Drony Franciszka

Papież Franciszek wypuścił właśnie drony słów, które ranią dusze i umysły, gdy rosyjscy agresorzy nie przestająi mordować Ukraińców. Oto Bergoglio ( bo wstyd nazywać go papieżem) zwrócił się z apelem do młodych Rosjan, aby pamiętali o dziedzictwie wielkiej Rosji i o „dziele” takich carów jak Piotr Wielki i Katarzyna. W dniach, kiedy rosyjski agresor dokonuje ludobójstwa na Ukrainie, a trwa ono już półtora roku, głowa kościoła rzymsko-katolickiego wzywa rosyjską młodzież do ...szanowania i admiracji takich historycznych praktyk jak budowanie imperium kosztem innych narodów?!!  

Znamy już mądry komentarz ks. Isakowicza-Zaleskiego, wszechstronny i wyważony, polecam go wysłuchać koniecznie – daje wiele do myślenia i warto poświęcić mu dziesięć minut. Zareagował też arcybiskup grecko-katolicki Światosław Szewczuk czy MSZ, a uderzenie Ukrainy w czasach, gdy broni się przed najeźdzcą jest wyjątkowo nikczemne. Niestety, nie pierwsza to szokująca wypowiedź papieża-Latynosa, któremu bliższy jest komunizm, a nie cywilizacja zachodnia... Pyta też ks. Isakowicz jak czuliby się Polacy, gdyby w 1939 ówczesny papież stanął po stronie III Rzeszy i wychwalał np. Bismarcka... Ignorancja historii nie tłumaczy Franciszka, a jego wypowiedź nie broni żadnych wartości – choć absolutnie powinna! – i zabrzmiała fatalnie niczym głos kolaboranta Rosji, co nie będzie zapomniane Watykanowi – sądzi ks. Isakowicz...

Ale warto dodać jeszcze pewne bolesne detale, mniej znane jak np. gdy Piotr Wielki w 1705 wkroczył z wojskiem do Rzeczypospolitej własnoręcznie zabił w Połocku rapierem przeora unickich bazylianów, czterech innych zakonników kazał okrutnie stracić, ciała ich wrzucić do Dźwiny, a cerkiew potem  zamknąć... Łaskę okazywał jedynie  prawosławnym.  W Warszawie kolumna Zygmunta ocalała, bo nie znaleziono sposobu przewiezienia jej do Petersburga... A w kilka lat po Połtawie car Piotr zdarł z Gdańska ogromną kontrybucję i jeszcze domagał się – na szczęście daremnie -  wydania słynnego tryptyku Memlinga o Sądzie Ostatecznym.

Bardziej znamy krwawe „zasługi” Katarzyny jak rzeź humańską czy wojnę po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, potem  insurekcję Kościuszki  czy grabież Biblioteki Załuskich... Zdaniem papieża Bergoglio byłyby to czyny godne szacunku i podziwu dla młodych Rosjan? Pan Bergoglio chyba oszalał wskazując te wzory imperialnej nienawiści do innych narodów i wyznań – to one mają kształtować nowe pokolenia Rosjan? To jak ma wyglądać świat w przyszłości? W chmurach nieustannej wojny? Albowiem słowa Franciszka wykopały nie tylko rowy między Ukrainą a kościołem katolickim, ale były uderzeniem w samą Ukrainę, a także w kraje Europy Wschodniej, stale zagrożone przez imperialne zakusy Kremla.

Pan Bergoglio mówił nie jak namiestnik Chrystusa (oj, nie udał się on tym razem), ale niczym rzecznik Putina, zapatrzonego przecież w postać Piotra Wielkiego! A cytuje się czasem myśl rosyjskiego poety, Maksymiliana Wołoszyna, że Piotr Wielki był... ”pierwszym bolszewikiem”! (za Hugh Williams „Fifty things you need to know about the world”, Harper Collins Publ.2010).

                                                                     Marek Baterowicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

01-09-2023 [08:57] - u2 | Link:

To jak ma wyglądać świat w przyszłości ? W chmurach nieustannej wojny?

Wojna światowa jest nieunikniona. Franciszek tylko dolewa oliwy do ognia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-09-2023 [05:39] - NASZ_HENRY | Link:

Androny Franciszka

Papież Franciszek plecie androny bo wychowany na lewackiej teologii wyzwolenia 😎

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

02-09-2023 [08:01] - SilentiumUniversi | Link:

Nie wyrażałbym niezadowolenia z Franciszka na sposób totalnej opozycji. Wstyd

Obrazek użytkownika spike

02-09-2023 [11:46] - spike | Link:

ależ totalniacy nie wyrażają niezadowolenia, można by powiedzieć, że papież Franciszek jest ich papieżem, więc o co chodzi?

Obrazek użytkownika spike

02-09-2023 [12:13] - spike | Link:

Kiedyś pewien mnich z wyspy Athos powiedział, że "przypadek, to drugie imię Boga".
Takim "przypadkiem" był dzień, w którym papież Benedykt ogłosił po łacinie swoją abdykację z Piotrowego Tronu, w kopułę Bazyliki św.Piotra uderzył piorun, znamienne jest, że pogoda nie była burzowa.

https://cdn.galleries.smcloud....

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

03-09-2023 [09:58] - Kazimierz Kozio... | Link:

źródla historyczne świadczą o znamiennym wpływie sowietów na postanowienia II Soboru Watykańskiego. od tamtych czasów swoje wplywy na politykę Vaticanum niewątpliwie utrzymują. lewacki ignorant na tronie piotrowym ułatwia im zadaniowanie agentów watykańskich znakomicie. w radykalnych kręgach negujących legalność Bergolio na stolicy piotrowej mówi się że od 245 dni, daty śmierci Benedykta XVI istnieje vacat papieski. Ostatnie nominacje kardynalskie nie napawają nadzieją na radykalne zmiany po odejściu Bergolio.