Zielone ludziki

W polskich mediach szerokim echem odbił się raport przygotowany dla organizacji C-40, która zrzesza największe miasta świata, w tym Warszawę. Czytamy w nim, że w imię walki ze zmianami klimatu należy do 2030 r. drastycznie ograniczyć konsumpcję mięsa i nabiału, dostęp do prywatnych samochodów, zakupy ubrań i loty samolotem. Programom pozornej dbałości o środowisko towarzyszy zdecydowana propaganda antynatalistyczna. Badacze ze szwedzkiego Uniwersytetu w Lund i kanadyjskiego uniwersytetu w Vancouver obliczyli, że każde dziecko obarcza planetę rocznie liczbą 58,6 ton CO2, samochód to tylko 2,4 tony CO2 rocznie, a mięso w diecie to tylko 0,82 tony CO2 rocznie na osobę. Wnioski nasuwają się same.

Jednocześnie inicjatorzy radykalnych, globalnych projektów środowiskowych przyznają wprost, że te wszystkie ograniczenia ich samych nie dotyczą. Bill Gates, ojciec czwórki dzieci i promotor aborcji w Afryce, zapytany przez BBC, czy nie powinien zrezygnować z latania prywatnymi odrzutowcami, z rozbrajającą szczerością odpowiedział, że „nie jest częścią problemu”, a „częścią rozwiązania”, bo przeznacza miliardy na ekologiczne technologie. W podobnym tonie wypowiedział się poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który zapytany o to, czy jako wyznawca i realizator programu C-40 nie powinien ograniczyć liczby lotów samolotem, których tylko w latach 2019-2020 odbył ponad 260 odpowiedział, że „lata do pracy”, bo „traktuje swoje obowiązki bardzo poważnie”. Wielokrotnie przypominałam, że utopię od programu odróżnia się sprawdzając jakie miejsce w tej utopii widzi dla siebie jej twórca. Na ogół twórcy utopii widzą siebie w roli  wodza czy przewodnika duchowego, nigdy w roli szeregowego członka zaprojektowanej przez siebie, rzekomo idealnej, społeczności.

To bardzo typowe, że absurdalne rojenia jakiegoś psychopaty takiego jak Hitler czy Stalin przez dłuższy czas traktowane są jako nieszkodliwe brednie, których nikt nie będzie wcielał w życie. Gdy zaczynają być wcielane w życie jest już za późno żeby się wycofać. Zwykli ludzie uczestniczą więc, często mimo woli, w zbrodniczym systemie i wcale tego nie chcąc uczestniczą w zbrodni. Jedni są zwykłymi oportunistami, których interesuje tylko osobista korzyść, inni są tchórzami, jeszcze inni nie chcą się przyznać do swego błędu, do swojej głupoty i krótkowzroczności. Rojenia Gatesa choć wyjątkowo głupie, też nie są nieszkodliwe, są niezwykle groźne. Co gorsza stoją za nim ogromne pieniądze co oznacza dużą liczbę akolitów. Akolici podlegają wspomnianym mechanizmom psychologicznym a poza tym są przekonani, że ze względu na bliskość centrum przemian sami, podobnie jak ich guru, nie będą podlegać proponowanym drastycznym ograniczeniom. Przykładów można mnożyć tysiące. Komuniści ograniczali powierzchnię budowanego przez obywatela za własne pieniądze domu do 110 metrów kwadratowych. Tylko naiwni mogliby sądzić, że partyjni aparatczycy stosowali się do narzucanych społeczeństwu ograniczeń. Partyjnicy bez żenady okupowali ogromne, kilkusetmetrowe, dodajmy zrabowane przedwojennym właścicielom, mieszkania i domy. W towary luksusowe zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami, podczas gdy społeczeństwo w ogromnych kolejkach zdobywało żółty ser i papier toaletowy. Leczyli się w rządowej lecznicy przy ulicy Hożej w Warszawie, gdzie na czas kuracji otrzymywali dwupokojowe apartamenty gdy nieustosunkowani chorzy umierali na korytarzach szpitali.

