Polska powinna ustanowić Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

Dzień ten przypadać powinien na 10 grudnia, będąc tym samym związany z rocznicą wydarzenia z 1942 roku, kiedy to, dzięki działaniom Polskiego Państwa Podziemnego oraz heroicznemu poświęceniu Polaków na rzecz Żydów, doszło do powstania pierwszego oficjalnego rządowego dokumentu, wzywającego świat do reakcji na niemieckie ludobójstwo.

10 grudnia 1942 wydana została oficjalna nota dyplomatyczna Rządu RP na uchodźstwie (zwana Notą Raczyńskiego, od nazwiska ministra spraw zagranicznych rządu RP). Była ona pierwszym oficjalnym dokumentem rządowym informującym zachodnią opinię publiczną o Holokauście, pierwszym oficjalnym raportem na temat niemieckiej polityki eksterminacyjnej i pierwszym sygnowanym przez jakiekolwiek z państw oficjalnym wystąpieniem w obronie Żydów, apelującym o skuteczną reakcję, która powstrzymałaby Niemcy od kontynuacji zagłady. Dokument, wydrukowany w broszurze pod tytułem "The Mass Extermination of Jews in German Occupied Poland (Masowa eksterminacja Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce)", skierowany został do 26 rządów sygnatariuszy Deklaracji ONZ.
Powstanie dokumentu byłoby niemożliwe bez podjęcia systematycznych działań przez Polskie Państwo Podziemne, które badało temat niemieckiej polityki antyżydowskiej od początku wojny. To właśnie z polecenia Polskiego Państwa Podziemnego Jan Karski opracowywał swoje kolejne raporty, z których pierwszy powstał już pod koniec  1939.
Ustanowienie Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu oraz kultywowanie pamięci o faktach historycznych pozwoliłoby na skuteczniejszą walkę z tak powszechnym dziś zakłamywaniem historii.
Paradoksem jest, że broniąc prawdy historycznej walczyć musimy również z żywą do dziś sowiecką propagandą, powielaną choćby przez ONZ. W 2005 roku doszło do hucpy, kiedy to Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 27 stycznia "Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu", powielając tym samym manipulatorską sowiecką narrację o mającym mieć miejsce w tym dniu "wyzwoleniu obozu". Nie trzeba chyba wyjaśniać, że obecnie jest najlepszy czas na ukrócenie funkcjonujących do dziś w świecie sowieckich mitów.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika An

23-04-2023 [16:31] - An | Link:

A dlaczego mamy walczyć tylko z sowiecką propagandą? 
Co z niemiecką,  francuską .... w zasadzie z każdą o izraelskiej już nie wspomnę 

Samo ustanowienie swieta nic nie zmieni 
Potrzebny jest swoisty MARKETING i to na arenie miedzynarodowej 
Ale za nim zaczniemy uświadamniac innych , 
zacznijmy od własnego podwórka
Jest wspaniała książka "  Zapomniany holokaust" , żeby ja kupić przepłaciłem trzykrotnie i ż wielkim trudem ją kupiłem 
Autorem jest amerykański historyk.
Czemu ta pozycja nie jest dostępna ?
Czemu nie ma wznowień?
Gdyby to ode mnie zależało , sprawiłbym ją w prezencie kazdemu zagranicznemu politykowi
odwiedzającemu nasz kraj , a już na pewno izraelskim wycieczkom . Przecież ta izraelska młodzież jest przekonana , że  odwiedza kraj nazistów

 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-04-2023 [17:16] - Czesław2 | Link:

Odpowiedź jest prosta. Kto rządzi w Polsce, i kto z braku uświadamiania innych czerpie korzyść. Przecież największe media w Polsce są w Amerykańskich rękach. ( Axel, TVN )

Obrazek użytkownika An

23-04-2023 [22:13] - An | Link:

Faktycznie prosta .
Niemniej chciałbym aby było inaczej.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-04-2023 [09:07] - Chatar Leon | Link:

Marketing. Owszem i właśnie o tym napisałem.
Święto się celebruje, na święto się zaprasza. To oczywiście nie wszystko.
Ale o czym my mamy mówić, jeżeli nie ma nawet filmu o Karskim czy Pileckim?
Co do propagandy postsowieckiej:
Różne propagandy zawierają wątki antypolskie, natomiast właśnie teraz można było ukrócić te spędy w Oświęcimiu robione 27 stycznia, które służą do powielania antypolskich wątków.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

24-04-2023 [15:25] - Kazimierz Kozio... | Link:

cóz z tego że Polska powinna ustanowić dzień pamięci kolejnej rzezi skoro Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, mimo że ustanowiono go już 7 lat temu, jakoś dziwnie jest permanentnie objęty omertą zarówno przez media i oficjeli. tak samo będzie z każdym innym dniem pamięci w zależności od koniuntury politycznej i mądrości etapu