Marsz czy spęd wzdychulców

MARSZ CZY SPĘD WZDYCHULCÓW? – zwożono ich autobusami byle tylko było jak najwięcej tej masy upadłościowej z PRL-u, a paliwem była nienawiść do Polski, ekologicznie obojętna, ale w relacjach  społecznych maksymalnie toksyczna! Zwożono ich jak kiedyś robotników  pędzonych pod przymusem,, aby np. potępiali studentów w 1968...Dziś autobusy bardziej eleganckie, a i  premie się trafią. Podobno było ich od 100 do 150 tysięcy, co nie olśniewa, bo to drobny ułamek społeczeństwa, a na pewno nie narodu. Wobec milionów Polaków ta zbieranina peerelczyków  pokazała z wrzaskiem i wulgarnym impetem, że ma inne pomysły na państwo i bez demokracji budowane, bo słychać było i hasła usunięcia PiS-u siłą. I pchają się na wyborcze afisze w 2023, ale widać, że są to ludzie z innego państwa i innej epoki, do której wzdychają  z chorobliwą nostalgią, a z jeszcze większą pazernością marzą  o powrocie do władzy, traktowanej jako sposób na legalizację korupcji. Pamiętacie jak Tusk niszczył CBA ?  A dzieciom , spędzonym, kazano skandować ...”PiS do piekła”(!?) – ciekawe za co ? Za troskę rządu właśnie o dzieci i rodziny ? .

Prof. Ryszard Legutko  opisał kiedyś PRL jako statek pasażerski , którego pasażerowie widzą tylko to, co jest na zewnątrz  - pokłady, jadalnie, basen...ale nie widzą tego co  jest w maszynowni, pod pokładem . A cała maszynownia to bezpieka!  Tak było...A dzisiaj resztki tych służb ( przemianowane na UOP)  wyłażą na pokład i chcą dorwać się do steru . Nie przypadkiem na tym spędzie był TW Bolek oraz inni byli agenci. Był i Michnik, a więc przedstawiciel stalinowskich  jeszcze klanów, a w ogóle gorliwi podskakiewicze z Platformy Obywatelskiej  ( zwanej też Ośmiornicą lub Platformą Oligarchów lub Oszustów) , zakładanej przecież  przez służby UOP z generałem Czempińskim, który w latach 70-tych szpiegował Kościół i samego Karola Wojtyłę, a  w Unii Wolnośći szukał zwolenników powstającej Platformy ( patrz „Resortowe dzieci. Służby”( W-wa,Fronda, 2014, str.37/38)... Nic dziwnego, że na blogach nazwano marsz z 4 czerwca marszem kapusiów, a pan Kuźmiuk dostrzegł trafnie, że ów marsz otwierali ci, którzy obalili rząd Olszewskiego , embrion polskiego państwa, któremu uniemożliwiono lustrację. I tak za ratowanie karier 66 tajnych współpracowników  poświęcono interes całego narodu.  Reasumując, trzeba zauważyć w tym marszu wybryk   politycznej natury z innego państwa,  z PRL-u, skasowanego już oficjalnie wyrokiem historii. W ramach tej niestety nieukończonej jeszcze III RP  brykały i brykają kadry z PRL-u, ocalone  grubą kreską i brakiem dekomunizacji. Niedzielny spęd  tych peerelczyków był wulgarną kakofonią i dysonansem, gdyż datę 4 czerwca oni kojarzą z rzekomo pierwszymi wolnymi (?) wyborami, a przecież były to wybory „kontraktowe” i nie mające żadnych  cech demokracji. W dodatku dla Polaków data 4 czerwca to cios zadany Polsce i demokracji przez usunięcie rządu Olszewskiego, w czym brali udział  Wałęsa, Michnik i Tusk – była to  pierwsza antypolska robota na dużą skalę młodego Donalda. Resztę zamachowców można zobaczyć na filmie „Nocna zmiana”.  

