Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

POLONEZ POD SIATKĄ

Ryszard Czarnecki , 08.09.2023
Dziś tylko o jednej - ale jakiej! - dyscyplinie sportu. Oto trwają siatkarskie Mistrzostwa Europy mężczyzn. Polscy kibice pasjonują się na razie nie tyle przebiegiem jednostronnych meczów Biało-Czerwonych (tylko Królestwo Niderlandów urwało nam jednego seta), lecz wyrównaniem rekordu świata w szybkości zagrywki przez Wilfredo Leona czy też rekordów punktowych (mała ilość punktów straconych) w meczu w Danią. Nasi fani oglądają mecze naszej reprezentacji, bo kochają siatkówkę i kochają drużynę narodową, ale w meczach grupowych emocji jest na lekarstwo. Polska jest absolutnym dominatorem, ale wszyscy wiemy, że to, co najważniejsze jest przed nami.
Jaki zatem będzie scenariusz na najbliższe półtora tygodnia? Polska wychodzi z grupy na pierwszym miejscu, w ćwierćfinale wpadamy zapewne na Słowenię i choć mamy z nią nienajlepszy bilans bezpośrednich spotkań, łącznie z dwoma przegranymi półfinałami w ostatnich Mistrzostwach Europy (2019, 2021), to ten mecz trzeba wygrać. Ostatnio sprawili nam lanie 3:0 na Memoriale Wagnera – widziałem na własne oczy (wkurza i boli do dzisiaj). Bilans naszych spotkań z tym krajem dotkniętym ostatnio straszliwą powodzią bardzo polepszamy co roku w Lidze Narodów, gdzie ich regularnie rozjeżdżamy -w przeciwieństwie do ME.
Jeżeli naszych potencjalnych rywali odeślemy w ćwierćfinale do Lublany, to półfinał zapewne zagramy z Francją (mimo sensacyjnej porażki mistrzów olimpijskich z Rumunią, która stała się na razie jeśli nie „czarnym koniem” mistrzostw Starego Kontynentu, to przynajmniej bałkańskim „czarnym konikiem”, bo ograła też faworyzowaną Turcję, gdzie siatkówka męska pozazdrościła żeńskiej i rozwija się coraz szybciej).
Jeżeli z Francją wygramy w półfinale, to finał 16 września, w przyszłą sobotę, zagramy w Rzymie niemal na pewno, jak się wydaje, z gospodarzami, czyli Włochami. Aktualni mistrzowie świata nie pozwolili nam w zeszłym roku, w katowickim „Spodku” na zdobycie trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata, przez to nie powtórzyliśmy ich – i Brazylii! – serii sprzed dwóch dekad (3 „złota” MŚ pod rząd).
Polska siatkówka jest potęgą – to oczywiste. Łatwiej jednak jest wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. Możemy z dumą powtarzać, że na ostatnich pięć mistrzostw globu cztery razy byliśmy w finale, co jest dla Biało-Czerwonych osiągnięciem rekordowym, zdobywając ostatecznie dwa złote i dwa srebrne medale. Możemy przypominać, że nie schodziliśmy z podium w dwóch ostatnich mistrzostwach naszego kontynentu. Możemy prężyć muskuły, że w tym roku, po raz pierwszy w historii wygraliśmy Ligę Narodów (gdy LN była Ligą Światową, też ją wygraliśmy, więc statystycy mogą uznać, że drugi raz…). Pamiętajmy jednak: jesteśmy tak dobrzy, jak nasz ostatni mecz. Zatem trzeba zrobić wszystko, żeby zagrać w rzymskim finale ME. Na zdrowy rozum i na papierze to powinno się udać. No, to jedziemy.
*tekst ukazał się na portalu po-bandzie.com.pl (08.09.2023)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 252
Ryszard Czarnecki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 6, 995
Liczba wyświetleń: 8,139,568
Liczba komentarzy: 11,171

Ostatnie wpisy blogera

  • MALI LUDZIE,WIELCY IDIOCI.
  • BRZYDSZA TWARZ MUNDIALU
  • MIAŁEM RACJĘ CZYLI TERAZ WSZYSCY MĄDRZY

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • EKSHUMACJA ŚP. WASSERMANA I MILCZENIE PIĄTEJ KOLUMNY
  • Najnowszy kawał o Tusku i Gierku
  • Nowy kawał o Tusku i raju

Ostatnio komentowane

  • u2, "gdzie teraz jest ten krzyż"Krzyż jest symbolem europejskich wartości. Nie tylko Niemcy bezwzględnie niszczą europejskie wartości zastępując je nowomową i polit-poprawnością. Ale spodobała mi się…
  • sake2020, @u2....A właśnie,gdzie teraz jest ten krzyż tak pohańbiony przez niemieckich bandytów?Pewno leży na śmietniku bo Tusk uzgadniający tę ,,akcję'' z Berlinem na dziś nie jest katolikiem .No i nasuwa się…
  • u2, "Niemcy tłuką Polaków'Z tego co widziałem na krótkich filmikach na X to niemiecka Polizei nie utworzyła kordonu wokół głazu i była wolna amerykanka, czyli tłuczenie pojedynczych Polaków stawiających…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności