Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Może @syberian dog huski? Moge i ja.

Ijontichy, 01.07.2023
WITAJCIE W CHINACH!!! NA RAZIE NIE W CHINACH...W UE!!
Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) wezwało kraje zachodnie do „pilnego” zakazania gotówki i wdrożenia systemu punktacji społecznej w stylu chińskim w obliczu rosnącego i powszechnego sceptycyzmu opinii publicznej wobec globalistycznej agendy.
WEF wezwał światowych liderów do rozpoczęcia szybkiej ścieżki wdrażania CBDC podczas spotkania „Summer Davos” w tym tygodniu.
CBDC to cyfrowe wersje walut narodowych, reklamowane w celu zapewnienia wydajnego, bezpiecznego i dostępnego systemu monetarnego. Jednak w rzeczywistości cyfrowa waluta przekaże całkowitą kontrolę finansową nad życiem ludzi bankom centralnym i rządom.
Infowars.com donosi: W raporcie , który ma zostać podczas wspomnianego spotkania w tym tygodniu, WEF wymienił „rozwijające się społeczeństwa bezgotówkowe” jako jedną z silnych motywacji do wprowadzenia CBDC. „Skoncentrowanie się na ograniczeniu wykorzystania gotówki, promowaniu płatności cyfrowych i poprawie znajomości finansów w celu napędzania wzrostu gospodarczego i zwiększania wydajności, przy równoczesnym zrównoważeniu obaw o prywatność” – czytamy w raporcie.
Chociaż nie mówi dokładnie, w jaki sposób „zrównoważone obawy dotyczące prywatności” zostaną rozwiązane.
Konferencja w tym tygodniu zwróciła uwagę na surową rzeczywistość fizycznego pieniądza, który staje się reliktem, jak podkreślił Eswar Prasad, profesor Uniwersytetu Cornell w swoim przemówieniu.
Prasad oświecił słuchaczy o dwoistości CBDC. Podziwiał ich potencjalne korzyści, ale także ostrzegał przed możliwymi niebezpieczeństwami. Według niego jednym z intrygujących aspektów CBDC jest ich programowalność. Rządy mogłyby zaprojektować te cyfrowe waluty z możliwością wygaśnięcia i dyktować, do czego mogą, a czego nie mogą być używane.
„Jesteśmy u progu fizycznego zaniku waluty” – powiedział Prasad, podkreślając w ten sposób powagę sytuacji.
Wyobraź sobie świat, w którym Twoje pieniądze mają datę ważności lub są dostosowane tak, aby umożliwić zakup niektórych towarów, a jednocześnie wyraźnie zakazać innych. Prasad wyraził swoje obawy, mówiąc: „Możesz mieć potencjalnie… ciemniejszy świat, w którym rząd zdecyduje, że jednostki pieniędzy banku centralnego można wykorzystać do zakupu niektórych rzeczy, ale nie innych rzeczy, które uzna za mniej pożądane.
Ostrzegł, że ten poziom kontroli może być mieczem obosiecznym, ze zdolnością rządu do kierowania polityką gospodarczą i społeczną poprzez samą walutę. Integralność i niezależność banków centralnych może zostać poważnie naruszona, jeśli w taki sposób manipuluje się cyfrową walutą.
Ja tego nie skomentuję...ale to już SIĘ DZIEJE!!! Prawda panie Morawiecki?
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 3815
Ijontichy

Ijontichy

01.07.2023 19:09

Ten tekst pochodzi z S 24...autor @Ignacy...przepraszam,że bez pozwolenia :-((
u2

u2

01.07.2023 19:12

Dodane przez Ijontichy w odpowiedzi na Ten tekst pochodzi z S 24..

