Polska ideowa

Kampania wyborcza zaczęła się na dobre i PiS, zaskakując nawet wielu swoich współpracowników, zaproponował podniesienie świadczenia 500 plus do 800 plus. Efekt 500 plus osłabiał się wraz ze wzrostem inflacji, która od dwóch lat zaczęła nam mocno doskwierać. Co prawda większość rozumnych ludzi wie, że przyczyny inflacji tkwią poza Polską, ale nie zmienia to faktu, że zmęczenie podwyżkami cen zaczynało szkodzić władzy. Wynagrodzenia i emerytury są w stanie nadgonić drożejące produkty i usługi, bo mimo pandemii i wojny gospodarka ma się naprawdę dobrze (lepiej nawet niż prognozowała to sama władza) i jest z czego podwyższać. Nie zmienia to jednak faktu, że sztandarowy program PiS został osłabiony przez inflację. Rewaloryzacja wydawała się więc logiczna. Politycy rządzący jednak zaprzeczali, że mają taki zamiar. Powody były oczywiste, przy wzrastającej inflacji łatwo dałoby się zakrzyczeć, że „takie rozdawnictwo” spowoduje dalszy wzrost cen. Trzeba było więc poczekać z ogłoszeniem projektu, aż inflacja zacznie spadać. W maju było to już pewne. Poza tym PiS chciało zaskoczyć trochę przeciwnika i wbrew temu, co mówią komentatorzy, całkiem mu się to udało.

Pierwsze reakcje publicystów i polityków związanych z opozycją były krytyczne wobec pomysłu 800 plus. Szybko jednak zorientowali się, że ta płyta jest zgrana, i postanowili ustami Donalda Tuska kompletnie odwrócić narrację. Pomysł lidera opozycji wprowadzenia 800 plus od 1 czerwca to nie żadne „sprawdzam”, lecz „psuję”. Nawet słabo zorientowani wiedzą, że to kompletnie nierealne i chwilowy sukces retoryczny zaraz zamieni się w kolejną niespełnioną obietnicę szefa PO. Ja na miejscu sztabu PiS ustawiłbym 1 czerwca kolejkę pod urzędami miejskimi po „tuskowe”. Obiecali, niech płacą. Jednak mimo oczywistego sukcesu pomysłu zgłoszonego przez Jarosława Kaczyńskiego (wraz z projektem darmowych leków dla najmłodszych i najstarszych oraz darmowych przejazdów autostradami) dobre ostatnio sondaże dla obozu władzy nie okazały się jeszcze lepsze. Prawdziwy skok zaufania nastąpił na przełomie marca i kwietnia, potem poparcie się ustabilizowało, a według niektórych pracowni nieznacznie spadło. Okazuje się, że oburzenie na PO za współudział w ataku na Jana Pawła II przyniosło o wiele większe zmiany w rozkładzie sympatii społecznych, niż skądinąd bardzo dobry pomysł w nowelizacji 500 plus.

Wszystkie wielkie manifestacje w Polsce i gwałtowne zmiany poparcia wiązały się z hasłami ideowymi. Nawet nieszczęsny strajk kobiet odnosił się do sfery wolności. Spalił na panewce, bo jednak po drugiej stronie jest więcej ludzi ideowych, co zobaczyliśmy przy okazji marszów w obronie JP II. Program 500 plus miał większe poparcie niż liczba ludzi z niego korzystających – zawierał w przekazie silny element ideowy: troskę o rodzinę i likwidację ubóstwa wśród dzieci. Planując jakąkolwiek kampanię trzeba pamiętać, że nad Wisłą i wszędzie tam, gdzie biją polskie serca, „duch” jest tak samo ważny jak „ciało”. My tak mamy i mnie akurat z tym dobrze.

Felieton pochodzi z najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska" 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-05-2023 [15:28] - Ijontichy | Link:

...Co prawda większość rozumnych ludzi wie, że przyczyny inflacji tkwią poza Polską,...----koniec cytatu.
Pan to poważnie twierdzi? 

Obrazek użytkownika Jabe

25-05-2023 [15:31] - Jabe | Link:

Przyczyną inflacji, która zaczęła się roz­kręcać na wiele miesięcy przed in­wazją, jest zalewanie gospodarki pie­niądzem z „tarcz”, przy jedno­czesnym jej hamo­wa­niu pod pretekstem zarazy. To rząd za nią od­powiada.

Za odkrycie ideowości w kieł­basie wy­borczej należy się panu re­dakto­rowi Pulitzer!

