Obozy okupanta

OBOZY OKUPANTA - z okazji ceremonii przyznania Janowi Karskiemu prezydenckiego Medalu Wolności (Medal of Freedom), Barack Obama popełnił wielka gafę mówiąc o „Polish death camps” ( polskie obozy zagłady). W dodatku rzecz miała miejsce w Białym Domu , 29 maja 2012,  zatem już jedenaście lat temu.

Ten dysonans zabrzmiał podczas uroczystego uhonorowania bohatera Polski Podziemnej, choć Karski nie żył  już od lat dwumastu. Zmarł w Waszyngtonie , a medal przyznano mu pośmiertnie. Może lepiej, bo odznaczony mógłby dostać apopleksji!  A skończyło się na protestach słusznie oburzonych Polaków, dość licznie zebranych w Białym Domu. Czy była to tylko nieszczęśliwa gafa , a może jednak  „pomyłka” z premedytacją? Kultura i wiedza Obamy były skromne, a maniery miał pospolite i najlepiej prezentował się zbiegając chyżo po schodkach samolotów, kiedy odwiedzał  różne kraje...Był też jednym z najgorszych prezydentów USA, ustępując może nieszczęsnemu Rooseveltowi , który zadbał  w Teheranie i Jałcie o fundamenty  przyszłego imperium sowieckiego. Z krótkowzroczności, więc z politycznej głupoty, co przyniosło niewyobrażalna tragedie dla krajów wschodniej Europy, zniewolonych przez Stalina, a także ponad pół wieku zimnej wojny  Niedawno zaś wojny imperialnej Rosji w Czeczenii i Gruzji, a  dzisiaj nową tragedię dla Ukrainy i ogromny kryzys dla Europy i świata, nie mówiąc już o wielkich  kosztach zbrojeń  ukraińskiej armii, która nagle stała się przedmurzem demokracji na planecie.

Ale wróćmy do obozów zagłady, zwanych  zbyt często „polskimi”, chociaż zakładał  je niemiecki okupant na terenach Polski, okupant nazwany dopiero po wojnie „nazistowskim”. Ambasady i konsulaty III RP miały zatem sporo pracy na polu pisania protestów, gdy nagle Obama ośmielił media do powielania owej złośliwej gafy. Tylko w 2012 polski MSZ interewniował ponad sto razy , aż w końcu dwie amerykańskie  agencje prasowe wydały instrukcję dla dziennikarzy, aby unikać swrotu „Polish death camps”. Jednak i to nie wytrzebiło  tej plagi. Prześladowania Żydów trwały w prawie całej Europe tam, gdzie dotarła Trzecia Rzeszaj, ale obozy dla nich budowano głównie na terenach polskich, co wyjaśnia nazwę, lecz nie wszystkim. Niemcom nie opłacało się budować obozów poza Polską, gdyż właśne w Polsce mieszkało najwięcej Żydów prawie od tysiąca lat. O intencjach okupanta mówią różne publikacje książkowe jak np. .D.Goldhagen,”Gorliwi kqaci Hitlera. Zwyczajni Niemcy i Holokaust”( W-wa, Prószyński i S-ka, 1999) czy R.Hilberg „Sprawcy, ofiary, świadkowei. Zagłada Żydów 1933-1945 (W-wa, Wyd.Cyklady 2007), a tytuł wyraźnie wskazuje, że proces  zagłady rozpoczął się w Niemczech w 1933, trzy lata przed Olimpiadą w Berlinie, a sześć przed wybuchem wojny. Hilberg sformułował triadę : „wykonawcy to Niemcy, ofiary to Żydzi, a świadkowie to Polacy”, a Goldhagen za zbrodnie Nazistów na tym polu obarcza  Niemców jako naród.

W Polsce natomiast od średnioewcza żyły największe skupiska Żydów, uchodzących przed pogromami z Europy, a także z Rosji przed falą pogromów u schyłku XIX-tego wieku Żydzi osiedlali się u nas  od XI wieku, nie od Kazimierza Wielkiego – jak myślą niektórzy – a w r.1264 dostali w Kaliszu przywileje od księcia Bolesława Pobożnego na całą Wielkopolskę. Kazimierz Wielki rozszerzył je na całe królestwo. Żydzi znajdowali schronienie także i w II Rzeczypospolitej , jednak  obustronna inwazja na Polskę we wrześniu 1939  ten tradycyjny azyl dla Żydów zniweczyła, zwłaszcza  pod okupacją niemiecką.Polska nie mogła już być schronieniem dla Żydów, owym miejscem Polin -  gdzie odpoczniesz.Nie była też pewnym schronieniem i dla Polaków, mówią o tym liczne masowe zbrodnie, egzekucje, łapanki, wywózki na roboty do Niemiec i liczne transporty do Oświęcimia i innych obozów. Niestety, o tych sprawach Zydzi zapominają, a ich pretensje  do nas nie mają granic – wszystkiego im mało. A Polacy robili, co mogli dla ratowania swych towaryszy niedoli, choć do 1939 roku Żydzi żyli  w Polsce często OBOK Polaków, a nie z nimi, ale nie dotyczy to elit wykształconych, ponieważ te dążyły do symbiozy i często do asymilacji. . A dzieje  poetyckiej grupy Skamander świadczą wprost o  stosunkach absolutnie poprawnych, bez  antysemityzimu.  Prof.Norman Davies przypomniał, że w przedwojennej Polsce Żydzi mieli nie tylko swoich potentatów finansowych, profesorów, adwokatów, muzyków, senatorów, pisarzy, ale i generałów, sportowców i gwiazdy filmowe. A Polacy – dalecy od antysemityzmu – nucili piosenki Petersburskiego, Golda czy Warsa. A dziś jakieś szkarady utrzymują, że w Polsce był antysemityzm ?

