Dlaczego? Indolencja i kunktatorstwo?

Leniwy się robię. Szczególnie gdy muszę powtarzać poraz n-ty lamenty zawiedzionego Polaka, który liczył po 2015 roku, że nowa władza posprząta, jak wtedy pisałem, 'stajnię Augiasza', czyli cały ten gangsterski burdel, jaki zostawił Tusk z ferajną.

Mija już 8 lat, ciężkich lat, bo pandemia, bo trwający nadal napad kacapskich bestii na sąsiada tuż za rogiem, czyli jakieś usprawiedliwienie niby jest, więc zamiast spokojnego rozwoju państwa i wzrostu dobrobytu Polaków, by stworzyć rozsądną i odpowiedzialną klasę średnią, my mamy odczucie, jakby nas coraz głębiej wsysało bagno, którym jest Unia Europejska, na którą na własne nieszczęście, sami się wpisaliśmy, zwabieni wieloletnią iluzją rajskiego zachodu.
A jak się tym minionym latom przyglądamy, to widzimy, że popełniono wiele błędów – i jak to odczuwam – w imię naiwności, kunktatorstwa i nieumiejętności obrony przed nieuczciwym przeciwnikiem, czyli klasycznej indolencji.

Gwoli przypomnienia:

Kunktatorstwo Umyślne zwlekanie z czymś, lub przeciąganie czegoś
Indolencja To inaczej nieudolność, niedołęstwo i niezaradność, także bezsilność

#####

Dlaczego tak się dzieje?
Przywódca rządzącej strony, prezes Jarosław Kaczyński, chyba nie tylko sprawiał wrażenie, ale faktycznie jest mądrym człowiekiem.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro skonstruował obraz samego siebie jako twardziela, albo jak to mówią media – szeryfa, co to nikogo się nie boi, a bandytów powystrzela z biodra. Lecz jego skuteczność działania jest niemal zerowa.
I wybór premiera, Mateusza Morawieckiego wydawał się dobry, bo to już zaprawiony gracz, który potrafi poruszać się po światowych salonach, negocjować we wielu językach i raz po raz odnosić sukcesy.

Więc dlaczego pozwalamy, by ta zidiociała neo-bolszewia Unii Europejskiej, z naszym odwiecznym wrogiem – Szkopami – nie pozwalała nam normalnie i spokojnie iść drogą rozwoju, tylko wszelkimi siłami stara się nas zniszczyć.

#####

Musiałbym parę dni popracować, by zgrabnie opisać obecną sytuację kraju, co się dzieje, co knocimy, a wybory tuż, tuż.
Lecz zrobił to już Rafał Ziemkiewicz, a ja, jak pisałem – leniuch, pozwolę sobie wkleić cytat [*], opisujący działania, po których tysiące myślących patriotów zadaje sobie pytanie – dlaczego?

_________________________

Tak oto tę naszą dziwną relację klasy 'love-hate' opisuje w swej ostatniej książce Rafał Ziemkiewicz [*], którego pozwolę sobie cytować.

"Do jakiego stopnia Prawo i Sprawiedliwość uwięzione pozostaje w życzeniowym myśleniu o Unii Europejskiej, świadczy przyjęcie przez komitet polityczny tej partii we wrześniu 2021 roku uchwały stanowczo wykluczającej możliwość "polexitu".
Lecz by zmiękczyć poddańczy charakter uchwały, ustnie dodano:
"...to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący pozatraktatowy proces ograniczania suwerenności państwom członkowskim".
[...]
"... na Zachodzie (uchwała, jk) została na pewno zauważona i prawidłowo odczytana. Polska ma w opozycji partie jawnie odrzucającą niepodległość, [...] a u władzy partię, która tylko pozoruje gotowość jej obrony, bo takie są oczekiwania jej elektoratu, i chce tylko, żeby umożliwić jej zachowanie przed tym elektoratem twarzy. Ale ani eurokraci, ani zarządzający pozatraktatową federalizacją politycy niemieccy nie mają żadnego interesu w tym, żeby znienawidzeni przez liberalną lewicę pisowcy zachowali twarz. Właśnie przeciwnie, niech ją stracą, a wraz z twarzą – władzę, przecież o to chodzi "Europie" od dawna.
Dlatego za każdym razem, kiedy już PiS, głośno zaprotestowawszy się, aż do spodu, przeciwko bezprawiu, nielegalności i bezpodstawnych unijnych żądań, po cichu przed nimi kapitulowało i de facto uznawało z mocą wsteczną ich legalność, Unia natychmiast eskalowała swoje żądania, a unijni przywódcy, szykując się do wykorzystania stworzonego przez Polskę precedensu przeciwko innym, występowali z jeszcze dalej idącymi hasłami o pilnej konieczności "pogłębienia integracji". W ten sposób do momentu napisania tej książki Polska zgodziła się na rezygnację z własnej węglowej energetyki i zamknięcie kopalń oraz o objęcie "uprawnień" do emisji CO2 spekulacją, szybko zwielokratniającą ich ceny (kraj leżący na największych w Europie zasobach węgla doprowadził się w ten sposób, pod unijne dyktando do jego braku [...] ).
Potem Polska zgodziła się na zabójczy dla polskiego rolnictwa i i przemysłu na Europejski Zielony Ład, na uzależnienie wypłat pieniędzy unijnych od arbitralnej oceny "stanu praworządności", rezygnację z egzekwowania odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, zakaz rejestracji samochodów spalinowych po roku 2025 i inne klimatyczne nonsensy panu "Fit for 55" – a w końcu już "hurtowo" na wprowadzenie pod rygorem wstrzymania funduszy na "odbudowę" od stu sześćdziesięciu do nawet trzystu [...] tak zwanych kamieni milowych, zmian we wszystkich dziedzinach państwa, od regulaminu prac sejmu po stosowanie na wszystkich szcz blach zasady "budżetowania genderowego", której nawet nie sprecyzowano, na czym ma polegać. Niw sprecyzowano też kiedy który z kamieni zostanie uznany za "odhaczony" ani ile z nich ma zostać w sposób satysfakcjonujący dla Komisji Europejskiej wprowadzonych, aby wypłatę funduszy dla Polski odblokowano. Wszystkie te niejasności i luki, celowo pozostawiane przez unijnych urzędników w podpisywanych dokumentach – zamiast widzieć w nich otwieranie drogi do kolejnych coraz dalej idących roszczeń – rządzący zwykli uznawać za nadzieję, że jakoś im się potem uda z tego wszystkiego wykręcić.
Chyba nigdy jeszcze granicząca ze zbrodnią głupota rozumowania w kategoriach "jakoś to będzie" nie odcisnęła się na rządzeniu Polska w takim stopniu jak pod rządami partii, która dwukrotnie wygrała wybory, obiecując stanowczą obronę polskiej suwerenności, polskiego węgla, polskiego rolnictwa i w ogóle wszelkich polskich interesów.
Równolegle z tym Parlament Europejski przyjmował kolejne antypolskie rezolucje, niekiedy bazujące na oczywistych fake newsach (na przykład potępiające Polskę za ustanowienie stref zakazu wstępu dla "osób LGBT" lub za zakaz edukacji seksualnej w szkołach), kolejni komisarze europejscy stanowczo coraz bardziej podkreślali, że Polska nie zasługuje na unijne pieniądze i żeby nie liczyła na żaden "wojenny rabat", aż w końcu ich szefowa ogłosiła, że trzeba odejść od traktatowej zasady podejmowania strategicznych dla Unii decyzji jednomyślnie, a kanclerz Niemiec nie tylko wsparł ją stanowczym żądaniem, by uniemożliwić państwom narodowym "egoistyczne blokowanie decyzji europejskich", ale także zupełnie już otwartym tekstem ogłosił, że Niemcy "przejmą odpowiedzialność za Europę".

Ciąg dalszy nastąpi, bo w tej sytuacji musi nastąpić. "

______________________

Muszę przyznać, że to bardzo uczciwy opis sytuacji. Czy ktokolwiek może zaprzeczyć choć jednemu zdarzeniu przedstawionemu w książce przez autora? Że może koloryzował, wyolbrzymiał cokolwiek? Dla mnie jest to prawdziwy, niezakłamany opis sytuacji międzynarodowej i wewnętrznej w jakiej Polska się znajduje. To robi smutne i girzkie wrażenie, które niejednego może zszokować, bo autor to zręcznie zebral do kupy (zresztą pomijając wiele pobocznych faktów) i ogrom wściekłego zwalczania naszego kraju – nie okłamujcie się, że tylko chodzi o zniszczenie i niedopuszczenia do dalszej władzy PiSu – oni chcą albo Polskę całkowicie wymazać, albo zrobić z niej kadłubkowy Land, podległy Berlinowi i jednocześnie będący "sprzedany" do rosyjskiej strefy wpływów.

Rafał Ziemkiewicz nie jest alarmistą teoretykiem nierealnych teorii, jak redaktor Gadowski i wielu innych. To ceniony publicysta, często zapraszany do debat ekspertów, jako trzeźwo myślący analityk, wyciągający prawidłowe wnioski.
Także podobnie jak ja, jest on mimo wszystko pogodnym optymistą, nie ponurakiem wieszczącym armagedon, oraz autentycznym patriotą, dla którego głównym celem jest suwerenność i siła Rzeczpospolitej. I on widzi taki nasz kraj w przyszłości i właśnie dla tego zatytułował książkę "Wielka Polska".
To nie megalomania i pobożne życzenia. To trzeźwa ocena potencjału kraju i Polaków w historycznym momencie, jaki zdarza się może raz na tysiąclecie.
Czując to i obserwując, ma powody żeby się martwić tym, że nieudolna władza może skutecznie spieprzyć okazję właśnie przez swoje kunktatorstwo i indolencję.

A ja się zastanawiam – dlaczego? Czy jest coś, czego ja nie wiem, że władza będącej na szczycie prawicy działa tak, że rezultaty postępu w podstawowych dziedzinach rozwoju, a właściwie odbudowy kraju, to jest: siły gospodarczej i wzrostu zamożności Polaków, są raczej mierne. Do tego stopnia, że wśród nas patriotów i konserwatystów tak zwanej prawicy pojawia się rozgoryczenie i zwątpienie.

Czy to jest banalna nieumiejętność zażądania wielkimi systemami, jakim jest rządzenie państwami. Brak należytego wyszkolenia w działaniu sytuacji kryzysowej (crisis menagement), oraz kłopoty w szybkim podejmowaniu decyzji?
Może to kwestia osobistej kultury i wychowania w inteligenckich, spolegliwych środowiskach?
Także duże znaczenie może mieć wpływ wyjątkowo traumatycznych przeżyć, jakich doznali nie tylko prezes Kaczyński i premier Morawiecki.

PJK przeżył niewyobrażalną traumę, jak 13 lat temu zamordowano mu jego ukochanego brata bliźniaka i bratową. Na dodatek brat był prezydentem Rzeczpospolitej, prawdziwym mężem stanu, natomiast Jarosław przez dziesięciolecie musiał znosić okrutną i upodlającą nagonkę medialną, tych, którzy, jak teraz wiele dowodów wskazuje, byli współudziałowcami , może nawet współautorami Zbrodni Smoleńskiej.

Natomiast niewielu z nas wie, jakie tortury przeżył w stanie wojennym kilkunastoletni wówczas Mateusz Morawiecki. Również z surowym ojcem Kornelem, niekwestionowanym bohaterem, obecny premier miał burzliwe momenty.

To są prawdopodobne przyczyny tego zachowania, które wielu odbiera jako nieudolność.
Nie wierzę, że obecna władza jest niejawnie szantażowana, jakimiś kompromitującymi dowodami, i są na nich tak zwane kompromaty. Przypomnijmy sobie jakich podłych zarzutów rozpowszechnianych pocztą pantoflową w kagiebowskim stylu, usłyszał Kaczyński. Jakim to on chciwym zboczeńcem nie był. Morawiecki również bronił się przed wyssanymi z palca pomówieniami.

Jak wspomniałem, zarówno Rafał Ziemkiewicz, jak moja skromna osoba i wielu z nas, potrafi prawidłowo ocenić nasz narodowy potencjał. I mocno wierzymy, że tym razem ani Szkopy, ani Kacapy nie zdołają na końcu nam zaszkodzić. Tym razem wygramy.
A sprzedajna współczesna targowica wreszcie zapłaci za swoją narodową zdradę.

______________________

[*] Rafał Ziemkiewicz "WIEKLA POLSKA", str. 235-236-237; wydawnictwo: fabryka snów

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2023 [11:53] - tricolour | Link:

Pan Targalski w jednym ze swych ostatnich wywiadów, zapytany czy Niemcy chcą zmiany władzy w Polsce, odpowiedział: " po co? PiS jest bardzo dobry dla Niemiec".

A tak BTW: tydzień po hucznym otwarciu lotniska Wawa-Radom, po pokropku biskupim, lotnisko szlag trafił, bo z zadupia nic nie chce latać. Zabawa w tym, ile ktoś zarobił na wybudowaniu Misia. Bo ja, jako konsultant, dostałem 20%.

Koniaczek?

Obrazek użytkownika spike

11-05-2023 [12:21] - spike | Link:

@tri
ciesz się, że zarobiłeś, bo za Tuska to nie koniaczek, a kopniaczek byś dostał.

PS.swoją drogą coś ty tam miał do konsultowania, chyba ile zmieścić diabłów na główce szpilki, tu nawet nic mądrego nie potrafisz napisać.

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2023 [13:05] - tricolour | Link:

@spike

Ty jesteś tak durny, jak milicjant, któremu wszystko trzeba dosłownie i wielkimi literami.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-05-2023 [14:15] - jazgdyni | Link:

@

Pan Targalski... Już tradycyjnie paskudnie manipulujesz synu. Czyli łżesz. Śp. Jurek Darski/Targalski już  10 marca 2017 powiedział w wywiadzie: PiS może sprzeciwić się bezczelnemu dyktatowi niemieckiemu, podważając autorytet Unii Europejskiej. 
On kochał Szkopów tak jak ja.

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2023 [14:34] - tricolour | Link:

Nie, to był wywiad radiowy, jechałem autem i słuchałem. Na własne uszy, bez plastikowych soczewek w oczach.

Ale dla prawdziwych polakow rzecz niewygodna dyskwalfikuje używanie rozumu, a kwalfikuje do obrażania się na fakty. Z tego powodu zamiast fabryki samochodów elektrycznych będzie wyłącznie ściernisko pod Jaworznem, bo bez rozumu zdoła się tylko wyciąć las.

Caly twoj wątek jest właśnie o tej narodowej wadzie, dzięki której jutro kupisz chleb od niemca choć zboże rosło na polskiej ziemi, o ile nie taniej było kupić techniczny syf zza granicy.

BTW: i co, sprzeciwia się ten PiS dyktatowi czy z udawanym obrzydzeniem żre z ręki?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-05-2023 [15:05] - Alina@Warszawa | Link:

Biało-niebiesko-czerwony tricolour jeździ sobie po Rosji i słucha? Niemożliwe! Jedyne co może słuchać, to wytycznych ruskiej propagandy co ma pisać na NB, czy innych forach - każdy wpis to ruska propaganda, czyli kłamstwo! 
Apage satanas! 

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2023 [15:38] - tricolour | Link:

@alina

Proszę:

https://auto.dziennik.pl/aktua...

Tania siła robocza znajdzie zastosowanie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-05-2023 [17:41] - Alina@Warszawa | Link:

Fajnie, będzie co nacjonalizować w ramach reparacji wojennych.

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2023 [20:29] - tricolour | Link:

@alina

Trzeba być ostatnim idiotą, by nie widzieć, że ta cała fabryka Mercedesa to 6 miliardów zlotych gdy zwykła Biedronka odsysa 100 miliardów rocznie.

To my płacimy reparacje wojenne. Z wielką radością, zresztą zapytaj tutejszych prawdziwych Polaków kupujących w Kauflandzie.

Obrazek użytkownika spike

11-05-2023 [12:29] - spike | Link:

Wszystko to prawda, tylko mamy duuuży problem, jak wygra ten rudy oszust, to możemy "porzucić wszelką nadzieję", że jeszcze może będzie lepiej.
Możemy być pewni, że znowu zacznie się "polowanie na czarownice", za jego "rządów" to już miało miejsce, nauczeni doświadczeniem, nie będą przebierać w środkach, będzie jak mówi, "kilku silnych" będzie robić "porządek", wtedy nie tylko kościoły będą palone.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-05-2023 [14:19] - jazgdyni | Link:

@spike

Właśnie jeden świetny znajomy matematyk, spec od probabilistyki i teorii gier wyliczył, że rudy, roztrzęsiony Tusk ma na wygraną 0,114% szans. Czyli ponad 99% nauki wskazuje, że dostanie po dupie. Biedaczek. Rozpadnie się jak Lis.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [14:26] - u2 | Link:

Rozpadnie się jak Lis.

