze. Janusz Korwin Mikke to bliski przyjaciel i ideowy współpracownik Stanisława Michalkiewicza, permanentnie wrogo wypowiadającego się o pomocy amerykańskiej dla Ukrainy i jednego z ideologów Konfederacji. No i nieskrywanego wroga braci Kaczyńskich i Prawa i Sprawiedliwości. Zgrabnie z JKM dzielą role, JKM hołubi Rosję, Michalkiewicz oficjalnie nie, ale za to cierpliwie pracuje nad osłabieniem poparcia Polaków dla jej największego przeciwnika, a naszego sojusznika wojskowego, czyli USA.
Z punktu widzenia partii Korwin i całej Konfederacji ruch okazał się trafny. Mentzen przedstawiany jako „sprawny biznesmen” i „człowiek pieniądza”, „ekonomista i polityk” / w zasadzie bezideowy, nie widać by umiał się poruszać po innych tematach / poszerzył bazę o elektorat „młodobiznesowy” i młodobezideowy, który zaczął się z nim utożsamiać. Już nie tylko głównie młodzież starszolicealna i wczesnostudencka jak u JKM.
/ Osobiście uważam, że baza poszerzyła się także o młodych których można określić ogólnie jako najmłodsze pokolenie , wnuki, po, komunistycznych służbach i aparacie partyjnym, oraz wnuki starszego pokolenia PO, szukające swojego własnego miejsca w życiu i sferze biznesu, do którego ścieżkę przetarli im rodzice. Niekiedy odcięcia się od wstydliwej dla nich przeszłości rodziców i dziadków. Ale to inny temat /.
Oczywiście z tego „pieniężnego” profilu, największą grupą jest  , popierający Mentzena i partię „Nowa nadzieja”, młody biznes "przy nadziei" – naiwniacy. Bez odpowiednich „korzeni”, poparcia, i tak skazani są na ekonomiczne ogony ale z szansą i nadzieją na odpowiednie „podwieszenie się”. Oraz nieco starsi i sfrustrowani,  ale realni mniejsi  pracodawcy uważający, iż serwuje im się zbyt duże obciążenia. To jednak trochę inna gra niż toczyła się pod batutą starego JKM przez  kilka dziesiątków lat. Gdy nie wyglądało na to,  by się przy nim i jego "filozofii" ktokolwiek  czegoś dorobił, nawet nie robił takiej nadziei. A JKM i owszem, stał się człowiekiem majętnym. O jakimkolwiek dobrodziejstwie z tej strony dla Polski, chociaż drobnym, nie wspomnę. Jednak nie będzie go i ze strony Mentzena. Nie po to jest ten „nowy” projekt.
Osobiście uważam, że cała Konfederacja to połączenie różnych odcieni prorosyjskich nitek głównie dla „młodego pokolenia Polaków”, ale oczywiście tego było by za mało by coś znaczyć. Potrzebne i głosy starszych, więc mocno stoi w narracji i Covid, i 447 i Wołyń i negatywne emocje z nimi związane. Jest to zwieńczenie kilku projektów które nie mogły przeskoczyć pewnych zasięgów procentowych, połączonych w całość. Zadaniem różnych małych politycznych bytów było zawsze wyszarpanie kilku procencików z patriotycznych projektów braci Kaczyńskich a teraz Prawa i Sprawiedliwości, by je osłabić i uniemożliwić samodzielne rządy. Kaczyńskich nienawidzonych przez Rosję i te pokomunistyczne aktywa, które Rosja ma w Polsce. Przecież gołym okiem widać, że Rosja, razem z Niemcami, ciągle walczą o nasz kraj, który pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego leży w poprzek ich mocarstwowym planom. I w tym kontekście tak naprawdę, trzeba odczytywać cały projekt zwany Konfederacją.
Czy młody elektorat Konfederacji w sposób uczciwie patriotyczny, zwłaszcza narodowy, jest tego świadomy ? Nie przypuszczam. Musi minąć kilka lat.
Poniżej drugi, krótki, wyborczy odcinek mojego komentarza  na poruszony temat.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-09-2023 [21:00] - Siberian Husky Dog | Link:

Krótki przegląd elektoratu opozycji :

aktywiszcze, kurwiszcze, pedaliszcze, celebryszcze, aktorzyszcze, genderyszcze, chachmenciszcze - sama śmietanka towarzyska.

