Wskutek zastrzyków mRNA ludzie tracą zdolność do myślenia

Dobra. Wiem. Nie mamy czasu. Cholera. No jakieś trzy minuty, żeby pochłonąć tytuł i jakieś dwa krótkie paragrafy, no... cztery, ale to już max, bo musimy przetrawić jeszcze 4358305y3094=340d9u423lfsu89w4uyfsaldk8472938 artykułów, filmików i przekazów w ten dzień. Tylko w tedy będziemy "wiedzieć', co się dzieje, będziemy "zorientowani" i "poinformowani".
Film trwa 37 minut i jest po angielsku. Polecam osobom rozumiejącym ten język przynajmniej w zakresie podstawowym, bo można sobie włączyć napisy i ewentualnie doczytać. Całość jest:

  • zabawna
  • humorystyczna
  • pouczająca
  • intelektualna

Ja się doliczyłem czterech, ułożonych jeden na drugim poziomów znaczeniowych całego tego przekazu czy przedsięwzięcia. Inicjalnie prowadzący występuje z twierdzeniem, że zastrzyki mRNA, zwane "szczepionkami", powodują w ludziach utratę zdolności do krytycznego myślenia. Tezę swoją dowodzi w trakcie rozmowy z ludźmi w miejscu publicznym. Fajne :)

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2022 [17:18] - Jabe | Link:

Ja bym obstawiał, że zanik zdo­lności kry­tycznego my­ślenia powoduje większą podatność na pro­pagandę, a co za tym idzie – większe „o­szczepion­kowa­nie”.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-12-2022 [18:34] - Zbyszek_S | Link:

u 90% "medyków"?

Obrazek użytkownika Maverick

27-12-2022 [17:56] - Maverick | Link:

Bill Gates już ogłosił ze będzie znacznie gorszy wirus " SEERS" , bo ten nie zabijał dzieci bo covid za słabo zabijał dzieci a inteligetni nie kupowali bajerów o przymusie szczepienia, i teraz będą im  uszkadzać mózgi aby resztę wystraszyć.  Przynajmniej po tej epidemi zniknie wielu propagandzistów kabalarzy z NB.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2022 [19:05] - Chatar Leon | Link:

Może to działa inaczej? Po prostu im niższa zdolność do krytycznego myślenia, tym większa podatność na wiarę w różne cudowne eliksiry, magiczne diety, reklamę i w ogóle wszelkie proste, łatwe rozwiązania?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

27-12-2022 [19:17] - Zbyszek_S | Link:

Ale z tego wynikałoby, że bardziej myślący w Polsce są policjanci niż "medycy", bo w policji poziom zazastrzykowania sięgnął ok (podaję z pamięci) 50%,, a wśród "medyków" to już blisko 90%. A przecież trudniej się dostać na medycynę niż na policję, o ukończeniu nie wspominając. Więc medycy są lepiej wykształceni i chyba sprawniejsi intelektualnie.

Obrazek użytkownika Jabe

27-12-2022 [19:38] - Jabe | Link:

Dobry policjant kieruje się faktami, nie domysłami. Dlatego mają ich za idiotów.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-12-2022 [19:42] - Chatar Leon | Link:

A to jest w ogóle ciekawa sprawa.
Medycyna to pamięciówka, krytyczne myślenie niekoniecznie jest tu przydatne. Poza tym nie do końca wierzę w te 90% zaszczepionych medyków, spora część ma lewe papiery szczepienne.
Co do poziomu intelektualnego, to w ogóle jest z tym problem i nie wiadomo, jak coś takiego mierzyć. Ostatnio na jednej z konferencji naukowych słyszałem jednego, co to nie może doczekać się kolejnej dawki cudownego eliksiru, jedna osoba zastanawiała się, czy w ogóle będzie jeździć na konferencje naukowe, bo przecież zostawia ślad węglowy. Pomijam już lewicowych profesorów, co to niezaszczepionych na kowidka uznają za siewców śmierci.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-12-2022 [23:31] - Imć Waszeć | Link:

Każda pamięciówka zostanie wkrótce zastąpiona przez komputer i algorytm z bazą danych. Będą tylko potrzebni nadmiarowi na przypadek awarii maszyn. Pan z nowej Sondy aż się zachłystuje pochwałami: https://youtu.be/xx13gJLXpg4?t...

Obrazek użytkownika terenia

27-12-2022 [19:20] - terenia | Link:

Tu "event" z 23 października 2022 r w krótkim filmiku (14 minut) prezentuje Andy z New Jersey https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-12-2022 [19:33] - Pani Anna | Link:

Medycy są sprawni intelektualnie inaczej. Mistrzowie w wyciąganiu kasy skąd się da. Nie wierzyłabym zbytnio w te 90%, wielu, według tajemnicy poliszynela " szczepiło " się do zlewu. Kolega koledze... zwłaszcza,  że te "szczepionki" były "nowatorskie" również w braku numerów seryjnych. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-12-2022 [01:19] - Zbyszek_S | Link:

Medycy są bardzo sprawni intelektualnie. Sprawnie zaakceptowali teleporady, przyjęli dodatki, zamknęli się w większości przed pacjentami i mają się dobrze. A ludzie... a kogo obchodzą ludzie?! Ludzie zostali "uratowani"! Oczywiście za pewną cenę. I przede wszystkim właśnie - od myślenia.

Obrazek użytkownika spike

27-12-2022 [23:06] - spike | Link:

"zastrzyki mRNA, zwane "szczepionkami", powodują w ludziach utratę zdolności do krytycznego myślenia."
- nie zgadzam się z tym twierdzeniem, mało ludzi jest, którzy krytycznie myślą, to dzięki nim, mamy jako taki postęp w nauce i technice, widać to np. w polskim szkolnictwie, zaczynając od poziomu średniego , gdzie nauczyciel wiele lat naucza to samo, mimo że w jego dziedzinie nastąpiły zmiany, a jak ktoś się wyróżni, to często nauczyciel takiego "przeciąga", bo mu autorytet podważa, a da się to odczuć szczególnie w szkolnictwie wyższym, co często skutkuje tym, że wielu studentów po dyplomie, często "z zemsty" ledwo  "dostatecznym". ucieka poza granice Polski, a tam jest doceniany i wyróżniany, znam takich.

Ogólnie patrząc co ludzie wyczyniają, choćby taka "błahostka" jak obecne przepisy o ruchu pieszym, wystarczyło coś tam zmienić w prawach pieszego, a rozum został wyłączony, ludzie zaczęli zachowywać się jak bezmyślne stado, inny przykład to weganizm, znajoma z Niemiec opowiadała o swoich krewnych, którzy mają dzieci wegan, bo w szkole opowiadają im o cierpieniach zabijanych zwierząt, czy ostatnio popularne "ocipienie" - zwane ociepleniem klimatu spowodowane działalnością człowieka, hodowli zwierząt etc. przez co trzeba zamykać różne fabryki, płacić haracze etc. czy totalny debilizm garstki ludzi, że jest ileś płci, którą można sobie dowolnie wybrać i nikt nie ma prawa tego podważyć! - w którym to kraju nie dawno ustanowiono takie prawo, w Szwecji? - że facecik powie że jest kobietą i to bez zmiany płci, ma prawo do traktowania go jako kobietę, od toalety zaczynając.
Gdzie jest to krytyczne myślenie, kiedy ono było ?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-12-2022 [01:14] - Zbyszek_S | Link:

Krytyczne myślenie było we Francji. Wykazał je pan Foucault, montując wahadło. Osłupieni widzowie zobaczyli na własne oczy, że płaszczyzna wahania się wahadła Foucaulta się obraca, gdy przecież najoczywiściej przed nimi własnie - pozostawała nieruchomo w miejscu, a im się tylko zdawało, że stoją w miejscu :)

Obrazek użytkownika spike

28-12-2022 [10:07] - spike | Link:

Wahadło Foucaulta jest genialne, widziałem dwa takie wahadła, jedno we Fromborku, drugie w Warszawie.

Dla mnie "ciekawostką jest" twierdzenie że na orbitującej stacji kosmicznej, można sztucznie wywołać grawitację, poprzez ruch obrotowy stacji, ludzie będący na tej stacji, dzięki siłom odśrodkowym, będą odczuwać jako przyciąganie grawitacyjne, jakie ma miejsce na Ziemi, taką stację orbitalną zaprezentował sam von Braun. Jest tylko jeden problem, to nie będzie działać, a wielu i to "uczonych", twierdzi, że będzie działać, pytanie dlaczego czegoś podobnego nie zbudowano na orbitującej stacji kosmicznej, choćby model ?