do „pilnego” zakazania gotówki i wdrożenia systemu punktacji społecznej w stylu chińskim
Ściema. Ja oczywiście też chowam do poduszki, ale wiem, że moi ruscy przodkowie mieli pod poduchą wiele rubelków schowanych, które okazały się być nic nie warte po rewolucji. Nawet nie miały numizmatycznej wartości. Wszyscy zginęli śmiercią naturalną w PRL, zostali pochowani na prawosławnym smętarzu, teraz nasza rodzinka chowa się na polskim katolickim smętarzu. Ale smętarz to smętarz :-)
Hornblower

Hornblower

01.07.2023 19:38

Dodane przez u2 w odpowiedzi na do „pilnego” zakazania

Bo złe rubelki chowali pod poduchą. W owych złych czasach carskiej Rosji można było wymienić w każdym banku papierowe ruble na złote monety (obiegowe nominały to 15, 10, 7 i pół oraz 5 rubli), o czym zresztą informował stosowny napis na każdym banknocie. Gdyby te właśnie chowali, a nie papierki :-)
u2

u2

01.07.2023 19:42

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Bo złe rubelki chowali pod

złe rubelki chowali pod poduchą
Ale, ale chrumciu, to byli prawdziwi bogacze, jak już pisałem na NB zostali rozkułaczeni w PRL. Dlatego was komuszków tak nie lubię :-)
Hornblower

Hornblower

01.07.2023 19:50

Dodane przez u2 w odpowiedzi na złe rubelki chowali pod

Lubisz, lubisz komuszków, bo inaczej nie byłbyś socjalistą - bratnią duszą. Ale ja nie o tym pisałem, czy byli bogaci, czy nie. Tylko o tym, że złe rubelki chowali.
u2

u2

01.07.2023 19:56

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Lubisz, lubisz, bo inaczej

Stareńki chrumciu, chowali przed takimi komuszkami jak ty, a że wspierali lokalną społeczność to oczywiście byli socjalistami, ale nikomu nie zajebali niczego tak jak ty chrumciu zajebałeś nam :-)
Hornblower

Hornblower

01.07.2023 20:46

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Stareńki chrumciu, chowali

Dokończymy dysputę jak wytrzeźwiejesz. Na dzisiaj tyle.
u2

u2

01.07.2023 20:50

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Dokończymy dysputę jak

Dokończymy dysputę
Nie ściemniaj ubecki chrumciu, ty nigdy nie dotrzymujesz obietnic :-)
Pers

Pers

01.07.2023 20:23

Dodane przez u2 w odpowiedzi na do „pilnego” zakazania

@u-beczek
// moi ruscy przodkowie//
Przecież ty litwak jesteś a nie żaden Rus.
u2

u2

05.07.2023 21:53

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @u-beczek

ty litwak jesteś a nie żaden Rus
Obecnie wolałbym być litwakiem, a nie ruskiem tak jak ty per-sik, ale niestety to moi rodzice jako dzieci nie mówili po polsku, tylko po rusku, a nie twoi per-sik :-)
Pers

Pers

05.07.2023 22:15

Dodane przez u2 w odpowiedzi na ty litwak jesteś a nie żaden

@u-beczek
Twoi nie mówili po rusku tylko w jidisz.
u2

u2

05.07.2023 22:23

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @u-beczek

Twoi nie mówili po rusku tylko w jidisz
Raczej twoi per-sik, bo pochodzisz z Posen, który lekko rozszyfrował niemiecką Enigmę. Moją śp. matkę jako kilkuletnią dziewczynkę wziął na ręce dowódca niemiecki i mówił, że jest to przykład niemieckiej rasy, blond włosy i niebieskie oczy tak jak u mnie. Ale już mój śp. wujek musiał się kryć przed Niemcami, bo wyglądał jak czarnuch, nie jak żyd, ale czarnuch.
PS. Dowódca niemiecki mieszkał w domku moich dziadków ze strony matki, bo byli kułakami, czyli najbogatszymi ruskimi, we wsi Kruszyniany, dziadkowie byli wypędzeni do stodoły. Wszystko jest do sprawdzenia :-)
Pers

Pers

05.07.2023 22:37

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Twoi nie mówili po rusku

@u-beczek
//Raczej twoi per-sik, bo pochodzisz z Posen//
Pochodzę z Kujaw a do Poznania mam 100 km.
Nie konfabuluj litwak.
Tezeusz

Tezeusz

05.07.2023 22:31

Dodane przez Pers w odpowiedzi na @u-beczek

@Rus..
"nie mówili po rusku tylko w jidisz"
Piszesz o swojej rodzinie ??
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 19:18

Dodane przez Ijontichy w odpowiedzi na Ten tekst pochodzi z S 24..

salon24.pl
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 19:14

Nie używam gotówki od wielu lat tylko karty. Nigdy nie było problemu  z płatnościami w kraju i za granicą.
W wielu przypadkach gdy jechałem autem do Chorwacji na stacjach prosili o płatnosć kartą z powodu braku monet i wydawania reszty. Podobnie sklepach..Kupujesz droższy towar płacąc kartą slad zostaje przez wiele lat, paragon wypłowieje po roku i jak reklamować ? To tylko kilka przykładów...Tylko karta...Płacisz zlotówkami, Euro, Dolarem tylko jedną kartą i finał..Szybko i bezpiecznie... 
Czuję się bezpiecznie, fakt trzeba wiązać się z poważnymi  i solidnymi  bankami.
u2

u2

01.07.2023 19:17

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Nie używam gotówki od wielu

Chowanie pod poduchą nie ma większego sensu. Nadchodzi wielka wojna i wszystkie oszczędności diabli wezmą. Trzeba z głową inwestować.
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 19:23

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Chowanie pod poduchą nie ma

@u2 wojna pod poduchą oj !!!! żoneczka twoja będzie szczęśliwa !!!s i zarobisz na 800 plus..
u2

u2

01.07.2023 19:44

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @u2 wojna pod poduchą oj !!!!

Rodzina to nasze największe szczęście, ale szkoda, że nie możemy panować bez końca na tej Ziemi :-)
r102

r102

01.07.2023 19:42

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Nie używam gotówki od wielu

Tym co nie rozumieją tej koncepcji - zalecam lekturę "Limes inferior" Zajdla - z proroczym obrazem realizacji w postaci różnokolorowych punktów na "kluczu" -  szczególnie  szybkiemu i bezpiecznemu Tezeuszowi...
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 20:46

Dodane przez r102 w odpowiedzi na Tym co nie rozumieją tej

@r..
Nie zazdrość..
terenia

terenia

02.07.2023 01:39

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na Nie używam gotówki od wielu

@Tezeusz
" fakt trzeba wiązać się z poważnymi  i solidnymi  bankami." nawet solidne banki nie pomogą ,gdy padną terminale płatnicze.Dla przypomnienia,poważna awaria z 02.02.23 (usunięta po kilku godzinach) wiadomoscihandlowe.pl .W tym dniu robiłam zakupy w Delikatesach Centrum i sporo było osób "czujących się bezpiecznie z plastikiem w ręku",akurat w tym czasie bezużytecznym .Używałam karty od 2000r ,ale jak się zaczęło przebąkiwanie o tzw.pieniądzu cyfrowym(karta służy mi jedynie do wypłaty gotówki z bankomatu).Zrobiłam zakupy uiściłam płatność gotówką i nagle słyszę głos z tyłu "dobra kobieto widzę,że masz cash,poratuj  ....to był sąsiad ,chcący zrobić tzw.drobne kolacyjne zakupy,oczywiście poratowałam go.Podczas zwrotu pożyczonej kwoty ,stwierdził ,że doszli z żoną do wniosku ,iż moje podejście ich przekonało do takiego postępowania.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

