Konfederacja i PO. Logiczny cichy sojusz.

Promowany zresztą z cienia przez określone, postkomunistyczne i berlińskie media. Nie trzeba być specjalnie bystrym by to widzieć, pomimo „zasłon dymnych”.
Sednem demokracji są wybory parlamentarne ale „na co dzień” sednem parlamentaryzmu są głosowania w Sejmie. Nie kwieciste czy też agresywne gadki opozycji z mównicy sejmowej, mające te głosowania uzasadnić. Także nie polityczne artykuły w prasie czy wywiady, „okienka”, dyskusje, oraz polityczne starcia w różnych mediach. To są tylko słowa. Prawdziwe intencje i poglądy ukazują czyny, czyli głosowania . Sedno i sól parlamentaryzmu.
A głosowania w przeciwieństwie do długich, czasami wielogodzinnych debat są krótkie, w zasadzie myśl człowieka szybko o nich zapomina. Opozycyjne mowy czy wrzaski z mównicy sejmowej są bardziej spektakularne. Lecz to właśnie tylko głosowania, ich wynik, mają później wpływ na realną rzeczywistość.

Już „na oko” widać, że „pokrycie” we wspólnych głosowaniach głosów  Konfederacji i PO, jest bardzo duże. Dużo większe niż ze ZP. Gdyby zaś odrzucić głosowania mniej istotne a wziąć pod uwagę tylko głosowania „strategiczne”, istotne dla naszego interesu narodowego, to zgodność w sprzeciwie ze strony PO i Konfederacji jest jeszcze większa. A wcześniejsze mowy, argumenty, kluczenie , „argumentacja”, to tylko okazje do dowalenia temu rządowi.

Czasami bywają też jakieś „pomyłki”, „problemy techniczne” u poszczególnych posłów, strategiczne „nie branie udziału”, "wstrzymywania się od głosu" by zamaskować prawdziwe intencje i zamysły,

Z ostatnich kluczowych głosowań które szczególnie zapamiętałem, to głosowania na temat zbadania wpływów rosyjskich na polskie życie polityczne. I w przypadku PO i Konfederacji, głosy i wyniki „przeciw” pokrywały się prawie w pełni. Dla niektórych głosowania Konfederacji mogły być dziwne. Niepotrzebnie. Intencja powstania Platformy Obywatelskiej i Konfederacji są dokładnie takie same. Zniszczenie patriotycznego projektu politycznego dla Polski braci Kaczyńskich, będącego solą w oku Niemiec i Rosji oraz pokomunistycznych ośrodków cichej lub mniej cichej, krajowej dywersji. Oczywiście PO i Konfederacja mają trochę inaczej sprofilowane grupy docelowe, target, ale właśnie o to chodzi, by na tyle na ile się da, zawęzić wiekową i społeczną bazę wyborczą aktualnie rządzących. Reszta to zasłona dymna.
Inna sprawa, że nie przypuszczam, by szeregowi członkowie Konfederacji lub potencjalni jej wyborcy byli tego w jakikolwiek  sposób świadomi. A gdyby to zrozumieli? Pewnie byli by nieszczęśliwi, dla wielu skończył by się miły sen. tego nikt nie lubi. Dla innej grupy głosujących, pokolenia platformianych dzieci i postkomunistycznych wnuków, było by to bez znaczenia. Jak pamiętamy ten elektorat  jest zróżnicowany, co pokazały ostatnie wybory prezydenckie.

Argumenty używane przez obydwie formacje przeciwko rządowi, np. przez Tuska i Mentzena są często bliźniaczo podobne. Np. Tusk -”złodzieje”, Mentzen „okradają was” , Tusk – zlikwidujemy państwowe spółki, Mentzen jak najwięcej „sprywatyzować” itd. / Mentzen strategicznie w ostatnim czasie nieco zmienił zdanie, tak jak Tusk ostatnio w przypadku przyjęcia kontyngentów z krajów islamskich, ale to przedwyborcza „ściema”, podpowiedziane korekty /.

Kilka razy trafiłem na wypowiedzi Mentzena, kiedy ten młody człowiek, uczeń Korwina-Mikke, wypowiadał się o JK bez szacunku, a nawet obraźliwie. Aż nachodziła myśl, „kim ty jesteś panie Mentzen przy tym starszym i tak zasłużonym Polaku, że sobie na to pozwalasz ?”. Dla mnie na razie tylko „korwinopodobnym” produktem wyborczym. Okaże się, czy nie tylko nadmuchanym, przedwyborczym balonikiem.

Co mnie zresztą wcale nie dziwi, bo cały projekt Konfederacji wydaje się tylko „ulepszoną” i poszerzoną wersją postkomunistycznego projektu sprzed trzydziestu i kilku lat, dla młodszej grupy wiekowej i tzw. „prywatnej inicjatywy”. Dla każdego coś miłego. Zbyt długo żyję by tego nie widzieć. Trzydzieści kilka lat temu miałem już 35 lat. Coś tam jednak pamiętam.  Ale to już inny temat.

Nie trzeba być orłem by widzieć, że Konfederacja a zwłaszcza Mentzen i Bosak, są w zawoalowany sposób lansowani w mediach antyrządowych o proweniencji postkomunistycznej . Na tym samym portalu lub w tej samej gazecie, chociaż nie w tym samym momencie, gładkie buźki, często uśmiechnięte, / „to idzie młodość i nadzieja” :) /, przy niemiło ujętej, często karykaturalnie wykrzywionej twarzy Jarosława Kaczyńskiego, czyli narracja „oni wymiotą starucha bo niedobry” :). Banalne.
Pożyjemy, zobaczymy. Jeśli nie będziemy tylko kibicami i komentatorami, mamy szansę pokrzyżować plany niemiecko-ruskim i postkomunistycznym narracjom. Czego sobie i innym patriotom życzę.

Co zrobić aby nie zawijała się flaga ?  https://www.youtube.com/watch?...
Strona autorska w powolnym rozwoju:  www.studiowieza.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

02-07-2023 [22:19] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

abc

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2023 [00:19] - Jabe | Link:

Jakie przykłady tych niecnych działań? Ach, pro­pa­gan­dowa przed­wyborcza komisja kap­turowa, mająca arbi­tralnie wskazać, kto większości sejmowej, czyli prezesowi wadzi. Któż uczciwy mógłby takie barba­rzyń­stwo poprzeć? Teraz PiS się po cichu z tego wy­cofuje. Czyżby sojusznik znów tupnął?

Rozbawiło mnie wspomnienie o „patrio­tycznym projekcie braci Kaczyńskich”. Nie ma czegoś takiego. Patriotyzm jest cy­niczną przy­krywką, niczym więcej. Rząd po­tulnie zgadza się na wszystko, co płynie z zew­nątrz. Po cichu, bo w gębie jest bardzo przeciw. Wszak ciemny lud wszystko kupi. Ochoczo realizuje plany „globa­listów”, jak ta zbrod­nicza pan­demia.

Frazesy i ogólniki świadczą o nie­pokoju, że ktoś odważy się wsadzić kij w szpry­chy post­okrągło­stołowemu układowi. Wątpię, że to się po­wiedzie, ale wciąż mam cień nadziei.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2023 [10:54] - Niezalogowany | Link:

Kłamiesz i manipulujesz, ruski trollu. "pro­pa­gan­dowa przed­wyborcza komisja kap­turowa, mająca arbi­tralnie wskazać, kto większości sejmowej, czyli prezesowi wadzi" - kłamstwo i manipulacja. Wskazanie palcem wrogiej agentury jest racją stanu. Taka agentura "wadzi" całemu polskiemu narodowi.

"PiS się po cichu z tego wy­cofuje" - kłamstwo, ruski trollu.

"Patriotyzm jest cy­niczną przy­krywką, niczym więcej." - tylko dla zakłamanych ruskich trolli. Patriotyzm jest esencją działań PiS i Naczelnika Kaczyńskiego.

"Rząd po­tulnie zgadza się na wszystko, co płynie z zew­nątrz." - rząd PO, z frontmanem w postaci niemieckiego agenta wpływu i współmordercy smoleńskiego, Donalda Tuska.