To wszystko robili tak zwani ideowi komuniści, nie tylko zwykli komunistyczni bandyci, którzy w gmachu KC rozdrapywali dla swoich żon i kochanek zrabowane w Niemczech precjoza. Natychmiast po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu w nocy z piątku na sobotę 25 kwietnia 1986 roku w klinice przy Hożej podawano rodzinom prominentów płyn Lugola. Zakazywano mówić o  tym komukolwiek, rzekomo dla uniknięcia paniki. Dodajmy, że płyn Lugola  nie jest to żaden rarytas, ani drogi preparat. To zwykły roztwór jodku potasu o odpowiednim stężeniu. Od jodyny różni go tylko stosowany rozpuszczalnik. W przypadku płynu Lugola rozpuszczalnikiem jest woda destylowana podczas gdy jodyna to roztwór jodku potasu w alkoholu etylowym. Płyn Lugola potrafi wykonać każdy farmaceuta, można go także bez trudu sporządzić w domu. Dzieciom w warszawskich przedszkolach podano płyn Lugola dopiero w następną środę. Piszę o tym tak szeroko, bo to najlepszy przykład bezmyślnej komunistycznej zbrodni wynikającej wyłącznie z przeświadczenia, że partyjny aparat i jego akolici podlegają zupełnie innym prawom niż reszta społeczeństwa. Jak pisał Orwell: „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych”. A Max Scheler zapytany dlaczego nie realizuje propagowanych przez siebie ideałów odpowiedział: „ Nikt nie oczekuje od drogowskazu aby podążał w kierunku, który wskazuje”. To zabawne, że w publicystyce nadużywano tego hasła w czasach tak zwanego „festiwalu Solidarności”. Wtedy gdy naiwnym wydawało się, że Solidarność wygrywa. Widać, że przygotowywano grunt do wcielenia w życie zasad całkowicie sprzecznych z głoszonymi.

Kiedy posłanka Spurek publicznie rozczulała się nad losem krów gwałconych w celu otrzymywania od nich mleka słuchacze tych bredni zastanawiali się w jaki sposób tak niezrównoważona osoba wydostała się z Tworek. Nie rozumieli , że jest to klasyczna „подготовка”, oswajanie publiczności z idiotyzmem, który stanie się wkrótce oficjalną agendą Unii Europejskiej, zatem również agendą rządową. Podobne działania można  porównać do znanej metody leczenia alergii jaką jest odczulanie czyli immunoterapia swoista polegająca na podawaniu systematycznie rosnącej dawki alergenów, na które pacjent jest uczulony. Po wypowiedziach Spurek Jachiry i innych przedstawicieli swoistego panopticum jakim jest nasz Sejm, przeciętny obywatel przestaje reagować grozą na wypowiedzi Billa Gatesa czy na propagowany „ zielony ład”. Tymczasem wyznawcy i głosiciele „zielonego ładu” są równie groźni jak rosyjskie „зелёные человечки” czyli zielone ludziki . 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

25-03-2023 [08:46] - Piotr Węcław | Link:

Michael Bloomberg, a więc jeden z kierujących tym szaleństwem stwierdził, że rok 2020 jest równie przełomowy jak 1945, ponieważ ustanawia nowy porządek świata, tak jak stało się to w 1945. Rzeczywiście, na naszych oczach rozgrywa się obecnie rewolucja o skali i konsekwejcach rewolucji bolszewickiej.  

Jednak większa część ludzi na świecie śpi spokojnie przed swoimi telewizorami. 
 

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [15:07] - izabela | Link:

@ Piotr Węcław
i  w tym problem, ze śpią. Obudza się gdy będzie już za późno.

Obrazek użytkownika Adam66

25-03-2023 [18:24] - Adam66 | Link:

Media usilnie nad tym pracują strasząc ludzi coraz to innymi bredniami, gawiedź to kupuje a tymczasem eskimosi z czarnej skały (nie używam orginalnej nazwy bo często cały wpis jest blokowany) pracują nad dalszą centralizacją zwłaszcza finansów, poniżej wywiad nakreślający te plany. 
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2023 [09:09] - Chatar Leon | Link:

No dobrze, ale ktoś zakładał partię PiS, jakieś osoby sensowne tam były, nie wszyscy przecież w obecnym PiSie są gowinopodobnymi spadami po Platformie albo socjopatami Niedzielskimi z miotu Cimoszewicza.
Czy naprawdę nie ma na tej całej Nowogrodzkiej, czy wśród założycieli PiS chociażby, jakiejś refleksji na temat tego, w co wciąga nas ten typek Morawiecki?

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [09:50] - Czesław2 | Link:

Polityka na całym świecie to zabetonowany kasą drukowaną system jedno lub dwupartyjny. Faktycznie wyborca nie ma na nic wpływu, wybiera między dżumą a cholerą. Proszę popatrzeć np. na wybory prezydentów Francji. Przed wyborami obietnice, pompowane poparcie, po pierwszych decyzjach poparcie spada o połowę. I następna odsłona, następni kandydaci banksterów pompowani przez media tych samych banksterów. W Rosji czy Chinach przynajmniej nikt nie udaje.
O tych problemach piszę tu już od dwóch lat, cieszę się, że w końcu kilka osób przejrzało.