Podobną nierozwiązaną "zagadką" jest, dlaczego na "bliźniaczej" planecie Wenus, ciśnie atmosferyczne jest koło 100 x większe, niż ziemskie ?
Pytałem kilku "mądrych", jedyną odpowiedź jaką uzyskałem, to taka, że tam atmosfera to głównie CO2, a on jest "cięższy" od powietrza, więc i ciśnienie atm. jest większe :))))))))))))))
Może ktoś z blogerów zna odpowiedź ? (Grzesia pomijam:)

Obrazek użytkownika Ptr

28-12-2022 [14:08] - Ptr | Link:

Obracajacy się statek pewnie by działał gdyby leciał ruchem prostoliniowym w przestrzeń kosmiczną i miał odpowiednio dobraną prędkość obrotową. Ale pierwszym wnioskiem na orbicie wydaje się ,że zmieniałby swą oś obrotu w stosunku do ziemi. Ale czy by działał ? Chyba tak. 

Obrazek użytkownika Ptr

28-12-2022 [15:12] - Ptr | Link:

Taka wirówka z częstością liczoną w sekundach i Ziemią okrążajacą statek z częstością godzin, pewnie byłaby fatalna po obiedzie i w nawigacji. 
Ale sam filmik ciekawy. 
Rzeczywiście w dużej mierze prawdziwe jest to ,że social media są kontrolowane przez algorytmy, które powodują jakieś profilowanie przekazu, mogą wywoływać konkretne postawy. A może i jakiś wpływ na sposób myślenia.  Widać ,że coraz więcej ludzi wierzących w długotrwałe kampanie ideologiczne. W katastrofalne skutki globalnego ocieplenia, którego nie widać , i inne. 
Media społecznościowe nie są społecznościowe. Dostaje się wiadomości nie tylko od tych których obserwujesz , ale zwykle od wybranych lewaków pod pretekstem ,że ktoś ich obserwuje.   

Obrazek użytkownika spike

28-12-2022 [16:19] - spike | Link:

Jak to powiedział Heraklit "Panta rhei", no powiedzmy jest w ruchu, który z kolei jest względny, my np. nie odczuwamy, że obracamy się wraz Ziemią z dużą prędkością, a do tego krążymy w koło Słońca, a wraz z nim krążymy po nasze galaktyce, a galaktyka też gdzieś pędzi itd.

Statek kosmiczny, czy sztuczny satelita - baza, wg futurologów, ma wyodrębniony blok w kształcie kolistym, który obraca się w osi stacji, statku, osiowość jest ważna, w tym obracającym się z odpowiednią prędkością, pierścieniu w raz z ludźmi w nim się znajdującymi, ma na zasadzie siły odśrodkowej symulować grawitację, zależną od prędkości obrotowej tego pierścienia, przypomina to karuzelę,  tylko że ci fantaści zapominają, że na Ziemi  to działa, bo jest siła łącznik między karuzelą a pasażerem - grawitacja Ziemi.

Kiedyś wystrzelono w kierunku komety sondę by ją zbadała, zaplanowano, by na niej wylądowała, zdziwienie było, że praktycznie prawie się rozbiła, chyba nie działa. Po symulacji, jak to miało wyglądać, nie mogłem pojąć, że popełniono tak proste błędy, od systemu wstrzeliwanych kotw, które miały przyciągnąć sondę, po sposobie zbliżenia się do niej, a wystarczyło zobaczyć jak to robią drapieżniki i wszystko by się udało. :)

Tu von Braun objaśnia projekt stacji orbitalnej ze sztuczną grawitacją:
https://www.kosmosnews.pl/img/...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

28-12-2022 [16:30] - Edeldreda z Ely | Link:

@Spike & @Ptr
O ile mnie pamięć nie myli, to obrazowego przedstawienia takiej, generującej grawitację stacji, dokonał Chris Nolan w filmie Interstellar, za którym przepadam (filmem, nie Chrisem). 

Obrazek użytkownika tricolour

28-12-2022 [17:23] - tricolour | Link:

@kosmici

Wszystko będzie działało, sztuczna grawitacja z siły odśrodkowej też. Zabawa w tym, że koszt takiej wirującej (wielkiej, proszę policzyć wymiary dla prędkości kątowej rad/10sek) stacji, w porównaniu z trudnością stabilizacji anten, paneli słonecznych, węzłów dokujących, instrumentów badawczych, korekcji efektu żyroskopowego, energii napędu tego ruchu obrotowego - więc ten koszt jest tak duzy, że w nosie mamy naturalne wypróżnienia kosmonautów do sedesu.

Niech se wiszą.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

28-12-2022 [17:36] - Edeldreda z Ely | Link:

@tricolour 
A widzisz - w imaginacji naszej wiele rzeczy hula, że ho ho - jak sztuczna grawitacja u Nolana. 
 

Obrazek użytkownika Ptr

28-12-2022 [23:05] - Ptr | Link:

Edeldreda z Ely,  Spike
Chyba Odyseja 2001. Tam "młynek" się kręcił. Jak najbardziej sztuczna graitacja działałaby. Bez liczenia wiadomo,że wirówka dla pilotów może wygenerować kilka g.Zwyła karuzela skoro ma kąt wychylenia 45 stopni to generuje w poziomie ile ?   No 1 g. 
Na statku typu wahadłowiec możnaby doczepić pierścień wokól ,zamknąć okienka i rozkęcić. Tylko trzeba przeciwwagę gdyż inaczej wirujące 100 kg spowoduje kołysanie całego statku. 
No i stałe odchylanie kursu - oraz straty energii. 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

28-12-2022 [23:18] - Edeldreda z Ely | Link:

@Ptr
No, nie mogę się powstrzymać, i muszę umieścić to (jak to pisał Tricolour - mikcja w nieważkości to przy tym pikuś):
https://m.youtube.com/watch?v=onVhbeY7nLM 
 

Obrazek użytkownika Ptr

29-12-2022 [15:35] - Ptr | Link:

Lubię wyszukiwać słabe punkty więc sądzę ,że ten uchwyt dokowania by pękł gdyby miał wyhamować tę masę, a silniczki hamujące ruch obrotowy zbyt małe. 
Pani kosmonautka zemdlała z wrażenia, a przeciążenia tam nie było zbyt wielkiego. 
W ogóle to pomieszanie z poplątaniem. Obracanie wychylało ich na bok ,a silniki główne mające hamować mieli w jakiej płaszczyźnie? Z boku. 

- myślenie krytyczne , co nie. 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

29-12-2022 [17:08] - Edeldreda z Ely | Link:

@Ptr
No i masz... Teraz, gdy będę sobie ten film odświeżać będę się musiała mocno starać, by uchronić przyjemność przed tym  niechcianym, często gościem 😎

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

31-12-2022 [15:53] - Imć Waszeć | Link:

@Ptr czy Pan zna efekt walizki z wbudowanym ciężkim żyroskopem? ;)))
No to mniej więcej tak będzie działać ta hipotetyczna wirówka, gdy będzie się zakrzywiać tor lotu stacji. Tryby czy co tam by było zdolne do kręcenia modułów byłyby częściej wymieniane niż lufy i silniki w czołgach. Chyba, że jakieś magnesy...
https://www.youtube.com/watch?...
Na czym to polega? Otóż prawa fizyki, a właściwie mechaniki są lokalne, czyli działają w pewnym małym otoczeniu obserwatora, które uważamy za "płaskie" (linearyzacja). Gdy próbujemy rozszerzyć te prawa na większe otoczenie, to musimy uwzględnić wpływ wszystkich innych sił zaniedbywalnych lokalnie. Nazywamy to tensorem i obrazujemy takim dużym symbolem gamma z trzema indeksami, a kojarzy się z pojęciem przeniesienia równoległego (pochodnej kowariantnej). Symbole Chistoffela:
https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

27-12-2022 [23:48] - Edeldreda z Ely | Link:

Nie obejrzałam jeszcze do końca, ale na razie jestem fanem tych dwóch zdań:

"Social media zostały wymyślone, by uczynić krytyczne myślenie prawie niemożliwym..." 

"Nie zasługujesz, by mieć telefon, jeśli przed podjęciem decyzji o zaszczepieniu nie wyszukałeś na nim żadnych rzetelnych medycznych danych".

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-12-2022 [01:17] - Zbyszek_S | Link:

Kiedyś to już pisałem. W oświeceniu panowało przekonanie, że ludzie są w stanie zrozumieć rzeczywistość i starano się podnieść ludzi na taki poziom, który im w tym pomoże. W postmodernizmie (to teraz = anty-oświecenie) panuje przekonanie, że ludzie nie są w stanie zrozumieć sami nic i podejmuje się działania obniżające i zdolność rozumienia czegokolwiek. Taka zmiana.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2022 [08:35] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
Hipoteza badawcza - im dłuższy pobyt w szkołach łącznie z wyzszymi, tym nniejsza zdolność samodzielnego ( krytycznego) myślenia. Pzdr 

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-12-2022 [08:49] - Ijontichy | Link:

Co jest najważniejsze dla zaszczepionych i niezaszczepionych w naszym kraju? Jaki NEWS,SCOOP zebral 67 komentarzy? Zobaczcie...debilizm naszego społeczeństwa...

https://www.salon24.pl/newsroom/1273115,swiatowe-media-komentuja-oswiadczenie-mel-c-w-sprawie-sylwestra-marzen

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-12-2022 [09:36] - Zbyszek_S | Link:

Ja stosuję w tym obszarze zasady "okupacyjne" oraz wariacko-purytańskie. Nie w wersji oryginalnej tylko specjalzowanej do sytuacji.

1. "Tylko świnie siedzą w kinie".
Okupant, nadzorca, toksyczny właściciel mediów, chce nam "kształtować emocje i myślenie" i dlatego otwiera "kino". Artykuły firmowe i promowane itd. "Tylko świnie siedzą w kinie" - mawiali Polacy. I mieli rację. Więc tam nie wchodzę. Bo i po co.

2. "Eyebouncing".
Jeśli twoje oczy natkną się na coś niewłaściwego, to stosujesz eye-bouncing czyli - sam nie wiem jak to przetłumaczyć - odbijasz wzrok, gdzie indziej. Jak tylko miga mi przed oczami jakaś firmowa publikacja hmmm hmmm na głównej stronie to oczy wędrują GDZIEKOLWIEK INDZIEJ. Może być na pasek przewijania, gdziekolwiek. Nie chodzi o to, gdzie powędrują, tylko, żeby wychować w sobie ten zwyczaj. To działa :) Uwalnia człowieka od - przepraszam - gówna, które właściciele mediów starają się serwować nam do głowy.

A że komentarze się pojawiają, to:
- po pierwsze wynik "pozycjonowania", a więc wystawiania na wysokości oczu, na najlepszej półce, to ludzie właśnie to - WIDZĄ
- po drugie wynik konstruowania przekazu, który bazując na ludzkich mechanizmach percepcji i reagowania skłania do do zareagowania
- dopiero po trzecie wynik niskiego poziomu  jakiejś części ludności, trudno ocenić jakiej, może przeważającej :)

Obrazek użytkownika spike

28-12-2022 [11:14] - spike | Link:

The American people don`t beliwe anything until they it on television"
Richard Nixon

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-12-2022 [12:22] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Hipoteza badawcza - im dłuższy pobyt w szkołach łącznie z wyzszymi, tym nniejsza zdolność samodzielnego ( krytycznego) myślenia
=========
Jaka tam hipoteza, przecież to pewnik, aksjomat i dogmat. Choćby biorąc Pana za przykład - tak krytyczne i samodzielne myślenie zawdzięcza Pan wyłącznie temu, iż od dziecka omijał Pan szkoły. Nieprawdaż?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-12-2022 [15:43] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
widzę, ze nie rozrozniasz hipotezy od aksjomatu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-12-2022 [13:14] - Roz Sądek | Link:

 @Maverick
...a inteligetni nie kupowali bajerów o przymusie szczepienia, i teraz będą im  uszkadzać mózgi aby resztę wystraszyć.
=======
Jest Was tu na NB, tych inteligentnych, wcale niemała grupa. Tak duża grupa musi mieć jakąś strukturę, przecież nie teleportowali Was tu na spontan, sio i już? A skoro tak, to jak nic , Pan musi być minimum brygadzistą. A może i referendarzem? NIE, przepraszam, referendarzem jest pewnie Pani Anna, jest wszechstronnie oczytana.

 

Obrazek użytkownika Maverick

29-12-2022 [00:50] - Maverick | Link:

Co chesz poprzez to powiedzieć? Bo ja zrozumiałem ze nabrałeś się na paniczne straszenie i wyszczepiłeś się a teraz powoli dociera do ciebie ze byłeś latwowierny idiota, co nabrał się na pseudonaukę. Grypa jak grypa sama przechodzi od 2 do 7 dni i jest normalnością, a twój system imunologiczny tylko zdobywa na nią odporność.  Wyszczepcy bardzo szybko tracą IQ nawet na brygadzistów się nie nadają.

Nie obawiajcie się Prawdy, białej gołębicy
Chociaż orle mam skrzydła, nikogo nie napadnę.
Pieśni nieskończonej bronić aż do końca będę.
Bronić będę różańca! Pereł dobrej nadziei!
Płonącego kagańca!…
Gdy na ogłuchłe uszy runą monumenty,
dźwięki diamentowe, nie obawiajcie się
zajrzeć mej pamięci w oczy, zasypane piaskiem żalu.
Nad błękitem źrenic dłonie swe unieście!
Posłuchajcie w milczeniu pieśni!
Aż się rozdźwięczy dzwonem z wszystkich stron Kosmosu
ludziom sprawiedliwym niosąc zwiastowanie.
Miłość zstąpi z Nieba, żywa postać Absolutu!
Biel niepokalana Dobrem się objawi!
W arcydziełach Pana!
Amen!!!