"Wszak ciemny lud wszystko kupi." - jak śmiesz obrażać polski Naród, który w demokratyczych wyborach wybrał patriotyczny i realnie propolski rząd PiS?

"Ochoczo realizuje plany „globa­listów”, jak ta zbrod­nicza pan­demia." - bredzisz, ruski trollu. Pandemia nie była żadnym "planem globalistów", tylko faktem biologicznym.

"ktoś odważy się wsadzić kij w szpry­chy post­okrągło­stołowemu układowi." - wszyscy znamy tę klasyczną ruską śpiewkę, której jedyny cel to promowanie nowych kukiełek Moskwy i Berlina. Na przykład pachołka Bilderbergów, Trzaskowskiego. I innych podobnych mu "nowych twarzy w polityce" sterowanych zza kulis przez oficerów prowadzących z Pullach i Łubianki.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2023 [11:16] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Niezalogowany : Dziękuję :). Nic dodać nic ująć. Rezerwuję sobie pozycję pierwszą komentarzy bo on to lubi robić, chyba nie śpi i czuwa :), dzień i noc.  

Obrazek użytkownika Adam66

03-07-2023 [01:42] - Adam66 | Link:

Mentzen to jest taki "mocny" w te wszystkie ekonomie, że nawet Rysiek, specjalista od "sześciu królów" go rozłożył na łopatki.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-07-2023 [07:22] - NASZ_HENRY | Link:

O wynikach wyborów ...
...decydują wyborcy😉
Gdyby wyborcy Konfederacji w ostatnich wyborach poparli gremialnie PO
to prezydentem byłby Rafał Trzaskowski.
Takie są empiryczne fakty 😉
 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2023 [11:23] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Badania wykazały, że zrobili to pół na pół. To różny elektorat. Wydaje mi się, że liberały od JKM bardziej na Trzaskowskiego, patrioci od narodowców bardziej na Dudę. Chyba nie odwrotnie. Myślę o elektoracie. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-07-2023 [06:00] - NASZ_HENRY | Link:

A było to tak
1/3 na jednego, 1/3 na drugiego, 1/3 na grilla - i ci zdecydowali ;-)
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-07-2023 [07:29] - AŁTORYDET | Link:

@Żabe:
 Jak zwykle, stary, dobry żabe. Zero konkretu. Wyduś z sobie, na czym ma polegać "wkładanie kija w szprychy układowi okrągłostołowemu". Masz chyba trochę lat i dobrze wiesz, że Braun, wypromował się (między innymi) na spotkaniach Klubów Gazety Polskiej. Mówił językiem Kaczyńskiego, nie owijając w bawełnę, opisywał  10.04.10,  "zamachem". Tworzył sobie legendę. To idol gimbazy, ludzi o pamięci jętki, lub takich jak ty, czerwonych cwaniaczków. Właśnie "układ okrągłostołowy", pompuje konfę, bo że życie pokazało, że od strony centroprawicowej, elektoratu ZP się nie oskubie, to jedziemy ze "szczęść Boże" , by po 40 sekundach wykrzyczeć "będziesz wisiał". Popieranie Brauna I Metzena, to prosta droga do anarchizacji sytuacji w Polsce. ZP nie utworzy rządu z Konfą, Konfa wesprze po cichu totalniaków, wyprowadzając kraj na ścieżkę słabego rządu mniejszościowego. Dokładnie tam, gdzie chcą Niemcy i Rosja. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-07-2023 [07:36] - Ijontichy | Link:

Czyli...jesteśmy w czarnej rzyci! Nawet te wyżebrane w sondażowniach 37% to wystarczy...na bycie w opozycji...do końca świata i jeszcze dwa dni po.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-07-2023 [08:09] - AŁTORYDET | Link:

@ijontichy:
Zrozum człowieku, że taki rozkład poparcia, stworzy sytuację, w której wszyscy (sic!) bedą w opozycji... Bajzel, z perspektywą wyborów na wiosnę...