Lis po udarze, ale nadal nadaje jak szalony na Dobrą Zmianę. Nie rozumie, że to kłamstwo go zabija ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-05-2023 [15:59] - jazgdyni | Link:

Lis po trzech udarach. Współczuję mu.
Byłem świadkiem odejścia po trzech udarach prominentnej postaci w Gdyni. Do końca wrzeszczał wulgarnie na pielęgniarki i obrażał wszystkich. Był zakręcony i totalnie przerażony.
Mnie tolerował, bo byłem jego kolegą szkolnym. To było przykre i nawet dlamnie traumatyczne.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [12:39] - u2 | Link:

lamenty zawiedzionego Polaka, który liczył po 2015 roku, że nowa władza posprząta

Umiesz liczyć ? To licz na siebie :-)

PS. Wczoraj oglądając przelotem publicystykę na TVP Info, jakaś paniusia, chyba z lewizny mówiła, że najważniejsza jest nieuchronność kary, a nie jej wysokość. Tę bajeczkę słyszę od dekad. Jest zupełnie odwrotnie, to wysoka kara odstrasza potencjalnych przestępców. Jak wprowadzono pojęcie zbrodni VAT-owskiej to mocno ograniczono wałki na VAT. I te apele ministra Ziobry o surowe kary nie są bezskuteczne, choć nie on jako prokurator wydaje wyroki, tylko wnioskuje o nie. Każdy potencjalny zbrodniarz kalkuluje czy mu się opłaca jego zbrodniczy proceder :-)

Obrazek użytkownika spike

11-05-2023 [15:46] - spike | Link:

@u2
"Każdy potencjalny zbrodniarz kalkuluje czy mu się opłaca jego zbrodniczy proceder"

to tylko ułamek prawdy, podobnie jak lewactwo w USA domaga się zakazu sprzedaży broni, bo podobnie jak ty sądzą, że to zniesie ilość napadów z bronią w ręku, co jest oczywistą bzdurą, bo przestępcy nie posługują się bronią legalną !

W USA za podobne przestępstwa jak w Polsce, są o wiele wyższe wyroki, do tego oskarżenie składa się z wielu wykroczeń, których wyroki się sumuje i co? i nic, przestępca nie kalkuluje, tylko dalej napada, morduje etc.
W Ameryce Płd. za przemyt kilku kg narkotyków, grozi kara od 8 do 25 lat, a i tak przemyt się rozwija.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [16:00] - u2 | Link:

przestępcy nie posługują się bronią legalną !

Drogi spike, ależ posługują się jak najbardziej legalną bronią. Chodzi o te medialne strzelaniny w szkołach urządzane przez dzieciarnię. Ale ja nie jestem za zakazem sprzedaży broni w USA, tylko nie jestem za liberalizacją dostępu do broni w Polsce jaką postuluje kuńfa. Ten postulat to typowa lewicowa anarchia. Osoba, która chce być posiadaczem broni powinna mieć uzasadnioną potrzebę i być zdrową na umyśle, no i jednak wcześniej być nie karaną. Pożądane jest również przeszkolenie z obsługi i zasad przechowywania broni.

PS. Co do narkotyków, to gdzieniegdzie jest za to kara śmierci. Narkotyki w pewnych rejonach globu to nie przelewki. To walka na śmierć i życie między kartelami i władzą. Chcesz tego u nas w Polsce ?

Obrazek użytkownika spike

11-05-2023 [17:05] - spike | Link:

@u2
"ależ posługują się jak najbardziej legalną bronią. Chodzi o te medialne strzelaniny w szkołach urządzane przez dzieciarnię"

może będę pisał podwójne komentarze, by łatwiej zrozumieć co napisałem?  :)))
jak można porównywać bandyckiego napadu do nieletniego świra, któremu tatuś wyłączył kompa, albo zabrał smartfona?

Jak się okazje, tam gdzie najwięcej ludzi posiada broń, tam jest najmniej bandyckich napadów, a tam gdzie najmniej pewnego środowiska, również.

Co do posiadania broni, wg ciebie w USA etc, można sobie kupić pistolet jak zabawkę w sklepie, do tego byle kto???
Co do narkotyków, to za głupoty wypisujesz, gdzie napisałem że chcę je w Polsce, a kary więzienia nie wynikają z walki kartelów !!!

Wymiękam, nie mam tyle cierpliwości, by ciągle tłumaczyć co napisałem :)))))

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [17:25] - u2 | Link:

Co do posiadania broni, wg ciebie w USA etc, można sobie kupić pistolet jak zabawkę w sklepie, do tego byle kto???

Właśnie czytam książkę niemieckiego wydawcy Focus, pt. Zbrodnia i paragraf. Tam są artykuły z niemieckiego Focusa, ale polskiego autorstwa. Opisują m.in. strzelaniny w szkołach w USA. Okazuje się, że broń tam może kupić "byle kto" i robić z nią "byle co". Ale to nie jest polski problem.

PS. Co do narkotyków to ty z nimi wyjechałeś, że niby kary nie odstraszają dilerów. Ale w Polsce nie ma tego problemu. Narkotyki są szmuglowane dalej na zachód do bogatych krajów, znudzonych swoim bogactwem i pożądajacych "mocniejszych wrażeń". Ale gdyby problem był widoczny to jednak byłbym za surowym karami, a nie uniewinnieniami, bo ma taki chłoptaś mata gram marychy na własny użytek :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

11-05-2023 [21:14] - paparazzi | Link:

USA to są Stany a Stany to w każdym inne prawo i jak przewozisz broń kupiona np, w Arizonie a nie masz pozwolenie z innego stanu to masz problem. Narkotyki to business w bogatych krajach, dlaczego, pomyśl.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [21:39] - u2 | Link:

Narkotyki to business w bogatych krajach

Zabójczy "biznes" mafii. W Polsce są laboratoria, tutaj produkują, ale szmuglują tam, gdzie więcej kasy.

