Krótka informacja od pana prezydenta Andrzeja Dudy:

.
"Do dziś próbujemy ustalić jak doszło do wypracowania "kamieni milowych" i kto w ramach rządu przyjął takie zobowiązania na Polskę"
 

Ba...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-12-2022 [10:24] - Chatar Leon | Link:

No i co jeszcze?
Wczoraj lansowano tu wersję o genialnym posunięciu rządu Pi Em Ema, po którym totalna opozycja na skutek totalnej dezorientacji się nie pozbiera.
Teraz pewnie będzie na odwyrtkę coś o "wstawaniu z kolan", po czym znów nastąpi zwrot i "dobra zmiana" uprzejmie zapyta, które europejskie tyłki należy całować.

Przy okazji tak od niechcenia pan prezydent zablokował nowelizację prawa oświatowego (która dawałaby rodzicom kontrolę nad ideologicznymi i politycznymi aktywistami wpuszczanymi do szkół), tak jak resztą wcześniej uwalił kilka innych reformatorskich projektów (oczywiście równocześnie pan prezydent nie ma żadnych problemów z podpisywaniem chłamu powstającego na szkodę ludzi pod dyktando lobbystów i przepychanego przez ministerstwa i parlament).
Wam kury szczać prowadzić!
Liche, lichsze, lichockie!

Obrazek użytkownika ruisdael

16-12-2022 [10:31] - ruisdael | Link:

Na miejscu prof. Czarnka podałbym się do dymisji, a tymczasem czytam o ponownej próbie czarnek 3.0.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-12-2022 [10:43] - Czesław2 | Link:

@ruisdael Show must go on. kompozycja śmiertelnie chorego człowieka.

Obrazek użytkownika Zofia

16-12-2022 [12:24] - Zofia | Link:

@ruisdael - dla dobra polskich dzieci Pan min. Czarnek musi ponowić próbę zablokowania demoralizowania naszych dzieci. Szkoła powinna uczyć przedmiotów, które uczy się na całym świecie a nie skupiać się na wyimaginowanych  płciach czy przyjemnościach seksualnych. Jeżeli Pan min. nie będzie w tej dziedzinie zdeterminowany to kto pomoże polskim dzieciom? Głosowałam na Prezydenta Dudę bo wydawał się , człowiekiem o wysokiej moralności. I zawiodłam się. Słucha opozycji i lewaków z unii zamiast służyć uczciwym Polakom.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-12-2022 [13:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czarnek musi ponowić próbę zablokowania demoralizowania naszych dzieci."
Czyli wyrugować biologię, języki obce, geografię a na to miejsce wsadzić więcej agitacji kościelnej.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

16-12-2022 [10:36] - Zbyszek_S | Link:

No cóż, są beneficjenci mocno uradowani. Trudno to wszystko poskładać jakoś razem i zrozumieć. :(
https://twitter.com/barbaraanowacka/status/1603350893155520514?s=20&t=TnHk47XpwjyyK6crpFG6BQ

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-12-2022 [11:03] - Chatar Leon | Link:

Bój chcieli z ruskim wieść imperatorem,
przestraszyli się kłótni z pederastów dworem.

Obrazek użytkownika sake3

16-12-2022 [11:10] - sake3 | Link:

@Chatar Leon......Świetny wpis.Cenię trafność przekazu z niemalże wisielczym  humorem.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-12-2022 [10:26] - Czesław2 | Link:

To nie ma znaczenia. Konstytucja legalnie umożliwia zgaszenie światła w Polsce. Trzeba tylko chcieć.
Art. 90.
1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.
2. Ustawa wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
4. Uchwałę w sprawie wyboru trybu wyrażenia zgody na ratyfikację podejmuje Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Te ścisłe określenie "niektóre sprawy" to gospodarka, polityka i teraz prawo.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [11:51] - smieciu | Link:

Tak, ciekawie się dzieje, Czarnek też dorzucił swoje twierdząc że prezydent jeszcze tydzień temu nie widział żadnych problemów z Lex Czarnek.
Całość więc wyraźnie wskazuje na rozgrywkę polityczną, czyli mamy do czynienia z pretekstami, które mają coś zmienić, wymusić na naszej scenie.
Moja teoria, jak ostatnio staram się wyjaśnić, mówi że Duda stoi po przeciwnej Ziobrystom stronie. Duda jest w istocie kolejnym przedstawicielem ciągle tych samych sił co zawsze (za wyjątkiem L. Kaczyńskiego) kontrolowały Pałac Prezydencki. Tak jak pisałem, tzw rząd PiS jest połączeniem starego, reprezentowanego przez Dudę, oraz nowych: Ziobrystów. Ten rząd powstał na wskutek interwencji zewnętrznej siły (prawdziwego światowego gracza), która wsparła Ziobrystów. Którzy do tej pory nadawali ton w tzw. rządzie PiS.
Ostatnio jednak Ziobryści otrzymali szereg poważnych ciosów. Od dawna ich człowiek, M. Banaś jest pod obstrzałem. Kurski musiał się wynieść do Banku Światowego a Ziobro i Kaczyński dali się wykołować za pomocą KPO.