01.07.2023 19:18

KARTKI zamiast
napędzania wzrostu gospodarczego będzie odbywać się poprzez bezgotówkowe popędzanie niewolników
W PRLu były kartki na żywnościowe i zastępowały udanie bilety NBP, teraz będą tylko takie cyfrowe kartki ;-)
u2

u2

01.07.2023 19:26

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na KARTKI zamiast

W PRLu były kartki
Były również bony dolarowe. Kupowałem za nie Camele w Pewexie i popalaliśmy sobie z kolegami i koleżankami. Pachniały zakazanym bogactwem Zachodu :-)
PS. Bony otrzymywałem od mojej śp. Matki, która już nigdy więcej się nie odrodzi, tak sama zapowiedziała, ale dbała o swoje pociechy i źle nie wyszło :-)
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 19:47

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na KARTKI zamiast

@Henry
Czujesz się niewolnikiem ? to takie tradycje rodzinne...biedactwo !
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

01.07.2023 20:34

Dodane przez Tezeusz w odpowiedzi na @Henry

Spadaj kmiotku ;-)
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 20:44

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Spadaj kmiotku ;-)  

#Henry
Jesteś kmiotek ? oj !
Czesław2

Czesław2

01.07.2023 19:31

Jak widać po komentarzach, Żydzi wcześniej czy później ujawnią się i pokażą swoje oblicze.
u2

u2

01.07.2023 19:32

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Jak widać po komentarzach,

Żydzi wcześniej czy później ujawnią się i pokażą swoje oblicze.
My Żydzi, Wszy i Tyfus Plamisty :-)
Tezeusz

Tezeusz

01.07.2023 19:51

Dodane przez Czesław2 w odpowiedzi na Jak widać po komentarzach,

@Czeslaw
Piszesz z Hajfy ? to nobilitacja ..
spike

spike

01.07.2023 20:21

Jednego tylko nie rozumiem, co ma z tym wspólnego Morawiecki, on to wymyślił i od niego wszystko zależy ???
Sprawa będzie polegać na podobnej zasadzie, jak było ze szczepieniami, kto nie szczepiony, ten nie mógł pracować w grupach, tylko zdalnie, nie mógł przekraczać granicy itd,
podobnie będzie z cyfrową walutą, nie kupisz i nie sprzedasz za pieniądze, tylko przelewem, a to tylko przygrywka do następnego kroku, jakim będzie chipowanie, czyli elektroniczna obroża, po to jest 5G.
Już wiele lat temu padł pomysł, by na ramieniu każdemu wytatuować kod kreskowy, wtedy chipy były mało znane, ale znalazł się ktoś, to porównał to obozowego numerowania więźniów, pomysł upadł, ale dalej "żyje", eksperymentalnie jest wdrażany.
Oczywiście jest zachwalany, jakie to wygodne i praktyczne, nie musisz mieć żadnego dowodu tożsamości, wchodząc do banku, on już wie kim jesteś, chcesz jechać samochodem na wycieczkę, do pracy, nie otwierasz go kluczykiem czy pilotem, samochód wie że to ty, podobnie z wejściem do mieszkania, drzwi będą "wiedziały" że tobie mają się otworzyć.
Tylko że w tym wszystkim jest nie haczyk, a HAK, wszyscy zainteresowani twoją osobą, będą wiedzieć gdzie jesteś, ile masz pieniędzy i skąd, komu płacisz i za co itd.
Najgorsze jest, że będzie jak w UE, kto się wyłamie, ten zostanie izolowany, "nie kupisz i nie sprzedasz bez znaku Bestii".
u2

u2

01.07.2023 20:35

Dodane przez spike w odpowiedzi na Jednego tylko nie rozumiem,

co ma z tym wspólnego Morawiecki
Bardzo porządny gostek. Brałem kredyt hipoteczny w jego banku BZ WBK. Moja konsultantka powiedziała, że lepiej brać kredyt w walucie w której zarabiam, czyli złotówkach. Tak mnie nie zrobiła w chuja jak mojego kolegę, którego zrobiła w chuja doradczyni w Raiffaisen Bank. Teraz połączył się z bankiem brata Gdańskiego, który oszukiwał ludzi w ministerstwie oszukiwania Polacken.
PS. Sam mi wyznał ten brat Gdańskiego, że robi w ministerstwie oszukiwania Polacken, zapamiętałem, w końcu grałem onegdaj w szachy, choć bardzo niechętnie. nie lubię mówić szach mat :-)
PS2 co prawda to wyznanie brata Gdańskiego uważam za bardzo przyzwoite, teraz zdradzam to wyznanie, bo mam ważniejsze sprawy na głowie niż obronę was mośków czyhających na moje nędzne zarobki :-)
Hornblower