Obrazek użytkownika Zofia

25-03-2023 [11:08] - Zofia | Link:

@Czesław2
Pisze pan o cholerze i dżumie ( odnosząc się do polityki-to zapewne PO, PSL, Lewica i PiS). Nie uważa pan, że mamy jeszcze inne choroby, którymi się możemy podzielić (Konfederacja, Razem, Hołownia 2050). Czy oni reprezentują lżejsze choroby?? Wątpię! Ale zapewniam pana, że jedynie PiS ma w sercu Polskę i Polaków. Mają swoje ułomności (któż ich nie ma ?). Ale nie są sprzedawczykami i zdrajcami naszych spraw polskich. Zbyt dużo polskiej krwi wsiąkło w naszą ziemię, żebyśmy oddali się w niewolę Brukseli .Możemy sobie popisać, ale nie zauważyłam logicznych "działań" abyśmy nie wpadli w szpony Brukseli i " unowocześniania współczesnego świata". Jeno jest krytyka i wyśmiewanie jeden drugiego .Przerażają mnie słowa młodych ludzi, którzy mówią - "wszystkie mi jedno kto nami rządzi byle odsunąć PiS od władzy". Tak nawiasem mówiąc obecnie mamy więcej Spurków niż normalnych ludzi. 
PS. Ostatnio obiegła  internet wiadomość, że ta niezbyt rozgarnięta Tumberg dostała doktorat honoris causa ( z małej litery, bo na dużą nie zasługuje, tak się ośmieszając). I co pan na to??Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [11:56] - Czesław2 | Link:

Może skupi się Pani na tych, którzy rządzą TERAZ, bo to oni wprowadzają TERAZ prawo likwidujące Polskę.

Obrazek użytkownika Adam66

25-03-2023 [23:50] - Adam66 | Link:

@Zofia
"Ale nie są sprzedawczykami i zdrajcami naszych spraw polskich." - otóż są, a zwłaszcza bankster Morawiecki, który wyciera sobie tą krzywą gębę patriotyzmem i suwerennością Polski - to w Polsce, a w Brukseli podpisuje wszystkie dyrektywy narzucane przez zboczonych komuchów i ograniczajace tą suwerenność.  Ale gawiedź to kupuje bo "on tak pięknie o Polsce mówi"...  Właśnie to co Pani napisała "Zbyt dużo polskiej krwi wsiąkło w naszą ziemię, żebyśmy oddali się w niewolę Brukseli" Morawiecki wprowadza w życie oddając decyzje o Polsce swoim banksterskim koleżkom.  Proszę wymienić chociaż jedną dyrektywę tych unijnych kretynów, którą Morawiecki zawetował - nie ma żadnej!   On w Polsce narzeka na presję unii a sam na tą presję się zgodził, co więcej, dodawał jeszcze od siebie, jak na przykład ekstra podatki zwane "daninami", które dopisał do tzw. "kamieni milowych".  To wszystko jest pokłosiem Magdalenki i chazarskiej "grubej kreski", którą to kreską chazar zwany Mazowieckim, zabezpieczył byt innym chazarom w wierchuszkach wszystkich partii politycznych w Polsce.  Jak to powiedział jeden z nielicznych, niezależnych dziennikarzy polskich "wszyscy won"!, to by trochę oczyściło tą stajnię Augiasza, a tak to będziemy się ciągle spierać, który chazar jest bardziej ludzki dla Polaków...

Obrazek użytkownika Zofia

26-03-2023 [11:19] - Zofia | Link:

@Adam66
Dziękuję za polemikę. Pracę Rządu i Premiera oceniam tylko na płaszczyźnie kraju. I z perspektywy przeżytych okresów poszczególnych rządów. Staram się widzieć dobre strony ich pracy ale nie jestem ślepa na ich ułomności. Podejrzewam ( bo nie mam pewności ), że gdyby Morawiecki wprowadzał "dyrektywy "Magdalenki to by opozycja nie zachowywała się tak wściekle. Co do podatków nie mam zielonego pojęcia ale pan ma lepsze wiadomości więc nie neguję tego.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Adam66

26-03-2023 [16:25] - Adam66 | Link:

@Zofia
Również dziękuję za rzeczową odpowiedź a nie pyskówkę jak niestety coraz częściej na NB się dzieje.  Ja również staram się widzieć dobre strony ale Morawiecki ma takie tylko werbalne, na użytek krajowy.  Co do zachowania tzw. opozycji, ich zachowanie to teatr żeby uwiarygoniać działania ekipy Morawieckiego.  Lista głosowań w Sejmie pokazuje wyraźnie, że w głosowaniach szkodzącym Polsce i Polakom, głosują dokładnie tak samo jak ekipa Morawieckiego.  Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [10:48] - Jabe | Link:

Przypuszczam, że „ten typek” był warun­kiem do­stępu do koryta.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [11:09] - sake3 | Link:

Czyżby w Polsce zamordyzm był aż tak silny że pan posługuje się zachowawczo terminem ,,ten typek"?

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [15:09] - izabela | Link:

@ Chatar Leon
Widzę brak refleksji i pokorne podporządkowanie się planistom nowego ładu. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-03-2023 [09:00] - Ijontichy | Link:

@Chatar Leon 9.09 25 marca
"ten typek Morawiecki"--koniec cytatu
Czuje tu antysemityzm...:-)))

Obrazek użytkownika Jan1797

25-03-2023 [10:16] - Jan1797 | Link:

W towary luksusowe zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami, podczas gdy społeczeństwo w ogromnych kolejkach zdobywało żółty ser i papier toaletowy.
 
Rzeczowo i konkretnie ex aequo w tym miesiącu podium. :-) Gorzej po lekturze komentarzy do pani wpisu.  Silna grupa pod wezwaniem? Wskazała pani drugie ramię, to zasadnicze o silniejszych tradycjach. Rzym mały nie jest, a jednak pizza i makaron wolny od nowoczesności. W linku i poniżej parę słów o produktach włączonych przez unię do unijnego wykazu nowej żywności. Stąd też wniosek dla komentujących; nie tylko Gates, a może przede wszystkim nie Gates?
https://www.portalspozywczy.pl...
Proszę nie odbierać tego jako uszczypliwość, a jedynie głos w dyskusji; jeszcze inni nie chcą się przyznać do swego błędu, do swojej głupoty i krótkowzroczności. może dlatego nie widza prawdziwego sprawcy.
The Omniprocessor solves that problem. Through the ingenious use of a steam engine, it produces more than enough energy to burn the next batch of waste. In other words, it powers itself, with electricity to spare. The next-generation processor, more advanced than the one I saw, will handle waste from 100,000 people, producing up to 86,000 liters of potable water a day and a net 250 kw of electricity.
Proszę przy okazji sięgnąć do informacji technicznych o projekcie woda i zastanowić się co robimy z odpadami z oczyszczalni Czajka i jak będą wyglądać gleby w okolicy składowanych osadów. Pozostaje w szacunku, Jan

Obrazek użytkownika Jan1797

26-03-2023 [21:29] - Jan1797 | Link:

Likwidacje gotówki proszę zauważyć na poziomie samorządowej komunikacji i automatów panowie komentatorzy. Węgiel się „wyczerpał”?

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [10:18] - Czesław2 | Link:

Proszę zwrócić uwagę na najgroźniejsze posunięcia Morawieckiego, czyli likwidacja gotówki. To warunek konieczny całkowitego zamordyzmu. I robi to, mimo zapisu w Konstytucji, że PLN jest PRAWNYM środkiem płatniczym w Polsce. I co na to prawnicy i Konstytucjonaliści? Nic.

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [15:12] - izabela | Link:

@ Czsław2 
likwidacja gotówki stawia nas w sytuacji Chińczyków. Chyba tego nie chcemy. Czy umiemy jednak się przeciwstawić?

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [10:52] - u2 | Link:

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [15:24] - izabela | Link:

@u2 
Nie liczy Pan nieślubnego. Co do Afryki.Tłumaczyłam dla Planety film o finansowaniu centrów planowania rodziny ( czytaj aborcyjnych) w Afryce.  Cytat. "Gatesowie wydali ponad 30 mld dolarów na cele dobroczynne, z czego 15 mld m.in. na promocję aborcji i ustanowienie centrów planowania rodziny w Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej."

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [15:36] - u2 | Link:

Nie liczy Pan nieślubnego

Nic nie ma w wyszukiwarce nt. "Gates' illegitimate child", ani "nieślubne dziecko Gatesa".

Tłumaczyłam dla Planety film o finansowaniu centrów planowania rodziny ( czytaj aborcyjnych) w Afryce

Warto podać odnośnik do tego filmu. Inaczej takie twierdzenie to fałsz. Zaś odsądzane od czci i wiary Planned Parenthood to zaledwie 3,4% aborcji spośród świadczonych tam usług medycznych.

Krytyka
Z powodu działalności na rynku usług aborcyjnych organizacja jest krytykowana przez organizacje pro-life, które zabiegają o odebranie organizacji finansowania rządowego[21]. Aborcja jest jednak jedną z wielu usług medycznych, którymi zajmuje się Planned Parenthood, w 2017 roku zabiegi przerywania ciąży stanowiły 3,4% wszystkich usług medycznych wykonanych przez organizację[7].

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [16:01] - izabela | Link:

@u2 
Dla Pana prawdą jest to co Pan znajdzie w Internecie? Mamy nową definicję prawdy.. Arystoteles niech się schowa. 

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [17:49] - u2 | Link:

 Arystoteles niech się schowa.

Mogą być dowody poza siecią. Tyle, że należy je wskazać inaczej to fałsz. To są proste sprawy. A że ktoś chce wzbudzić strach przed Gatesem ? Może, byle tylko zgodnie z dowodami winy oskarżonego, a nie w pokazowym procesie stalinowskim.

PS. A dowody w uczciwym procesie można podważać lub umacniać. No i nie można traktować oskarżonego jako winnego dopóki mu się nie udowodni winy.

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [19:52] - izabela | Link:

@u2 
Nie jesteśmy w sądzie, Pan nie jest sędzią a ja nie jestem podsądną.  To tez nie jest proces Gatesa  a Pan nie jest jego obrońcą. To tylko wymiana poglądów. . Gdyby Gates pozwał mnie do sadu to on musiałby udowodnić mi winę.Dajmy sobie spokój z tymi sądami.

Obrazek użytkownika Francik

26-03-2023 [17:46] - Francik | Link:

Pani Izabelo, proszę się nie przejmować tym blogerem. Dla niego dowodem na 14% śmiertelność covida jest jakiś wykres opublikowany przez jakiegoś niemieckiego filozofa i ekonomistę w Internecie. No rzeczywiście jak coś jest w Internecie, w Wikipedii, na Facebooku, na Twitterze czy Tik-toku to to musi być świynto prowda. Wytłumacz gimbusowi, że to g... prowda. Nie da się. Niech se dalej wierzy w skuteczność kolejnych dawek dwudawkowej "szczepionki". Przecież Bill Gates, minister Niedzielski, premier Morawiecki, i wybitni medycy jak Horban, Simon itp. mówią w telewizorze, że to skuteczne - no to musi być prawda. Ręce opadają.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

25-03-2023 [10:53] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo, nie od dziś wiadomo, że naród raczy się szampanem i kawiorem ustami swych partyjnych przedstawicieli... :)))
Co do ciągu dalszego naszej cywilizacji: zastanawiać się należy, w jakim kierunku pójdzie depopulacja  ziemskiego "szkodnika", jakim jawi się dla lewaków człowiek... Tu chodzi przecież nie o miliony, lecz miliardy ludzkich istnień... Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [15:27] - izabela | Link:

@ Lech Makowiecki
Obawiam się , że ludzkość co pewien czas odczuwa potrzebę upuszczenia sobie krwi. Szkoda, że nie pomyślano o zastosowaniu pijawek leczniczych.ja też serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2023 [21:17] - Tomaszek | Link:

Depopulacja zamiast wojny ? Gates zamiast Hitlera ? Ciekawe i z sensem .

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [12:13] - sake3 | Link:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Helsińskięgo pragnie przyznać tytuł doktorat Honoris Causa dziewczątku z warkoczykiem wożonym po całym świecie bynajmniej nie ekologicznie na osiołku a samolotami. Słuszna to racja bo taki środek transportu musi przysługiwać aktywistce pokazującej swoje oburzenie i niezgodę za pomocą straszliwych min,krzyków i trzymania się za rączkę z innymi aktywistami na protestach.Oni zresztą też zostali dostarczeni przez zwalczane przez siebie środki transportu.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [12:19] - u2 | Link:

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Helsińskięgo

Słusznie że teologiczny, bo to nowa wiara, co prawda ja jej nie wyznaję, bo kojarzy mi się z histerią i krzykiem młodej pannicy :-)

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [13:05] - sake3 | Link:

NIestety,ale to wskazuje ,że ta ,,nowa wiara'' jak walec miażdży wszystko na swej drodze.Wydział Teologiczny z nową religią ot,co.

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [16:05] - izabela | Link:

@ sake3
To dziewczątko to już pani w średnim wieku. Ale umysłowo nadal ma 13 lat i jakiś syndrom psychiatryczny. Nie piszę jaki bo nie pamiętam i prawdę mówiąc nic mnie to nie obchodzi.Niestety wielu będzie sprawdzać w sieci ile razy była u psychiatry,. A może tylko u psychologa. 

Obrazek użytkownika spike

25-03-2023 [13:25] - spike | Link:

Wg mnie, obojętnie kto będzie rządził w Polsce, nawet jakbyśmy wyszli z UE, to i tak będziemy zmuszeni do poddaństwa, Polska jest za słaba, by była samodzielna, przypomnę tylko zdanie z Apokalipsy "nikt nie kupi, ani nie sprzeda bez znaku jego, znaku Bestii", namiastkę tego już mamy, wszystkie towary szczególnie te eksportowe, ale też i krajowe, muszą posiadać znak CE, podobnie może być z gospodarką w Polsce, wystarczy zmowa importerów z Polski, że nie spełnia warunków "zielonego ładu", czyli polskie wyroby są nieekologiczne, nie będą kupować, leżymy i kwiczymy.

Jedynym ratunkiem jest opamiętanie ludzi, którzy mają głos, na co nie liczę, albo "lud", jak we Francji.
W Polsce mamy proces lekarzy, którzy kwestionowali szczepienia anty-covidowe, do tego oskarżycielami nie są biolodzy, a "hydraulik, stolarz, babcia klozetowa".

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [14:00] - u2 | Link:

będziemy zmuszeni do poddaństwa, Polska jest za słaba, by była samodzielna

Bez przesadyzmu, nie ma dyktatury w Polsce, były próby utworzenia totalnej opozycji, ale widać, że niektórzy poszli po rozum do głowy i tworzą swoje listy różne od totalniaków nasłanych przez Berlin i Moskwę.

