Pod żadnym pozorem nie wypuszczać cugli z rąk!

Jacek Kuroń w swojej wydanej w 1989 roku książce „Wiara i wina. Do i od komunizmu” opisał sposób polowania przez Indian na mustangi. Relata refero – co znaczy powtarzam  co usłyszałam, bo nie przyszłoby mi do głowy czytanie tych bredni. Otóż zdaniem Kuronia Indianin wskakiwał na ogiera, przewodnika stada i przez pewien czas pozwalał się unosić w wybranym przez konia kierunku. Potem stopniowo zakręcał, nawet o 180 stopni i doprowadzał ogiera, a za nim całe stado do zamkniętego koralu. Na koniach się znam i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że są to brednie, opowieści z książeczek dla dzieci do lat pięciu. Nikt nigdy w ten sposób nie polował na dzikie konie. Opowieść  Kuronia jest jednak doskonałą metaforą sposobu w jaki on i jego środowisko obeszli się z opozycją niepodległościową.

Otóż Kuroń i jego drużyna (его отряд) przez dłuższy czas mówili wszystko to, co chcieliśmy słyszeć, oraz galopowali na naszych plecach w wybranym przez nas kierunku. Potem zaczęli zakręcać, aż wreszcie zakręcili dokładnie o 180 stopni, co obecnie jest już chyba dla wszystkich jasne. W czasie strajku w Stoczni Gdańskiej tak zwanym „doradcom” dali się nabrać nie tylko robotnicy. Dali się również nabrać państwo Gwiazdowie i Ania Walentynowicz. Nie tylko wpuścili Kuronia wraz z jego ekipą do stoczni, nie tylko słuchali jego rad, lecz – mówiąc językiem wyścigowym- pozwolili sobie wyrwać cugle z rąk. To Kuroń, Geremek i inni doradcy rozdawali odtąd karty. Montowali, koalicje, zorganizowali Kanciasty Stół niesłusznie zwany Okrągłym, dogadali się z komuną jak swój ze swoim, bo przecież to byli sami swoi.

Ogólnie rzecz biorąc - pozwoliliśmy wszyscy aby wypustki stalinowskiej grupy interesu przejęły i zagospodarowały naszą oddolną, solidarnościową rewoltę. Od czasu tych wydarzeń, od czasu strajku w Stoczni Gdańskiej minęło kilkadziesiąt lat lecz jak widać niewiele się jako społeczeństwo nauczyliśmy. Kiedy rozmawiałam z Gwiazdami, czy nawet z szeregowymi uczestnikami strajku pytając dlaczego mając przewagę i wiedząc doskonale jakie środowisko doradcy reprezentują, nie wypędzili ich po prostu ze stoczni, odpowiadali nieodmiennie: „Jak to, przecież to byli znani opozycjoniści, nam wszystkim imponowało, że jesteśmy z nimi na ty, że się przyjaźnimy”. Odnoszę wrażenie, że nadal jak przedszkolaki tęsknimy do tego, żeby ktoś nas pochwalił, pogładził po główce, zaliczył do przyjaciół. W takim tonie była odbierana ostatnia wizyta Bidena w Warszawie, która miała jakoby świadczyć o wielkim znaczeniu Polski na arenie międzynarodowej.

To, że Tusk przyzwyczajony do poklepywania go jak psa przez Merkel, przechwala się 40 sekundową rozmową z Bidenem nie powinno dziś nikogo  dziwić. To jednak, że oczekujemy uznania ze strony Komisji Europejskiej, że pokornie godzimy się na absurdalne kamienie milowe, czyli kłody rzucane nam pod nogi, że redagujemy ustawy pod dyktando UE, to cytując klasyka:  „ gorzej niż zbrodnia -to błąd”. Nie wykorzystaliśmy możliwości zawetowania powiązania wypłaty należnych krajowi pieniędzy z arbitralną oceną stanu  praworządności  w tym kraju, wątpię nawet czy zawetujemy planowaną przez UE likwidację prawa do takiego weta. Obawiam się, że zgodzimy się na zamianę Unii w federację i będzie to koniec naszej już i tak mocno nadwątlonej suwerenności. Zostaniemy landem kształtującej się IV Rzeszy. Rynkiem zbytu, rezerwuarem taniej siły roboczej. Kilka tygodni temu komisja ochrony środowiska Parlamentu Europejskiego usiłowała przegłosować oddanie polskich lasów pod zarząd UE.  Za tą ustawą i przeciwko interesom Polski głosowali posłowie PO- Ewa Kopacz, która zasłynęła w kraju własną, całkowicie oryginalną, koncepcją przyczyn wyginięcia dinozaurów  (zgodnie z jej słowami ludzie pierwotni wytłukli je kamieniami, tyle, że jak wiemy, za czasów dinozaurów nie było ludzi), Bartosz Arłukowicz, oraz Adam Jarubas z ZSL. Unia usiłując przejąć polskie lasy chce zarządzać jedną trzecią obszaru kraju. Nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami przejęcia przez obce państwo czy federację obcych państw również bogactw naturalnych  znajdujących się pod tymi lasami.

Kolejny raz zupełnie dobrowolnie wypuszczamy cugle z rąk. Zdajemy się na realizację cudzego planu, w cudzym interesie. Kolejny raz, bo przecież transformacja ustrojowa mogła zakończyć się zupełnie inaczej. ZSRR walił się pod ciężarem własnej niewydolności, nasi rodzimi aparatczycy byli w defensywie. Był moment gdy można było nie dopuścić do planowego zniszczenia całego polskiego przemysłu, do wyprzedania go za grosze, do spauperyzowania społeczeństwa i do uwłaszczenia komunistycznej nomenklatury. Podobnie jak teraz, gdy jest ostatni moment, żeby nie zgodzić się na zielony totalitaryzm UE. Niestety społeczeństwo ponownie jest zaczadzone samozadowoleniem, podobnie jak było w czasie Solidarności i obrad Okrągłego Stołu. Tym razem pozwoliliśmy się zaczadzić własną szlachetnością w pomaganiu Ukrainie. Nie tylko przechwalamy się tą szlachetnością, lecz odsądzamy od czci i wiary kraje, które próbują dbać o własne interesy. Wydaje się nam, że to my rozdajemy karty, lecz to tylko nasze mrzonki. Konsekwentnie realizujemy cudzą agendę, godzimy się na prześladowanie obywateli pod pretekstem śledzenia mitycznego „śladu węglowego”, godzimy się na zakaz rejestrowania samochodów spalinowych na rzecz drogich i niebezpiecznych elektryków, na budowanie w kraju elektrowni jądrowych przez firmę o wątpliwej opinii. I cały czas „nasładzamy się” ( rusycyzm celowy) swoją rzekomo wyjątkową rolą, nie tylko w Europie, lecz na całym świecie.

 Aż się prosi zacytować tutaj Ignacego Krasickiego.
    „Mnie to kadzą — rzekł hardo do swego rodzeństwa
     Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.
     Wtem, gdy się dymem kadzideł zbytecznych zakrztusił
     Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił”.
 
Po wszystkich naszych historycznych doświadczeniach powinniśmy zaprzestać wypinania piersi do orderów.
I jak w tytule-pod żadnym pozorem nie wypuszczać cugli z rąk.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

11-03-2023 [07:22] - r102 | Link:

OK -  z małym wyjątkiem - powinno być  "Kuroń i его команда"...

Obrazek użytkownika izabela

11-03-2023 [09:56] - izabela | Link:

@ r102
Racja, kiedyś katowano nas powieścią "Тимур и его команда". To znaczy nas starszych. Bo młodzi nie znają tych uroków.

Obrazek użytkownika juur

11-03-2023 [07:30] - juur | Link:

Okrągłostołowych zadbali by nikt nie wyrwał im cugli z rąk.  Ogrywają nas jak dzieci a niektórzy  klaszczą i skandują „najlepszy premier, najlepszy rząd” .Coś się zmieniło w głowach ludzi nie patrzą na to co się dzieje a słuchają czyichś opowieści i hurrra kolejny sukces.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-03-2023 [07:33] - Czesław2 | Link:

Unia to zbiór marionetek na pasku żydowskich banków i firm. kto w Polsce rządzi? MM i jego komanda.
Mamy powtórkę z rozrywki. Twarzą wyborów w Pisie jest znów Szydło. Tylko, że Szydło po stażu w uni jest już ZA likwidacją kopalń, co niechcący kiedyś chlapnęła.

Obrazek użytkownika izabela

11-03-2023 [10:00] - izabela | Link:

@ czesław2
Nie słyszałam tego i jestem bardzo rozczarowana. Wydawało mi się, że Szydło mocno stoi na ziemi i nie ulega lewackim mrzonkom 

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2023 [10:07] - Pani Anna | Link:

Pierwsze przykazanie: nie wierzymy politykom, kimkolwiek są i cokolwiek mówią. 

Obrazek użytkownika Czesław2

11-03-2023 [10:11] - Czesław2 | Link:

Niestety, ja czytałem wywiad z nią.To było z rok temu. Teraz dać link, nierealne. Jedno jest pewne, kopalnia Makoszowy została zamknięta, gdy była Premierem. Ale to dawniejsze czasy.. Google nie wyświetla ŻADNYCH aktualnych wywiadów z Szydło na temat węgla. Przez przypadek. na portalu WNP jej wypowiedzi z zeszłego roku też wycięte.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-03-2023 [10:49] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. ustawy o likwidacji kopalń obowiązują, kasa na to z uni wzięta. Słyszała Pani o protestach Pani Szydło w Polsce?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-03-2023 [08:12] - Chatar Leon | Link:

Za tym razem nikt niczego nie wypuścił. 
Opowiadająca o "dobrej zmianie" Nowogrodzka sama przekazała cugle w ręce jakiejś grupki z Mateuszkiem Pinokiem na czele. Kto to w ogóle jest? Kogo reprezentuje?
Czy ktoś w ogóle zamierzał przeprowadzać jakąkolwiek gruntowną reformę państwa? Kliki i mafie, które rzekomo miały być rozpędzone, nadal stanowią podstawę ministerstw. Nie mówię już nawet o postawieniu cynicznego i prymitywnego urzędniczyny błąkającego się po ministerstwach od czasów rządów SLD na czele ministerstwa zdrowia.
Kiedy kilkakrotnie rozmawiałem ze ŚP Jerzym Targalskim w ciągu kilku miesięcy przed jego śmiercią, o radosnej twórczości tego rządu miał do powiedzenia jedno: totalny blamaż.

 

Obrazek użytkownika sake3

11-03-2023 [08:34] - sake3 | Link:

Tak po prawdzie to żeśmy nigdy tych cugli w rękach nie mieli.

Obrazek użytkownika Ijontichy

11-03-2023 [08:44] - Ijontichy | Link:

MACTE! 
Brawo sake3 :-))

Obrazek użytkownika Jan1797

11-03-2023 [12:27] - Jan1797 | Link:

Czyż nie za wyborem okolicznych, droga Sake;-))
Spróbuj proszę nauczyć ich choć jednej zasady wspólnoty, dlatego wolę z plebsem zgubić;-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

11-03-2023 [09:59] - Pani Anna | Link:

Przecież już od dawna jesteśmy krajem montowni, obcych hipermarketów i rezerwuarem taniej siły roboczej. Każda władza nie tylko nie robi nic, by to zmienić,  lecz zdaje się ten stan rzeczy jeszcze pogłębiać. Widzimy co się dzieje i co możemy zrobić? Co może zwykły obywatel?

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-03-2023 [10:14] - Kazimierz Kozio... | Link:

Cugle zastapiono elektronicznymi obrozami i mikroprocesorami ktorymi sa nafaszerowani bezwolni.

Az sie prosi zeby sparafrazowac bp Krasickiego podstawiajac za szczura i kota postaci wspolczesnej tragedii (miedzy)narodowej.  

Obrazek użytkownika u2

11-03-2023 [11:31] - u2 | Link:

„ gorzej niż zbrodnia -to błąd”

Bez przesadyzmu, to są negocjacje. Żaden błąd. A tym bardziej, żadna zbrodnia. Prowadzi je p. Sęk, który pochodzi z Wielkopolski. Wczoraj się dowiedziałem, bo równolegle do pustych obietnic PDT składanych w Rokietnicy wystąpiła delegacja PiS, która przypomniała, że za Tuska nie było ani jednego ministra z Wielkopolski w jego "rządzie". Teraz w rządzie Dobrej Zmiany jest kilku z Wielkopolski. No i Tusku nie zrealizował ani jednej inwestycji w tamtym terenie.

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2023 [12:07] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński jest indianinem, czy ogierem?

Obrazek użytkownika izabela

11-03-2023 [17:00] - izabela | Link:

@ Jabe
Metafora Kuronia dotyczyła czasów Solidarności. Solidarni to dzikie konie a opozycja kontraktowa to Indianie którzy zapędzili je podstępem do zagrody.Chodziło o to żeby komuniści zyskali na transformacji ustrojowej i ten cel ekipie Kuronia i Geremka udało się osiągnąć .Kto obecnie jest Indianinem nie śmiem przypuszczać..

Obrazek użytkownika Jabe

11-03-2023 [19:38] - Jabe | Link:

Współczesność też jest inte­re­su­jąca.

PS  Pan premier robi za in­dia­nina, lecz to nie prze­sądza.

Obrazek użytkownika smieciu

11-03-2023 [12:26] - smieciu | Link:

Najpierw warto zdefiniować cele, rozgrywających.
Czy przykładowo naszym rozgrywającym kamienie milowe przeszkadzają? Czy może nie, a przeszkadza im jedynie kto będzie tym zarządzał?
W dalszej kolejności to samo pytanie można postawić co do IV Rzeszy. Czy to nam wyjdzie na dobre czy na złe? Przykładowo jeśli okaże się że za lat 10 w Polsce będzie jak w Niemczech to będzie źle? A jeśli będzie odwrotnie: w Niemczech będzie jak w Polsce?
A jeśli tymi lasami będą zarządzać jak w Niemczech traktując je przede wszystkim jak warty ochrony zasób środowiska naturalnego a nie jak dzisiaj robi to PiS: aktywa rolnicze?

Sprawa Stoczni też według mnie nie jest oczywista. Z tego tu właśnie na NB pisał człowiek, który bezpośrednio i wysoko uczestniczył w tych wydarzeniach to:
1. Gwiazdowie wcale nie garnęli się do strajku. Reprezentowali ogólnie wtedy panującą postawę że jest za wcześnie. Ludziom wydawało się że niewiele da się zrobić z systemem.
2. To środowisko Kuronia naciskało na wywołanie strajku, specjalnie został tam wysłany Borusewicz. Tu nie o to chodzi że my dzisiaj ich nie lubimy tylko że najwyraźniej mieli oni swoje plany, umocowane gdzieś wyżej skoro się w ogóle za to wzięli.
Czyje były to plany? Czemu miało to służyć skoro najpierw Strajk wywołano a potem starano się go spacyfikować?

Tu ciągle przejawia się szczególny dualizm. Gdzie dobre rzeczy mają robić źli. A dobrzy ludzie robią źle choć mówią że chcą dobrze.

Obrazek użytkownika Czesław2

11-03-2023 [12:47] - Czesław2 | Link:

Będzie jak w Niemczech ( muzułmańskich ) czy w Niemczech?

Obrazek użytkownika smieciu

11-03-2023 [14:11] - smieciu | Link:

Na tym polega paradoks. Ludzie tutaj są przekonani że demoniczni Niemcy pociągają za sznurki i kontrolują UE podczas kiedy odkąd do niej wstąpiliśmy różnica między Polską a Niemcami zmniejsza się. Co więcej w Niemczech mamy do czynienia z degeneracją państwa. Muzułmanie, LGBT, Zielony Ład, uzależnianie się od gazu było uderzeniem w ich gospodarkę.
Więc?
Może za tym wszystkim stoją ci, którzy zarządzają PiSem? Wrogowie Niemiec?
Wtedy mamy sporo logicznych połączeń. Przecież UE przez cały czas wspierała rząd PiS pieniędzmi. Rzeczy zaczęły się zmieniać dopiero niedawno odkąd urząd obięli von der Leyen oraz Scholz. Wszystkie te lewackie rozwiązania, które uderzały w Niemcy, Kamienie Milowe wymyślono wcześniej. Może w zgodzie z zarządcami PiS? To tłumaczyłoby dlaczego PiS nie miał problemów ze strony UE (poza namolnym Ziobro), chce forsy, chce Kamieni, chce Ładu (pamiętajmy to MM zaraz na początku rządów wyskoczył z elektrycznymi samochodami). I tylko nie chce by łapę na tym trzymał wrogi im układ.

Obrazek użytkownika izabela

11-03-2023 [17:11] - izabela | Link:

Poznajemy ludzi po owocach nie stygmatyzujemy ich z góry. Nie chodzi o to że nie lubiłam Kuronia i dlatego to co robił uważam za złe/. Uwłaszczenie komunistów, zniszczenie przemysłu, pauperyzacja społeczeństwa to efekt ich strategii. dlatego ich nie lubię a nie odwrotnie. Był jednak- uważam -moment kiedy można było nie dopuścić choćby do likwidacji cukrowni. Ale społeczeństwo w euforii  zwycięstwa pozwoliło się obrać do gołej skóry.Osobiście nie chcę być landem IV Rzeszy i nie chcę żeby Niemcy  zarządzali naszymi lasami. Swoje już zniszczyli. Nie interesuje mnie czy Niemcy są dobrzy czy źli. Niech rządzą u siebie.

Obrazek użytkownika u2

11-03-2023 [17:42] - u2 | Link:

Uwłaszczenie komunistów, zniszczenie przemysłu, pauperyzacja społeczeństwa to efekt ich strategii

Z tego co pamiętam to elitą PRL-u były właśnie komuszki, one rządziły, one decydowały kto może wyjeżdżać za granicę, a kto nie. Nawet w latach 80-tych nie poluzowały paszportów i trzymały nas Polaków za mordy. Dlatego uwłaszczenie się komuszków na spółkach nomenklaturowych i inszych podejrzanych geszeftach mnie nie dziwi. Komuszki wiedziały jak się ustawić w kapitalizmie. A społeczeństwo jak było biedne w PRL tak obecnie się mocno bogaci, to już nie PRL. Ale to bogacenie się widzę dopiero od nastania Dobrej Zmiany. Wcześniej decydowały układy i układziki. Takie popłuczyny po okrągłym stoliku.

Obrazek użytkownika Es

11-03-2023 [12:37] - Es | Link:

Metoda "na Kuronia" wypisz, wymaluj pasuje do ogólnej strategii PIS  I obecnego rzadu.  Od kilku lat twierdzę, że tak bardzo chcieliśmy być  ponownie z wodzami dobrej zmiany " na ty" , że po raz drugi od Solidarności nie zauważyliśmy całego mącenia nam w głowach, a mówiąc wprost ładowania nas w trąbę. O całkowitym rewersie jeszcze nie mówimy. Do 180 stopni jeszcze brakuje paru podpisów. Ale ich uzupełnienie nie będzie niespodzianką. 

Obrazek użytkownika Jan1797

11-03-2023 [13:39] - Jan1797 | Link:

@izabela,
Moje uwagi dotyczą opozycji totalnej +firanki. Tu sztampa metody na Kuronia jest rozpoznana na przestrzeni lat nawet przez dzieci TicToka.
Proszę obejrzeć likowany przekaz u Danuty od 10'30" do11'20" może to cokolwiek utrwalonym w rozkroku wyjaśni. Od 2015 roku obserwuję w NSZZ Solidarność kariery opozycyjnych którzy nie ukrywają, że kandydują tylko dla zachowania stanowiska. Są wybierani -wiec zalecenie w notce jest co najmniej mylne. 
@Es,
Wystarczy przytoczyć wpisy i komentarze zawiedzionych dzień po wyborach 2015 roku i wszystko staje się jasne

Obrazek użytkownika izabela

11-03-2023 [17:13] - izabela | Link:

@ Es
Tego się właśnie boję.Podpisy przychodzą łatwo.

Obrazek użytkownika sake3

11-03-2023 [15:35] - sake3 | Link:

Jak już jestesmy przy tych cuglach to może warto przytoczyć ofertę ,,nowego partnerstwa'' Polski i Niemiec złożoną w środę w Warszawie przez przewodniczącego SPD Larsa Klingbeila w Muzeum Polin.Dlaczego akurat tam i do kogo kierował ofertę nie bardzo wiadomo.Ten polityk wychowanek szkoły Schroedera związany z Kremlem później działacz i przewodniczący SPD nakreśla szukanie wspólnych z Polską rozwiązań .Chce wyznaczyć wspólnych kurs na przyszłosć ale z wyraźnym naciskiem na ,,przywódczą rolę'' Niemiec w tym nowym rozdaniu.Patriarchalny,pełen wyższości styl przemówienia pokazuje,że nowe rozdanie będzie takie samo jak stare.Już bowiem zapowiadany jest brak zgody Niemców na budowę elektrowni atomowej w Choczewie.Jak widać więc,to nowe partnerstwo będzie trudne dla Polski o ile w ogóle można go będzie nazwać partnerstwem.Przypszczam,że Niemcy sypną dodatkowym groszem na wygraną wyborów przez Tuska i jego szemraną ferajnę Pomarszczeniec przecież w uniżoności nie ma sobie równych.Nawet odetchnie z ulgą na tę rolę przywódczą Niemiec,przecież na to pracuje całe lata.

Obrazek użytkownika tricolour

11-03-2023 [17:14] - tricolour | Link:

@izabela

Bardzo mi się podoba szukanie, kto nam wydziera cugle, gdy tymczasem rząd - w imię dobra naszego, powszedniego - likwiduje gotówkę. Od przyszlego roku limit dla ludzia wynosić ma 20k, dla firmy 8k.