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-07-2023 [08:49] - Ijontichy | Link:

Widzisz,ja jestem socjologiem i wszystkie sondaże mogę o dupę potłuc,są tu moje notki na temat "sondażowni" i "sondazy"
PiS czyli tzw.ZP waha się od 34% do 37% [w porywach] ,ten twór już sie wypalił...Niedzielski za 2020 do 2022...odebrał PiS-owi przynajmniej 10% poparcia.
Błaszczak pomimo propagandy ,też trochę zabrał...i największy szkodnik---Morawiecki...za całokształt i wojnę z Ziobrą przy udziale Dudy.Duda to osobny temat!!

Do tego dodaj debilizm Polaków [jako zbiór] i masz wynik....w przyblizeniu...30% 

Wszyscy w opozycji! Dobre!!! :-))

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-07-2023 [09:19] - AŁTORYDET | Link:

@Ijontichy:
Pełna zgoda, co do wiarygodności "sondaży". Z reguły robione metodą CAVI ub CATI, muszą być i są przestrzelone. Moim zdaniem ZP, jest wyraźnie niedoszacowana i oczekiwałbym wyniku ok. 40%. A Mariusz Błaszczak, jest zdecydowanie najlepszym ministrem, zwłaszcza w tak trudnych czasach. Słabość widzę w osobie Mariusz Kamińskiego, praktycznie nie atakowanego  (zwłaszcza personalnie) przez totalniaków. Zaś perspektywa rządu mniejszościowego, do tego w warunkach koabitacji, jest niestety, realna. W praktyce, oznacza to wszystkich w opozycji. Czy da się tego uniknąć? O niczym innym nie marzę, ale czy to jest realne?

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2023 [09:52] - Jabe | Link:

Zobaczymy, co w Langley szykują.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-07-2023 [08:11] - Chatar Leon | Link:

Konfa nie z mojej bajki, ale wolę krytycznego i czepiającego się świra Brauna, aniżeli tępych prymitywnych karierowiczów zalegających od czasów Cimoszewicza w ministerstwach, a dziś obdarowywanych przez PiS najlepszymi miejscami na listach do Sejmu. Zastanawiam się, jakie haki na Kaczyńskiego ma taki Mengelski? To już nie jest ten sam PiS na którego głosowałem w nadziei na gruntowną reformę państwa i rozpędzenie klik i mafii.
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-07-2023 [09:29] - AŁTORYDET | Link:

@Chatar Leon:
Braun nadaje się, ale na szefa w MKiDN. I piszę to serio. Ale totalniacy spaliliby go, razem pałacem. W krytyce nominacji ministerialnych, nie mam zdania, choć zawsze, w każdym państwie, a szczególnie w naszym kraju, do władzy próbuje przylgnąć gromada oportunistów i pieczeniarzy, bywa, że i kanalii. Braliśmy to w I, II i bierzemy w III RP. Kwestia leży w proporcjach. Ten rząd, zachowuje się godziwie. To moje zdanie, ale to suweren wyda werdykt. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-07-2023 [09:52] - Chatar Leon | Link:

@Autorydet
Tu naprawdę nie chodzi tylko o przysłowiowego ministra od lipnych testów i sprowadzania lipnych szczepionek w ilości 6 dawek na głowę, które w większości są utylizowane.
PiS miał 8 lat na przewietrzenie ministerstw! Tego chłamu platformiano komuszego jest więcej. Różne kliki przepychają projekty ustaw że szkodą dla zwykłych ludzi. Wiem o pewnych sprawach, próbowałem interweniować w sprawie przekrętów w mieszkaniówce, paru posłów PiS miało nawet dobrą wolę ale poddało się i dało sobie spokój.

Obrazek użytkownika spike

03-07-2023 [10:11] - spike | Link:

@Chatar
a kim jest Mengelski że taki zły ??
Ulubionym "hakiem" POlszewików zawsze był Piotrowicz, pochwała Gierka, czy podziękowania dla Rosjan, teraz jest kolejny facecik?

Obrazek użytkownika smieciu

03-07-2023 [10:05] - smieciu | Link:

Czytając te teorie staje mi przed oczami Kukiz.
Ile ja się naczytałem że wykreowano go przeciw PiS. Że gdyby nie on to Duda wygrałby w pierwszej turze z Bulem. Bo młodzi ludzie myśleli tylko żeby zagłosować na Dudę. Reprezentanta ciemnogrodu.
Minęło trochę czasu i Kukiz dogaduje się z prezesem.
Konfederacja jest powtórką z historii. Rozpadnie się wspomagając tego kto ją finansuje i ochrania.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2023 [11:28] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Kukiz jest z korzenia od młodości antysowiecki, czyli antyrosyjski. 