Co więc robi Duda? Według mnie po prostu kreuje się na nowego szefa, główną postać mającą kierować obecnym rządem, czy może ściślej, partią PiS. Do tej pory tym człowiekiem był Ziobrysta J. Kaczyński. Teraz jednak stary Układ chce przejąć pełną kontrolę. Duda miesza, pokazując jednoznacznie że albo się mu ustąpi i wewnętrzny zamach stanu dokona się pokojowo. Albo może powstać chaos, na którym może skorzystać opozycja (czyli jego prawdziwe zaplecze).
Pokojowe rozwiązanie polegać ma więc na podporządkowaniu się partii PiS Dudzie. Alternatywą jest, w nadchodzących wyborach, rozwałka PiSu i utrata ciepłych posadek przez wieeelu posłów.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [12:05] - smieciu | Link:

Warto sobie przy okazji uświadomić że ta walka toczy się na wielu obszarach i ma swoje różne niuanse oraz wyciągane haki o których lud pewnie nawet się nie dowie.
Ale przykładowo weźmy ostatnią informację o powiązaniach samorządowców tworzących swoją quasi mafijną siatkę na południu Polski. Spokojnie taka wrzutka może być elementem tej walki. Straszakiem, który wywlekli Ziobryści starający się utrzymać swój stan posiadania.
Po prostu do nas przenikają pewne odpadki informacyjne. Których prawdziwego sensu możemy się tylko domyślać.
Można z nich jednak dowiedzieć się tyle że dzieje się tam na górze ostro. Mamy prawdziwe starcie. Mogą pójść iskry i ogólnie być ciekawie. Z pewnością będzie ciekawie.
 

Obrazek użytkownika Poliniak

16-12-2022 [12:15] - Poliniak | Link:

@smieciu

https://swiatowid.video.blog/2022/11/18/andriej-morozow-ukraina-jezyk-gospodarka-i-droga-do-wojny/comment-page-1/#comment-1119

Bloger Światowid zaprasza Pana @smieciu do aktywnego komentowania na swoim blogu : https://swiatowid.video.blog/ 

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [16:33] - smieciu | Link:

@Poliniak - będę zaglądać.

Obrazek użytkownika sake3

16-12-2022 [12:14] - sake3 | Link:

@smieciu.....Przecież rozwałka PiS-u już jest ustalona rączkami pomarszczonego i wysuszonej miotły z PE,po co więc jeszcze prezydent chce dopchnąć klęskę PiS-u kolanem? Przed kim błysnąć?Przed nieboszczką UW?

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [12:26] - smieciu | Link:

@sake3
PiS i PO są bez znaczenia. To taka bajka dla mas. Jeśli Mocodawcy PO mogą osiągnąć swoje rękoma PiS to wybiorą tą opcję jako bezpieczniejszą. Chaos i rozwałka PiS nie musi być im w tej chwili na rękę. Tym bardziej PiS jest wygodny że nadchodzą gówniane czasy. Lepiej ten syf zrzucić na przeciwną opcję, no nie?

Wiem że ludzie tutaj łudzą się że PiS jest inny niż PO. Podczas kiedy to tylko taki lokalny koloryt. Światowi rozgrywający mają gdzieś jaki błazen będzie wykonywać ich rozkazy. Lud jednak musi mieć te swoje iluzje gdyż poznawszy prawdę przestałby wspierać tych graczy a to byłby ich koniec.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-12-2022 [14:22] - Czesław2 | Link:

Lud nawet poznawszy prawdę nic nie zmieni. Po pierwsze, wybór jest tylko między dżumą a cholerą ( inne opcje giną wieczorem w piątek ), po drugie, wahający się zostają przysypani drukowaną kasą. A kto na świecie może drukować kasę?