Bywały tylko czasem incydenty na tym tle, ale przejściowe i w Sejmie żadna partia nie mogła zbić kapitału na antysemickich hasłach. ONR działał krótko, zdelegalizowano go po trzech miesiącach. Polscy Żydzi mieli dostęp do szkół i uniwersytetów, numerus clausus był tylko epizodem. A podczas okupacji niemieckiej Polacy okazali Żydom  serdeczną solidarność i chronili  ich na wszelkie sposoby, pomimo widma kary śmierci, ogłoszonej  przez Niemców. Kary realizowanej brutalnie nawet wobec całych polskich rodzin , kierujących się sumieniem i chrześcijańskim miłosierdziem.  Wypada tu przytoczyć słowa  deputowanego do parlamentu NSW w Sydney Dawida Clarke: „Polish are people of heroic virtues”  ( Polacy to ludzie o heroicznych cnotach). To nie przesada, w sierpniu 2020 powstał w Toruniu Park Pamięci Narodowej, gdzie umieszczono tablice z nazwiskami 18.457 Polaków i Polek  straconych i ratujących  Żydów . A kto przeoczył  wypowiedż premiera Mateusza Morawieckiego i list otwarty prezesa IPN-u Karola Nawrockiego po skandalicznym wywiadzie z prof. Barbarą Engelking w TVN, trzeba przypomnieć tu wypowiedź  prof.Israela Gutmana, autorytetu w temacie Holokaustu, która znakomicie odpiera pomówienia tych, co sądzą, że Polacy...zawiedli(!?): „Polska nie mogła uratować Żydów , albowiem jako państwo – od jesieni 1939 – nie istniała. Funkcjonowała wprawdzie w unikalnej formie Państwa Podziemnego, lecz ta forma państwowości  nie posiadała możliwości militarnych, prawnych, ani jakichkolwiek innych  do ratowania trzech milionów polskich Żydów. Tak jak nie dawała uratowania od śmierci z rąk Niemców i Sowietów trzech milionów  Polaków!

A polskich Żydów mogli ratować jedynie pojedynczy Polacy...” ( opublikowane także  w „Gazecie Wyborczej”, 10/11 luty 2001). Wypominanie Polakom grzechu zaniedbania jest doprawdy grzechem. Zrobili tyle ile mogli!  Muzeum rodziny Ulmów o tym krzyczy...Polacy podejmowali heroiczne ryzyko  za cenę często własnego życia, powinni to uszanować ci, którzy mnożą pomówienia i roszczenia. A polskich  obozów zagłady nie było, zakładali je okupujący polskie tereny Niemcy.  I ginęli w tych obozach także Polacy, czego  najlepszym dowodem jest to, że Żydzi domagali się usunięcia  krzyży z terenu Oświęcimia!  Niestety, nie był to gest solidarności  po wspólnie przeżytej w tym samym obozie tak  strasznej  tragedii  Zagłady...I dlaczego Kościół przystał na tak kuriozalne żądanie ?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-05-2023 [12:09] - u2 | Link:

o tych sprawach Zydzi zapominają, a ich pretensje  do nas nie mają granic – wszystkiego im mało

Ja tam się im nie dziwię. Polska aka Polin to masowy grób ich przodków, zdecydowanie nie etnicznych Polaków. Mają teraz nową ojczyznę Izrael. w USA też jest spora diaspora żydowska. Więc ponownie apeluję na NB do antypolskich mośków. Nie wracajcie do Polin. Zostańcie tam gdzie mieszkacie. No i nie przepraszam was za Jedwabne, bo nie zwykłem przepraszać za niemieckie zbrodnie.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

30-05-2023 [12:38] - Lech Makowiecki | Link:

Marku, pozwolisz, że się dołączę muzycznie:

AUSCHWITZ – Janusz Radek, Marysia Stachera sl.muz. Lech Makowiecki
https://www.youtube.com/watch?v=JSDtWBGBwuQ

Dzieci z ulicy Przemysłowej wyk. Olga Bończyk, sł.muz.L.Makowiecki
https://www.youtube.com/watch?v=YcEkMNlsM48