Obrazek użytkownika u2

25-05-2023 [16:33] - u2 | Link:

Program 500 plus miał większe poparcie niż liczba ludzi z niego korzystających

Oczywiście lepiej dać ludziom kasę, to coś wymiernego. Żaden odpis od podatku jak chce kuń-fa, czy żłobki i przedszkola jak chce lewizna. Co prawda podatki się zmniejszają, kwota wolna od podatku sie znacząca zwiększa. A i żłobków i przedszkoli przybywa.

Obrazek użytkownika Hornblower

25-05-2023 [18:08] - Hornblower | Link:

No i masz, dowiedziałem się, żem bezrozumny. Dobrze mi tak, za sprośne myśli, że z inflacją w Polsce mieli też coś wspólnego rząd, sejm, no i niejaki pan Glapiński. 

Obrazek użytkownika smieciu

25-05-2023 [21:24] - smieciu | Link:

Jeśli chodzi o inflację to w sumie mogę się zgodzić z panem redaktorem. Złotówka jest silnie związana z euro, Glapiński i rząd mogą oczywiście iść pod prąd, hamować inflację ale nie ma to sensu. Trudno stwierdzić na ile byliby w stanie tego dokonać, za to oczywiste jest że inflacja dla wielu rządowych czynników bywa korzystna. Generalnie we współczesnej gospodarce inflacja jest korzystna jeśli nie jest nadmierna. A wciąż taka nie jest. Inflacja sprawia że ludzie wyskakują z pieniędzy, bojąc się utraty ich wartości kupują i kupują. Co jest korzystne dla naszego konsumenckiego właśnie typu gospodarki. PKB rośnie, cyferki rosną. Praca jest. A to jest ważniejsze dla ludzi od utraty siły nabywczej ich pracy.
Dlatego nikt tak naprawdę na świecie nie walczy z inflacją.
Albo raczej nie walczył. Bo w USA postanowili iść na wspak. FED nie luzuje i nie wiadomo czy dojdzie do podwyższenia limitu długu.
Jeśli nie dojdzie to rząd nie będzie mógł wyczarować pieniędzy. Te nagle bardzo zyskają na wartości gdyż będzie ich oczywiście brakować. Na początek braknie ich dla rządu a potem dla reszty ludzi. Co może przynieść dużo drastyczniejsze skutki niż inflacja...

A kiedy już to się stanie to ja tylko przypominam że jeśli PiS twierdzi że inflacja przychodzi z zewnątrz oraz że krach także przyszedł z zewnątrz to niech będzie konsekwentny i powie że obecny dobry stan gospodarki Polski jest taki bo tak też jest na zewnątrz. W Czechach, Słowacji itp.
Ludzie dostali kredyty i było dobrze. Stało się dokładnie to co sugerował Komorowski „Weź kredyt i zmień pracę”. To hasło sukcesu PiS i innych w okolicy. Hasło bankierów, którzy wyszkolili Morawieckiego po to by w rządowej pisowskiej zbieraninie znalazł się ktoś mający pojęcie o ekonomii.

Obrazek użytkownika u2

25-05-2023 [21:35] - u2 | Link:

dobry stan gospodarki Polski jest taki bo tak też jest na zewnątrz. W Czechach, Słowacji itp.

Nie ściemniaj. Wskaźnikiem stanu gospodarki jest PKB. Czesi mają spadek pokowidowy PKB w I kwartale 2023. Niemcy są na zero. Polska ponad 11% PKB do przodu.

https://naszeblogi.pl/66442-na...

Obrazek użytkownika smieciu

25-05-2023 [21:44] - smieciu | Link:

Sorki, zapomniałem że wyborca PiS nie sięga pamięcią dalej niż kwartał...

Obrazek użytkownika u2

25-05-2023 [21:57] - u2 | Link:

To porównanie I kwartału roku 2019 i 2023. Czyli podpowiem specjalnie dla ciebie szmeciu, przed pandemią i po pandemii.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2023 [22:02] - sake3 | Link:

@smieciu........A jak daleko pan sięga pamięcią panie niewyborco PiS-u? Pana pamieć jest ,,opozycyjna'' to znaczy zdaje się pan pamietać tylko to co pan chce albo nakazuje opozycjaAż dziwne u tak uczonego męża jak pan,że nie pamięta zbrodni niemieckich wyrażając się z takim aplauzem o naszych niemieckich ,,przyjaciołach.''  . 

Obrazek użytkownika smieciu

25-05-2023 [22:33] - smieciu | Link:

Nie ważne, napisałem to na odczep się. PiS jedzie na tym samym wózku co reszta. Kiedyś Tusk chwalił się zieloną wyspą dzisiaj Kuźmiuk robi to samo. Rząd i jego sukcesy gospodarcze... Ok. Napisałem swoje. Zobaczymy co będzie za ... kwartał. Co się stanie i czyją będzie to sprawką. Co powiedzą tu i tam.

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2023 [22:43] - sake3 | Link:

@śmeciu.....Jakże to tak na odczepnego? To nie Pudelek którym tak czesto w swoich wpisach pan operuje.A co będzie za kwartał ?Lato prosze pana zgodnie z odwiecznym porządkiem.

Obrazek użytkownika smieciu

25-05-2023 [23:03] - smieciu | Link:

Tak sake, to odczepne było pudelkowe. Tak bywa kiedy nieopatrznie odpowiesz na komentarz (nie twój, jakby co).

Obrazek użytkownika u2

25-05-2023 [23:24] - u2 | Link:

Tusk chwalił się zieloną wyspą dzisiaj Kuźmiuk robi to samo

Za Tuska traciłem kasę, teraz zyskuję, niewiele, ale zawsze.  Za Tuska wszystko bylo likwidowane, albo sprzedawane za grosze obcemu kapitałowi. Teraz jest budowane i otwierane, ewentualnie przejmowane przez polski kapitał. Oczywiście za Tuska był krach bankowy i kryzys. Tyle, że była to ewidentnie wina banksterów. Gdyby wtedy rządziła Dobra Zmiana to podejrzewam, że również by sobie dała radę i nie musiałaby podwyższać wieku emerytalnego czy robić skoku na środki z OFE.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-05-2023 [22:44] - Jan1797 | Link:

Droga Sake,
Czy ktokolwiek tu widział zachowanie wobec dziennikarki, przed siedzibą TVP? Czy to były obrazy z zachowanie w Trzecim Świecie, bo wyglądało dużo gorzej? Czy Ministerstwo Sprawiedliwości zgłosiło sprawę ataku na dziennikarkę do odpowiednich organów? Tak, bo w obrazie zewnętrznym Polski, po przeczytaniu forum bydgoskiego sprawa jest bardzo poważna.  
Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika sake3

25-05-2023 [23:20] - sake3 | Link:

@Jan1797........A czy ktoś może zozumieć zachowanie pani terapeutki która w godzinach pracy samowolnie biega naklejając wizerunki Matki Boskiej na smietnikach i ustepach?To ta sama paniusia która lokowała samochód Magdaleny Ogórek,i go opluła i bodajze porysowała.Pani sędzia Małgorzata Drewin ,,niezawisła i bezstronna'' uniewinniła panią terapeutkę.Zaprowadzić np.swoje dziecko z problemami albo samemu po poradę do takiej terapeutki.to chyba ryzyko?

Obrazek użytkownika Jan1797

26-05-2023 [10:31] - Jan1797 | Link:

…A czy ktoś może zrozumieć zachowanie pani terapeutki, która w godzinach pracy…Zaprowadzić np. swoje dziecko z problemami albo samemu po poradę do takiej terapeutki.to chyba ryzyko?
Droga Sake,
Zdecydowanie tak,
Wrócę jednak do święta, Życzę Pani Sake i Paniom Mamom samych radosnych chwil z bycia Mamą, nie tylko dzisiaj; https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2023 [12:20] - sake3 | Link:

@Jan1797......Bardzo dziekuję za miłe życzenia.To piękne,że ten dzień jest nadal w kalendarzu i w naszych sercach.Jeszcze jest.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2023 [00:10] - Alina@Warszawa | Link:

Przed wyborami trzeba przypomnieć co napisał śp. Seawolf https://naszeblogi.pl/20114-ma... i przesłać z dedykacją "towarzyszce panience" oraz wszystkim zwolennikom totalnej opozycji. Jest to o tyle istotne, że całe towarzycho, które było w otoczeniu zbrodniczej matrioszki, czyli Jaruzelskiego, jest teraz w PO, SLD i innych lewiznach. Powrót ich rządów to powrót zbrodni i weekendowych samobójców, co to sprzątają po sobie odciski palców.
Polski Sejm, organy państwa i samorządów to nie jest miejsce dla zbrodniarzy, córek zbrodniarzy, morderców księży, synów i pociotków katów polskich bohaterów wojennych. Wyborcy powinni wiedzieć, kogo wybierają i dlaczego sądy chronią ich wszystkich. A bronią, bo mogą, bo nikt jak na razie nie miał takiej większości w sejmie, żeby pozbawić prawa wykonywania zawodu wszystkich skompromitowanych, przekupnych i skoligaconych ze zbrodniarzami sędziów i prokuratorów. 
To "resortowe dzieci' we władzach Warszawy umożliwiają egzystencję za nasze polskie publiczne pieniądze takich ludzi jak Monika Jaruzelska i morderczyni ks. Blachnickiego Lange-Gontarczyk, TW Panna. To pewnie dlatego Trzaskowski, syn TW Justyny, ustalił tak kosmiczne opłaty za i na ŚMIECI!
Nie sądzę, żeby wszyscy wyborcy wiedzieli kto będzie finansowany z kasy Warszawy, kiedy ostatnio głosowali na Trzaskowskiego i PO w Warszawie. 
Ktoś (jaja -cek 19.03.2023 11:20) napisał świetny komentarz:
"Ci gontarczykowie mieli swojego oficera prowadzącego SB. Po 1989r TW PANNA zmieniła nazwisko na Lange (żeby się nie kojarzyło) - i została dyrektorem w MSW. Potem pracowała w Ratuszu była prezesową organizacji lewackich a teraz Trzaskowski na jej działalność daje miliony zł. ALE skoro jej oficer prowadzący dawno temu zmarł a papiery są w Moskwie to KTO JEST dzisiaj PROWADZĄCYM?"
Odpowiedź wydaje się oczywista: to ten sam PROWADZĄCY, który prowadzi Trzaskowskiego i warszawski oddział PO!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

