Szef NATO Jens Stoltenberg - „Jeszcze nawet nie zaczęliśmy”

Rosyjscy propagandyści i przywódcy kraju agresora nieustannie twierdzą, że walczą przeciwko NATO na Ukrainie. Ale czy Rosja miałaby realne szanse w takiej konfrontacji?


Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg - „Jeszcze nawet nie zaczęliśmy”.

     Przed inwazją na Ukrainę armia rosyjska miała reputację drugiej najpotężniejszej siły na świecie. Prawie rok wojny na pełną skalę zniszczył tę reputację na zawsze. Obecnie Rosja przegrywa z Ukrainą, której armia przekonująco udowadnia, że ​​najważniejsza jest nie ilość, a jakość. Defence 24 przeanalizował porównanie siły militarnej krajów NATO i Rosji i wyjaśnił, co jest nie tak z danymi statystycznymi, z których chętnie korzystają środki masowego przekazu.

NATO nie przyjechało (jeszcze)
Rosyjscy propagandyści, aby wyjaśnić przyczyny porażek, często mówią, że ich armia walczy na Ukrainie nie z Ukrainą, ale z NATO. Warto przyznać, że jest w tej tezie ziarno prawdy, ponieważ armia ukraińska walczy obecnie bronią i sprzętem, które w większości zostały przekazane przez państwa członkowskie Sojuszu (jednak nie zgodnie z decyzjami samej organizacji). Tak więc można śmiało powiedzieć, że Rosja straciła większość części zdolnych do prowadzenia wojny i nowoczesnego sprzętu podczas wojny, ale NATO po prostu nie przybyło. Generałowie NATO mogą teraz ironicznie cytować słowa Putina: „Jeszcze nawet nie zaczęliśmy”.

     Nie jest to jednak bynajmniej wojna zastępcza, ponieważ Ukraina walczy o własną wolność i niepodległość, a kraje cywilizowanego świata występują jako sojusznicy. Operacji bojowych nie prowadzi się na terytorium państw członkowskich NATO. Co więcej, dziś Rosja nawet w pośpiechu wycofuje wojska i sprzęt z granic z państwami członkowskimi Sojuszu (np. na granicy z Norwegią w obwodzie murmańskim).
o po raz kolejny dowodzi, że agresywna retoryka Putina i jego podwładnych wobec NATO jest bezwartościowa, a wypowiedzi o euroatlantyckiej integracji Ukrainy jako pretekst do inwazji w 2022 r. to nic innego jak przeinaczenie przyczyn i skutków

W języku statystyki
Zachodni miłośnicy statystyk i infografik często lubią porównywać zdolności militarne NATO i Rosji według stanu na luty 2022 roku.
Moc życia
Tak więc w przededniu inwazji w szeregach rosyjskich sił zbrojnych znajdowało się 1 350 000 ludzi, z czego 850 000 bezpośrednio w armii (na papierze w rzeczywistości było ich mniej, rosyjscy generałowie aktywnie zarabiali na różnicy i brali do kieszeni to). Poza tym Rosja miała 250 tys. bojowników struktur paramilitarnych i 250 tys. żołnierzy „Rosgwardii” (to ci, którzy pojechali do Kijowa i Charkowa z pałkami i mundurami paradnymi).
W siłach zbrojnych NATO jest 5 405 700 ludzi , z czego 3 366 000 to bezpośrednio armia. W strukturach paramilitarnych krajów NATO jest też 738,7 tys. osób i 1,3 mln żołnierzy rezerwy (Gwardii Narodowej itp.).

Uzbrojenie
Według stanu na luty 2022 r. armie krajów NATO miały 144 000 jednostek pojazdów opancerzonych, Rosjanie tylko 60 000, ale nawet Szojgu nie wie, ile z nich zostało już zniszczonych lub sprzedanych przez sprytne frontowe sztaby
NATO dysponuje 20 723 samolotami wszystkich typów (3527 myśliwców, 1048 samolotów szturmowych, 8485 śmigłowców).
Rosja mogłaby odpowiedzieć na to 4173 maszynami, z czego 772 (myśliwce), 739 (samoloty szturmowe) i 1543 (śmigłowce).
Co ważne! Według ukraińskiego Sztabu Generalnego w ciągu 11 miesięcy inwazji Rosja straciła na Ukrainie ponad 3150 czołgów, 287 samolotów, 277 helikopterów, 18 okrętów itp.

Przewaga NATO na morzu jest całkowita

Statystyki pokazują, że państwa alianckie dysponują 2049 okrętami wojennymi, podczas gdy Rosjanie zaledwie 605 (przypomnijmy, wliczając w to krążownik „Moskwa” i jego braci pokonanych w zatokach Morza Czarnego i Krymskiego oraz  legendarny tzw. „lotniskowiec” o nazwie „Admirał Kuzniecow” „).

Co jest nie tak ze statystykami
Te porównania są dość manipulacyjne, a nawet grają na korzyść Rosji.
Statystyka nie może obliczyć różnicy w wyszkoleniu żołnierzy NATO i rosyjskich, określić możliwości logistycznych i poziomu dowodzenia, statystyka nie pokaże różnicy w zarządzaniu wojskami i taktyce wojskowej, liczby te nie uwzględniają aspektów psychicznych ludzi, którzy w XXI wiek napędza „chmobikes” do ataku ze strachem przez fale
Zamiast tego statystyki wydają się stawiać znak równości między żołnierzem NATO, w którego szkolenie zainwestowano setki tysięcy, a czasem miliony dolarów lub euro, a rosyjskim żołnierzem, którego szkolenie zastąpiła butelka wódki, gruźlica i romanse z Kadyrowicami.

Statystyki porównują też czołg M1 Abrams, Leopard 2A4 czy Challenger 2 z rosyjskim T-62, to on, a nie T-90, jest właściwie głównym czołgiem w armii agresora. Statystyki przyrównują setki myśliwców F-35 i F-22 piątej generacji do rosyjskich „samolotów”, które rozbijają się w locie lub rozbijają się o domy nieszczęśliwych mieszkańców Rosji.
Statystyki „wyrównują” współczesne NATO M777 i inne z haubicami D-1 z II wojny światowej, krążownikiem „Moskwa” i tak zwanym „lotniskowcem” „Admirał Kuzniecow” oraz amerykańskimi lotniskowcami „inteligentnymi” pocisk M982 Excalibur i rosyjski głupi pocisk, HIMARS z „Gradomem” itp

Deklarowana armia licząca 1 350 000 ludzi została zmiażdżona - do tej pory zginęło już ponad 120 000 Rosjan, liczbę rannych najeźdźców trudno policzyć (w Rosji „strat nie było”, ale z jakiegoś powodu pojawiają się nowe i nowe fale mobilizacji potrzeba), jednak statystyka i nauki wojskowe mówią o wskaźnikach x3 (biorąc pod uwagę rosyjską medycynę i stosunek do ludzi, może to być x5). Obecnie Szojgu marzy o powiększeniu Sił Zbrojnych Rosji do 1 500 000 ludzi , jednak nie ma możliwości zrealizowania tego planu. To samo dotyczy żołnierzy zastępczych i grup paramilitarnych – wagnerowców, rosgwardzistów itp.
Rosyjski sprzęt i artyleria są obecnie szybko wyrzucane na Ukrainie, de facto Rosja stała się obecnie największym dostawcą broni dla Sił Zbrojnych – przepływ trofeów jest imponujący. Od zimy 2023 r. rosyjskiej armii już brakuje amunicji. Obecnie armię okupacyjną utrzymuje na powierzchni zmobilizowane mięso armatnie, jeńcy i to, co jej sojusznicy – ​​Iran i KRLD – przekazali Rosji, podczas gdy Ukraina ma za plecami pełnię potęgi bloku NATO.

Rosja jest dużo słabsza od NATO i sam Putin to przyznaje
Potwierdził to w przededniu inwazji, 6 lutego 2022 r., grożąc prezydentowi Francji Macronowi i całemu światu bronią nuklearną.
Nawet statystyki porównujące żołnierza NATO z rosyjskim „mobiklem” pokazują, że Rosja przegra przez nokaut we wszystkich parametrach, z wyjątkiem komponentu nuklearnego. To o niej mówił w przededniu inwazji.
Te 6255 głowic nuklearnych (w porównaniu z 6085 w NATO) to ostatnia nadzieja tyrana – na nic innego nie ma nadziei. Ta nadzieja, zauważamy, jest również z gwiazdką, ponieważ nie uwzględnia stanu składowania ładunków jądrowych i ich modernizacji (której Rosja nie przeprowadziła), a jedynie liczbę.


Co ważne, słowa te zostały wypowiedziane jeszcze zanim rosyjska armia stała się pośmiewiskiem całego świata, jednak już wtedy Putin uznał, że NATO jest lepsze od Rosji. Jedynym argumentem dyktatora była wtedy (i nadal jest) broń nuklearna.
W dzisiejszych czasach Rosja wydaje się modlić o „Sarmata”, „Posejdona” i inne „wunderwaffe”, jednak warto zrozumieć, że są to tylko puste strachy na wróble - żadne z tych opracowań nie przeszło pełnego cyklu testów - ich seryjna produkcja nie rozpoczęto (i wygląda na to, że nie rozpocznie się ze względu na sankcje). Ten sam los dotyczy myśliwców Tu-57 piątej generacji, czołgów T-14 Armata, pojazdu bojowego wsparcia czołgów Terminator-2 i innych rosyjskich wynalazków.

Jednocześnie Rosja użyła pocisków zdolnych do przenoszenia ładunków jądrowych na nieudaną próbę sprowokowania katastrofy humanitarnej na Ukrainie. Rosja nie jest w stanie ochronić własnych obiektów jądrowych, o czym świadczą ataki nieznanych, ale bardzo skutecznych urządzeń na lotniska strzegące „triady nuklearnej”.
Jeśli „mała” Ukraina jest zdolna do takiego klapsa, to co NATO zrobi z rosyjskimi nośnikami broni jądrowej?
Tam, gdzie Rosjanie naprawdę mają przewagę
W takich warunkach Rosja powinna była już dawno zorientować się, że przegrała i rozpocząć negocjacje w sprawie warunków kapitulacji, zwrotu przejętych ludzi i terytoriów, zapłaty reparacji i ekstradycji zbrodniarzy wojennych.
Zamiast tego Putin nadal uważa za konieczne wypowiedzenie wojny ostatniemu Rosjaninowi. Pomaga mu w tym jego jedyny prawdziwy zasób - brak poczucia własnej wartości wśród Rosjan i kolosalna zdolność narodu rosyjskiego do tolerowania nadużyć władzy i strasznego traktowania. Tu Putin ma niezaprzeczalną przewagę nad NATO.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2023 [18:52] - Pers | Link:

Kiedy będziecie mieli światło?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-01-2023 [20:22] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz światlo nadziei mamy zawsze, że dostaniesz na NB kop w dupsko jak dostałeś w Salonie, NEonku, Niepoprawnych...

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [20:39] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
stara ruska obleśna onuco.
Ciesz się że opara ci płaci za prąd

Ty kretynie wojnę wygrałeś już 335 dni temu
teraz sprzątasz ścierwa ruskie a jest tego sporo
do tego się tylko nadajesz

ave
​salute

Obrazek użytkownika Pers

24-01-2023 [21:53] - Pers | Link:

@r-jasiu
//ruszkiewicz
stara ruska obleśna onuco.//
No powiedz konkretnie - kiedy?
Może wam chociaż przyrost naturalny podskoczy?
Co można robić w zimnej chałupie po ciemku?

Obrazek użytkownika Maverick

24-01-2023 [19:54] - Maverick | Link:

Krzysztof Towiński analizuje. Facet z Podlasia i wie co mówi.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [20:40] - Ryan | Link:

Maverick
Kumpel z Tworek?

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [20:47] - Ryan | Link:

Scholz zdecydował się dostarczyć Ukrainie czołgi bojowe po „miesiącach debat”.
Administracja Bidena finalizuje plany wysłania wyprodukowanych w USA czołgów Abrams na Ukraine i może ogłosić to już w tym tygodniu.Jak donoszą zachodnie media, taka zapowiedź będzie elementem szerszego porozumienia dyplomatycznego z Niemcami. Zgodnie z nią Berlin zgodzi się na wysłanie mniejszej liczby własnych czołgów Leopard 2, ale zamiast tego zezwoli na dostawę większej liczby czołgów przez partnerów Ukrainy.
Takie porozumienie rozwiązałoby różnice między USA, Niemcami i innymi partnerami Ukrainy w sprawie zaopatrzenia w czołgi, co jest niezwykle ważne w kluczowym etapie wojny. 

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [20:53] - Ryan | Link:

Z Ługańska kacapy i zdrajcy już wywożą rodziny.
Od dekady w Sierra Army Depot w Kalifornii stoi co najmniej 2000 zakonserwowanych czołgów M1 Abrams i prawdopodobnie to one pójdą na Ukrainę.
Niemieckie nie są już potrzebne, mogą się dalej naradzać.

https://pbs.twimg.com/media/FnQatCZXEBs-MWC?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Czesław2

24-01-2023 [21:36] - Czesław2 | Link:

Żegnamy sie z Polską. Powstał w uni projekt ustawy o przejęciu od państw członkowskich zarządzania lasami  wodami i gruntami  czyli całymi krajami.

Obrazek użytkownika Ryan

24-01-2023 [22:10] - Ryan | Link:

Bay Bay

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2023 [08:27] - sake3 | Link:

@Czesław2..........Proszę podziękować polskim europosłom Kopacz i Arłukowiczowi.To oni swoimi głosami wsparli zmianę traktatów wg których ma przenieść leśnictwo z kompetencji krajowych na unijne.Oczywiście będzie to dotyczyć tylko Polski.Zna pan tych europosłów?Może i nie bo na NB walić trzeba tylko w PiS. Pewno zaraz się okaże ,że to Morawiecki oddał te lasy.Albo Kaczyński.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2023 [08:34] - Czesław2 | Link:

@ sake3 Wymagana jest jednomyślność. MM za kasę odda lasy. Przecież nasz rząd dokładnie wie, co tam jest procedowane. Nie słyszałem o kampanii sprzeciwu wobec tych projektów. Poza tym, to nie chodzi tylko o lasy Napisane jest, że także grunty i wody. Nie wiem precyzyjnie  ,co to znaczy, ale to przekazanie terytorium Polski.Żydom.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2023 [09:40] - sake3 | Link:

@Czesław2.......Głosowanie odbyło się wczoraj i Komisja ENVI dała sygnał do zmian w traktacie. Po co więc funkcjonuje traktat jeśli kawałek po kawałku go się zmienia? Czy zresztą sądzi pan ,że te zmiany będą dotyczyły lasów w innych państwach unijnych? Wątpię.Ja przypuszczam że to kolejny ,,kamień milowy' 'wyżebrany przez te dwie eurognidy by dokopać Polsce i wygrać wybory.Przecież Polacy z panem włacznie i tak oskarżą o to Morawieckiego.Dziwię się więc bardzo sentymentowi jakim darzy pan opozycję,nie widzi jej afer, przekrętów ,antypolskości i zwykłej podłości. Nawet panu nie chcą przejść przez klawisze nazwiska europosłów oddających Polskę Unii a właściwie Niemcom.Ł atwiej oskarżyć Morawieckiego przyciskając go ze wszystkich stron do ściany. Czy kleszcze w lasach też podlegają zmianom w traktacie? Przejdą też pod opiekę UE? Ciekawa jestem.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2023 [09:58] - Czesław2 | Link:

To Morawiecki sprzedaje Polskę, razem z opozycja.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2023 [10:06] - sake3 | Link:

@Czesław2........,,Razem z opozycją''......Czyli dało radę przejść przez klawisze? Oczywiście z Morawieckim. 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2023 [10:30] - Czesław2 | Link:

To na kogo Pani będzie glosować, na sprzedajną opozycję czy sprzedajnego Morawieckiego. TO ON RZĄDZI.

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2023 [10:55] - sake3 | Link:

@Czesław2.....A widzi pan trzecie wyjście? Chyba tylko absencja w wyborach jest właśnie tym trzecim.Ja jednak pójdę i zagłosuję na PiS przecież to i tak nie zmieni faktu,że opozycja wygra wybory.Dlaczego? Odpowiedź znajdzie pan tu,bliziutko na NB w wypowiedzi pana wielkopolskiegozdzicha,że będzie w komisji wyborczej .Sądząc z jego wcześniejszych pogardliwych,wręcz obelżywych wypowiedzi pod adresem pisiorów,pisuarów jak on to nazywa podejrzewam,że będzie to surowa kontrola i naciski na tych u których będzie podejrzewał ,,pisiorstwo''.A w skali kraju ilu jeszcze takich zdzichów będzie? Zresztą Donald Tusk w swoich pełnych miłości słowach też zapowiedział ,że zadba,żeby w komisjach wyborczych nie zasiadał nikt o poglądach czy z przynależnością do PiS-u.Oczywiście już zadeklarował ,że ma armię ludzi do obsadzenia tych komisji.Więc po co się zastanawiać na kogo głosować? Inny kandydat niż opozycyjny nie przejdzie,można spokojnie w kwadracik zamiast krzyżyka narysować kwiatuszek. 

Obrazek użytkownika Maverick

24-01-2023 [22:28] - Maverick | Link:

Były bankster Jan Stoltenberg, który grabił narody na przekrętach finansowych jest teraz obiektem podziwu polskiego lewactwa, i baranów gotowych iść na spęd.

Krzyżacy to było pierwsze NATO, Polacy także ich zaprosili jak zapraszają dzisiaj Amerykanów. Wtedy chodziło o chrystanizację mieczem brew naukom bożym. Dzisiaj NATO szerzy czysty lucyferianizm i gender. Jest ramieniem zbrojnym NWO czyli masońskiego i globalistycznego lucyferianizmu.

Obrazek użytkownika u2

24-01-2023 [23:17] - u2 | Link:

Rosja przegrywa z Ukrainą

Skoro są wizje wojny światowej, w której ChRL atakuje kacapię, to kacapia, albo użyje broni nuklearnej, np. w Donbasie lub na Krymie, albo dostanie jeszcze potężnejszego kopniaka od Ukraińców. Gdyby Rosja nie przegrywała z Ukrainą to do wojny kacapów z kitajcami by nie doszło. Kitajce uważnie obserwują to co sie dzieje na Ukrainie i w Rosji. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika Pers

25-01-2023 [06:18] - Pers | Link:

U-bucik
Ty masz jakąś obsesję z tymi Chinami.
Skąd się takie jełopy biorą?
Ale pomarzyć sobie możesz.
A to Ukraina dostaje baty tylko tv zapomniała ci powiedzieć.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-01-2023 [08:49] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz jakie ty baty dostałeś ? przyznaj się te plaskacze i wywalenie z portali, blokada blogów itp...już nie piszesz nigdzie ..zero !!!A za rusofilowe postawy ? czas pokaże..

Obrazek użytkownika u2

25-01-2023 [08:50] - u2 | Link:

A to Ukraina dostaje baty

120 tysięcy twoich kacapskich ziomków zabitych na Ukrainie to baty dla Ukrainy ? Coś się tobie znowu pomerdało fekaliusz :-)

PS. Napadliście kacapy bez żadnego powodu na suwerenną i demokratyczną Ukrainę, bo chcieliście dostać Charków, Kijów i Lwów. No i dostaliście charków, kijów i lwów :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

25-01-2023 [13:50] - Czesław2 | Link:

Pierwsze czołgi z Niemiec za około 3 miesiące. Czyli czekają na zajęcie Donbasu.