Najlepsze w tym jest to, że udział polskich banków w całym sektorze to 30%, a w części transakcyjnej to 5%.

Sami pchamy się w cudze łapy.

Obrazek użytkownika Ryan

11-03-2023 [20:54] - Ryan | Link:

Tusk został zgłoszony do Watykańskiej Kongregacji Wiary i wkrótce zostanie Świętym.
Kardynałów papieskich zadziwił fakt cudu.
Platforma nie kradła, a pieniędzy nie było - i to na wiele kadencji

Obrazek użytkownika Maverick

11-03-2023 [22:26] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika Jan1797

12-03-2023 [15:29] - Jan1797 | Link:

Jeżeli już masz z nim kontakt? Przekaz mój jest prosty-My siedzimy tutaj od kilku tysięcy lat i gramy w swoją grę! Między innymi dlatego nie pasuje nam wasza nowa religia od „Władywostoku po Lizbonę” 
Paniał?

Obrazek użytkownika u2

12-03-2023 [15:37] - u2 | Link:

Ritter was the subject of police sting operations for sex crimes in 2001 and 2009, and was convicted of sex crimes involving a minor in 2011

Czyli maweryk podniecasz się skazanym przez sąd USA pedofilem, obecnie użytecznym idiotą kacapskiej puty :-)

Obrazek użytkownika sake3

12-03-2023 [15:53] - sake3 | Link:

@Ryan.....Za chwilę okaże się,że PO kradła ale rozdawała to ubogim niczym Janosik. A to chwalebne.

Obrazek użytkownika Ptr

12-03-2023 [00:12] - Ptr | Link:

Warunkiem przetrwania jest zbudowanie siły, a jej warunkiem jest utwierdzenie zasad. Te zasady nie zostały utwierdzone przez uległość wobec jakichś wpływów.Prezydenckie veto na sądownictwo i wejście w pułapkę KE i PE oraz ETS i zbyt łatwe odrodznie komuny na kierunku UE. Chcę wierzyć, że ten taniec wśród ludożerców ma charakter taktyczny. Z drugiej strony PiS musi schlebiać niskim gustom, musi iść po te pieniądze , bo duża część elektoratu nie widzi sensu w zasadach. A opozycja PRZEDE WSZYSTKIM nie chce dopuścić do zaistnienia zasad kusząc pieiądzem , który dostanemy jak zostanie nam ukradziony. 
Władza ucieka od problemu tańca z ludożercami wskazując zagrożenie ze wschodu.

W każdym razie wykupienie władzy w Polsce od nomenklatury przez kapitał spoodowało przejście pod kolejną podległość. Nie wiem na którym świecie zostanie przywrócona sprawiedliwość. 
 

Obrazek użytkownika lala

12-03-2023 [14:20] - lala | Link:

nie wiem, kiedy autorka wpisu była w Niemczech, ale to jak Niemcy chronią swoje lasy a jak obecna polska władza je niszczy - widać dość klarownie....
i chyba wolę być niemieckim landem niż państwem w stylu białoruskim do czego nas pcha obecna władza oraz inne oszołomstwo kanapowe

Obrazek użytkownika Jan1797

12-03-2023 [15:33] - Jan1797 | Link:

@lala,
Jedyny przylepiec otrzeźwiający, to szybko z czoła zerwany;-)

Obrazek użytkownika sake3

12-03-2023 [15:50] - sake3 | Link:

@lala.......Jaki śliczny wpis.Ile lala zainkasowała za szkalowanie Polski??

Obrazek użytkownika u2

12-03-2023 [16:27] - u2 | Link:

@lala.......

U la la, pierwszy wpis lali na NB, fragment, ale pokazujący co to za lala :-)

04-12-2012 [23:00] - lala

Rosjanom tzw. "szlaenstwo Smolenskie" jest bardzo na rękę, bo nie musza sie martiwc, ze beda mieli trdniejszego partnera w mocnej Polsce

Obrazek użytkownika izabela

12-03-2023 [17:05] - izabela | Link:

@ lala
https://forsal.pl/lifestyle/na...
https://wgospodarce.pl/informa...
W Niemczech bywam regularnie Ja nie życzę sobie aby mój kraj był niemieckim landem. Jeżeli Pani to odpowiada -droga do raju a raczej Reichu wolna . O Białorusi ma Pani chyba takie same pojecie jak o niemieckich lasach.