26-05-2023 [08:27] - Siberian Husky Dog | Link:

Obrazek użytkownika ZD2

28-05-2023 [19:10] - ZD2 | Link:

Inteligentnym ludziom nie trzeba wiele mówić bo sami potrafią wyciągać wnioski. Na to liczę... Większości żyje się dobrze, mają swoje plany i spełniają marzenia. Niestety pewien odsetek populacji jest po prostu maltretowany, np. przez choroby. Jak to "maltretowanie" jest ważne w pełni uświadamiasz sobie dopiero wtedy kiedy tobie coś złego się przytrafi. Wtedy raczej jest już za późno, nie masz siły, aby coś zadziałać. Maltretowany marzy tylko o jednym, aby to się już skończyło. Jak wspaniale by było gdyby jutro rano obudzić się w raju lub nawet po prostu przestać istnieć? Co do nieistnienia, jeśli taka jest ostateczna prawda to ona i tak się dokona, nie mamy na to żadnego wpływu. Jaki to byłby cud dla takich ludzi, jaki wspaniały prezent, gdyby ludzkość opuściła ziemię i rankiem wszyscy obudzilibyśmy się w raju. To byłoby oddanie życia dla innego człowieka. Najwspanialszy dar jaki można ofiarować. Rozsądnie myśląc wcale dużo by nas to nie kosztowało. Po prostu trochę wcześniej przeszlibyśmy na drugą stronę, czyli tam gdzie wszyscy i tak musimy przejść. Zapewne taka śmierć byłaby idealna, bez najmniejszego cierpienia, bez długotrwałej choroby czy brudzenia pampersów w hospicjum. To najlepsza śmierć z możliwych, a przecież wszyscy musimy umrzeć. Nikt z nikim się nie rozstaje bo wszyscy odchodzimy razem i już o nikogo nie musimy się martwić bo nikogo tutaj nie zostawiamy. Przy okazji kończymy wszelkie spory i zmagania, całą tą ziemską rywalizację o dobrobyt, o szczęście. Najprawdopodobniej wszyscy osiągamy najwyższe szczęście w wieczności, najwyższe bogactwo, spełnienie wszystkich marzeń. Taki przynajmniej jest potencjał naszej świadomości. Ludzie tkz. oświeceni osiągają stan ponadczasowej doskonałości już tutaj na ziemi, a więc każda świadomość jest do tego zdolna. Zapewne każdy może osiągnąć ten stan idealny, legendarny raj. To właśnie może oznaczać czysta świadomość bez materialnej powłoki cielesnej. To może być korzystne także z wojskowego punktu widzenia. Prace nad idealną śmiercią mogą być bardzo interesujące dla wojska. Potencjalnie wszyscy wygrywamy, od miliardera do bezdomnego, wygrywa nawet komar. Trudno w to wierzyć, ale może jesteśmy jak ten kanarek w klatce, który nie potrafi uwierzyć, że można sobie latać po bezkresnym niebie. Szczęśliwy miliarder, ale też bezdomny, szczęśliwa kobieta, ale też jej facet, wszyscy szczęśliwi, nawet kanarek, uwolniony z klatki, wolny jak ptak. Albo wszyscy będziemy szczęśliwi i bezpieczni, albo to nie ma sensu. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Wszyscy wygrywamy. Zwycięstwo Doskonałe.

P.S.: Jak można zabić własne dziecko nawet dla wyższego celu przerwania wszelkich cierpień? To czysta psychologia. Mechanizm obronny naszego organizmu. Zauważmy: Jeśli świadomość jest wieczna to dziecku nic złego się nie stanie, zostanie tylko pozbawione zewnętrznej powłoki cielesnej i przeniesione do wyższego wymiaru. Dziecko osiągnie całkowite bezpieczeństwo, szczęście i prawdziwą wolność, na zawsze.