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2023 [11:54] - tricolour | Link:

Kukiz jest przede wszystkim alkoholikiem i taki będzie miał korzeń jaką butelkę będzie podawał mu korzeń.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

03-07-2023 [19:45] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Napisał "funkcjonariusz" na dyżurze na Naszych Blogach :). Czuwajcie, czuwajcie :)

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2023 [11:52] - Jabe | Link:

@Smieciu  To niestety możliwe. Można się do­wiedzieć dopiero po fakcie.

Obrazek użytkownika smieciu

03-07-2023 [13:12] - smieciu | Link:

@Jabe
Przeczytałem tutaj parę tekstów GPSa, który opisał trochę bebechów, jak to wygląda od środka. No i co tam mamy? Jakąś parodię. Jest Mentzen - król i jego przyboczni. Tak są skonstruowane regulaminy że król decyduje o wszystkim. Efektywnie wpływ „partyjnych” dołów jest żaden.
Konfederacja bazuje na legendzie, mitologii wytworzonej wśród ludzi, którzy szukają jakiejś alternatywy. Nie ma ona natomiast żadnego rzeczywistego oparcia w jakimś ruchu łączącym ludzi.
Ta partia jest typową wydmuszką. Kreacją kogoś kto ma tyle duże wpływy żeby dostarczać pieniądze i ogólną ochronę przedsięwzięcia.

Czyją kreacją jest Konfederacja? Tusk twierdzi że pisowską. I faktycznie. Najłatwiej to ocenić przeglądając stosunek mediów. Te propisowskie jak np. Interia nie są krytyczne wobec Konfederacji. Inaczej jest w przypadku takiej  WP.pl, która jest protuskowa. Tam Konfederacja dostaje krytyczne artykuły. Np. te opisujące rozmowę Petru z Mentzenem.

Obrazek użytkownika smieciu

03-07-2023 [13:37] - smieciu | Link:

Przy okazji, warto porównać. Tekst o tej debacie z Interii i WP.
Narracja tego z WP stawia Mentzena w złym świetle. Ten na Interii stara się być neutralny czyli Mentzen nie jest atakowany.
Ciekawe jest także to:
Mentzen wskazywał, że część kosztów (chodzi o zmiany w ZUSie) uda się pokryć likwidacją takich świadczeń społecznych jak 13. i 14. emerytura. Zapytany przez Petru, czy resztę trzeba będzie pokrywać, podtrzymując obecny poziom deficytu budżetowego, Mentzen odparł: - Nie ma potrzeby zmniejszania deficytu, on jest na bezpiecznym poziomie. 
Kiedy Petru dopytywał, czy obecne zadłużenie, będące efektem działań rządzącej partii, jego rozmówca naprawdę uważa za nieproblematyczne, Mentzen wskazał: - Pisałem doktorat o zadłużeniu krajów takich jak Polska. Obecny poziom jest bezpieczny. Mogę panu podesłać swój doktorat, to się pan dokształci.

Ten cytat świetnie ujawnia z drugiej strony stanowisko Mentzena. Zadłużenie. Petru naciska nie przypadkiem gdyż każdy siedzący w temacie powinien wiedzieć że rząd PiS wpakował nas ostatnio w gigantyczne ukryte zadłużenie. Na sam sprzęt w Korei zaciągnięto długi w wysokości bodajże 70mld zl Koreańczycy zaczęli się nawet obawiać wypłacalności.
Ale Mentzen jak gdyby nigdy nic uważa że jest ok. W naprawdę istotnej sprawie, gdzie Konfederacja ma łatwy motyw by uderzyć w PiS. Mentzen jednak tego nie robi.
Podobnie w spawie Orlenu, którego działania są mocno krytykowane przez Tuska. Podczas kiedy Petru jest za prywatyzacją Mentzen popiera rządową linię, powstanie ogromnego molocha, monopolu. Tylko mówi o odpolitycznieniu. Co jest oczywiście dziecinne. Takiego giganta nie da się odpolitycznić.