Obrazek użytkownika Jabe

16-09-2023 [21:13] - Jabe | Link:

No cóż, Konfederacja naszym farbo­wanym patriotom, farbo­wanym prawi­co­wcom zagraża. Zatem trzeba ją z gów­nem z­mieszać.

Oczywiście jest dyżurnie przy­woływana pro­rosyjskość i zbrodnia pamięci o, jakże nie­słusznych, kowidzie, 447 i rzezi. Te, choć realne, świadczą jak naj­gorzej o Kon­federacji, bo prowadzą dobitnie do konkluzji o zdradzie ze strony u­lubieńców Autora.

Trudno tę po­łajankę inaczej s­komento­wać, skoro wszystko opiera się na „osobiście uważam”.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [21:44] - sake3 | Link:

Dlaczego nie sięgnąć do źródła i nie spytać pana Świderskiego,który tez jest w ,,Dobrej Nadziei''? 

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [23:10] - u2 | Link:

JKM hołubi Rosję, Michalkiewicz oficjalnie nie

Michalkiewicz pracował dla kacapów w ITAR -TASS, to kuźnia kacapskich szpionów. O dziwo, syn p. Michalkiewicza kajał się za ojca między innymi w mośkowej Gazowni, co wskazuje na ustawkę ojca z kacapami, ojciec sprytnie szermuje antysemickimi hasełkami typu żydzi rządzą światem itp. itd. jako show dla nas głupich gojów, ale sam jest z mośkowej stajni jak Mikke czy Braun.

Co do Mentzena to miał dziadka w Wehrmacht, tak jak Tusk. Nie skreślam człowieka, ale nigdy na niego nie zagłosuję. Może nie czuć się Polakiem tylko Niemcem.

Obrazek użytkownika Hornblower

16-09-2023 [23:16] - Hornblower | Link:

Powtórzę raz jeszcze. czemu i komu zagraża ta Konfederacja, że wszystkie opcje gryzące się o dostęp do koryta, od PiS, przez PO, PSL, Lewicę i co tam jeszcze jest, zgodnie, ponad podziałami i w zadziwiająco skoordynowany sposób atakują Konfederację? I, cytując Stanisława Michalkiewicza, "Nawet gdybym nic nie wiedział o Konfederacji, ani o żadnym z jej kandydatów, to na widok szemranego towarzystwa, które ją krytykuje, z Judenratem „Gazety Wyborczej” na czele, zaraz poczułbym w stosunku do tej formacji odruch sympatii". No i czuję.

Obrazek użytkownika spike

17-09-2023 [14:58] - spike | Link:

czuć sympatię, a wybrać to chyba spora różnica.
Ja też kiedyś czułem do nich sympatię, a nawet jakbym czuł, to bym już na nich nie zagłosował, kiedyś głosowałem na Korwina, mam nawet jego zdjęcie z osobistym autografem.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2023 [15:06] - u2 | Link:

głosowałem na Korwina

Onegdaj Mikke kandydował na funkcję prezesa PZSzach (Polskiego Związku Szachowego), choć to brydżysta, żaden szachista. Na szczęście wygrał inny brydżysta  (utytułowany, zdobywa medale w MP w mikstach) Tomasz Sielicki. Również tzw. patzer szachowy, ale przynajmniej potrafił załatwić kasę. Był uczestnikiem tajemniczej komisji trójstronnej Rockefellera, która jest oskarżana razem z tzw. grupą Bilderberga, o sekretne rządzenie światem, jak onegdaj masoni :-)

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

17-09-2023 [17:51] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Hornblower : .."od PiS przez PO, PSL i Lewicę"   :)  I to jest ten podstępny "symetryzm" propagowany  całe lata przez S. Michalkiewicza a teraz i Konfederację :) . Kto wtedy nie żyl na świecie byłby gotowy przyjąć, że to PiS razem z PO, PSL i Lewicą okradł i rozsprzedał Polskę :) . To jest patent, myk wymyślony dla urodzonych po 89 r. :) .Rzućmy okiem na 80 % grupy wiekowej popierającej Konfederację. I do tego czuję się potrzebny, by młodszych uświadamiać. Dla nieco starszych i najstarszych starszych dodatkowo 447, Covid, i Wołyń. A ta "sympatia" ?  O kilku  manipulacyjnych patentach  S. Michalkiewicza postaram się wspomnieć. 

Obrazek użytkownika Hornblower

17-09-2023 [20:24] - Hornblower | Link:

Panie Bogdanie, wtedy to znaczy kiedy? Bo ja pamiętam dokładnie wszystkie rządy od 1989 roku. I mogę stwierdzić jedno, że jeśli chodzi o psucie państwa, to PiS, PO, PSL i Lewica działają tak samo. I cała ta śmieszna wojna wyborcza, w którą angażuje się większość społeczeństwa, dziarsko skacząc sobie do gardeł, obrzucając się gównem i najgorszymi wyzwiskami po prostu nie ma najmniejszego sensu. To taki teatrzyk dla mas, w którym tak naprawdę chodzi jedynie o dostęp do koryta, kto obsadzi te niezliczone spółki i agencje rządowe swoimi dyletantami i do czyich kieszeni popłynie rzeka forsy. Ot, cały powód do wojny. W polityce zagranicznej jesteśmy pionkiem, z którym na poważnie nikt się nie liczy. Czemu ma się liczyć, skoro nasze rządy w podskokach wykonują polecenia jak nie ambasady niemieckiej to amerykańskiej, o Brukseli nie wspomnę. Przykład naszej potęgi i niezależności widoczny był ostatnio, kiedy to pan prezydent gotów był chyba nawet zawetować podpisaną przez siebie ustawę o powołaniu speckomisji badającej ruskie wpływy, bo pan ambasador Brzeziński raczył wypowiedzieć się o niej negatywnie. Poważny kraj uznałby to za ingerencję w swoje wewnętrzne sprawy i wręczył panu ambasadorowi notę o uznaniu za personę non grata, a nie w popłochu i pośpiechu zmieniał treść ustawy, w sposób pozbawiający ją całkowicie sensu. Poważny rząd poważnego kraju nie walczy z władzami eurokołchozu jedynie werbalnie, jednocześnie bez rozgłosu wspólnie z postkomunistami forsując w czerwcu 2021 roku  w Sejmie ratyfikację ustawy o zasobach własnych UE, która wyposażyła Komisję Europejską w prawo zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu całej Unii oraz w prawo nakładania „unijnych” podatków, amputując przy okazji resztkę państwowej niezależności. W poważnym kraju politycy wszelkich maści nie urządzaliby takiego festiwalu żenady, jak nasi z okazji wizyty prezydenta USA. Tygodnie całe trwała publiczna licytacja na kogo Joe Biden patrzył 5 sekund, a na kogo 8. Do kogo podszedł, do kogo nie. Komu - klękajcie narody - podał rękę, komu nie podał. Nie wiem jak panu, panie Bogdanie, ale mnie to kojarzy się z wizytami towarzysza Breżniewa. Ten sam poziom emocji polityków.
Tak więc naprawdę nie ma żądnego znaczenia, czy wypory wygra PiS czy PO. To i tak awers i rewers tej samej monety. 

 

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2023 [21:38] - Jan1797 | Link:

Nie wiem, czy pan zauważył Hornblower jak przesunięcie średnika w zdaniu kompletnie zmieniło jego sens. Autor i ja to wiem. Poglądy można opierać na odczuciach, ale  z tego powodu nie można wymagać pominięcia w krytyce. Poważny kraj, który co raz wręcza ambasadorom notę o uznaniu za persona non grata to jedynie nieodpowiedzialne fantasmagorie decyzyjności. Mało tego bezprzykładne, jeżeli pamięta pan rządy od dziewięćdziesiątego roku. Trudno jest o refleksję, gdy pomijają w pamięci kilkuletniej zachowanie Korwina w PE, czy odznaczenia historycznie wątpliwe przyjmowane obok i będę pisał prawdę do totalnych elektoratów.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

