Do kiedy powinno rządzić Prawo i Sprawiedliwość?

To bardzo przewrotne pytanie, bo w Polsce mamy demokrację opartą na wyborcach, którzy już nieraz zaskoczyli polityków, często głosując wbrew przewidywaniom sondaży, a nawet najtęższych głów analityków. PiS będzie rządził, póki chcą tego wyborcy, chyba że ktoś „skręci” głosowanie i poda wyniki odbiegające od rzeczywistości. Z tego właśnie powodu angażujemy się w projekt szkolenia ludzi przed wyborami, żeby potrafili zapobiegać oszustwom i manipulacjom.

Ale nie zmienia to faktu, że powstanie i działalność partii Kaczyńskiego to coś więcej niż zwykła walka polityczna. Chodziło o to, żeby Polską nie rządziły układy wywodzące się z sowieckiej okupacji, co gorsza – układy mające skłonność do budowania swojej pozycji kosztem Polski już w oparciu o nowych patronów. Dekomunizacja czy lustracja były nie tylko próbą oddania elementarnej sprawiedliwości, lecz przede wszystkim przecięcia tych powiązań, które niszczyły polskie życie polityczne, społeczne i gospodarcze. 

Zarówno dekomunizacja, jak i lustracja to długotrwały proces rodzący się w bólach i niepozbawiony błędów. Jednak proces absolutnie niezbędny. Elity próbujące go przeprowadzić, działały zawsze pod ogromną presją przeciwnika dysponującego przewagą w mediach, biznesie, służbach i na scenie politycznej. Do działań blokujących likwidację sowieckiej spuścizny dołączały się nierzadko obce ambasady, szczególnie dwóch graniczących z nami mocarstw. Trzeba było naprawdę wysiłku i sprytu, by wyzwalać Polskę z tych kleszczy.

Podobne próby podjęli Ukraińcy, niestety wiele lat za późno i w rezultacie zderzyli się z rosyjską agresją. Nie mamy czasu do stracenia i musimy umocnić w Polsce demokrację bez różnych szkodliwych koterii i obcych wpływów. PiS przez ostatnie dwie kadencje podjął taką próbę i spotkał się ze ściekiem pomyj, z personalnymi atakami włącznie. To najlepiej pokazuje stawkę tej gry. Partia Kaczyńskiego musi dokończyć pracę. Wtedy będą mogli się kłócić i dzielić, tworząc zręby nowej sceny politycznej. 

Teraz, jeżeli nie chcemy zmarnować tych ośmiu lat, trzeba przedłużyć im mandat do rządzenia. Nie przez przypadek Donald Tusk i jego ludzie chcą oddawać esbekom przywileje emerytalne. Wiedzą, że to stare służby są esencją postkomunistycznych zobowiązań. Zawołanie Tuska nie powinno brzmieć „panowie, policzmy głosy”, lecz „koledzy z SB, policzmy emerytury”. 

Felieton pochodzi z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 31 maja 2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

31-05-2023 [12:16] - Pers | Link:

Z wielką uwagą pochyliłem się nad słowami pana rednacza.
Oto moja opinia  https://spiritolibero.neon24.o...

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2023 [14:54] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz twoja opinia skrytykowana na stonce poszła już dawno ..cieszysz się..
ABW się raduje jak Ruszkiewicz się produkuje..

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-05-2023 [15:01] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz zapomniałeś dodać swoje słowa pisane w antypolskim NEon24 obrażające Redaktora Sakiewicza i blogerów NB.. :

"Drastycznie" to byłoby wtedy, gdyby bandziory z USA/NATO jutro zabrali się z Ukrainy. W sumie jest to jedyne co im pozostało, jeśli nie chcą nas wszystkich zabić."
25. "Z ciekawości zajrzałem do Sakevycza i... nic.
Wychodzi na to, że karmi swój motłoch tylko żydobanderowskimi fejkami..."
"ale od czego nijaki Żaryn i ścierwa żydobanderowskie od Sakevycza, które mu donoszą, m.in na nas?"

Całość masz tutaj :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

 

Obrazek użytkownika Ryan

31-05-2023 [12:34] - Ryan | Link:

Wygrywamy te i następne wybory i rzadzimy do końca świata i jeden dzień dłużej !!!!!!
​Ma ktoś z lemingów jakieś wątpliwości?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-05-2023 [12:43] - NASZ_HENRY | Link:

Do kiedy będzie rządzić Prawo i Sprawiedliwość?

Do kiedy WIELKI BRAT pozwoli ;-)
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

31-05-2023 [12:48] - Chatar Leon | Link:

Mości Panie Redaktorze,
Wszystko fajnie, ale toto trochę schizofrenią zalatuje.
Co oznaczać ma pojęcie "rządy Prawa i Sprawiedliwości"?
Mówimy o poważnych projektach dekomunizacji, gruntownej reformy państwa, pogonieniu klik i mafii, o suwerenności itd., czy też mówimy po prostu o rządzeniu nominalnym czyli po prostu władzy dla władzy, która owych projektów boi się podjąć?
PiS miał twarz Macierewicza i Waszczykowskiego.
Taki PiS otrzymywał ode mnie systematycznie poparcie w wyborach, łącznie z czynną pomocą w kampanii.
Teraz PiS ma mordę bankstera godzącego się na wszelkie "zielone transformacje", "plany odbudowy z kamieniami-szantażami milowymi" czy inną mordę niedouczonego karierowicza-socjopaty, wyjętego ze zbieraniny postkomuszo-platformianej, współodpowiedzialnego za śmierć tysięcy Polaków, pozbawionych opieki medycznej, straszonych dętą "pandemią" i oszukanych "cudowną szczepionką". Obecny rząd PiS to rząd, który przemielił przez sejm ustawy pozwalające na pozbawianie nas prawa do korzystania z prywatnych samochodów, czy też ustawy utrwalające patologię w wielu obszarach (przekręty z partycypacyjnym budownictwem społecznym).
A na taki PiS to ja nie zagłosuję.
 

Obrazek użytkownika Ryan

31-05-2023 [12:50] - Ryan | Link:

A głosowałeś czerwony leszczu kiedykolwiek na PIS ?

Obrazek użytkownika Darek65

31-05-2023 [12:58] - Darek65 | Link:

"Taki PiS otrzymywał ode mnie systematycznie poparcie w wyborach, łącznie z czynną pomocą w kampanii." Wystarczy przeczytać z uwagą.
Tymczasem na Polskę można pluć w Polsce - https://twitter.com/MSpecjalsk... 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

31-05-2023 [15:42] - Chatar Leon | Link:

@Darek
To są sekciarze. Im można każde g... zapakować w papierek z napisem "PiS".
Ja w ogóle nie reaguję na ich zaczepki.
Oni np. nie przyjmują do wiadomości rzeczy oczywistych, jak choćby to, że pacjent który trafiał do szpitala z poważną chorobą a równocześnie lipny test kowidowy wyszedł mu pozytywnie, trafiał na oddział kowidowy, gdzie wskutek nieleczenia i braku specjalistów umierał na chorobę z którą przyjechał, a "medycy" dzięki jego śmierci nabijali statystyki "zgonów z kowidem" i liczyli kwoty dodatków za "opiekę nad pacjentem kowidowym".
Dzięki takim sekciarzom żadne zmiany, żadna reforma państwa, żadna obrona suwerenności nie będą możliwe,
Naprawdę wiem, jak działają lokalne komitety PiS. Ci ludzie siedzą przez lata w czterech ścianach lokalu komitetu, podniecają się własną genialnością, nie dopuszczająi żadnych nowych ludzi z żadnymi pomysłami. Nie mając ludzi, przed wyborami (np samorządowymi) wciągają na listy wyborcze różnych cwaniaczków np. z PO (którzy metodą na Gowina zmieniają poglądy w ciągu kilku tygodni). Po wyborach PiS ma dziwnych ludzi we własnych szeregach lub kłopotliwych "koalicjantów", a pierdzący w stołek naczalnik zawiadujący lokalnym PiSem dostaje stołek w jakiejś spółce.
Przeżyłem lekkie zdziwienie, gdy lokalni działacze PiS pytali mnie jak wyglądają właściwie te rocznice smoleńskie.
 

Obrazek użytkownika ZD2

01-06-2023 [18:15] - ZD2 | Link:

Zawsze znajdą się jakieś pojedyncze negatywne przypadki jak to w życiu, jak to w dużej grupie ludzi 38 milionowej. Chodzi tu o ogólny kierunek, ogólną politykę bo innej się nie da prowadzić jak tylko ogólną. Nawet niektórzy mogą dostać uderzenie piorunem, ale to nie jest wina ogólnej polityki. A ta polityka jest dobra, nastawiona na interes Polski, bezpieczeństwo, walkę z korupcą i złodziejstwem, zwiększenie środków na służbę zdrowia, wojsko itp., a głównie chodzi tu o ludzi, którzy zamiast na myślenie o łapówkach, lewych fakturach i zleceniach dla swoich lewych spółek to po prostu zajmują się rządzeniem, gorzej lub lepiej, ale jednak zajmują się tym rządzeniem dla dobra wspólnego. Jeśli chodzi o sektę to właśnie opozycja działa jak sekta. Starają się wzbudzić nienawistne emocje wobec "niewiernych", czyli tych którzy nie wierzą w nieistnienie. Przykładowo taka Lempart. To typowa członkini tej czerwonej sekty. Pała wręcz ekstremalną nienawiścią do "niewiernych" tych nie wierzących w czerwone ideały, w czerwoną wiarę w nieistnienie. Normalny niewierzący tak się nie zachowuje. Jest łaskawy i tolerancyjny dla wierzących w istnienie wieczne bo wie, że nikt na 100% nie wie jaka jest ostateczna prawda. Normalny niewierzący wie, że może mieć rację, ale też może się mylić i dlatego podchodzi do tego ze spokojem i mądrością.

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [14:49] - u2 | Link:

A głosowałeś czerwony leszczu kiedykolwiek na PIS ?

Chatar pomawia Dobrą Zmianę o zamordowanie 200 tysięcy Polaków i nawołuje do mordowania członków rządu Dobrej Zmiany. To jakiś pomyleniec.

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [14:40] - u2 | Link:

z czynną pomocą w kampanii

Ano, takiej czynnej "pomocy" udzielał również Związek Zdradziecki państwom RWPG, a obecnie Kacapia na Ukrainie :-)

Obrazek użytkownika Ryan

31-05-2023 [19:54] - Ryan | Link:

.A po Wielkim Marszu 4 czerwca, radosnym festynom, koncertom, śpiewom i potańcówkom nie było końca.
https://pbs.twimg.com/media/FxeV3JUXoB00es0?format=png&name=900x900

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

01-06-2023 [15:35] - Ula Ujejska | Link:

Panie Tomaszu
Przepraszam że nie na temat ...
Co się musi stać aby Nasze Blogi zostały po Albicla drugim oczkiem w głowie? Jeśli to kwestia finansów, to jestem gotowa na składkę na nową szatę graficzną i nowe funkcjonalności NB.
Pozdrawiam.