Janusz Walus in hospital after attack

Podczas gdy władze wciąż debatują nad okolicznościami jego rychłego zwolnienia warunkowego, morderca Chrisa Haniego, Janusz Walus, wraca do zdrowia w szpitalu po tym, jak został pchnięty nożem przez innego więźnia w więzieniu Kgosi Mampuru we wtorek po południu.

Singabakho Nxumalo, rzecznik departamentu służb wieziennych, potwierdził atak.

Janusz Waluś w czwartek miał wyjść na wolność

„Departament Służb Więziennych (DCS) jest w stanie potwierdzić niefortunny incydent z użyciem noża z udziałem więźnia Janusza Walusa” – powiedział Nxumalo późnym wtorkowym popołudniem.

Szczegóły incydentu pozostają niejasne.

„Szczegółowy raport z incydentu zostanie dostarczony później, ale sytuacja w Walus jest stabilna, a pracownicy służby zdrowia DCS zapewniają niezbędną opiekę” – powiedział Nxumalo.

„Podejrzewa się, że Walus został pchnięty nożem przez innego więźnia z tej samej celi. Dźganie nożem i inne formy niepokojenia są przestępstwami, które nie są uzasadnione w środowisku poprawczym i ta sprawa zostanie zbadana”.

Dobrze umiejscowione źródło poinformowało TimesLIVE, że atak miał miejsce „dziś około 16:00”.

„Napastnik próbował dźgnąć go w serce, ale chybił i pan Walus przeżył. Został przewieziony do szpitala, gdzie jest leczony”.

Nxumalo nie miał informacji o stanie Walusa. – Wiemy tylko, że jest w szpitalu.

https://www.timeslive.co.za/news/south-africa/2022-11-29-walus-in-hospital-after-attack/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

29-11-2022 [20:38] - J z L | Link:

Janusz Waluś i Rafał Gan-Ganowicz
Co ich łączy?
Jedno
Żaden z nich nie mordował ludzi
Oni zabijali tylko komunistów

https://naszeblogi.pl/58443-poczet-wielkich-polakow-rafal-gan-ganowicz

Obrazek użytkownika paparazzi

29-11-2022 [22:30] - paparazzi | Link:

Polska powinna się wstawić i zabezpieczyć dyplomatycznie sprawę. Może potrzebuje pomocy prawnej. Jak finansowej to jesteśmy gotowi pomóc.