Lekcja Francji

Właśnie wróciłem z Paryża, z wielkiej międzynarodowej konferencji z udziałem m.in. wiceprezydenta Mike Pence’a, b. szefa FBI, b. szefów MSZ Francji, b. szefowej Bundestagu oraz parunastu kongresmenów USA. Nie będę opisywał co dzieje się w Paryżu – bo w telewizji widać to najlepiej. Największą w tym roku i w tym kraju konferencję międzynarodową musiano przenieść ze stolicy Francji w jej okolice i praktycznie zamknąć miasteczko, w którym się odbywała. Chodziło o względy bezpieczeństwa. Jednak efektem tej swoistej wojny domowej, która ma miejsce we francuskich aglomeracjach i na ich przedmieściach, nie jest tylko skrócenie obecności Macrona na szycie UE, odwołanie jego wizyty w Niemczech, a także przeniesienie w ostatniej chwili owej prestiżowej konferencji, gdzie miałem zaszczyt być jedynym mówcą z Polski. Przede wszystkim ucierpiał wizerunek Francji w Europie i na świecie jako państwa, które nie jest w stanie kontrolować niemałej części swojego terytorium. Można rzec, że dzisiaj Paryż płaci wysoki rachunek za swoje liczne kolonie. To jednak nie tłumaczy wszystkiego: winna jest też fatalna polityka imigracyjna i Francji i Unii Europejskiej, a także bezgraniczna tolerancja wobec chuliganów którzy, choć już urodzili się we Francji, ale nie mają poczucia więzy z tym krajem, palą francuskie flagi i niszczą kraj, którego nie uważają za własny.

•    Tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (05.07.2023)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

07-07-2023 [08:44] - Czesław2 | Link:

Kto tym zarządza w skali cywilizowanej, łacińskiej społeczności? Bo przecież nie Macrony.

Obrazek użytkownika sake3

07-07-2023 [09:04] - sake3 | Link:

Czy na tej konerencji ustalono chociaż czy Francja ma dostateczny zapas kredek do malowania serduszek i słoneczek na asfalcie?

Obrazek użytkownika Czesław2

08-07-2023 [09:16] - Czesław2 | Link:

Liczba pozwoleń na pracę dla muzułmanów wydanych przez PIS Dane według ministerstwa ( podpis pod wykresem)
https://independenttrader.pl/z...
Jeśli ktoś chce zarzucić kłamstwo dotyczące tych danych, to kontaktować się z Panem Cezarym, znanym jako Independent Trader. Ale z nim łatwo nie będzie.