18-09-2023 [00:03] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

... "nasze rządy w podskokach wykonują polecenia"  , ..." Poważny kraj uznałby to za ingerencję w swoje wewnętrzne sprawy i wręczył panu ambasadorowi notę o uznaniu za personę non grata" :) ,i inne, to prawie toczka w toczkę narracja antyrządowej narracji antyamerykańskiego - a więc w w sytuacji wojny - prorosyjskiego propagandzisty S.M. Jakoby "inny", tajemniczy  rząd,  zrobił dużo lepiej to, co ten rzekomo robi źle. Ponieważ ja patrząc na całokształt  popieram ten rząd, rząd PiS,  jako bardzo dobry, wypada mi zadać Panu dwa konkretne pytania, tylko proszę o KONKRETY. Na razie Pan tylko "pomarudził", bez propozycji. To jest dla małych dzieci, a nie poważnych mężczyzn. Rozumiem, że mam do czynienia z poważnym mężczyzną. Więc :
1. Który rząd przed tym który teraz mamy, był lepszy.
2. Biorąc pod uwagę te podmioty , jakie kandydują teraz do Sejmu (10), / ale PiS wykluczamy bo "beznadziejny":), zostaje 9 /, co  Pan proponuje. Z naciskiem na PROPONUJE. Z tych ugrupowań , jakie mamy na tacy. Konkretnie.: 1. Bezpartyjni Samorządowcy. 2. Hołownia i PSL 3. Nowa Lewica 5. Konfederacja 6. Koalicja Obywatelska czyli Platforma i in.  Jest jeszcze 7,8,9,10. Proszę podać pańskie preferencje i oczekiwania. Komu Pan chciałby powierzyć władzę.

Obrazek użytkownika Hornblower

19-09-2023 [21:42] - Hornblower | Link:

1. Jedyny rząd, który - oczywiście wg mnie - można uznać za lepszy, to rząd Jana Olszewskiego. Reszta to mniej więcej ten sam poziom.
2. W zasadzie mogę powiedzieć, że wszystkie rządzące partie polityczne robiły co w ich mocy, bym w końcu przestał brać udział w wyborach. Ale pewno się wybiorę. Jeśli tak, to oddam głos na Konfederację. Dlaczego? Bo jest inna, bo jest spoza "wielkiej czwórki", bo mam nadzieję, że będzie potrafiła (a przynajmniej naprawdę próbowała) wyjść poza schematy obowiązujące w polskiej polityce. Bo nie ma magdalenkowo-okrągłostołowego "grzechu pierworodnego". Bo mam nadzieję, że w końcu ktoś zacznie naprawiać to państwo - a ono naprawdę potrzebuje naprawy - zamiast go psuć w imię walki o koryto i partyjne interesy. Bo jeszcze nic nie spieprzyła - być może dlatego, że nie miała okazji 
Uprzedzając pytanie, w ostatnich wyborach głosowałem na PiS.

 

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [21:54] - u2 | Link:

oddam głos na Konfederację

Wątpliwe, aby kuń-fa osiągnęła takie wyniki ekonomiczne jak rząd Zjednoczonej Prawicy. Z tego co mówią jej liderzy to będą prywatyzować kury znoszące złote jajka. Wystarczy poczytać co na NB prezentuje niejaki Świderski prominentny aktywista kuń-fy. Kuń-fa chce demontażu Polski. Tak jak cała totalniacka opozycja.

Najlepszym obiektywnie rządem do tej pory rządem jest rząd Dobrej Zmiany. Wskaźniki ekonomiczne nie kłamią. W dodatku osiągnięte w czasie pandemii i wojny. To dla mnie mistrzostwo świata, podwoić wpływy do budżetu w 8 lat, zmniejszając zadłużenie publiczne poniżej 50% PKB.

