Andrzej Grabowski – aktor z „misją”? Żenada

A może to stary Fredek Kiepski po kilku piwach? Niedawno Andrzej Seweryn, teraz wygłupił się Andrzej Grabowski. Co będzie dalej, strach pomyśleć :), bo to już przecież szorowanie po dnie. Żal patrzeć, młodym aktorom chciało by się powiedzieć ku przestrodze, że tak kończą starzy aktorzy, którzy w porę nie zdecydują się na ewakuację do Skolimowa. Domu starego aktora i godnej starości.

Bardzo kiepska rola Fredka Kiepskiego. Wydaje się, że aktor Andrzej Grabowski tak polubił rolę Fredka, że postanowił ją potraktować jako misję i kontynuować do końca życia. Więc wcielił się w rolę tak żenującą, iż chciało by się, by wnuki udzieliły mu rady „dziadku, nie graj już więcej bo nam za ciebie wstyd, nie rób nam siary”. Ale znałby Fredek znaczenie słowa wstyd?

Rola jest „antyrządowa” :). Cały spot półtorej minuty.   https://gwiazdy.wp.pl/andrzej-...  Oto Fredek u schyłku życia na tle parku, z zasłoniętymi oczyma bredzi coś politycznie. Kto coś takiego wymyślił? Dlaczego kiedyś dobry aktor w tym zagrał ? Brakowało na Fredkowe piwo czy na lepsze trunki? A może zagrał „pro publiko bono”, traktując swój żenujący występ jako swój osobisty wkład w walce z rządzącym obozem patriotycznym? A może wiek? Zmiany z tym związane? Bo nikt się nim nie opiekuje? Trudno dociec.

Spot „wyprodukował” jakiś Arbitror ?? , fundacja i wydawnictwo. Fredek-Grabowski związał się z wypróbowanym antyrządowym towarzystwem :). To wydawcy „grafomańsko-faktograficznej” książki pt. „ Kaczyński i jego pajęczyna”, nazwiska autora nawet nie pamiętam, czy Krzysztofa Skiby coś tam… aaa, „Polska bez gaci”. Jaki Skiba taka książka. Teraz klip :)). 1,5 minuty. I Fredek-Grabowski. Towarzystwo „pierwyj sort” :) .
Czy zamiast Grabowskiego, nie można było wziąć jakiejś „laski” w bikini? Przecież wiadomo że zgrabna w bikini umie zatuszować nawet dużą głupotę myśli i scenariusza. To działa bez pudła.

Jeszcze więcej takich głupich filmików, i wygrana partii JK więcej niż prawdopodobna. Super. Pod koniec kampanii wyborczej zdało by się zrobić własny spot, np. fragment z Sewerynem i Grabowskim a w tle głęboki i kojący, kobiecy głos: „ Głosuj na Prawo na Sprawiedliwość, żebyś na starość nie skończył tak jak A. Seweryn i A. Grabowski”. Czego oczywiście, takich  głupich występów, nikomu nie życzę.

PS.
Fundacja dla której produkuje się Fredek, odgraża się że przed wyborami wyda bezpłatną broszurę w której opisze „100 afer PiS” :). Nawet do 1 miliona szt !!. I gdzie tu ekolodzy? Przecież w ostatecznym rozrachunku to pójdzie na przemiał i utylizację. A co ze „śladem węglowym”?

Proponuję PiSowi odczekać, niech oni wydadzą te brednie , i później w bliźniaczej formule wydać broszurę „200 sukcesów za rządów Prawa i Sprawiedliwości” . Z materiałem nie będzie przecież problemu. Nawet nie wszystko co trzeba się zmieści. Tylko ekologicznie, nie więcej niż 500 tysięcy :). Bo większość tej broszury zostanie w domach wyborców na pamiątkę „złotych lat” w historii Polski. Dla wnuków. Bo przy tych atakach zewnętrznych i wewnętrznych, Niemców, PE, Rosji, wewnętrznej agentury, do tego covidzie itd., lata 2015-2023, to „złote lata”. Wiem, bo już swoje lata mam ( bardzo młodzi nie mają niestety tej skali porównawczej). I będą kiedyś te lata wspominane przez dziesiątki jak nie setki lat. Daj Boże by trwały. Cieszyć się tym co jest, być cierpliwym dla błędów i niedoskonałości i dążyć do lepiej i  więcej. To dążenie jak najbardziej uprawnione. Jest na to duża szansa. Damy radę.