Tusk więc raczej mówi jak jest. Konfederacja jest wspierana przez Układ stojący za PiS.

 

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2023 [14:49] - Jabe | Link:

Odwrót od liberalnych idei jest za­uważalny. Jeśli pan Mentzen szykuje się na przy­stawkę, będzie go bolało. Przy siadaniu. To samo do­tyczy zresztą również ewen­tu­al­nego aliansu z Plat­formą.

Jednak za­właszczona przez PiS tele­wizja ponoć kon­federatów nawet nie w­puszcza, a medialni pał­karze nie szczę­dzą im razów (vide ten wpis).

Nie widać też żadnego grubego misia, który stałby za Kon­federacją. Jest grupa ludzi o nie­podległościowych i wolno­ścio­wych prze­konaniach, republikańskich po­wiedzmy, którzy w naturalny sposób ją po­pierają. Efekt wy­dmuszki po­chodzi, jak sądzę, od po­szukującego elekto­ratu anty­popisowego, który ostatnio uciekł od Trzeciej Drogi, gdy okazała się „trzecią nogą”.

Obrazek użytkownika sake3

03-07-2023 [12:13] - sake3 | Link:

@smieciu......Tylko Kukiz staje panu przed oczami?Przecież zmiana sympatii politycznych,wędrówki po partiach niektóre z wielkim hałasem i zadęciem to już polityczna codzienność.Delikwent przechodząc do przeciwników partii którą opuścił robi wielkie show  Inną cechą jak zdołałam zaobserwować jest stawianie ,,warunków''-brzegowych i innych co odbywa się przez media i swoisty szantaż.Więc czemu pan się dziwi ,że Kukiz chce się dogadywać? Proszę spojrzeć na scenę polityczną a znajdzie pan takich kwiatków cały bukiet. Konfederacja też nie odstaje od reszty,Najpierw ogłasza,że,,wywraca stolik'',potem że jest ,,języczkiem u wagi'' a na koniec staje się koalicjantem a przynajmniej trzyma stronę.Na tym polega ten sojusz z PO i wcale nie jest taki cichy.Już w poprzednich wyborach Konfederacja ogłaszając się opozycją puszczała perskie oczko do PO.Konfederacja wyznając zasadę,że do odwaznych świat należy i widząc swoje rosnące sondaże liczy że te wybory pozwolą na wielkie wejście w świat polityki.To wszystko jest zawarte w tekstach pana Świderskiego działacza Dobrej Nadziei. Tyle że program tej partii może się nie spodobać przyszłemu koalicjantowi PO i Lewicy.Śmieszy spuszczanie z tonu.Już UE nie jest taka straszna,już nie mówi się o doprowadzaniu państw jako źródła przemocy (w tym podatkowej) do upadku,już z każdym zdaniem podkreśla się z mocą,że trzeba zlikwidować PiS.Są i pewne punkty wspólne jak prywatyzacja,no ale to kwesia do dogadania.Więc chyba nie tylko Kukiz,ale ogólna metoda.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

03-07-2023 [11:00] - Niezalogowany | Link:

PO to partia IV Rzeszy, założona i sterowana przez niemieckie służby specjalne.
Konfederacja to partia sowiecka, założona i sterowana przez CCCP 2.0.
Jest logiczne i oczywiste, że będą pracować razem przeciwko Polsce i Polakom. Konfederosja pokazała to już wiele razy w Sejmie swoimi antypolskimi głosowaniami lub obłudnym uchylaniem się od głosu.

Obrazek użytkownika Darek65

03-07-2023 [12:00] - Darek65 | Link:

Tu co nieco do ogródka Błaszczaka. Oprócz tekstu poczytajcie komentarze - https://defence24.pl/sily-zbro...

Obrazek użytkownika tricolour

03-07-2023 [12:10] - tricolour | Link:

@darek

Nie było do kupienia manewrów w Lidlu czy Biedronce, to obejrzeli czterech pancernych i zrobili pod zalecenia Adama Słodowego.