PS. Nie ma i nie było przymusu szczepień na covida. Proszę nie uprawiać propaganduchy antyszczepionkowej.

Obrazek użytkownika spike

25-03-2023 [16:06] - spike | Link:

@u2
ani słowem nie wspomniałem o jakiejkolwiek rządowej dyktaturze, zaznaczyłem że nie ma znaczenia kto rządzi, Polska nie jest w stanie być niezależna od reszty świata, nie wiem czy jest takie państwo, izolacja Rosji, choć jeszcze słaba, daje wyniki, jak świat przestanie kupować z Chin, to padną itd.

Co do covida, przymusu oficjalnego nie było, a co się działo w służbie zdrowia, z wyjazdami zagranicznymi itd. więc bądźmy poważni.

Ja się nie szczepiłem i zapobiegłem szczepieniu najbliższych, choć nie wszystkich, mieli wybór, a też warunkowany pracą, teraz mi przyznają rację, ale co z tego.
Podobnie jest z otumanionymi pieszymi, rząd powiedział, że mają na przejściach pierwszeństwo, więc włażą pod koła, nawet jak je ma, to co z tego, pieszy może skończyć na cmentarzu, albo w szpitalu, ludzie są za głupi do wolności, muszą być sterowani, jak te dzieci, jestem przerażony, że ta głupota ma zamiar ją rozsiewać na innych planetach.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [17:24] - u2 | Link:

rząd powiedział, że mają na przejściach pierwszeństwo, więc włażą pod koła

Mi nie włażą, patrzę z daleka czy ktoś się zbliża do przejścia i przepuszczam. Oczywiście kuńfa twierdzi inaczej, ale nie ma to poparcia w danych statystycznych.

Spada liczba zabitych pieszych na pasach
Według danych KGP w latach 2016-2019 w wyniku wypadków na przejściach dla pieszych ginęło 250-270 pieszych. W roku 2020 - 197. W następnym roku był to jeszcze mniej - 153 ofiary śmiertelne. Do końca października bieżącego roku zginęło 113 osób.Nov 29, 2022

PS. Co do covida, to jest pandemia o zasięgu światowym, więc podróże zagraniczne są uwarunkowane przepisami międzynarodowymi.

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [16:08] - izabela | Link:

@ spike
Tak to typowe. Komisja etyczna w instytucie Zoologii składała się z nocnego portiera i dwóch sprzątaczek. oni decydowali ile szczurów laboratoryjnych ma prawo użyć naukowiec w swoich badaniach.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [13:31] - sake3 | Link:

@Izabela......PIsze Pani ,,Szwedzki Uniwersytet w Lund i kanadyjski w Vancouver wyliczyły,że każde dziecko obarcza planetę liczbą 58,6 ton CO2 rocznie a samochód tylko 2,4 ton CO2 też rocznie.Co za tym idzie dziecko można uznać za śmiertelnego wroga klimatu.Wniosek? Szybka depopulacja.I to się dzieje naprawdę,zniechęcanie,wysmiewanie macierzyństwa,rodziny straszenie,że prawie każda kobieta umiera podczas porodu. Janusze i Grazyny i ich bachory bawiące się na olaży to przecież widok wywołujący obrzydzenie.Dzecko to udręka jak uważa niejaki Tusk,ale nie w przypadku jego wnuków. Po co więc tyle mówi się o budownictwie mieszkaniowym dla młodych chcących zakładać związki? Nawet nie wiadomo czy chcą tych związków na wspólne życie skoro rodzina uważana jest za przezytek i niszczy klimat.No i puszcza się oczko do tych młodych ,po co dziecko- samochód korzystniejszą inwestycją bo to 2,5 razy mniej CO2 i z duchem nowej ideologii.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

25-03-2023 [13:31] - Zbyszek_S | Link:

To "Okno Overtona". Co do "Tworek", to nie ta pani się z nich wydostała, tylko my już w "Tworkach" żyjemy, zaś ta pani, media i politycy, to nasi opiekunowie i wychowawcy. To nic nie szkodzi, bo można samemu czynić i mówić do rzeczy, choćby nie było to słodkie zajęcie.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [14:01] - u2 | Link:

my już w "Tworkach" żyjemy

I macie tam dostęp do internetu ? Na bogato tam u was :-)

Obrazek użytkownika Francik

26-03-2023 [17:56] - Francik | Link:

U2 mistrz ciętej riposty - żałosne i prymitywne. No ale czego się spodziewać po wyznawcy Gatesa i "śmiertelnej światowej pandemii".

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [16:18] - izabela | Link:

@ Zbyszek _ S
Można to nazywać "Oknem Overtona"  Ja to nazwałam Immunoterapią swoistą.Chodzi o to samo. O duraczenie społeczeństwa. A to że Jachira czy Spurek są naszymi terapeutami - zgadzam się. Demokratyczne wybory w domu wariatów.- to temat na sztukę..

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [15:44] - Czesław2 | Link:

@P. Izabela.15.12  Przeciwstawić? Jak? Można tylko krzyczeć. Tyle, że 90% męskich i żeńskich dziumdzi w Polsce nie umie już gotówki liczyć. Poza tym, aby krzyczeć, trzeba mieć gdzie. NB to nisza.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [16:05] - Jabe | Link:

Pani Izabela popiera bez­warunkowo, więc może sobie prze­­bąkiwać do woli. Przyjdą wybory, dziś wątpiący będą gardło­wać, że jeśli nie ze­pniemy po­śladków, to politykę Ma­teusza Mora­wie­ckiego będzie prowadził Donald Tusk i nastąpi koniec świata.

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [16:22] - izabela | Link:

@ Jabe
A co Pan proponuje/ proponuje?. Pytam poważnie bo sama już nie wiem czy bezwarunkowo. W najlepszym przypadku warunkowo..

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [17:09] - Jabe | Link:

Trzeba sobie zdać sprawę z trudnej sytuacji. Ja sobie mogę po­pierać Kon­federację, lecz wiem, że kelnerzy nie do­puszczą żadnej nie­zależnej od nich formacji do władzy. Coś wymyślą. To jednak nie znaczy, że wolno się pod­dawać.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [16:27] - Czesław2 | Link:

Jabe, Ty jeszcze tutaj nigdy nie napisałeś, na kogo będziesz głosował, na Merkel, Putina, Brauna czy jeszcze kogoś popierasz. Więc dopóki się nie określisz, może nie dyktuj innym, co mają robić lub nie krytykuj ich za to. Odpowiadać nie musisz, bo ja tylko fakt stwierdziłem. To samo dotyczy tez paru innych tu cwaniaków, którym znakomicie idzie wyliczanie, na kogo nie głosować.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2023 [17:05] - Jabe | Link:

Pisałem o tym wielokrotnie.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [16:22] - sake3 | Link:

@Czesław......To dlaczego tkwi pan w tej niszy jak stanowi NB? Przecież krzyczeć i przekazywać swoje racje można wszędzie -w innych prężnych mediach, na protestach,teraz na spotkaniach wyborczych.Spokojnie ,że strony PiS-u nic panu nie grozi pomimo kłamstw o łamaniu rąk,kręgosłupów i praw człowieka.Jest wolność słowa.Tylko musi sie pan spieszyć.Tusk bowiem już się wypowiedział,że po wygranych wyborach to on będzie decydował co media mają mówić i przekazywać.Nie tylko ,,niszowe'' portale.Wszystkie media.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [16:28] - Czesław2 | Link:

@sake3 Proszę nie zajmować się już Tuskiem, tylko tymi, którzy rządzą. Oddała już Pani całą swoją kasę do banku?

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [17:12] - sake3 | Link:

@Czesław2......Ależ ja nie zajmuję się Tuskiem.Nie muszę,bo on sam robi wszystko by go było widać i słychać.Bankiem istotnie się zasmuciłam i muszę się przyjrzeć temu przed czym pan mnie przstrzega.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2023 [17:27] - Czesław2 | Link:

Dobre i to.

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [17:39] - u2 | Link:

on sam robi wszystko by go było widać i słychać

Ano, wszędzie go pełno, choć jeszcze do wyborów kilka miesięcy. Podobną taktykę stosowali Niemcy podczas drugiej wojny światowej, Było ich w sumie mało za linią frontu, więc utworzyli małe komanda śmierci, które szybko przemieszczały się od miejscowości do miejscowości, gdzie widowiskowo mordowali Polaków-żydów i pomagających im Polaków-gojów. Wszędzie było tych Niemców pełno, starali się stworzyć wrażenie że są wszędzie i panują nad wszystkim. :-)

PS. Ale na zachodzie, kiedy alianci otwarli drugi front to Niemcy do zaopatrzenia wykorzystywali praktycznie tylko pojazdy konne. Alianckie armie były już wtedy w pełni zmotoryzowane.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-03-2023 [19:27] - Roz Sądek | Link:

@spike
Ja się nie szczepiłem i zapobiegłem szczepieniu najbliższych
========
Chodzą słuchy, że za parę lat, jak już nie rząd z ministrami, a vox populi z doradztwem NB będą najwyższą polską władzą - nieszczepieni w latach 21/22 mają dostać nie tylko ordery, ale i niemałe dodatki do emerytur. Kto wie, czy nawet nie jakiś turnus sanatoryjny?

Obrazek użytkownika spike

26-03-2023 [14:20] - spike | Link:

Zaszczepieni nie doświadczą odznaczeń za bohaterstwo, zbyt wielu umiera na powikłania, a kto wie, czy od tych nieszczepionych nie będzie pobierany materiał genetyczny dla ratowania ludzkiej populacji, wolnej od zmian genetycznych.
Ciekawe jest, że powstało już wiele filmów i to dość dawno, przedstawiających podobną sytuację, że przez genetyczną ingerencję ludzkości groziło wymarcie, ratunkiem było poszukiwania nieskażonych, w celu rozrodu, albo wyprodukowania leku uzdrawiającego.

Czy obecność GMO w żywności nie jest przyczyną wzrostu przypadków na różne uczulenia, czy choroby? tego szybko się nie dowiemy, informacja o tym jest skutecznie blokowana, tylko częściowe informacja gdzieś tam przeciekają, że jest źle.

Obrazek użytkownika Francik

26-03-2023 [18:20] - Francik | Link:

Moja żona na pewno dostanie medal - została ukarana mandatem za "niemanie" maseczki w autobusie. Jakiś "życzliwy" sanitarysta w obronie biednych staruszek i dobrostanu całego społeczeństwa usłużnie doniósł i wezwał policję, która w braku poważniejszych zajęć podjechała radiowozem na przystanek autobusowy. Drobne zdarzenie a pokazuje w jakim kierunku to idzie - czysta komuna. I metody też bolszewickie - donos, propaganda, przymus, oszustwo, napuszczanie jednych na drugich itp. I nie łudźmy się - jak będzie trzeba nie cofną się przed bardziej drastycznymi metodami. We Francji mamy teraz przedsmak tego do czego są zdolni wyznawcy "liberalnej demokracji".
BTW. Ta spacja to dobry pomysł - pokazuje rozbrat ze zdrowym rozsądkiem.

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-03-2023 [21:03] - Kaczysta | Link:

Obrazek użytkownika Barszcz

25-03-2023 [22:34] - Barszcz | Link:

Do komentatora domagającego się linków - niestety, linka nie dołączę, bo konferencja była on-line, 13 sierpnia 2019 roku, Instytut Lepanto. Lekarz z Nigerii, Philip Chidi Njemanze MD, opowiadał przez blisko godzinę co fundacja Melindy Gates robi  w jego kraju. Mówił o swoim, bo jak powiedział - tam mieszka i ma kontakt z pacjentami, ale ma duże podstawy aby uważać że w całej Afryce sie dzieje to samo, natomiast nie ma dowodów, więc nie będzie o innych krajach mówił. A więc co opowiedział: Fundacja Gates oferuje rolnikom ziarno do zasiewu, gmo, którego nie można zbierać na kolejny zasiew, tylko trzeba kupić ponownie. Aby zakupić ziarno trzeba najpierw przyprowadzić jakąś kobietę, a najlepiej kilka, do wyekstraktowania z nich jajeczek do "celów naukowych". Część kobiet po takim zabiegu umiera, wiele choruje długie lata. Oprócz tego w ofercie jest aborcja dla każdej chętnej. Więc mówienie, że fundacja, która ma morderstwo dzieci w swojej ofercie, i pozostałe ich fundacje wspierające Planned Parenthood nie są tym czym są - to nie jest chyba w porządku. 

Obrazek użytkownika izabela

25-03-2023 [23:40] - izabela | Link:

@ Barszcz
Dzięki za informacje. Działalność Gatesa jest wystarczająco udokumentowana.. Linko-mania to słabość intelektualna..Dowodzimy jakiegoś twierdzenia w oparciu o link do informacji z sieci, które może potwierdzić tylko jakiś inny link.Na szczęście nie jest to praktykowane w sądach ani w badaniach naukowych.

Obrazek użytkownika Maverick

26-03-2023 [00:13] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Ryan

26-03-2023 [15:06] - Ryan | Link:

Barszcz 
Czerwony Barszczu
W domku jest wszystko ok.?
Reszta zdrowa

Obrazek użytkownika Czesław2

26-03-2023 [07:59] - Czesław2 | Link:

A Propos zielonych ludzików proszę sobie zobaczyć, dokąd zmierza tzw NATO. To przecież to samo, tyle że w armiach..
https://dorzeczy.pl/opinie/420...
W Anglii to samo.
To są nasze sojusze? Przestaję się dziwić, że broń kupujemy w Korei.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

26-03-2023 [18:49] - Roz Sądek | Link:

 @Autorka
...likwidacja gotówki stawia nas w sytuacji Chińczyków. Chyba tego nie chcemy.
==========
W necie jest całkiem sporo porad dla obawiających się likwidacji gotówki, głównie dla jankesów, ale niektóre są uniwersalne:
- w gotówce nie trzymaj nie więcej niż roczny zarobek, a jeśli przekracza on $1mln lokuj w kruszce, ale nie w wyroby użyteczne, a surowiec
- ......
- ......
- przy rocznych dochodach powyżej $10 mln kupuj tereny zurbanizowane, a przy $100 mln dziewicze zielone. 
- warto trzymać gotówkę na czas globalnych zdarzeń losowych, ale kwota $500 tyś jest nadmiarowa
- ......