PS. Było dużo przypadków śmierci w Polsce po dupalaczach, ale zmieniły się uregulowania prawne i za dupalacze są kary jak za narkotyki. Dupalacze łatwiej "wyprodukować" i można opylić 'frajerom'.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-05-2023 [20:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

Typowe pisiorskie pieprzenie dyrdymałów o cudownym wpływie kary śmierci i dostępności do broni na społeczeństwo.
W USA na 100 000 mieszkańców mamy do czynienia  z sześcioma do dziesięciu zabójstw w zależności od roku, w Polsce nie przekracza jednego na rok.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [21:55] - u2 | Link:

Typowe pisiorskie pieprzenie dyrdymałów o cudownym wpływie kary śmierci

Baju, baju oszusta z pełomafii. Dobra zmiana znacząco podwyższyła kary za wykroczenia drogowe i po paru latach liczba ofiar śmiertelnych zmniejszyła się prawie dwukrotnie. Tak samo jest z karą śmierci. Jak jest, to zapobiega utrzymywaniu zabójców na koszt państwa i działa odstraszająco na innych potencjalnych zabójców.

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-05-2023 [22:05] - Pani Anna | Link:

Typowe. Porównanie wykroczeń drogowych, czy spowodowania wypadków, które może zdarzyć się każdemu i kar za brawurę przemawiających do kieszeni z umysłem socjopaty.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [22:30] - u2 | Link:

wypadków, które może zdarzyć się każdemu

Serio niemiecki trollu ? Ile spowodowałaś wypadków drogowych ?

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2023 [15:49] - sake3 | Link:

A dlaczego pytanie ,,dlaczego'' stawiamy dopiero teraz ? 8 dlugich lat jęków lamentów,złorzeczeń,życzeń śmierci,wieszania pod adresem indolencji rządu,ale ani jednej próby zastanowienia się skąd ta indolencja,skąd niemoc przeskoczenia z broniącego się nieustannie rządu na rząd rzadzący.Tyle lat prosiłam,żeby zachowanie opozycji potraktować jako punkt odniesienia do niepowodzeń rządzących.Niestety bezskutecznie.Tu na NB wszyscy odpowiadali ,że destrukcyjna rola opozycji jest nieważna.Odpowedzia zawsze było,że opozycja i jej afery i antypolskie działania nikogo nie obchodzą,a Niedzielski i Morawiecki powinni wisieć. Z pewnością będą wisieć ,już grożący łapami i pięściami Tusk to dosadnie zapowiada.Więc w czym problem teraz?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-05-2023 [16:06] - jazgdyni | Link:

@sake3

A dlaczego pytanie ,,dlaczego'' stawiamy dopiero teraz ?
To nie prawda, że osiem lat milczeliśmy - przynajmniej ja - i tolerowaliśmy ewidentne błędy. Sam napisałem cztery felietony, własnie o nadstawianiu drugiego policzka przez zespół Kaczyńskiego, wraz z nim. A nawet jeden apel do Niego wystosowałem. ON jakoś wierzył w przewagę ludzkiej dobroci nad złem. Nie rozumiałem tego.

A dlaczego dzisiaj? Bo jest właśnie unikalny moment krytyczny.

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2023 [16:23] - sake3 | Link:

@jazgdyni......Ja nie kierowałam komentarza bezpośrednio do pana tylko do forumowiczów NB i innych uczestników internetowych dyskusji Poruszany przeze mnie temat był na ogół kwitowany,że jestem idiotą o poziomie Kubusia Puchatka,zachlanym wycirusem.,alkoholikiem pijącym do lustra i maglarą (to pan abstynent Pers) czy ścierwem..Nie sądzę by prezes Kaczyński wierzył w przewagę dobroci nad złem,po prostu widział,że zlo jest już trwale zakorzenione,a społeczeństwo obojętne.I tak podziwiam hart tego człowieka po wielu latach niszczenia dobrego imienia jego i rodziny.Nie sądzę ,że obecnie jest moment krytyczny.Jest już dawno po nim.

Obrazek użytkownika Jan1797

11-05-2023 [20:45] - Jan1797 | Link:

Ależ Sake,
Pani pisze o ułomności, która pozwala obcym na zamknięcie koła historii. Dlatego „nie potrafią” zrozumieć Pani słów. Kto pamięta realny poziom wynagrodzeń z 2016 roku i to, że startowali z „demoludowego” poziomu? Dzisiaj ta sama lewicowa mniejszość Europy uważa, że można się bawić „Fit for 55” a ci „nasi” jak dzieci będą skakać sobie do oczu. „Zmiany muszą zaakceptować poszczególne państwa UE oraz Parlament Europejski”, a „nasi” nie wspomną jak głosowali ich wybrańcy znad Wisły i adwersarze z Niemiec. Przeciwni własnemu rządowi stojąc w rozkroku będą krytykować siebie:)) i całować portret Stasia może nie Augusta, ale podobnie konfederacyjnego. Proszę próbować tłumaczyć im konieczność rozwoju Polski w jej granicach:) Bezsens.

Obrazek użytkownika Jabe

11-05-2023 [20:08] - Jabe | Link:

Ja sądzę, że wrażenie in­dolencji bierze się z roz­dźwięku mię­dzy de­klaracjami a fakty­czny­mi celami. Czyli rzą­dzący radzą sobie świetnie, lecz ich cele są inne, niż wy­obrażenia ich wy­znawców.

Tak czy owak, po­rażona fak­tyczną in­dolencją licen­cjono­­wana opozycja w niczym nie prze­szkadza.

Obrazek użytkownika marsie

11-05-2023 [18:28] - marsie | Link:

Ja tam nie przejmuję się antypolskimi idiotami i piszę:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Może to w końcu do kogoś dotrze?

Obrazek użytkownika Hornblower

11-05-2023 [20:03] - Hornblower | Link:

Cały problem tzw. Zjednoczonej Prawicy polega na tym, że nie jest ani zjednoczona, ani nie jest prawicą. Listy wyborcze PiS i pozostałych partii wchodzących w skład ZP pełne są byłych członków PO, PSL i czego tam jeszcze. To rzecz jasna nie jest jedynie specyfika sejmu, ale także samorządów wszystkich szczebli, do gmin włącznie. Stad też, jak wszystkie partie polityczne w Polsce będące u władzy, ma kadry składające się głównie z karierowiczów, oportunistów, cyników. Ludzi, dla których najważniejsza jest władza i pieniądze, dla których celem nadrzędnym nie jest jakieś tam dobro wspólne, tylko bardzo wymierne korzyści osobiste. Niestety, dodatkowo są to najczęściej ludzie o bardzo niskich kwalifikacjach i umiejętnościach, lub też kwalifikacjach nieadekwatnych do funkcji/stanowisk, które piastują. Bycie politykiem to w naszym kraju nadal najlepszy sposób na życie. Nie trzeba do tego żadnych umiejętności, nie ponosi się żadnej odpowiedzialności, nie ryzykuje się niczym. Wystarczy jedynie włazić w tyłek silniejszym i niszczyć słabszych, w razie czego przeskoczyć do innej partii - i tak całe życie spędzić na koszt podatników. Bonusem jest możliwość ustawienia także współmałżonków, potomstwa, innych krewnych czy znajomych. Ryzykiem postawienie nie na tego konia, bo w każdej partii w Polsce trwa nieustanna walka wewnętrzna, wzajemne zbieranie haków, podsrywanie, donoszenie. Tu trzeba uważać. Dlatego też władza w Polsce jest jaka jest, PiS w jakiś szczególny sposób nie odbiega od innych partii pod tym względem. 
Natomiast pod względem programu i pragmatyki działania PiS jest partią socjalistyczną. No i jak każda partia socjalistyczna zajmuje się przede wszystkim bohaterską walką z problemami, które sama stwarza. Przez 8 lat nie udało im się rozwiązać żadnego istotnego problemu, natomiast - owszem - stworzyć kilka nowych. Faktycznie, jeśli chodzi o relacje z UE, to jest to ciągłe pasmo kapitulacji, przykrywane wojowniczą retoryką na użytek wewnętrzny. Tyle tylko, że tak naprawdę, kogo to obchodzi?

Obrazek użytkownika u2

11-05-2023 [23:04] - u2 | Link:

Przez 8 lat nie udało im się rozwiązać żadnego istotnego problemu, natomiast - owszem - stworzyć kilka nowych.

Pustosłowie, nie poparte żadnymi konkretami.

Obrazek użytkownika Hornblower

11-05-2023 [23:39] - Hornblower | Link:

No to co możemy zapisać po stronie sukcesów? Sądownictwo? Służbę zdrowia? System podatkowy? Oświatę? Rozwój przedsiębiorczości? Wysoce transparentne rozdzielanie funduszy? A może polityka zagraniczna? Więc może - zamiast pustosłowia - jakieś konkretne przykłady sukcesów?

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [08:27] - u2 | Link:

Sądownictwo? Służbę zdrowia? System podatkowy? Oświatę? Rozwój przedsiębiorczości?

Stary, to ty tutaj przyszedłeś z nowym nikiem i nadajesz jak pustak na Dobrą Zmianę. Konkrety poproszę tych problemów, z którymi ty się borykasz. Bez ściemy merdialnej poproszę.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2023 [09:04] - tricolour | Link:

@u2

Kolega zadal konkretne pytania, w jakiej dziedzinie odnieśliście sukcesy. Ty na to o jego problemach - nie każdy jest przybity do monitora od rana do północy, by widzieć świat kategoriami problemów, z którymi się boryka.

Pialiście z zachwytu nad przekopem i co? Statystycznie przepływaja nim dwie jednostki dziennie i obie to obsługa tego przekopu. Takie macie sukcesy jak elektryczne ściernisko i przekop donikąd.

Błysk fleszy i pompa przy obietnicach i cichy, ukrywany milczeniem wstyd w terminie realizacji obietnic.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [09:10] - u2 | Link:

zadal konkretne pytania, w jakiej dziedzinie odnieśliście sukcesy

Wcześniej to ja go poprosiłem o konkrety. Widać że kolejny oszust-agitator z pełomafii tak jak ty. Tacy jak ty potrafią tylko jęczęć jak to jest niby źle, ale jak przychodzi do konkretów to okazuje się, że radzicie sobie doskonale i macie innych i ich problemy tam gdzie Słońce nie dochodzi.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2023 [09:21] - tricolour | Link:

@u2

Tak, poprosiłeś, nazywając pustosłowiem wypowiedź horna. Odpisał ci listą spraw z pytaniem, co zostało z tej listy zrobione choć w najmniejszym stopniu. I zamiast mu uczciwie odpowiedzieć, że nic nie zostało zrobione - co jest dobrym początkiem wzięcia się do roboty - wolałeś insynuacje.

I tak to działa od wieków - przekopać mierzeję i jebnąć resztę roboty.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [09:43] - u2 | Link:

przekopać mierzeję i jebnąć resztę roboty

Widać, że nie potrafisz myśleć strategicznie. Polsce nie są potrzebne 3 małe porty, tylko duży czwarty port, który odciąży port w Gdańsku. A że w Elblągu rządzi sitwa ZSL/PSL ? Kiedyś to się zmieni i nie będzie sztucznych przeszkód do rozwoju Elbląga i okolic. Spytaj się Janusza z Gdyni co o tym sądzi.

Pytam się HB o konkrety, co go boli osobiście, nie chcę merdialnej ściemy, której w waszych ubeckich merdiach pod dostatkiem.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2023 [12:07] - tricolour | Link:

@u2

Pożyjemy, zobaczymy. Kiedyś miała być elektrownia atomowa w Żarnowcu... Polska sieć sklepów spożywczych miała kiedyś powstać. A nawet młody ksiądz miał kiedyś być, ale zwiał.

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2023 [12:14] - tricolour | Link:

@u2

I jeszcze jedno: ten Janusz, to - sam mówił - nie ma wyboru. To jest polityczny niewolnik więc z definicji jego zadaniem jest służyć i milczeć. On nie jest od tego, by go pytać o cokolwiek, bo niewolnik nie ma swojej odpowiedzi.

Sam tu pisze: przez osiem lat cztery razy zdobył się na odwagę, zerknął szerzej i napisał. Powiedz sam, co to byłby za mąż i ostoja dla żony gdyby cztery razy na osiem lat zdobył się?

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [12:24] - u2 | Link:

Nie ściemniaj oszuście z pełomafii, szukasz frajerów. Janusz z Gdyni to fachowiec, czego nie można napisać o tobie. Ciągle udajesz kogoś kim nie jesteś, a to inżyniera, a to katolika, teraz udajesz znawcę od morza i oceanów :-)

Obrazek użytkownika tricolour

12-05-2023 [12:47] - tricolour | Link:

@u2

Znów na widok oczywistej i wyraźnej prawdy zwieracze ci puściły, zmień pieluchomajtki dla geriatryków, bo nie przystoi w towarzystwie otwierać dziób gdy zenzy fekaliami zalane. Obrażasz fachowca.

To jest zaiste piękny widok jaką prawda ma siłę odkrywania twarzy...

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [13:31] - u2 | Link:

oczywistej i wyraźnej prawdy

Ano, ty i prawda to antonim, ty mały oszuścik z pełomafii :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-05-2023 [05:20] - jazgdyni | Link:

@Hornblower

Witam! (chyba po raz pierwszy?)

Chyba nie ma czegoś, z czym musiałbym się nie zgodzić. To dobre, że zachowujemy trzeźwość umysłu i nie popadamy w otępiającą propagandę.

Muszę jednak też bronić obecnej władzy. Czy to my - umownie z prawej - czy sprzedawczyki, jesteśmy ciągle przedszkolakami w uprawianiu przyzwoitej polityki. ONI mają łatwo, bo są w pełni sterowani z zewnątrz przez macherów, którzy zęby zjedli na machiavellicznych kombinacjach. Na dodatek cywilizacja polska (która, wierzę, nie jest w pełni łacińską) ma znacznie więcej honoru, godności, i co niestety najgorsze, wiary w dobroć i uczciwość. 
Spadła rakieta obok Bydgoszczy. Błaszczak przeprowadził szybkie śledztwo i wyszło, że jednoosobowo zawinił, generał, dowódca operacyjny armii. Niby fajnie. Lecz jak już nawet Ukraińcy wiedzieli, że leci nad Polskę, a chwilę potem też my i Amerykanie, to skąd wiedzieli, że rakieta nie niesie ładunku nuklearnego? To właśnie przykład, że u nas nie ma zwyczaju rozpracować coś do samego końca i precyzyjnie. A także stanowczo. Tak było z covidem, z kopalnią węgla brunatnego i resztą spraw. Jak to widzimy - to metoda "jakoś to będzie".

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Hornblower

12-05-2023 [07:41] - Hornblower | Link:

Zgadza się, pierwszy raz. Od dłuższego czasu czytam teksty (i rzecz jasna komentarze) na tej stronie, no i końcu zachciało mi się zabrać głos na forum. Co do meritum Twojej wypowiedzi - pełna zgoda. 
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [08:31] - u2 | Link:

Błaszczak przeprowadził szybkie śledztwo i wyszło, że jednoosobowo zawinił, generał, dowódca operacyjny armii.

Nic nie przeprowadził, ma od tego ludzi. Jest system ostrzegania NATO przed takimi pociskami. Ponoć spadł kilka miesięcy temu. Ponoć szukano go, ale nie znaleziono. Nie było wybuchu, więc nie było sprawy. Teraz ubeckie merdia grzeją do czerwoności ten temat i żądają dymisji ministra. Typowa kolejna ubecka gwnoburza :-)

Obrazek użytkownika sake3

12-05-2023 [09:22] - sake3 | Link:

@Hornblower.....Byłoby chyba dobrze gdyby autor owego komentarza bardziej konkretnie ustosunkował się do swojej wypowiedzi o niskich kwalifikacjach i umiejętnościach ludzi piastujących obecnie władzę,czy o ich karierowiczostwie czy braku odpowiedzialności.Przecież znane są nazwiska ministrów,dlaczego pan nie wskaże tych których uważa za niegodnych do rządzenia.Poza tym myślę,że te wszystkie negatywne przykłady rządzenia czy charakteru polityków nie są wyłącznie specjalnością polską.Czy tak nie jest równeż w świecie? .