PS. No i inflacja jest już opanowana. To świadczy że finansami zawiadują fachowcy, a nie złodzieje i oszuści z pełomafii czy kuń-fy.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-09-2023 [22:20] - Jan1797 | Link:

1. Jedyny rząd, który - oczywiście wg mnie - można uznać za lepszy, to rząd Jana Olszewskiego.
[21:42] - Hornblower,
Jak głosował Korwin, za  czy przeciw odwołaniu rządu Jana Olszewskiego?

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2023 [16:51] - Jan1797 | Link:

2012 r. -„Gruzińskie marzenie”, 
„czarujące” młodych rzekomą „nową gospodarką”, ekonomią i tematami „pieniądza”? 
Dzień dobry,
Dobrze by się stało, gdyby w tym miejscu krótko napisać o skutkach gruzińskiego eksperymentu. Po pierwsze cykliczny jak w III RP rozwój hamowany kryzysami.
-Podczas gdy wojna dusi Europę, Gruzja przeżywa nieoczekiwany boom gospodarczy. Wszystko dzięki fali uchodźców z Rosji?
-Po czym równie nieoczekiwanie. Gruzja: ostry kryzys polityczny wokół zmian w ustawodawstwie.
Wszystkie te zawirowania kończą się gigantyczną falą emigracji Gruzinów za chlebem i spokojem życia? Wymiana w narodzie gruzińskim trwa.
https://belsat.eu/pl/news/18-0...
Pozdrawiam Jan

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

17-09-2023 [18:10] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Jan 1797: Dziękuję za art.,  bardzo ciekawy. Ruscy /i niemieccy / i tam podzielili naród, jak w Polsce, Afryce i wszędzie, nawet USA . Gdyby nie Niemcy,  Gruzja z Ukrainą  już dawno byli by  w NATO. Ci "zagraniczni agenci" to akurat agenci ruscy :) . W proporcji odpowiedniej jak w Polsce. Tak, schemat wszędzie taki sam lub b. podobny. Na Ukrainie się nie udało, Majdan, i pan Stanisław M. nader często do tego wraca i zgrabnie  złorzeczy Amerykanom. "Współczując" Ukraińcom ,co to ich teraz przez tych jankesów spotyka. Cwany lis.  Fachowiec z wyższej półki, miał dziesiątki lat by ćwiczyć różne powiedzonka. Stali słuchacze zachwyceni "mistrzem". Ale mi nie chodzi o starych, a o młodych. Naszym obowiązkiem, mojego pokolenia, jest przed wyborami świadczyć wiedzę o przeszłości dla młodych i  zmanipulowanych, dzielić się poglądami. Może coś się o Gruzji wysmaży. Polecam pewien  tekst z 2015 r. na naszychblogach, gdzie Gruzja się pojawia. www.studiowieza.pl , zakładka publicystyka-archiwum, "Tego się....  Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2023 [19:12] - Jan1797 | Link:

Naprawdę drobiazg,
To jest patent, myk wymyślony dla urodzonych po 89 r. :).Rzućmy okiem na 80% grupy wiekowej popierającej Konfederację. I do tego czuję się potrzebny, by młodszych uświadamiać. 
Przy okazji komentarza Hornblower;
-Po pierwsze młodzi przyjaciele; w Konfederacji i Platformie nie ma nikogo kto zarządzałby z powodzeniem w przemyśle a czasy są wyjątkowo konfliktowe. 
-Po drugie 4,3 mln bezrobotnych dla młodych to powiastka Science Fiction, więc niech Stasiu zaprzeczy; że z dnia na tydzień można uciąć gospodarkę i zaprząc młodych z powodzeniem do karier w rowerowych dostawach żywności.
 -Po trzecie z PMCG: z Gruzji wyemigrowało 23% ludności, https://studium.uw.edu.pl/pmcg...  To jest skutek narodowej ich bezmyślności, czy tylko ich? Tak może być i u nas. Kto wykluczy taki plan, skoro przy granicy z Ukrainą mówi się o aktywnościach lobby Paryż/Berlin przy uruchomieniu nowych kanałów przerzutowych. 
Takich dla dwóch pieczeni przy jednej okazji Panowie. 
Pozdrawiam serdecznie