Nazywał się Karski. Jan Karski. Polski James Bond

Nie jeździł srebrnym astonem martinem, nie miał kamery w ołówku i innych pomocnych gadżetów.Zdany był na swoją fenomenalna pamięć, świetną znajomość języków obcych, wiarę w sens działania i łut szczęścia.
Nazywał się Karski.Jan Karski.Polski James Bond.

                          

Jan Karski (wł. Jan Romuald Kozielewski ),urodził się 24.6.1914 r w Łodzi. Zmarł 13.7. 2000 r. w Waszyngtonie. Polski prawnik, historyk, politolog, dyplomata, profesor nauk politycznych. Legendarny emisariusz polityczny Polskiego Państwa Podziemnego i Rządu RP na uchodźstwie.

Zaoferował, że jako naoczny świadek złoży wolnemu światu relację o zagładzie polskich Żydów.
Był kimś więcej niż Bond. Polak, który wybrał, to co najważniejsze- służenie wolności i prawdzie. Bond fikcja
Nie był też aktorem
Wielki Polak i wzór do naśladowania odwaga i przywiązanie do ojczyzny

Chwała Bohaterom, jesteś nadal Wielki.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika lala

13-07-2023 [23:51] - lala | Link:

miałam wielki zaszczyt spotkać Karskiego w trakcie jego ostatniej wizyty w Polsce,
nie tylko na oficjalnych wystąpieniach,
nigdy nie zapomnę jak  płakał nad polskim - ciągle trwałym - antysemityzmem....