Tajfun w opozycji

Demolka opozycji trwa w najlepsze,  a właściwie samodemolka. Pamiętamy dobrze te sceny z wiosny 2016 roku: KOD maszeruje, kilkadziesiąt tysięcy ludzi na ulicach Warszawy, przyklejają się do KOD-u jak mogą Schetyna, Petru, Wałęsa i wszyscy najmądrzejsi dziennikarze III RP, Lis i Żakowski mówią już o milionie, który za chwilę wyjdzie obalić dyktaturę. Tymczasem w spokoju i z premedytacją lider "oburzonych" Mateusz Kijowski dzielnie nadzoruje sieć informatyczną KOD, broniąc jej przed atakami rozwydrzonego, młodego Ciemnogrodu. Mija pół roku  i dziś mamy oto przedziwną konferencję prasową członków Zarządu Stowarzyszenia KOD*, która jeszcze bardziej pogrążyła Kijowskiego, zamiast cokolwiek wyjaśnić lub uspokoić zawiedzionych sympatyków ruchu. 

Radomir Szumełda i Magdalena Filiks z Zarządu KOD nie wiedzieli o tych przelewach na 90 tysięcy zł, dowiedzieli się całkiem niedawno, nie mieli nad tym kontroli, bo kontrolę nad zbiórką pieniędzy miał Komitet Społeczny KOD, a jego działalność już wygasła (31.10.2016 r. KS KOD złożył sprawozdanie ze zbiórki**) i teraz zarząd bada te faktury, ale i tak są zaskoczeni, a Radomir Szumełda jeszcze do wczoraj nie wiedział nawet, że to firma Kijowskiego była (jest?) administratorem ich strony internetowej, natomiast Pani Filiks była przekonana, że w Komitecie Obrony Demokracji wszyscy wszystko robią za darmo, że to jest po prostu jeden wielki wolontariat i jedna wielka idea. No nie jest. Do tego wszystkiego Radomir Szumełda mówi wprost, że przecież są inni liderzy w KOD (on też?), a nie tylko Kijowski i prosi dziennikarzy, żeby ich pokazywać. Efekt tej chaotycznej konferencji prasowej jest taki, że Kijowskiego oficjalnie nie ustrzelono, ale ustrzelony i tak został. Prawdziwy tajfun w opozycji, a przecież trzeba się mobilizować przed 11 stycznia.  

Rozmiękczony Sylwestrem Ryszard Petru szuka porozumienia z PiS, żeby wyjść już z tego Sejmu, w końcu jest tyle fajnych rzeczy do robienia, no więc PiS go rozgrywa, może mu rzuci jakieś "koło ratunkowe" i to tylko dlatego, żeby wkurzyć zdumionego Grzegorza Schetynę. Co on ma z kolei począć z pobudzonymi do imentu Muchą, Pomaską i Nitrasem, tego nie wie nikt. Tak jak chodzili z telefonami po sali, tak chodzą dalej i gadają do nich z pobudzonymi oczami, przekonani, że lud III RP stoi za nimi murem, murem - dodajmy - w granicach 10-15%  poparcia według ostatnich sondaży. Platforma więc się zwija, a Nowoczesna, która tak naprawdę nie wiadomo czym w ogóle jest, ma się całkiem nieźle, bo jej wyborcom Petru się podoba - no i co nam zrobicie?    

W tym totalnym już trzęsieniu ziemi, które kończy się dla opozycji całkowitym potrzaskiem (szczególnie po opublikowaniu nagrania z Sali Kolumnowej Sejmu), zastanawia naprawdę jedno: Na co Schetyna, Petru, Lubnauer czy Kopacz liczyli, kiedy rozpoczynali blokadę sali obrad, kiedy jawnie zaczęli łamać polskie prawo? Że będzie jakiś tumult społeczny? Wierzyć się wprost nie chce, że myślący z III RP nie planowali sobie kilka ruchów naprzód, że grali w swoje polityczne szachy na chybił trafił, albo laufer tu albo tam, bo to i tak bez znaczenia. PiS, w zasadzie, nie musi nic już robić, poza utrzymaniem twardego stanowiska wobec okupujących polski parlament. Może sobie nawet pozwolić na jakieś poprawki w Senacie, może nawet odbyć się w Sejmie ponowne głosowanie, ale nie musi. Tymczasem tajfun w Platformie dopiero się zaczyna. Opozycja w Polsce, skupiona wokół radosnej III RP, przestała być obliczalna. Jeśli Schetyna nie uspokoi "młodych" zbuntowanych, to oni narzucą mu dalszą radykalizację protestu.  Do tego przed Sejmem ślęczy jakaś nowa formacja Obywatele RP,  która idzie w żądaniach dalej niż KOD. Tylko Ryszard Petru nie ma wokół siebie poważnej konkurencji, a jedynie chórek politycznych filipinek, gotowych na wszystko. Że to jest prawdziwe przesilenie w opozycji to już więcej niż pewne, że PiS wyjdzie z tej batalii zwycięsko też pewne. Ale niestety, tego co jeszcze mogą zrobić  polityczni frustraci z PO czy z Nowoczesnej, tego nie wiemy. Bo KOD został dziś dość skutecznie uśpiony.  

*źródło: TVP INFO
** Komunikat KS KOD z 5.11.2016 r.   (https://www.ruchkod.pl/komunik...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

05-01-2017 [17:59] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

A nie mowilem ze do 11-ego jeszcze będzie się dzialo? he he

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-01-2017 [20:11] - zbieracz śmieci | Link:

Bogna i Igor janke też twierdzili ,ze straszne rzeczy jakie ich czekają bo nie korzystali z dolewek ale jakoś PZU SA sponsorowała Zdrowie a Orlen dział Paliwa i Energetyka.
Nie wspomnę o kosztach utrzymania serwerów.Chcieli sprzedać komentatorów fejsowatym tylko nie wypaliło bo ci co nimi chciano zahandlować dali odpór.
Pomysł z fejem był prosty ,fejs tym co maja bardzo duże ilości polubień ,lajków płaci i wypłaty sięgają setek tysięcy dolarów,ci wszyscy co musieli się zarejestrować na fejsie a przekierowywani byliby na salon mieli pracować na rzecz salonu ,tak ,że serwery byłyby za friko ale i kasa dla janke też by płynęła

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-01-2017 [20:12] - zbieracz śmieci | Link:

Bogna i Igor janke też twierdzili ,ze straszne rzeczy jakie ich czekają bo nie korzystali z dolewek ale jakoś PZU SA sponsorowała Zdrowie a Orlen dział Paliwa i Energetyka.
Nie wspomnę o kosztach utrzymania serwerów.Chcieli sprzedać komentatorów fejsowatym tylko nie wypaliło bo ci co nimi chciano zahandlować dali odpór.
Pomysł z fejem był prosty ,fejs tym co maja bardzo duże ilości polubień ,lajków płaci i wypłaty sięgają setek tysięcy dolarów,ci wszyscy co musieli się zarejestrować na fejsie a przekierowywani byliby na salon mieli pracować na rzecz salonu ,tak ,że serwery byłyby za friko ale i kasa dla janke też by płynęła

Obrazek użytkownika PDP

05-01-2017 [23:06] - PDP | Link:

No i mam satysfakcję.

Od listopada 2014, od wielkiego wyborczego skandalu, nieustannie tutaj pisałem: więcej wiary! To się wkrótce zawali, trzeba tylko wierzyć, działać i być ofensywnym. Kwestionowałem wszechpotęgę władców III RP, powtarzałem, że nie są tacy mocni na jakich wyglądają. Oni tylko zmyślną propagandą zaszczepiają, także tutejszym blogerom i forowiczom, wirusa bezradności i zwątpienia.

Jeszcze parę miesięcy temu temat aborcji miał wg wielu wywrócić rząd, miały odbyć się w tym roku przedterminowe wybory. 2 tygodnie temu protest opozycji miał całkowicie zdezorganizować rząd, parlament i Polacy mieli zapragnąć, by było po staremu: po złodziejsku, ale chociaż spokojnie.

No i co mamy dzisiaj? Mamy totalną klęskę opozycji, liderów, macherów, mocodawców. Jeszcze nie są znokautowani, ale przypominają 50-letniego boksera, który po dwóch nokdaunach jeszcze wciska swoim menadżerom kit, że wygra choć stary i bez sił.

To już jest blisko końca, teraz tylko trzeba przeciwnika dobić. No i samemu nie popaść w arogancję. Ta druga sprawa jest w obecnej chwili większym zagrożeniem.

Obrazek użytkownika Domasuł

06-01-2017 [17:13] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pan nie potrafi odroznic terazniejszosci od wrozenia z fusow. To ze sie teraz opozycja kompromituje nie oznacza ze za moment przestanie istniec. Chyba nie odrobil Pan lekcji z ostatnich 27 lat po-PRL-u. Te sily przeciez rzadza od 1945-go i nagle tak po prostu mieliby poniesc jakas totalna kleske? To kompletnie nielogiczne.

Obrazek użytkownika PDP

06-01-2017 [17:49] - PDP | Link:

Litości :)

Cóż za przenikliwa analiza. 27 lat to wystarczająco długi czas, żeby stara gwardia zastarzała się. Mimo to przez dwie dekady była przygotowana ławka rezerwowych. Jaruzelskiego, Rakowskiego, Olechowskiego, Geremka zastępowali Kwaśniewski, Cimoszewicz, Balcerowicz, Tusk. Kogo oni w tej chwili są w stanie wystawić? Kijowskiego, Petru, Schetynę, Zandberga. Przecież to boki zrywać.

W dodatku zaszła zmiana na rynku mediów, internet spowodował kompletnie rozszczelnienie obiegu informacji. To jest świat, którego Michnik, Żakowski, Walter nie rozumieją. I już nie zrozumieją, bo są starymi dziadami.

Pan niech dalej żyje w zagrożeniu ich potęgą. Ja się będę śmiał.

Obrazek użytkownika angela

06-01-2017 [14:42] - angela | Link:

Trzeba oczyscic Polske.

Znalezione w sieci:

https://m.facebook.com/story.p...

Obrazek użytkownika Lektor

06-01-2017 [16:00] - Lektor | Link:

Podejrzewam, że Marszałek Kuchciński przełoży obrady sejmu z 11.01.2017 na 18.01.2017 .

(Niech sobie jeszcze trochę posiedzą !)