Co zrobić aby nie zawijała się flaga ?  https://www.youtube.com/watch?...
www.studiowieza.pl

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

21-06-2023 [18:55] - u2 | Link:

wyda bezpłatną broszurę w której opisze „100 afer PiS” :). Nawet do 1 miliona szt !!

Ale ponoć tylko ze składek frajerów. Podejrzewam, że jednak mają hojniejszego sponsora niż zwykli Polacy, bo jak nie wiadomo o co p. Grabowskiemu chodzi, to wiadomo o co chodzi :-)

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

21-06-2023 [19:02] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Tak, może ta składka to ściema, by "uaktywnić" elektorat.

Obrazek użytkownika Ijontichy

21-06-2023 [18:57] - Ijontichy | Link:

Zaden pieniądz nie śmierdzi,każdy Fenicjanin ci to powie...zwłaszcza w Krakowie. :-)))

Obrazek użytkownika smieciu

21-06-2023 [20:50] - smieciu | Link:

Bo przy tych atakach zewnętrznych i wewnętrznych, Niemców, PE, Rosji, wewnętrznej agentury, do tego covidzie itd., lata 2015-2023, to „złote lata”.

Grabowski się pomylił! Powinien kontynuować granie Kaczyńskiego. Dołożyć mu aureolę. I tańczące aniołki. I tęczowe jednorożce :)
Czyli pokazać prawdę. Prawdziwą świętość. Stworzyć obrazek, który autor powiesi sobie na łóżkiem. Jeśli jeszcze nie ma.
Prawdę o jedynej takiej Partii. Na całym Świecie! Partii Dobra. Która nie kradnie. Nie wciska swoich pociotków na stołki. Nie podlega naciskom. Nie robi przekrętów.
Partię Aniołów i Jednorożców która pokonuje wszystkich. Niemców. UE. Rosję. Wewnętrzną agenturę. No i oczywiście Covida :)

Weźmy się za ręce i zatańczmy. Szczęście jest tak blisko. Ci dobrzy ludzie to sprawili. Brudziński. Sasin i jego kumpel Solorz. To jest piękne.
Jak można tego nie rozumieć?
Grabowski, żulu, jak możesz?
Przecież grałeś Kiepskiego! Nie jesteś Zełenskim, który zagrał patriotę i zbawcę. Więc ludzie mu ufają. Jak można inaczej. To dobry człowiek. Choć Żyd. A ty? Grałeś kiepa, ofiarę. Więc nim jesteś :) Nie atakuj PiSu. Tylko Kiep by to zrobił!
Nie próbuj niszczyć latających Jednorożców. Ludzie je kochają! Więcej. Tworzą ich cały świat. Ten świat runie jeśli Jednorożce przepadną!
Grabowski, opamiętaj się!

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-06-2023 [21:27] - Tomaszek | Link:

Z Grabowskiego to w końcu Ferdek Kiepski wylazł . Nawet to pewnie sponsorom tanio wyszło . Teraz dziaduje o parę groszy . Zapier...alaj do sponsorów cieciu . 

Obrazek użytkownika u2

21-06-2023 [21:39] - u2 | Link:

To dobry człowiek. Choć Żyd.

Warning, warning ! Antisemitismus alert ! :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-06-2023 [22:45] - Tomaszek | Link:

Ty . U bocie .
A co kogo obchodzi kogo Żydzi nie lubia ? I szukaj wśród swoich . Boście w Galicji , na Wołyniu i Podkarpaciu Żydów chyba z pół miliona odwalili . Taka to była Armia Powstańcza i jej wodzowie , i jeszcze paręset tysięcy polskich kobiet, dzieci i starców . Tu dopiero warning potrzebny . 

Obrazek użytkownika u2

22-06-2023 [10:30] - u2 | Link:

chyba z pół miliona odwalili

Cóż to jest w porównaniu z milionami, które tacy jak ty londyńczycy "odwalili" :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-06-2023 [15:14] - Tomaszek | Link:

Dziadka zapytaj on wie lepiej . Nie bij się w nieswoje piersi  . Dziś Wołyń , Podkarpacie czy rzezie na innych terenach to niestety historia . Ale co do godnego pochówku ofiar i ich uczczenia nie ma żadnego przyzwolenia ze strony Ukraińców i Ukrainy . Jeżeli naród , który kreuje się na męczenników robi takie rzeczy to jest nie fair . Tym bardziej że wyciąga żebraczą dłoń po pomoc do potomków ofiar . Dla mnie to taka sama szuja jak ruscy , tyle że ruscy nie dziadują . 

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

21-06-2023 [22:30] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

śmieciu. To podsumowanie, ostatnie zdanie mi się najbardziej podoba :) : "Grabowski, opamiętaj się!". Nawet mi się podoba Twoja analiza. Cieszę się, że doceniasz działania tego rządu :) . Widzisz, czyli można na spokojnie i bez agresji spotkać się  i docenić ludzi, którzy się naprawdę starają i robią tak wiele dla Polski. Że nie powiesz, że Kaczyński jako szef partii coś  Tobie ukradł. To naprawdę uczciwy człowiek i Ty to wiesz. I ja też.  A  wydawało mi się, że żyjesz w błędzie poznawczym i popierasz Konfederację. A tu proszę, doceniasz, że najlepszy, nie idealny, ale o kilka długości bezapelacyjnie lepszy od innych jest  PiS i JK.  Dobry komentarz.

Obrazek użytkownika smieciu

21-06-2023 [22:46] - smieciu | Link:

Dziękuję. Nie będę oceniać czy Kaczyński mi coś ukradł bo jak wiadomo politycy nie muszą tego robić bezpośrednio. Prawo, które podwyższy podatki czy obciążenia finansowe można przecież ocenić podobnie.
Jednak by nie było zbyt różowo muszę donieść że znam działania posła PiS, który mieszka w moim mieście no i są  takie ... normalne ;)
Tzn. obsadzanie stołków swoimi pociotkami (najgorsze że niektórzy są po prostu parodią wyjętą z filmów Bareji - film można nakręcić). W sprawie różnych przekrętów układa się z PeOwcami itp.
Po prostu jest taki układzik. Jak to zawsze bywało u mnie w mieście, ludzie nawet nie zauważają. Układ polega na tym że PeOwiec, który dzierży władzę nie może liczyć na forsę z góry (tzn od rządowej centrali). Ale przecież można się dogadać... Poseł kasę załatwił. Sporo jej idzie na jego promocję. A reszta dla PeOwców. I wszyscy są zadowoleni. Poseł bo może się chwalić że coś załatwia (przy okazji dając zarobić swoim) a tamci siedzą cicho zadowoleni że jest kasa (bez której pewnie wszystko by padło).
Po prostu w mojej okolicy Jednorożce nie latają :)
A i o takich banalnych, tak typowych układzikach, nikt się nie dowie. Ponieważ są to standardowe pociotki (sorki ale ludzie by się obrazili gdybyś nie wsparł swoich przymułów i innych ofiar z dwoma lewymi rękami), i tysiące a nie miliony złotych. Więc jakby tego nie było.
Więc nie ma.

Obrazek użytkownika u2

21-06-2023 [22:49] - u2 | Link:

filmów Bareji

Ano, łączę się z tobą #szmeciu w bulu i nadzieji :-)

Obrazek użytkownika smieciu

21-06-2023 [22:55] - smieciu | Link:

Słusznie towarzyszu! Robotnicza czujność to podstawa!
Nie będę poprawiać by każdy dostrzegł mój błąd.
Nie róbcie tego, bo źle skończycie...

Obrazek użytkownika u2

22-06-2023 [10:33] - u2 | Link:

Nie róbcie tego, bo źle skończycie...

Nie strasz #szmeciu, nie strasz, bo się zeszmasz :-)

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2023 [12:41] - smieciu | Link:

Kumaty to ty nadmiernie nie jesteś towarzyszu. Czujny, oddany sprawie ale czegoś brak.
To było do tych co błędy popełniają.

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

21-06-2023 [23:35] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

śmieciu. Dlatego, nie wiem czy zauważyłeś, ja popieram rząd i JK , to łatwiej obserwować, a JK obserwuję od 33 lat.  Niżej niż rząd i JK nie sięgam, bo interesuje mnie Państwo i je najłatwiej obserwować. Wierzę Tobie, że lokalnie może bywać różnie, trzy razy dobrze, raz gorzej, to Ziemia, nie niebo, nie wypowiadam się. Do zatrudniania "pociotków" nie mam zastrzeżeń, zatrudnia się ludzi bardziej znanych, zaufanych, co zrobić, którzy będą coś realizować a chociaż nie przeszkadzać. Ważne, w czym pociotek ma pomóc i przy okazji zarobić, czy wóz ciągnie, a coś chyba musi robić :)? /i najczęściej robi/  , więc czy ciągnie w dobrym kierunku, prorządowym.  Każda ekipa zatrudnia swoich, tyle, że jedni coś Ojczyźnie przysporzą a inni ujmą. Ja "pociotkiem" nie jestem :) , żyję z emerytury, a do spraw patriotycznych dokładam, i do wyborów tak będzie. Kiedyś miałem firmę, wiele lat, co się nazywała SKAUT. Każdy ma swoje usposobienie. Podatki? jest to powiedzenie, co jest w życiu pewne :) Drogi, policja, służba zdrowia, administracja, uczelnie, szkoły , obronność i wieleee , z podatków. Co do wysokości można się spierać, ale podatki  to jedno z wielu zagadnień. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-06-2023 [21:49] - Alina@Warszawa | Link:

Kiedyś A. Grabowski zapytany, czy zagrałby podobną rolę co Kiepski odpowiedział, że po to zagrał Ferdka, żeby już nigdy nie grać takich postaci.
No cóż. Nie jestem do końca pewna, czy bardzo musiał się wysilać przy odtwarzaniu Kiepskiego, czy aby nie wygrał castingu ze względu na naturalne predyspozycje do tej roli?
Nieważne.
Ważne, że A. Grabowski, odtwórca roli Ferdka Kiepskiego w telewizyjnym serialu "Świat według Kiepskich" stał się twarzą kampanii wyborczej Donalda Tuska, który wraz ze wszystkimi popierającymi go "Kiepskimi"  chce nam znowu rządzić i urządzić Kiepskich świat! To ten poziom, poziom soku z buraka...

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

21-06-2023 [22:33] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

"..stał się twarzą kampanii wyborczej Donalda Tuska"... Niech dalej robią takie głupstwa :) 

Obrazek użytkownika u2

22-06-2023 [15:04] - u2 | Link:

ze wszystkimi popierającymi go "Kiepskimi"

Pisałem już na NB o dziwnej pladze, która dosięgła ten serial komediowy. Główni bohaterowie zaczęli wymierać w zastraszającym tempie. Babcia, listonosz, a ostatnio Boczek i Paździoch. Jakaś plaga egipska ich dopadła. P. Grabowski jakiś czas temu mówił w wywiadzie, że ledwo uszedł śmierci dzięki operacji bariatrycznej (operacyjne zmniejszenie nadwagi). Ledwie uszedł mrocznemu kosiarzowi z kosą. Pytanie na jak długo ? :-)

Obrazek użytkownika spike

21-06-2023 [22:26] - spike | Link:

Grabowskiemu łatwo było zagrać Kiepskiego, bo grał siebie, czyli blokowego ćwoka i menela.
Podobnie ma się sprawa z nijakim Szturem, karierę zrobił rolą w Wodzireju, też podobnie grał siebie, wyjątkowego ćwoka i prostaka, który dla kariery gotowy na każdą podłość, czyli szmatę.

Obrazek użytkownika marsie

21-06-2023 [23:34] - marsie | Link:

To proste – wszystkie te aktorzyny prl-u (szczury wszelkie, azje, kiepskie, wodzireje, maksy, z różyczki i inne takie pomiotła!), to "antypolskie gówno" – pytanie jest jedno – czy Polacy się na tym poznają?
Obawiam się, że wątpię!
A co do "śmiecia" – gościu, daj se luz – ośmieszasz się koncertowo!
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

22-06-2023 [00:50] - Siberian Husky Dog | Link:

Jełopa grał w serialu i jełopem jest w realu

Obrazek użytkownika Pers

22-06-2023 [01:06] - Pers | Link:

@Ał tor
Pan Andrzej Grabowski jest świetnym aktorem i świadomym Polakiem.
Grając Ferdka Kiepskiego genialnie pokazał takich jak ty.
Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-06-2023 [08:57] - Tezeusz | Link:

@ Rus
"Grając Ferdka Kiepskiego genialnie pokazał takich jak ty."
Stań przed lustrem i to powiedz i dodaj... rusofil... to będzie się zgadzało.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-06-2023 [07:22] - AŁTORYDET | Link:

Wielce wymowna sytuacja z rządów niesławnej pamięci AWS-u. Dyrektorem Starego Teatru w Krakowie, mianowano Krystynę Meissner, z Torunia (krakówek zawył). Rzut oka na listę płac i zakres obowiązków, pokazał że znakomita część towarzystwa aktorskiego Starego Teatru, w ogóle nie gra, za co bierze pieniądze. Meissner "urealnia" koszty i wykreśla z z etatów martwe dusze. Wśród nich Andrzeja Grabowskiego. Krakówek wyje! Ale pokazuje swoją siłę. Anżej, przechodzi niedaleczko, parę metrów i zostaje zatrudniony w Teatrze Słowackiego, gdzie dyrektoruje Mikołaj, tak się składa, że rodzony brat Anżeja. Anżej się śmieje, krakówek triumfuje. Niedługo potem, minister Wnuk-Nazarowa (krakówek czystej wody), wykopuje Krystynę Meissner i obsadza w roli dyrektora Starego, "Binia" (krakówek, że ho, ho!). "Binio" się zgadza, niestety jego serce kilka m-cy później przestaje bić. 
Puentę dopisuje czas. Pan Prezydent Andrzej Duda (krakówek?), całkiem niedawno honoruje Panią Wnuk-Nazarową, orderem Orła Białego. Na to, by zawiesić go na szyi niedawno zmarłego, śp. Bohdana Urbankowskiego, Panu Prezydentowi zabrakło sił. 

Obrazek użytkownika Darek65

22-06-2023 [08:39] - Darek65 | Link:

Wielu ludzi odbiera aktorów, jako autorytety. Skoro grał jakąś wybitną postać, to sam też taki musi być. Zapomina się, że to tylko przekaźniki cudzych tekstów, jedni lepsi, drudzy gorsi, ale tylko rezonatory.
"Panu Prezydentowi" na wiele rzeczy zabrakło sił, a to na poparcie reformy sądownictwa, a to na ujawnienie aneksu do raportu WSI, a to na obronę polskiej racji stanu. Nie brakuje mu tylko sił na lobbowanie za Ukrainą. Czytałem ostatnio, że w tym roku nie objął patronatem żadnej imprezy upamiętniającej Rzeź na Wołyniu. Jeśli to prawda, to znaczy, że zeszmacił się do imentu.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

22-06-2023 [14:56] - Siberian Husky Dog | Link:

Poniższe zestawienie jest kombinacją zupełnie przypadkowych zachowań;

https://pbs.twimg.com/media/FzOWfUJWYAATYr-?format=png&name=360x360