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2023 [22:59] - Imć Waszeć | Link:

Dlaczego tak jest jak jest: https://www.youtube.com/watch?...
Nie wolno powtarzać bzdetów aktywizmu i chodzić ich ścieżkami, nawet udając politycznego liska chytruska, bo jak mówią lewusy, zawsze coś się przyklei. To co się przyklei, to będzie niechybnie GWno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-05-2023 [05:00] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Cześć

Subskrybuję 'Wolność w remoncie". Tylko sie nieco dziwię, że on te wszystkie książki przeczytał. Nie mniej Wróblewski to mądry gość.
......
Lubisz to? Myślisz, że schodzi poniżej 100 Hz?

https://youtu.be/fzlT80jQ3lo
https://youtu.be/Erkv1-_xR7U

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2023 [14:33] - Imć Waszeć | Link:

Witam. Tak znam ten utwory. Teraz "pacze" co się wyprawia w London al Salam ;)
https://www.youtube.com/watch?...
To już tragedia i ostateczny upadek tych zachodnich dziuni bez własnego stylu i kręgosłupa :]
Dla przykładu, że nie jest to jakaś rewelacja z ostatnich lat podaję zespół Afrocelt Sound System: https://www.youtube.com/watch?...
Ciekawostka związana z tym utworem jest taka, że scenografia do tego teledysku jako żywo przypomina starą już nie istniejącą grę sieciową firmy Sony, Wizardry Online, której głównym atutem na tamte czasy była tak zwana "permadeath", czyli kto zginął w walce to zginął na dobre, o ile nie udało mu się w rozsądnym czasie dotrzeć do spawnu. Właśnie w taki sposób zmieniał się widok na ekranie komputera, że widziało się śmigające jakby w innym wymiarze postaci żywe, zaś samemu błąkało się w krainie mar i cieni, które to stwory aktywnie utrudniały powrót do świata żywych ;)
https://www.youtube.com/watch?...
Z Afroceltami kojarzy się też Robert Plant: https://www.youtube.com/watch?...
Znany z Big Log: https://www.youtube.com/watch?...
Oraz Peter Gabriel: https://www.youtube.com/watch?...
A skoro już jedziemy po bandzie, to jeszcze dorzucę Dead Can Dance: https://www.youtube.com/watch?...
Lisa Gerald: https://www.youtube.com/watch?...
Na koniec przypomnę odkrycie z Gruzji (ethno jazz): https://www.youtube.com/watch?...
Miłego odsłuchiwania w weekend 8)

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-05-2023 [17:12] - jazgdyni | Link:

Przestałem zaglądać na Boiler Room. Tam nic ciekawego nie znajduję. Klasyczna imprezka.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

12-05-2023 [08:35] - Zbyszek_S | Link:

"Polska ma w opozycji partie jawnie odrzucającą niepodległość, [...] a u władzy partię, która tylko pozoruje gotowość jej obrony,"
Czy pan nie zamieszcza zbyt daleko idących tez?

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-05-2023 [09:58] - jazgdyni | Link:

@Zbyszek_S

Nie zauważył Pan, że to cytat? Proszę więc pytać Ziemkiewicza, dlaczego tak sądzi.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ptr

12-05-2023 [18:33] - Ptr | Link:

1.Niektórzy starsi ludzie boją się wyjścia z unii jakby to było wykluczenie cywilizacyjne. Nic ich nie obchodzi węgiel, samochody, czy polityka zagraniczna. Myślą ,że nikt im nic nie zrobi.
Takie starcze myślenie. Byle nic sie nie działo. 
2.Niemcy tak pchają swoje straszenie Polaków lewizną i w czasie wojny z prawej  forsują straszenie nas unią z lewej i jakieś drobne ( coraz większe ) korzyści finansowe z tego odnoszą. Ale wiadomo, że pełna realizacja tego kursu musi doprowadzić do krańcowych rozstrzygnięć. Kiedy ?
3. W przypadku gdy PiS zachowuje władzę , ale przegrywa z Europą i Polska staje się niemieckim landem dla mnie PIS stałby się formacją zdrady i korupcji politycznej przez duże K. Ale tam CHYBA są jakieś siły , którym to za bardzo nie przeszkadza, gdyż z NIEKTÓRYCH wypowiedzi widać ,że tak harmonizują się z myśleniem biurwokracji europejskiej. 
4. Tymczasem nie ma działań naprawczych w dziedzinie sądownictwa, kultury ( po co, i na co chodzić do kina ? ), rozwalania spójności państwa, nie mówiąc o rozliczeniu przeszłości. Europa, Niemcy, postkomuna trzymają wszystko , za przeproszeniem, za jaja. A niektórzy jakby szczęśliwi. 

Obrazek użytkownika u2

12-05-2023 [18:51] - u2 | Link:

po co, i na co chodzić do kina ?

Do kina chodzi się, aby odpocząć z rodziną przy oglądaniu dobrego filmu. Duży ekran i zaciemnienie robią doskonałą atmosferę.

Ostatnio byłem na filmie pt. Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Świetny film. Wbija w fotel. Chciałem pójść na John Wick 4 z Keenu Reeves, ale już nie puszczają. Mistrza w reżyserii Macieja Barczewskiego obejrzałem na Netflix, choć przyjemniej byłoby obejrzeć w kinie. Ale to również świetny film, koniecznie należy go obejrzeć.

Obrazek użytkownika Ptr

12-05-2023 [22:47] - Ptr | Link:

Jeżeli te filmy były dobre, to nastąpiło cudowne przemienienie, albo uleczenie choroby , którą najlepiej leczy zaprzestanie produkcji.     
Ale jak John Wick 4 miałby stać się filmem rodzinnym ,mistrzostwo.