Dlaczego musimy oglądać tak żałosne spektakle jak ten ostatni marsz ? Ano niestety, w ramach tej nieszczęsnej i chorej III RP fermentuje nadal stary i skwaszony roztwór polityczny, ubity belką i doprawiony  wieloma takimi ingrediencjami, które niewiele mają wspólnego z polskością. A nieraz są katalizatorami antypolonizmów. Niestety, na terytorium nieukończonej III RP gniją lub fermentują pokaźne relikty z masy upadłościowej PRL-u i wzdychają, aby było tak jak było. A słuszny plan  oczyszczenia i reformy RP przedstawiony przez rząd PiS-u został nieraz zawetowany przez prezydenta Dudę, który otarł się o Unię Wolności i swój szczególny liberalizm wyrażał  zapraszając Tuska na Marsze Niepodległości ( jaka  to naiwność) albo podrózując jednym samolotem z Wałęsą  nad Atlantykiem ...  Nie są jednak  główne powody prezydenckich wet, tych należy szukać w jego bliższym środowisku, tam są suflerzy sabotażów wobec reformy i Dobrej Zmiany.  W tych środowiskach nie ceni się tych wartości, o których myślał Jan Paweł II formułując w swej książce „Pamięć i tożsamość” ( Kraków, Znak 2005) następujące pytanie : „Czy historia może popłynąć przeciw prądowi sumień ?”.  Oznacza to, że św. Jan Paweł II nie wyobrażał  sobie procesów historycznych  bez udziału ludzi sumienia. A tych właśnie odstawiono raz jeszcze na boczny tor po okrągłym stole w 1989, zapalając zielone światło tym, którzy wielokrotnie w latach PRL-u udowodnili ( jak Mazowiecki, Jaruzelski  et consortes ), że nie kierują się sumieniem. Obecnie Tusk i jego zwolennicy postępują identycznie, dla nich sumienie absolutnie nic nie znaczy.

Żenujące było wystąpienie Tuska podczas marszu, gdy z patosem składał...ślubowanie Polakom odwołując się do wartości, które naprawdę ignoruje. A już raz w 2007 nabrał polski naród hasłami o ...miłości. Czy pan Donald sądzi, że Polacy są tak durni i że raz jeszcze wybiorą sobie do rządu ekipę skrytobójców , posługujących się seryjnym samobójcą ? I uprawiających aferę za aferą ?  A na końcu imprezy inną kompromitacją była próba odśpiewania hymnu...Aliści hymn intonowany nieporadnie przez Borysa Budkę  ( ponoć zapomniał słów)  wypadł  niczym kakofonia żałosna i mało z naszym odwiecznym patriotyzmem złączona. A może bali się śpiewać mazurka, aby przypadkiem  nie usłyszeli ich zagraniczni sponsorzy i mocodawcy ? Wzdychają przecież nie do Polski, lecz do jakiejś hybrydy bez tradycji i narodowej pamięci, a w której dominują różne i niesprawdzony „wartości”. Pamiętajmy więc ile zła i cierpień  zadano nam podczas eksperymentu z obłąkanym marksizmem-leninizmem. Dosyć eksperymentów, trzymajmy się demokracji i wartości sprawdzonych przez pokolenia.
                                                                                                                   Marek Baterowicz
                                                                                                            
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

08-06-2023 [12:45] - Zofia | Link:

Cóż tu jeszcze można dodać? 100/100.Prawda w pigułce. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-06-2023 [18:04] - NASZ_HENRY | Link:

Tuskowi wybrańcy
przyjechali na darmochę do Warszawy aby zademonstrować europejskie patologie ;-)

 

Obrazek użytkownika Ryan

08-06-2023 [21:58] - Ryan | Link:

Z ostatniej chwili.
Śledztwo w sprawie samolotu nad Warszawą zostanie przeprowadzone przez rosyjski MAK pod kierownictwem Tatiany Anodiny.

https://pbs.twimg.com/media/FyHzilUWwAE_cFr?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2023 [23:57] - paparazzi | Link:

Następny dobry wpis, pozdrawiam serdecznie. U nas słońca nie widać , smog przyszedł z Kanady.

Obrazek użytkownika Ryan

09-06-2023 [00:00] - Ryan | Link:

Gdyby próbować zliczyć wszystkie wpadki tego niezdrowo pobudzonego emocjonalnie rudego kretyna, to mielibyśmy niepodważalny dowód na nieskończoność liczb

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

09-06-2023 [07:22] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, jak zwykle jesteś mistrzem podsumowań. Najsmutniejsze jest w tym wszystkim totalne odejście od PRAWDY i zawłaszczanie pojęć patriotycznych przez (delikatnie mówiąc) zaprzańców, kosmopolitów i ludzi bez sumień.
PS Tak czy inaczej ja 4 czerwca świętowałem... Tak się jakoś składa, że o tego dnia obchodzę zwykle urodziny.... :)))

Obrazek użytkownika spike

09-06-2023 [09:10] - spike | Link:

Wszystkiego najlepszego.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

09-06-2023 [10:13] - Lech Makowiecki | Link:

@spike. Dziękuję.