Obrazek użytkownika sake3

16-12-2022 [22:02] - sake3 | Link:

@smieciu.....W wiekszości zgadzam sie z panem,przynajmniej w tym ,że PO chce przeczekać bezpiecznie ciężkie czasy za plecami PiS-u. Jak PiS-owi uda się wyjść na prostą PO powie,że to oni stali za tymi może małymi ale sukcesami. Nie zgadzam się jednak w ocenie elektoratu PiS-u.Oni nie kierują sie iluzją jak pan sugeruje,ale wiarą że PiS bardziej niż PO potrafi rozwiązywać problemy i chce te problemy rozwiązywać.Żeby móc się wypowiedzieć precyzyjnie należy po prostu porównać sposób rządzenia obu rządów wywodzących się z tych partii,dostrzec błedy ,niedociągnięcia czy nietrafione decyzje.Dopiero wtedy mozna powiedzieć czy zwolennicy PiS-u zasługują na tak surową krytykę.Chyba przecież jest pan w stanie zauważyć zachowanie części społeczeństwa wobec tych których z taka pogarda traktujecie.Nawet z użyciem siły.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [22:28] - smieciu | Link:

@sake3
A gdybym cię zapytał sake jak ci się żyło w roku 2012, czyli 10 lat temu? Stać cię było na więcej czy na mniej niż rok temu? Ja przykładowo w owym czasie prowadziłem swój biznes i było całkiem nieźle. Później z każdym rokiem coraz więcej biurokracji, obciążeń, papierów, ograniczeń itp.
Owszem za Tuska było sporo patologii ale ona nie zniknęła. Biorąc pod uwagę twarde dane ciągle się powiększała. Tyle że wszystko zostało przykryte okresem gospodarczej prosperity, który w skrócie polegał na uwolnieniu kredytu dla każdego. Każdy właściwie mógł dostać kredyt, pamiętam doskonale że wręcz nie mogłem się opędzić od nagabywaczy kredytowych. Te kredyty dostarczyły w każdym razie kupę szmalu na rynek. Pieniądza było dużo to i zaraz ruszyły wszelkie usługi itp. Kręciło się. W Polsce jak i na świecie.
Kręciło się mimo że przecież zła UE mogła robić nam pod górkę. Oraz cały ten Układ, który przecież trzymał Polskę w zębach. Ja tu na NB jestem jako komentator chyba od 2013r. Pamiętam doskonale te wszystkie teksty że Polska jest zabetonowana, służby trzymają rzeczy w garści, mają haki a w ostateczności jest Seryjny.
Jednak powstał rząd PiS i nic się nie stało. Nie wypłynęły żadne kompromaty, UE dawała kasę by PiS budował autostrady, Niemcy nie wstrzymali inwestycji, Seryjny nie miał roboty.
Na tym to polega. Całe to PiSowskie dobro, w które uwierzyli jego wyborcy nie jest dziełem PiSu ale Układu na którym wszyscy korzystali. UE. WSI, PiS mający kasę dzięki władzy centralnej i PO znakomicie usadowione w samorządach.
Po prostu według mnie nie można powiedzieć że PiS rządził lepiej bo to nie było jego zasługą.To było zasługą ówczesnego etapu dziejowego, który przebiegał bardzo podobnie na całym świecie. I warto pamiętać że M. Morawiecki, który od początku był odpowiedzialny za finanse czyli za tą spływającą z nieba kasę w ogóle nie należał do PiSu. Więc znów? Gdzie tu zasługa PiSu?
PiS tak naprawdę od początku był betonem, po Smoleńsku bał się własnego cienia. Gdyby nie desant Ziobrystów, nikt by palcem nie ruszył. To oni, zewnętrzna siła odpowiadają całe życie, pozytywny dla wyborcy ruch, który miał miejsce w Zjednoczonej Prawicy.

Takie są fakty.
Oczywiście, ludzie nie muszą widzieć tych niuansów. Ale z drugiej strony bez przerwy miały miejsce PiSowskie kompromitacje różnego rodzaju. Rząd ciągle ustępował UE, nie ruszono palcem w sprawie agentury, która miała kontrolować Polską, wdrażano kolejne patologiczne dyrektywy UE obdzierające Polskę z resztek niepodległości. O tym wszystkim była mowa.

Gdyby wyborca PiSowski był ideowy to pamiętałby o tym wszystkim. Jednak ten wyborca myśli jedynie kasą. Ten jeden element miał świadczyć na korzyść PiS. No i świadczył. Przyciągnął typowego wyborcę, kluczową masę. A teraz po prostu wyjdzie czy warto było swoją wiarę w PiS opierać na tej jednej rzeczy.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [22:51] - smieciu | Link:

Wydaje mi się że warto jeszcze raz podkreślić że cały ten gospodarczy boom zbudowano na tanim kredycie. Że w tej historii nie ma nic wielkiego tak naprawdę. Jakichś zmyślnych ruchów. Po prostu zrobiono dwie rzeczy. Dano ludziom łatwe kredyty. Oraz zbudowano szereg mechanizmów, które sprawiają że nie da się prosto siebie finansowo, podatkowo ukryć. A teraz nadchodzi czas zsumowania tych dwóch rzeczy.
Czyli ludzie będą musieli oddawać te kredyty w warunkach kiedy każda ich złotówka jest pod kontrolą a system podatkowy szczelny, kontrolowany przez oprogramowanie w wielkiej serwerowni.
Ot cały cud gospodarczy.

Obrazek użytkownika Pers

16-12-2022 [22:54] - Pers | Link:

@sake
Wyborcy POPiS i innych przystawek to matoły.

Obrazek użytkownika Adam66

16-12-2022 [15:38] - Adam66 | Link:

@smieciu
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli: "Duda jest w istocie kolejnym przedstawicielem ciągle tych samych sił co zawsze (za wyjątkiem L. Kaczyńskiego) kontrolowały Pałac Prezydencki" - czyżbyś uważał, że LK nie był częścią tego samego układu?  A kto jak nie LK pozwolił na zalegalizowanie B'nai B'rith w Polsce?

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [20:37] - smieciu | Link:

@Adam66
Nie mam w sumie żadnej wiedzy na temat B'nai B'rith więc mogę tylko zgadywać że, wobec tego, po prostu ta organizacja jest częścią sił związanych z Ziobrystami. A nie z Dudą i innymi lokatorami Pałacu.
Wszystko zależy od tego co rozumiesz przez Układ.
Jak dla mnie jest pewien ogólny Układ polegający na tym że żeby wejść na na jakiś poziom polityczny musisz mieć odpowiednie wsparcie ważnych ludków. Tyle że jak się wydaje wśród tych ludków istnieją przynajmniej dwa wielkie stronnictwa, które toczą ze sobą walkę.
Kaczyńscy nie należeli do tego, które wstawiało i ciągle wstawia swojego człowieka do polskiego Pałacu Prezydenckiego.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [17:00] - smieciu | Link:

Ogólnie, kontynuując to co wyżej napisałem warto chyba też zwrócić uwagę że bieżąca akcja Dudy ma miejsce teraz po tym gdy Ziobro został, kolejny raz, obroniony przed zdjęciem. To dlatego także Duda przystąpił do ataku. Przejęcie kontroli nad PiSem załatwiłoby tą sprawę definitywnie.
Przy okazji warto wrócić do Patriotów. Tą niemiecką inicjatywę Duda od samego początku wspierał, stojąc w opozycji do J. Kaczyńskiego. W istocie ta rozgrywka przypominała tą z KPO tyle że była dużo szybsza.
Czyli najpierw inicjatywa czy właściwie prowokacja, Niemców (pamiętajmy jednak że tamta strona też nie jest jednolita  - co było widać), opór J. Kaczyńskiego, który był bez sensu, i postawienie Dudy (w tym wypadku) na swoim co jednocześnie było wyraźnym prztyczkiem w nos Kaczyńskiego. Tym bardziej że sprawa podobno była dogadywana jakiś już czas.
Słowem mamy tak naprawdę szereg zdarzeń tworzących ten sam logiczny ciąg wewnątrzrządowej konfrontacji.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-12-2022 [12:06] - RinoCeronte | Link:

Oczywiście Katarina Barley (From Germany in Love)

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-12-2022 [13:03] - Ijontichy | Link:

Duda,to krakowska UD,UW i PZPR za Hausnera....Geremek,Michnik i teściowie oraz żona....
Skąd go Kaczyński wyciągnął? Lechowi Duda "służył"....ale do Smoleńska nie poleciał...
Wybieraliśmy dwa razy MNIEJSZE ZŁO....czy aby na pewno? 

Ja też ukończyłem UJ...trochę poznałem środowisko Dudy...ale nie znam hebrajskiego,więc nie wszystko zrozumialem...

Obrazek użytkownika Pers

16-12-2022 [13:11] - Pers | Link:

Kneset go wyciągnął a nie KaczynKac.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-12-2022 [19:34] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za idiota mógł coś takiego napisać :

"Unia Europejska, która ostatnio nieco zubożała dzięki amerykańskiemu „sojusznikowi” i bzdurnym sankcjom nakładanym na Rosję, teraz aktywnie planuje wykorzystać zamrożone rosyjskie środki do sfinansowania odbudowy gospodarki Ukrainy, wyniszczonej wojną narzuconą jej przez USA i NATO..."
"Nie zdziwmy się zbytnio jeśli Polska niebawem przestanie istnieć i tym razem bez szans na Zmartwychwstanie. Z tak durnym społeczeństwem to po prostu niemożliwe."
"Wiem, że Rosja tak czy tak wyjdzie na swoje.To zachód stracił wszelką wiarygodność i pewnie dlatego Rosja zastawiła taką pułapkę na złodziei."

Obrazek użytkownika tricolour

16-12-2022 [15:22] - tricolour | Link:

Co wy się pierdołami zajmujecie?  

Proszę, wygrana 1:27:

"Orlen będzie musiał zapłacić Saudi Aramco karę umowną w wysokości 500 mln dolarów, jeśli w istotny sposób naruszy umowę na dostawę saudyjskiej ropy do Polski. Co więcej, kara ma być niezależna od istnienia i rzeczywistej wysokości szkody".

Jaka szkoła, taka umowa.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-12-2022 [15:37] - Czesław2 | Link:

Link do umowy?

Obrazek użytkownika tricolour

16-12-2022 [16:01] - tricolour | Link:

@u2

Link u Więcławka.

Obrazek użytkownika Czesław2

16-12-2022 [16:28] - Czesław2 | Link:

???

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-12-2022 [21:17] - HenrykH. | Link:

Przecież to fejk .Daje się Pan ładować jak dziecko.Z nienawiści do PiS-u u tego "trój" to że kłamie to jasne, ale że Pan wielbiciel G.Brauna? Czy   już też nieważna prawda ,sens i logika  byle wrednego Kaczora opluć.

Obrazek użytkownika smieciu

16-12-2022 [16:28] - smieciu | Link:

@tricolour
Wątek fuzji Orlenu z Lotosem jest pewnie dość istotny, przewija się bowiem ostatnio często a z krytyką występowała np. Gazeta Wyborcza. Obajtek wydaje się  należeć do Ziobrystów a starym czyli Dudystom nie podoba się przejęcie przez nich całej kontroli nad rynkiem paliw. Stąd ciągłe ataki, krytyka itp.
Ogólnie ta fuzja jest ciekawą sprawą gdyż zaangażowane są też różne zagraniczne podmioty jak węgierski MOL no i właśnie Aramco. Co, jeśli by się komuś chciało prześledzić, mogłoby dać poszlaki co do uczestników, ich zależności w zawiłej światowej układance wpływów, stanów posiadania.

Obrazek użytkownika Adam66

16-12-2022 [19:25] - Adam66 | Link:

@smieciu
Mniejsze podmioty i tak się nie liczą, koniec końców wszyscy są własnością albo vanguard albo blackrock, tudzież obu...

Obrazek użytkownika juur

16-12-2022 [19:03] - juur | Link:

Ciekawa jest relacja zysków Lotosu do ceny sprzedaży. Wygląda na to, że zgodnie z tradycją okrągłostołowców tak jak stocznie hutę Katowice itd....

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-12-2022 [20:56] - Tezeusz | Link:

@trzykolorowiec z LGBT 
skąd maszcto info od osranego bandyty putlerka

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-12-2022 [19:34] - Ijontichy | Link:

Bierut,Jaruzelski,Wałęsa ....Lech Kaczyński...Komorowski i Duda...na sześciu...jeden był patriotą,reszta to ruskie onuce,jeden nawet obuwie ma z Knesetu.
Uwaga,wklejam cytat:
"Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował, że prezydent Andrzej Duda odbył w piątek serię konsultacji ws. projektu noweli ustawy o SN: z premierem Mateuszem Morawieckim i marszałek Sejmu Elżbietą Witek, z prezesem NSA Jackiem Chlebnym, a także z ministrem ds. europejskich Szymonem Szynkowskim vel Sękiem."-koniec cytatu.

Czy nazywanie Polski "tymkrajem" z dodatkiem "krajem z dykty" ...nie ma faktycznie sensu? Tylko pytam...

PS.Na starą whisky....zapomniałem o Kwaśniewskim!! 10 lat jego rządów...to było TO! 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-12-2022 [21:56] - Siberian Husky Dog | Link:

Pan prezydent umył niczym Piłat ręce dla świętego spokoju, to się zboczone hieny rzuciły na ministra Czarnka i wyją by się podał do dymisji.

Obrazek użytkownika marsie

16-12-2022 [23:52] - marsie | Link:

Co tam za dużo gadać, poczytajcie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrawiam!