Zaczęło się

Większość znaków na niebie i ziemi wskazuje że zaczęło się to na co wielu czekało czyli ukraińskie działania ofensywne, i to co najmniej na poziomie operacyjnym jeśli nie strategicznym.
Warto podkreślić, że strona ukraińska wprowadziła szczelną blokadę medialną. Wszystko, co pojawia się w internecie pochodzi od Rosjan i często jest propagandą. Może tak być w kolejnych dobach. Zwłaszcza nagrania zniszczonego ukraińskiego sprzętu nie powinny budzić paniki. Przy ofensywach jest niszczony sprzęt, a atakujący ponoszą straty. Tego, jakie są główne kierunki natarcia i jak rozwija się ukraińska ofensywa, dowiemy się za kilka dni. Warto poczekać przez ten czas z jakimikolwiek wnioskami.
Stąd mały apel, nie wierzcie w temacie Ukrainy w nic co usłyszycie przez kilka kolejnych dni. Ilość celowej lub przypadkowej dezinformacji (która będzie miała miejsce po obu stronach) będzie gigantyczna. 
Osobiście spodziewam się wysypu dezinformacji jak zwykle. Ba, będę autentycznie zdziwiony jeśli będzie inaczej
Jedyne czego możemy być pewni to że maszyna która ruszyła to potwór który pochłonie w kolejnych dniach ogromne ilości sprzętu oraz ludzi. Będziemy widzieć obrazki spalonych Leopardów,Abramsów, Bradleyów F-16 z polskimi pilotami,czy żywe torpedy z brudną bomba oraz wiele innego zachodniego sprzętu. Biedziemy widzieć udane i nieudane natarcia i działania ofensywne. Będziemy widzieć rannych i zabitych. 

Jednocześnie o przebiegu walk nie będziemy wiedzieć niemal nic. Po części wynikać to będzie z naturalnego chaosu towarzyszącego działaniom manewrowym (czyli odwrotności wojny okopowej której byliśmy świadkami w ostatnich miesiącach) po cześci z celowej dezinformacji i działań propagandowych - podkreślę, obydwu stron. Podchodźcie do każdego obrazka i informacji ze świadomością że może być prawdziwa lub fałszywa oraz że stanowi wąski wycinek szerszej perspektywy. 
Jedynie cierpliwość nas uratuje, za kilka-kilkanaście dni będziemy wiedzieć więcej. Po jednej stronie w zdecydowanej większości dobrzy, po drugiej...sam nie wiem jacy - jednak nie dajmy się temu zezwierzęceniu, to nie jest gierka i wczytywanie fejków. 
Kontrofensywa to duża cena. Straty są nieuniknione. W ludziach i technologii. A zwycięska fanfara jest nie na miejscu. Zwycięstwa należy celebrować po ich otrzymaniu. I ze zrozumieniem ceny, jaką za nie zapłacono.

Jeśli z powodu braku informacji naprawdę chcesz czytać rosyjskich „korespondentów wojskowych” (propagandystów) czy Putinopiteków z fejkowych polskojezycznych "portali" i dołączyć do nich to wasza sprawa

Nam zostaje trzymać kciuki i dać Ukraińcom powiedzieć kiedy i gdzie nastąpi STOP - oby na ich pierwotnych granicach.
  Źródło;
Twitter,Glavered                     

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2023 [12:16] - NASZ_HENRY | Link:

Twitter to kiepskie
źródło informacji

Na razie trwa rozpoznanie bojem słabych punktów w
rosyjskiej obronie. Ale ofensywa ruszy niebawem, cierpliwości ;-)

Na centymetrze rezerwisty liczba dni do końca Putina -  133

Inżynier pola walki ;-)
***Henry***

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2023 [19:01] - Siberian Husky Dog | Link:

Twitter to kiepskie źródło informacji
bardziej wiarygodne niz rosyjski telegram czy polskojezyczne rosyjskie fejknewsowe portaliczki

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [21:13] - Kaczysta | Link:

Wicepremier Węgier Zsolt Semjén potwierdził informację, którą podała Rosyjska Cerkiew Prawosławna. W ramach "współpracy międzykościelnej" Rosjanie przekazali 11 ukraińskich jeńców wojennych pochodzących z Zakarpacia na Węgry. Do wymiany doszło na prośbę Budapesztu

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [22:53] - Ryan | Link:

Ukraińcy powinni teraz wydać Państwu Islamskiemu 22 jeńców rosyjskich.najlepiej tych od Kadyrowa
Przecież to ta sama religia

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2023 [14:18] - Pers | Link:

Rosjanie jak zwykle uciekają w popłochu przesuwając się do przodu z przerwami na gwałcenie noworodków 

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2023 [18:06] - Tezeusz | Link:

Znowu zajeb..  sowieckim gównem osranego bandyty putlerka.. Czujecie ten smród ścierwoneonowy ? Neonek znowu produkuje wspaniałe materiały propagandowe grono ich czytelników wciąż się powiększa.. podjeb.... został jak zwykle....wróć- komentarze poszły prawie hurtem...Niech fachowcy rozstrzygną te kwestie..

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [18:25] - Ryan | Link:

Ofensywą- Kontrofensywa
Po ruj drążyć temat skoro ruski ścierwojad w Lutym poprzedniego roku wojnę zakończył

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2023 [18:29] - NASZ_HENRY | Link:

Tobie @Pers

to nawet awatar sztucznej inteligencji niewiele już pomoże ;-)
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2023 [19:29] - Siberian Husky Dog | Link:

Prezydent Kazachstanu nie pojawi się na rosyjskim forum ekonomicznym
Kasym-Żomart Tokajew, prezydent Kazachstanu - kraju uznającego do niedawna Rosję za "strategicznego partnera" - nie weźmie udziału w tegorocznym forum ekonomicznym, które odbędzie się w Petersburgu. Do Rosji pojadą natomiast kazachscy wicepremier i wiceminister gospodarki. Obserwatorzy uznają, że decyzja może mieć związek z wydarzeniami z poprzedniego roku, kiedy to Tokajew wyraźnie sprzeciwił się rosyjskim żądaniom wobec Ukrainy.

Przed wojną na Ukrainie, Rosja regularnie gościła na forum wielu światowych przywódców, biznesmenów i przedsiębiorców. Teraz jednak rozmaite osobistości unikają uczestnictwa w tym wydarzeniu. Z doniesień agencji Reutera wynika, że brak udziału prezydenta Tokajewa może być odpowiedzią na odrzucenie jego apeli w sprawie wojny na Ukrainie.W zeszłym roku prezydent Kazachstanu postawił się Moskwie, uznając, że żądania Kremla wobec Ukrainy są niewłaściwe. Powiedział wtedy, że Kazachstan nie uznaje i nigdy nie uzna niezależności i terytorialnej niepodległości prorosyjskich państw zajmujących tereny na wschodzie Ukrainy czy innych postradzieckich republik.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [21:26] - Kaczysta | Link:

Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów USA, reprezentujący partię Demokratyczną i Republikańską, ogłosili w piątek wprowadzenie rezolucji wzywającej administrację prezydenta Joe Bidena do przekazania Ukrainie pocisków dalekiego zasięgu ATACMS.
Informuje o tym „European Truth”.
Jak stwierdził współautor rezolucji przewodniczący komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów, republikanin Michael McCaul, jeśli USA nie dostarczą Ukrainie całego niezbędnego uzbrojenia, przyczynią się do przedłużenia wojna.
„Sukces ukraińskiej kontrofensywy jest bezpośrednio związany z pomocą wojskową udzieloną przez Stany Zjednoczone i naszych sojuszników. Dlatego bardzo niefortunne jest, że administracja opóźnia przekazanie miliardów dolarów funduszy wojskowych, które mogłyby zostać natychmiast przekazane Ukrainie, a w z kolei pomóc jej Siłom Zbrojnym znacząco zmienić sytuację na polu walki” – uważa.
Dokument wspomina o decyzjach rządów Wielkiej Brytanii i Francji o przekazaniu odpowiednio rakiet dalekiego zasięgu Storm Shadow i SCALP-EG o zasięgu 250 kilometrów
„Stany Zjednoczone i kraje sojusznicze wspólnie posiadają tysiące pocisków ATACMS, które mogłyby zostać przekazane Ukrainie” – czytamy w projekcie rezolucji, w którym stwierdza się, że obecna przewaga Rosji w broni dalekiego zasięgu „zmusza siły ukraińskie do walki ze znacznie większą niekorzyścią”.
Jeśli zostanie przyjęta, Izba Reprezentantów wezwie Stany Zjednoczone do „natychmiastowego przekazania Ukrainie wystarczającej liczby ATACMS, aby przyspieszyć zwycięstwo Ukrainy w niesprowokowanej rosyjskiej wojnie napastniczej, przy jednoczesnym utrzymaniu gotowości armii USA”.
„Szybkie dostarczenie tego niezwykle ważnego uzbrojenia zapewni ukraińskiej armii niezbędną zdolność do uderzenia głęboko w tyły wroga, której obecnie nie mają, podważając zdolność Rosji do prowadzenia wojny” – czytamy w rezolucji.
Taktyczne systemy rakietowe ATACMS armii to pociski ziemia-powierzchnia, które mogą przelecieć około 300 kilometrów, mniej więcej czterokrotnie większy zasięg niż pociski używane przez mobilne systemy HIMARS, które Stany Zjednoczone zaczęły wysyłać na Ukrainę w zeszłym roku.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-06-2023 [17:00] - Kazimierz Kozio... | Link:

apel zaczadzonego: "nie wierzcie w temacie Ukrainy w nic co usłyszycie przez kilka kolejnych dni"

czy ty masz czytelników za półmózgi? nawet z ruskiej propagandy skonfrontowanej z multum informacji wiarygodnych analityków i doniesień agencji medialnych państw nieumoczonych w ten konflikt - wszystko jest łatwo dostępne - odbiorca przekazu który jeszcze zachował śladowe zdolności samodzielnego myślenia potrafi wyciągnąć wnioski istotne dla własnego bezpieczeństwa i przyszłości swoich bliskich.
w Polsce widać to dokładnie że rozmaite ośrodki propagandowe tenkraju kręcą lody wg oczekiwań swoich sitw. dla chcącego nie ma większej trudności żeby sięgnąć po komentarze publicystów którzy potrafią się wybić ponad szum medialny
co w sprawie konfliku podadzą do wierzenia amerykanie i ich "sojusznicy" mamy dostępne na codzień. warto to porównać z informacjami i komentarzami al jaziry, tureckimi, hinduskimi oraz co podają swoim obywatelom do wierzenia niemcy i francuzi.

 

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [18:30] - Ryan | Link:

kazio
Na Ukrainie nie ma już kogo zabijać.Wszyscy zostali już dawne temu zostali zabici
Na Ukrainie nie ma sprzętu do zniszczenia.Wszystko zniszczone parę m-cy temu
Zapytaj chazarskiego ścierwojada z Leonka a on ci potwierdzi

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [21:01] - Kaczysta | Link:

Ryan
Na Toy-Toy-u to kulawy lis i dachowiec zaliczkowo kolejny milion żołnierzy z Ukrainy zabili.A czołgów zniszczyli więcej niż posiadało NATO i USA razem wzięci
Taka to niestety jest brutalna prawda

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [22:47] - Ryan | Link:

Kaczysta
Rosja wygra wojnę z Ukraina tylko wtedy gdy Śmiszek urodzi córkę Biedroniowi a ruszkiewicz syna repsolowi
Innej opcji ni ma

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2023 [18:51] - Siberian Husky Dog | Link:

 - Kazimierz Kozio... 
Nie wiem czy jest sens szukania potwierdzonych informacji w odmętach internetu
Mamy przecież kilka rosyjskich portaliczkow, piszących w j.polskim gdzie znajdziemy prawdę potwierdzoną i autoryzowaną przez wielkich fachowców od militariów i tzw.sztuki wojennej
I tam może Pan znaleźć wszystko czego Pan potrzebuję

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-06-2023 [20:04] - Kazimierz Kozio... | Link:

nie ma potwierdzonych informacji w odmętach internetu. są tylko informacje z których, po odrzuceniu ewidentnej propagandy, rozgarnięty odbiorca potrafi wyodrębnić prawopodobny obraz rzeczywistośći. nie tylko z internetu można czerpać informacje! ja mam je m.in. od uchodźców ekonomicznych z paszportem ukraińskim słowa nieznających w języku ukraińskim, kilkunastu, wszyscy w wieku poborowym, niektórzy regularnie odwiedzający Ukrainę i chwalący sobie dobre zarobki na równi z polskimi gastarbeiterami

Obrazek użytkownika u2

09-06-2023 [20:06] - u2 | Link:

odbiorca potrafi wyabstrachować

wyabstrahować (język polski)

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [20:47] - Kaczysta | Link:

 Kazimierz Kozio... łek matołek
Tu masz tekst o takich jak ty czy dachowiec z Toy-Toya
https://naszeblogi.pl/66621-ciesz-sie-ze-zabilem-ci-rodzicow

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-06-2023 [18:13] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@Nasz-henry, skąd ta nagła zmiana ideologii u her towarzysza?
Co się zmieniło u tow. komentatora naszHenry (domniemany Heinrich?)  z komunistycznej prokurawtury , nagle na: J-24?
Szczególnie aktywny …wobec jego dotychczasowego szczucia na wszelkie istotne dla Polaków tematy !? Czyżby Nowe wytyczne i nowe płatności, może z nowej Centrali ? A może nasz_her przy okazji zmiany ,jakiś całościowy post polityczny wreszcie  sam od siebie napisze, (choćby ilościowo na dwie strony A4 i czcionką,max 16-stką.) .Nie jakiś komentarz do cudzego . Ale rzeczowy samodzielny  tematycznie tekst na podejmowane bieżące kwestie …Zobaczymy, wtedy czy naszHenry umie choć ze zrozumieniem  "pisać oraz czytać „po polski”…-czy -nie!"
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2023 [18:25] - NASZ_HENRY | Link:

Won za Don

@Eugeniusz Kościesza jesteś już skończony na NB - oficer prowadzący nie da już ani rubelka za takie durne posty - ofermo jedna ;-)

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2023 [19:10] - Siberian Husky Dog | Link:

Indie zrezygnowały z kupna rosyjskich śmigłowców Ka52 oraz okrętów podwodnych... I teraz chcą kupić nowe okręty podwodne od Niemiec a śmigłowce od USA
Nasi sąsiedzi zza Odry chcą wykorzystać osłabienie pozycji Rosji na światowym rynku i przejąć część klientów Moskwy.Według Bloomberga Indie kupią 6 okrętów podwodnych wyprodukowanych przez niemiecki koncern Thyssenkrupp, który utworzy spółkę joint venture z indyjskim Mazagon Dock w celu realizacji projektu.
Można?
Można
Gra toczy się o dziesiątki miliardów dolarów. Według Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI), rosyjska sprzedaż broni do Indii spadła o 37 proc.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-06-2023 [20:17] - Kazimierz Kozio... | Link:

można było wykończyć polski przemysł zbrojeniowy? można! poszło prawie tak łatwo jak z mięsem z uboju rytualnego. teraz armatami i mięsem handlują ci którzy sponsorowali rujnowanie polskiego przemysłu. zresztą potencjał budowy okrętów został zlikwidowany równie skutecznie chociaż innym sposobem.
to że indie dywersyfikują dostawy broni jest z ich strony mądrym posunięciem. ale rosja nadal pozostaje czołowym eksporterem broni i wątpię żeby miała trudności z szukaniem klientów

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-06-2023 [19:15] - Eugeniusz Kościesza | Link:

@nasz_henry i mu należne 
nasz_heinrich ,taki wielki aktywista NB , miał ponad godzinę na zredagowanie rzeczowego tematycznie tekstu, ale bez towarzyszy sokuzburaka czy urzędu stołecznego (wjechali na długi weekend jak i tow Jabe ) , frekwencyjnie aspirujący na lidera komentarzy NB –sam nie potrafi nic od siebie na ważny temat napisać ! Obciach i ukazanie kacapskiego agenta  -to mało powiedziane. Ale przyjdzie czas…na godne kacapa zakończenie!  
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2023 [19:48] - NASZ_HENRY | Link:

Trol z Olgino

Nie potraficie @Kościesza pływać po NB to popływacie w Dnieprze  na Ukrainie, rozkaz z Oligino już w drodze, kałmuku jeden ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

09-06-2023 [19:59] - u2 | Link:

jak i tow Jabe

Drogi Eugeniuszu, Nasz Henry to żaden prokacapski troll jak Jabe. Pisze zwykle co prawda podobnie, jedno lub dwa zdania, ale czasami warto zauważyć jego ironię, bynajmniej nie antypolską. Pozdrawiam Olsztyn :-)

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2023 [20:15] - Pers | Link:

Wsparcie finansowe dla Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych i ich europejskich sojuszników może zostać poważnie ograniczone, jeśli kontrofensywa ukraińskich sił zbrojnych nie przyniesie oczekiwanych rezultatów - powiedział były sekretarz obrony USA Mark Esper.
Od ponad roku na Ukrainę przybywają zachodnie pomoce wojskowe, bez których Kijów już dawno by przegrał. Jednak cierpliwość Zachodu również wkrótce się wyczerpie. Nieprzyjemne wieści dla Kijowa przekazał w CNN były szef Pentagonu Mark Esper.
Powiedział, że jeśli „długo oczekiwana” ukraińska kontrofensywa na Zachodzie się nie powiedzie, będzie to oczywista porażka nie tylko dla Kijowa, ale dla całego kolektywnego Zachodu.
„Jeśli Ukraina odniesie sukces, wsparcie USA będzie kontynuowane. Jeśli nie, może osłabnąć, a jeśli wsparcie USA osłabnie, wiele innych krajów zrobi to samo” – powiedział były szef Pentagonu.
Klęska Kijowa jest już zasadniczo widoczna. Po trzech dniach zaciętych walk w rejonie półki Wremijewskiej sytuacja się ustabilizowała, wojska rosyjskie oparły się natarciu i w pełni kontrolują sytuację. Zbrojne formacje ukraińskie, ponosząc ciężkie straty, zaprzestały prowadzenia aktywnych działań ofensywnych w tym kierunku. Siły Zbrojne Ukrainy prowadziły również działania ofensywne na kierunku Zaporoże na linii Oriechow-Kamianskie. Po utracie dużej liczby pojazdów opancerzonych Ukraińcy wycofali się na swoje pierwotne pozycje.

Takie FAKTY też was interesują?

Obrazek użytkownika tricolour

09-06-2023 [21:25] - tricolour | Link:

@pers

Twoje fakty zdychają pod ciężarem rzeczywistości. Poczekajmy ze dwa tygodnie, mamy orzeszki.

Jak tam pan kindżał? Lata już? Tak się cieszyłeś na niego, a tu siedem na patriota nie wystarczyło...

Obrazek użytkownika Pers

09-06-2023 [22:18] - Pers | Link:

@3kolorek
//Twoje fakty zdychają pod ciężarem rzeczywistości. //
To nie moje fakty tylko byłego sekretarza obrony USA Marka Espera.
Ogarnij się i naucz się czytać ze zrozumieniem.
Ale podoba mi się wasze wycie.
Proszę o więcej ptysie :))))))))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2023 [13:12] - tricolour | Link:

@pers

Ty zawsze piszesz w wyciu gdy w ryj dostaniesz, tym razem kindżałem. Lata już?

Założymy sie, że za trzy dni zdobędziecie Kijów?

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [22:57] - Ryan | Link:

Ostatni  kindżał wyladowal na ruszkiewicza aryjskiej kichawie
Teraz maja problem
https://1.bp.blogspot.com/-l35kCDum3_0/U2lW-Yl-A3I/AAAAAAAAXTw/j8_mdqBNc1A/s1600/maxresdefault.jpg

Obrazek użytkownika Tezeusz

09-06-2023 [21:49] - Tezeusz | Link:

Zajebało sowieckim szambem scierwoneonowym czujecie to gówno osranego bandyty putlerka ..A scierwoneonek jak zwykle skomentowany na stronkach ..obowiązek codzienny .

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [21:57] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Czy FAKTEM jest że pewne ludzkie żydowskie ścierwo  z Toy-Toy-a wygrało już dawno temu wojnę na Ukrainie
Tak czy nie
Jak spojrzysz w lustro to zapytaj go

Obrazek użytkownika sake3

09-06-2023 [22:27] - sake3 | Link:

@Pers......Dla pana klęska Kijowa była widoczna już w pierwszych dniach o czym pan gorąco zapewniał tylko trochę pomyliwszy się o długość tej wojny nazwaną dla niepoznaki operacją wojskową do tego specjalną.Zapędziwszy się w propagandę kremlowską zapomniał pan@ Pers o metodach tej waszej ,,operacji'' i przygotowywaniu działań.Te się odbywają nie tylko w sztabach ale głównie w ośrodkach propagandowych takich jak Rassia1.To tu deputowany do Dumy Andrej Guruliew,wojskowy w trakcie rozmowy z propagandystą Sołowiowem zaproponował,by rosyjskie lotnictwo zbombardowało 40-tysieczne miasto Szebekino w obwodzie biełgoradzkim by móc oskarżyć Ukraińców albo rosyjskie grupy antyputinowskie o tę zbrodnię..Dla was boiem zwykli obywatele sią tylko nawozem,który można poświęcic dla ,,wyższych celów'' Jak pisał Majakowski ,,jednostka jest zerem ,jednostka jest bzdurą.Padło wyzwanie by ludność cywilną potraktowac jak farsz i to padło w publicznej telewizji.Wprawdzie ów wojskowy uspraaidliwał się,że źle został zrozumiany,ale w przeszłości takie działania miały miejsce,a przekaz poblicznie wypowiedziany.Losy kontrofensywy ukrańskiej jeszcze nie są przesądzone na waszą korzyść panie @Pers.I wcale nie jest powiedziane,że będą.Na razie toczą sie ciężkie walki a wasz sukces w wysadzaniu tamy i spowodowanie katastrofy ekologicznej też nie będzie wam zapomniany.

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2023 [02:03] - Pers | Link:

@sake
Napisałaś tyle bzdur, ze nie wiadomo od której zacząć komentarz więc sobie odpuszczę.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2023 [12:54] - sake3 | Link:

@Pers........To pan twierdzi,że w studio Rassia1 opowiadają bzdury? No nieładnie tak sądzić o swoich przyjaciołach zamiast ich miłować i chwalić.Nawet jeśli w  trakcie tegoż programu byli jak zawsze pijani to powinien pan się odnieśc do tego co podałam.Więc widać prawda zabolała i to dlatego nie chce się panu komentować choć jako kremlowski propagandysta powinien pan podjąc ten wysiłek. Nawet jeśli występ tego przedstawiciela Dumy pachniał skandalem.A skoro nie wie pan jak zacząć to proponuję na poczatek spytać,, jak się masz sake'',i życzyć mi miłego weekendu.Tak przecież jest przyjęte w wyższych sferach,przecież pan też się do nich zalicza,czyż nie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

10-06-2023 [13:22] - Tezeusz | Link:

@ Rus..
"komentarz więc sobie odpuszczę."
Wiesz ilu blogerów sobie jednak NIE odpuściło komentarze na scierwoneonowe agitki osranego bandyty putlerka..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2023 [09:52] - Siberian Husky Dog | Link:

@sake3
Są siebie pewni, że piszą mądre i sprawdzone informacje. Jak pewien szalony rosyjska naukowiec jest pewny,że ​​kapelusz z folii aluminiowej chroni jego mózg przed wejściem kosmitów. Jak mamy mu wytłumaczyć, że się myli? 
Nie ma mowy...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2023 [10:31] - sake3 | Link:

@Siberian Husky Dog......Tak źle pan ocenia kosmitów?To nie są głupki które chciałyby włazić do mózgów akurat rosyjskich naukowców. Toć mają ich na Ziemi dostatek łącznie ze sztuczną inteligencją. Jest gdzie włazić. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2023 [12:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Te rosyjskie fejk mistrze uwielbiają pokazywać swoją głupotę? 
Poziom ich argumentacji nie jest godny nawet szympansa, ale krokodyla, którego mózg jest mniejszy od główki zapałki.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-06-2023 [20:48] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Her. nasz_heinrich ,taki wielki aktywista NB , miał już ponad 2 godziny godzinę na zredagowanie autorskiego rzeczowego tematycznie na portalu  tekstu, ale bez towarzyszy sokuzburaka czy urzędu stołecznego (wjechali na długi weekend jak i tow Jabe ) , frekwencyjnie aspirujący na lidera komentarzy NB –sam nie potrafi nic od siebie na ważny temat napisać ! Obciach i ukazanie kacapskiego prowokatora –urzędola to mało powiedziane. Bo po co inaczej ten troll nasz_heinrich tu notorycznie i stale mendzi ?
 

Obrazek użytkownika Hornblower

09-06-2023 [21:02] - Hornblower | Link:

No i kolejna dyskusja w formie wojny polsko - polskiej, bez argumentów, za to z tradycyjnymi inwektywami. Zamiast słuchać i oglądać propagandę (obie strony ją uprawiają) proponuję antagonistom wspólny wyjazd na Ukrainę. Pooglądacie co nieco, porozmawiacie z tzw. zwykłymi ludźmi, posłuchacie rozmów (coś tam zawsze idzie zrozumieć, nawet jak nie znacie języka). No i wtedy, jak sądzę, można wrócić do dyskusji.

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [21:08] - Kaczysta | Link:

99.99% Ukraińców popiera Putina
Niemal każdy z nich ma w domu jego portret na eksponowanym miejscu

https://pbs.twimg.com/media/FyLM0MuaQAAUQY9?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

09-06-2023 [22:22] - Siberian Husky Dog | Link:

- Hornblower 
Jakkolwiek byśmy nie zaklinali rzeczywistości to ta wojna jest i Naszą Wojną
Pamiętajmy słowa śp.Prezydenta Lecha Kaczynskiego w Tbilisi.
Słowa, że "dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a potem przyjdzie czas na Polskę". My wszyscy te słowa doskonale pamiętamy dzisiaj i wiemy jak właśnie teraz jest. W tamtym czasie  były one wyśmiewane, niesłuchane, ale też i lekceważone przez wielkich tamtego świata i ówczesną "władzę" w Polsce.
Słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego okazały się prorocze

Obrazek użytkownika Hornblower

09-06-2023 [23:25] - Hornblower | Link:

Siberian,
Nie bardzo rozumiem związek Twojej odpowiedzi z moim tekstem. Nie wypowiadałem się na temat czy to nasza wojna, czy też nie. Po prostu, wszystkim spierającym się i przeświadczonym o tym, że mają najlepszą wiedzę nt. Ukrainy polecam tam pojechać. Pojechać, popatrzeć, pogadać. Moim zdaniem to bardzo pomocne w wydawaniu opinii, zwłaszcza gdy ich autorzy są przekonani co do swojej nieomylności w tych kwestiach. I tyle.

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [23:33] - Ryan | Link:

Ja tam wczoraj byłem i humanitarna rosyjska pomoc powodzianom nawet zauważyłem
Mają gest wobec tragicznych losów powodzian

https://pbs.twimg.com/media/FyNU4gVagAMfxGr?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2023 [09:37] - Siberian Husky Dog | Link:

Hornblower 

Bardzo słuszna uwaga
Tak to jest gdy się piszę na kilku blogach i kilku portalach jednocześnie
Pozdrawiam
8-)))))

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

09-06-2023 [21:21] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Nie ma i nie było żadnej od 1793 r. wojny polsko-polskiej !
Była i jest trwająca  o 1945 roku agresja pasożytniczych  określonych  kacapskich i niemieckich sitw etnicznych na urzędach w PL  :
to czwarte pokolenie UB -zwalcza zajmując urzędy  trwale od 1945 roku- Polaków  na obecnym obszarze PL.! 
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

09-06-2023 [22:00] - Kaczysta | Link:

Wielki szacun za ten komentarz
W samo sedno opozycyjnego gooowna

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [23:07] - Ryan | Link:

Nowy pakiet pomocy militarnej od USA dla Ukrainy o wartości 2 miliardów dolarów zawiera między innymi:

- dodatkową amunicję do systemu obrony przeciwlotniczej Patriot 
- systemy obrony powietrznej i rakiety HAWK 
- Pociski artyleryjskie 105 mm i 203 mm !!!
- Systemy bezzałogowe RQ-20 Puma
- amunicję do systemów rakietowych

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-06-2023 [08:31] - Kazimierz Kozio... | Link:

najpierw uzbroili bin ladena, sadama i kadafiego po czym ich odstrzelili.
najpierw uzbroili zelenskiego ... a historia lubi się powtarzać.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-06-2023 [08:32] - Kazimierz Kozio... | Link:

bomby i rakiety dzielą się na:
- ruskie bomby zafiksowane na destrukcje celów cywilnych
- słuszne bomby natowskie niemal ekologiczene
- bardzo słuszne ukraińskie
- specjalnej misji izraelskie

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2023 [09:38] - Siberian Husky Dog | Link:

Podzielam ta opinie

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

10-06-2023 [15:47] - Siberian Husky Dog | Link:

Ukraina przechodzi do kontrofensywy

Podczas wspólnego briefingu Zełenskiego z premierem Kanady Justinem Trudeau dziennikarz poprosił prezydenta Ukrainy o skomentowanie słów Putina, że ​​Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły kontrofensywę. Zełenski uważa tę sprawę za dość interesującą – jeśli Putin mówił o ukraińskiej kontrofensywie, to rozumie, że Rosji nie zostało wiele czasu. Jednocześnie potwierdził, że Siły Zbrojne prowadzą działania kontrofensywne.
Ciekawe, co Putin powiedział o naszej kontrofensywie. Moim zdaniem ważne jest, aby Rosja czuła, że ​​nie zostało jej wiele czasu. Na Ukrainie toczą się działania kontrofensywne i obronne. Na jakim etapie nie powiem szczegółowo- powiedział Zełenski.

Jednocześnie zaapelował, aby nie ufać kanałom Telegramu, a zwłaszcza Putinowi. Przede wszystkim trzeba zaufać naszym obrońcom.

Musisz zaufać naszej armii. Ufam im, jestem w codziennym kontakcie z naszymi dowódcami Syrskim, Tarnawskim, Moskalowem i Załużnym. Wszyscy są pozytywni. Więc przekażcie to Putinowi – powiedział prezydent.Ukrainy

Za PAP
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2023 [22:10] - Kaczysta | Link:

Kretyn na Kremlu ma kolejny powód do szału i kolejnej biegunki. 

Rząd Kanady nie tylko ogłosił nowy pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 400 milionów dolarów, ale również sprezentował naszym wschodnim sąsiadom potężny samolot transportowy An-124 "Rusłan".
Maszyna rok temu została zatrzymana i zarekwirowana w Toronto w ramach sankcji nałożonych na Rosję. Wcześniej należała do rosyjskich linii lotniczych Wołga-Dniepr. Co ciekawe, Denys Szmyhal, premier Ukrainy, już w połowie kwietnia oświadczył, że byłoby fantastycznie, gdyby Kanada podarowała Ukrainie ten latający przybytek.