Hornblower

01.07.2023 20:40

Gotówka jest po prostu gwarancją wolności i swobód obywatela, dlatego jest solą w oku coraz większej liczby rządów. Likwidacja gotówki to nie tylko narzędzie totalnej już inwigilacji obywateli. To nie tylko możliwość wprowadzenia limitu czasowego wykorzystania pieniędzy czy zakazu kupowania określonych towarów czy od określonych producentów.. To przede wszystkim narzędzie bezpośredniego terroru ekonomicznego, z którego rządy będą korzystać. Brzmi nierealnie? No to przypomnijmy.
5.02.2022 roku premier Kanady Justin Trudeau wprowadził stan wyjątkowy w związku z trwającym protestem kierowców ciężarówek, którzy żądali zniesienia restrykcji sanitarnych i obowiązku szczepień na covid. Konwój Wolności przyjechał do Ottawy pod koniec stycznia. Kierowcy zapowiedzieli, że będą blokowali ulice do czasu spełnienia ich żądań. Na wsparcie Konwoju Wolności wpłacono ponad 20 milionów dolarów kanadyjskich. Pieniądze nie trafiły do protestujących. Pierwsza zbiorka, która przyniosła 10 milionów, została zablokowana na wniosek rządu, a pieniądze zwrócono darczyńcom. Jako powód podano złamanie regulaminu zrzutki. Pieniądze zebrane podczas drugiej zbiórki zostały zablokowane na mocy decyzji sądu. Zablokowano także dwa konta, na które przedstawiciele Konwoju Wolności zdążyli wypłacić ze zrzutki 1,4 mln.
Wicepremier i minister finansów, Chrystia Freeland, ogłosiła, że w ramach stanu wyjątkowego banki i dostawcy usług finansowych będą mogli zamrozić lub zablokować każde konto bez wyroku sądowego. Rząd otrzymuje specjalne uprawnienia dotyczące współpracy z bankami, a ich celem jest całkowite zablokowanie wpłat na wsparcie Konwoju Wolności. Blokowane będą też konta firm, do których należą ciężarówki wykorzystywane podczas protestu. Zawieszone zostanie także ubezpieczenie tych pojazdów.
Na początku tego roku rząd Brazylii wprowadził blokadę środków finansowych osobom, które uczestniczyły w protestach oraz firmom, które wspierały byłego prezydenta Jaira  Bolsonaro. Zablokowanie kont przyklepał sąd federalny w Brasilii. Do swoich majątków nie mają dostępu 52 osoby oraz siedem firm.
I to jest pieśń przyszłości, niedalekiej już. W świecie bezgotówkowym będzie można każdemu, komu się władza nie podoba, zablokować dostęp do konta. Można będzie unieważnić mu dowód tożsamości (w Pakistanie już tak się dzieje). A to przecież nie wszystko. Można będzie takiemu warchołowi skasować PESEL. Zmienić wpis w księgach wieczystych. I wielu innych atrakcji dostarczyć. 
Tego chcemy, w imię wygody?
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

01.07.2023 21:02

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Gotówka jest po prostu

POŻEGNANIE Z WOLNOŚCIĄ:
youtube.com
spike

spike

01.07.2023 21:20

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Gotówka jest po prostu

Ludzie jak ludzie, ale mafie wszelkiego typu i rodzaju wrócą do dawnych czasów, będą wymieniać się kruszcem - złoto, platyna, czy brylanty nie pomijając innych dzieł sztuki, z czegoś i jakoś muszą żyć :)
Jabe

Jabe

01.07.2023 23:57

Dodane przez Hornblower w odpowiedzi na Gotówka jest po prostu

Czas powiedzieć nie totalniactwu.
Chatar Leon

chatar Leon

01.07.2023 21:16

Komunistyczne Chiny wprowadzane są krok po kroku, nieubłaganie.
Najpierw "mechanizm praworządności" czyli usankcjonowanie szantażu, bezprawia i bandyterki unijnej żulii,
potem "pandemia" czyli pospolity wirus jeden z wielu i restrykcje napędzające inflację,
potem "zapewniająca nieśmiertelność, dobrowolna" czyli przymusowa i nieskuteczna "szczepionka",
potem zadłużenie na rzecz oziębienia klimatu zwane "planem odbudowy po pandemii",
teraz szczęście ludzkości dzięki pozbyciu się gotówki i likwidacji prywatnego transportu.
Jutro szczęściem będzie już tylko umrzeć, bo przecież człowiek martwy to człowiek bezemisyjny!
Roz Sądek

Roz Sądek

02.07.2023 03:06

@Chatar Leon
"Komunistyczne Chiny wprowadzane są krok po kroku, nieubłaganie"
============
Coraz ciężej biednym Chińczykom, oj coraz ciężej.
mastercard.com
Adam66

Adam66

02.07.2023 05:51

Dodane przez Roz Sądek w odpowiedzi na @Chatar Leon"Komunistyczne

@Roz Sądek
Nie rozumiesz tego z czego się wyśmiewasz, gdybyś myślał to byś wpadł na to, że śmiejesz się sam z siebie.  Ci Chińczycy, którzy tak się rozbijają po świecie to są prymusy kredytu społecznego, robią dokładnie to co rządzące komuchy nakazują więc mają możliwość wyjazdu poza "raj" chiński.  Nie wiem w jakim jesteś wieku i możesz tego nie wiedzieć ale za prlu było trochę podobnie, trzeba było dupę lizać bezpiece żeby dostać paszport na tzw. "zachód" albo zapłacić olbrzymie łapówki tejże bezpiece żeby paszport na zachód wydała.  Zapłaciłem i wyjechałem, z całą rodziną ale tacy jak ty nigdy tego nie zrozumieją, syndrom niewolnika się u was ujawnia.
Ijontichy
Nazwa bloga:
Wszeświat
Zawód:
Patrz wyżej
Miasto:
KRAKÓW

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 309
Liczba wyświetleń: 339,693
Liczba komentarzy: 2,447

Ostatnie wpisy blogera

  • Wklejam notkę naszego blogera Józefa z Londynu czyli JzL
  • Wniosek do Pana prezydenta.
  • Prezydent ...

Moje ostatnie komentarze

  • Pracował w Radiu Wolna Europa i pisał "sprawozdania" o ludziach na emigracji...Zapalniczka ma dużo na sumieniu..Co panią "natchło",żeby przypomnieć tę postać???
  • Niesamowite!!! Złodzieje w Budapeszcie!!! :-)))
  • Arleta Bojke sie ona nazywa...ona jest rusofilem i ukrainofilem...Stanowski ją eksponuje...jego sprawa.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Chyba mnie szlag trafi....@maxowi jamnickiemu
  • Gdzie diabeł nie może,ale czy baba chce?!
  • Prekognicja?

Ostatnio komentowane

  • sake2020, Od podpisywania ma kapciowego.
  • JzL, Kilka dni temu  tusk mówił, że popiera i rozumie decyzję Prezydenta Nawrockiego ale odebrał telefon z Berlina i już nie  popiera i nie rozumie tej decyzji. Jaka to jest szmata bez…
  • spike, Z tego co wiadomo w kwestii Orła Białego, nijaki Tyfus, zwany premierem nic nie musi podpisywać, nie podpisywał nadania, nie podpisuje odebrania, Prezydent przewodniczy kapitule, nikt więcej.Ciekawy…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności