ABORCJA ROZUMU ?

ABORCJA  ROZUMU ?  - tym razem ze znakiem zapytania, bo czy można uwierzyć, że zaledwie 35% Polaków widzi w smoleńskiej katastrofie coś więcej niż wypadek ?  Kiedy wszystkie oznaki wskazują, a nawet krzyczą, że katastrofa nie była dziełem przypadku aż dwie trzecie narodu odrzucają zamach ?  To niemożliwe, sondaż zrobiono chyba tendencyjnie, a może zupełnie go sfałszowano, bo nigdy nie uwierzę, aby 65% rodaków było debilami, bez zmysłu rozsądku! I nie trzeba być ekspertem, wystarczy trochę logiki, aby dojść do natychmiastowego wniosku, że za upadkiem Tupolewa stoi kryminalny spisek. Już samo rozrzucenie kawałków samolotu ( i ludzkich szczątków ) na rozległym terenie – do jednego kilometra - jest fizycznym dowodem na przynajmniej jedną eksplozję w powietrzu! A eksperci ustalili, że na pokładzie Tupolewa doszło do dwóch wybuchów. Dwie eksplozje słyszał też chorąży Remigiusz Muś, który wylądował na lotnisku Siewiernyj pół godziny przed katastrofą. Mówił o nich podczas przesłuchań w Wojskowej Prokuraturze w Warszawie. Chorąży zeznał też, że słyszał  komendy wydawane z wieży w Smoleńsku i że różniły się one od tych, które Rosjanie podali w stenogramach dla śledztwa. Według oficjalnej wersji Rosjanie polecali zejść załodze do wysokości 100 metrów, natomiast chorąży Muś słyszał dyspozycję zejścia do 50 metrów! Tak niski pułap prowokował tragedię, być może Rosjanie ściągali  samolot  jak najbliżej ziemi, aby eksplozja bomby zbiegła się z momentem upadku ? Tak się jednak nie stało, bomby wybuchły wcześniej, o czym świadczy wspomniane  już rozrzucenie szczątków na rozległej przestrzeni. Załoga dostrzegła niebezpieczeństwo, bo pilot Protasiuk zdecydował: „Odchodzimy!”, jednak samolot nie reagował już na stery...Blokady układu sterowania nie wykluczał Ryszard Drozdowicz z Politechniki Szczecińskiej, a uruchamia się ona przy wypuszczeniu podwozia lub klap przed lądowaniem. ... Tak czy owak, komendę Protasiuka „Odchodzimy” usunięto z raportu MAK-u , jak i wiele innych rzeczy nie pasujących Rosjanom. A kiedy dowódca Jaka Artur Wosztyl odmówił w prokuraturze zmiany zeznań tak by potwierdzały oficjalną wersję, stracił pracę w lotnictwie. Natomiast chorąży Muś swoje zeznania przypłacił życiem: w sobotę 28 października 2012 r. znaleziono go powieszonego w piwnicy jego domu w Piasecznie. Seryjny „samobójca” ( czytaj: nieznani sprawcy) działał w weekendy. Zginęło też kilku ekspertów lotnictwa ( np. dr.E.Wróbel, Krzysztof Zalewski, Dariusz Szpineta). Zginął wybitny archeolog Marek Dulinicz, szef grupy, która miała jechać do Smoleńska. Zginął też Krzysztof Knyż, operator Faktów, który miał sfilmować podchodzenie do lądowania Tupolewa w Smoleńsku...
Okoliczności nie pasujące rosyjskim śledczym są rozliczne. Wiele z nich ujawnia dokumentalny film Anity Gargas „10.04.10”, przytaczając wypowiedzi rosyjskich świadków tragedii. Oto Aleksander Berezin z żoną zwracali uwagę na to, że nagle o 10.30 powstała dziwna mgła, gdy od siódmej rano świeciło słońce...A to Anatol Żuwajew słyszał wybuch, a  Igor Fomin potem strzały. Cztery wystrzały słyszała też milicjantka Irina Winogradowa, a na filmie Safonienki , nagranym komórką, widac płomienie i słychać strzały. O wybuchu i słupie ognia mówił też Sławomir Wiśniewski, któremu Rosjanie odebrali kamerę. Obecny przy tym polski „dyplomata” z Moskwy  radził Rosjanom aresztować Wisniewskiego oraz zniszczyć sprzęt. Czy obawiano się, że kamera zarejestrowała coś, co sugeruje zamach?
Hipotezę zamachu sugerują również gorączkowe czynności Rosjan zaraz po katastrofie. Wbrew ogólnie przyjętym praktykom, które nakazują zbierać i segregować wszystkie szczątki samolotu, Rosjanie niszczyli je lub zabierali z miejsca wypadku. Tak usunięto kabinę pilotów, gdzie były czułe instrumenty zdolne przechować jakieś ślady. Po zamachu na Boeinga nad Lockerby znaleziono około 10 tysięcy odłamków, a w Smoleńsku polscy archeolodzy doliczyli się 30 tysięcy szczątków! A ciała ofiar nieraz były bez ubrań, zdartych podmuchem eksplozji. To właśnie eksplozja, a nie naciski na pilotów, była przyczyną smoleńskiej rzezi. Piloci siedzieli ze słuchawkami na uszach pozostając w kontakcie z lotniskiem, nie mieli nawet czasu na jakieś rozmowy z gen.Błasikiem jak głosiła oficjalna propaganda Anodiny i Millera!  NACISKI BYŁY, ALE Z WIEŻY KONTROLNEJ! Rosjanie żądali  zejścia samolotu na prawie samobójczą wysokość  50 metrów! A gdy komendę na wieży kontrolnej przejął oficer przysłany z Moskwy nie proponowano już lotniska zastępczego. Resztę  znamy...
Najnowsze ustalenia zespołu ekspertów Macierewicza ( np. fakt pominięcia w analizach ostatniej fazy lotu) zatroskały nawet Anodinę, nie mówiąc o takich „ekspertach” jak Miller czy Lasek czy innych krętaczy z  towarzystwa „pancernej brzozy”.  Oczywiście każde nowe rewelacje o „katastrofie” są ważne, ale to co znaliśmy wcześniej w sposób wystarczający wskazuje na zamach. I naprawdę nie trzeba  aż ekspertów, by uznać smoleńską tragedię za precyzyjnie przygotowany zamach, a oficjalne śledztwo za bezczelny montaż kłamstw i płaskich insynuacji. Mataczenia tego śledztwa także sugerują, że strona rosyjska i polska mają coś do ukrycia, a zatem  wskazują pośrednio na zamach. Gdy w mediach ukazała się wiadomość o śladach trotylu na szczątkach Tupolewa, sprawę zamieciono pod dywan.  A co powiedzieć o  kuriozalnym stanowisku prokuratury, która z góry wykluczyła udział osób trzecich! Z prawnego punktu widzenia takie stanowisko jest po prostu niedopuszczalne. A co do znanych powszechnie okoliczności „katastrofy” to ich charakter jednoznacznie wskazuje na zamach czyli spisek tych „osób trzecich”. Wystarczy tylko użyć logiki dla interpretacji zdarzeń, natomiast opinie ekspertów jedynie potwierdzają nasze wnioski. Dlatego –  jak mi się zdaje – znacznie więcej niż 35%  Polaków  zdaje sobie sprawę, że za smoleńską tragedią kryje się zamach. Ostatecznie Bóg nie poskąpił nam inteligencji, a prosta analiza logiczna smoleńskich okoliczności i faktów prowadzi do oczywistej konkluzji: 10 kwietnia 2010 AD miał miejsce perfidny i bezlitosny zamach na Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i towarzyszące Mu osoby, a zwłaszcza na wysokich dowódców polskich sił zbrojnych, związanych z NATO...O zamachu tym wie też sporo Rosjan, a niektórzy mówili o tym zaraz po tragedii. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

31-10-2016 [09:45] - mada | Link:

A ja wierzę, że 65% to debile.

Obrazek użytkownika Dementator

31-10-2016 [13:12] - Dementator | Link:

A Mada należy do tych 35 % czyli pisowskiego elektoratu (czyli samych mędrców), co tłumaczy wszystko...

Obrazek użytkownika Studentka

31-10-2016 [14:25] - Studentka | Link:

Kłaniają się podstawowe prawa fizyki. O logice nie wspominając. Dementator zakończył swoją edukację na poziomie 4-tej klasy. A może i to nie...?

Obrazek użytkownika Dementator

31-10-2016 [15:10] - Dementator | Link:

A studentka zapewne kiedyś tam skończy jakieś te swoje studia i dopiero wykaże wszystkie prawa fizyki i logiki przemawiające za zamachem. To ci dopiero będzie rewelka! A wcześnie powinna się zgłosić jako ekspertka do sławetnej podkomisji Macierewiczowskiej.

Obrazek użytkownika Lektor

31-10-2016 [18:04] - Lektor | Link:

Do Dementatora: Słuchaj kolego, bądz tak łaskaw, wyłącz komputer i idz się przespać. Nie pojmujesz, że ludzie chcą tutaj poczytać o ważnach sprawach ewentualnie skomentować poglądy, a ty jesteś tutaj tylko po to aby szukać guza.

Obrazek użytkownika Lektor

31-10-2016 [10:35] - Lektor | Link:

„ bo czy można uwierzyć, że zaledwie 35% Polaków widzi w smoleńskiej katastrofie coś więcej niż wypadek ? Kiedy wszystkie oznaki wskazują, a nawet krzyczą, że katastrofa nie była dziełem przypadku aż dwie trzecie narodu odrzucają zamach ? To niemożliwe, sondaż zrobiono chyba tendencyjnie, a może zupełnie go sfałszowano, bo nigdy nie uwierzę, aby 65% rodaków było debilami, bez zmysłu rozsądku! I nie trzeba być ekspertem, wystarczy trochę logiki, aby dojść do natychmiastowego wniosku, że za upadkiem Tupolewa stoi kryminalny spisek. „

Mnie też nie mieści się to w głowie !!! A tłumaczę to tym, że setki tysięcy polskiej inteligencji i oficerów wyrżnięto w czasie i po II wojnie światowej. Do władzy dorwali się czerwone przagłupy, którzy nic nie robili tylko wodę z mózgów tym którzy pozostali w PRL. To trwało, niestety 45 lat i dłużej, a więc wystarczająco dużo czasu by wychować jak najwięcej nie myślącego społeczeństwa. Popatrzcie, przecież ich „kadry” są teraz wszędzie w Polsce. Gdzie i czego dotkniesz to czerwone przygłupy. Czy to w polityce, czy kaście sądowniczej, organizacjach pozarządowych, wojsku, policji-milicji, w szkołach i na uczelniach, w kulturze, itd., a w dodatku w tym wszystkim maczają paluchy specjaliści z byłych WSI i SB. I jak jedni odchodzą (np. Palikociarnia), przychodzą inni (niby Nowocześni), a wszyscy z tego samego powojennego miotu.
Korwin Mikke stwirdził, że w każdej populacji jest tylko 30% potrafiących myśleć, a z tego tylko 15% potrafi myśleć analitycznie. Byłbym skłonny przyjąć to za regułę, bo to tłumaczyłoby pańskie stwierdzenie, że 2/3 Polaków nie potrafi myśleć.
I rację ma rząd PIS-u, że reforma edukacji i szkolnictwa wyższego mają tutaj priorytet, aby jak najszybciej wymienić tych nauczycieli komunistycznych i zacząć młodzież uczyć narmalnie. Innej drogi nie ma do "dobrej zmany" społeczeństwa !

Obrazek użytkownika smieciu

31-10-2016 [13:10] - smieciu | Link:

A może 35% to całkiem niezły wynik? Albo przynajmniej naturalny?
1. Gigantyczna kampania medialna. Dosłownie wszędzie. Tysiące trolli, których można było znaleźć w każdym popularniejszym miejscu. Zgodnie z zasadą Goebbelsa „kłamstwo powtarzane tysiące razy staje się prawdą.
2. Powyższe miało ścisły związek z kampanią promującą PO. Smoleńsk miał miejsce niedługo po upadku rządu PiSu, kiedy PiS miał złą passę. Warto pamiętać że np. w czasie wyborów w 2005r. kampania była w raczej spokojna. Wszyscy oczekiwali POPiSu, zwykły człowiek nie czuł większej różnicy między tymi partiami. Dopiero później sprawy się zmieniły. Antypisowska kampania trafiła na podatny grunt, gdyż media wydawały się ludziom autentyczne. Zrobiono z PiSu oszołomów, PO jeszcze nie zdążyło pokazać swojej twarzy. Ludziom ciężko było uwierzyć w Zamach.
3. Gdy ktoś proponuje odrzucenie rządów i anarchię to pada argument że dojdzie do chaosu, ludzie będą się mordować, kraść itd. Jednak Smoleńsk, podobnie jak całe nasze 25lecie pokazuje że ludzie są generalnie dobrzy. Większość nie zakłada z góry że ktoś chciał kogoś zamordować itd. Nie chcą wierzyć że świat jest rządzony przez zboczeńców i zbrodniarzy. Przyjęcie że za Smoleńskiem stał Zamach to uznanie że Putin to stary KGBowski człowiek od brudnej roboty. To przyznanie że Tusk itd. mają krew na rękach gdyż aktywnie pomagali i kryli morderców. Takie rzeczy można nazwać głupotą ale też naiwnością, pragnieniem życia w iluzji, w świecie gdzie rolą rządzących nie są zbrodnicze gierki ale jakieś tam faktyczne, praktyczne zarządzanie krajem.
4. Dlatego ludzie wolą zawierzyć, oprzeć się na autorytetach niż grzebać w danych. Choćby dane były proste i oczywiste. Odpowiednich autorytetów i ekspertów znalazło się zaraz mnóstwo.
5. Znikąd, z zewnątrz nie nadeszły sugestie że to był Zamach. Przeciwnie to był ten czas głębokiego resetu, kiedy Rosja i Putin na całym świecie mieli bardzo dobrą passę. Putin był początkującym demokratą itp. Putin był na salonach, obściskiwał się z innymi, mimo że służby całego świata musiały znać oczywistą prawdę. Bo służby są racjonalne, brutalne. Ich celem jest prawda a nie naiwna wiara w cuda. Co miał myśleć pospolity leming widząc dobrotliwego Putina lansowanego na całym świecie?

Dla leminga zamach oznaczałby zburzenie jego świata.

Obrazek użytkownika Lektor

31-10-2016 [18:02] - Lektor | Link:

I to mi się podoba, konkretna merytoryczna rozmowa. Tak masz dużo racji, zresztą czytam twoje notki, które są na poziomie, ale:

„ ludzie są generalnie dobrzy. Większość nie zakłada z góry że ktoś chciał kogoś zamordować itd „
Zgoda, ale po 6 latach od tej katastrofy ci ludzie tkwią w błędzie i nie ma żadnej siły aby coś przynajmniej zmienić w tym ich niemyśleniu.

„ Dlatego ludzie wolą zawierzyć, oprzeć się na autorytetach niż grzebać w danych !
No właśnie, jeśli piszesz, że dla tych ludzi autorytetami byli członkowie PO i PSL-u, to myślę, że katastrofa zostanie wyjaśniona, a oni będą nadal tkwić w ich niezmiennej wersji.

„ Znikąd, z zewnątrz nie nadeszły sugestie że to był Zamach „
Bo Polska nie prosiła nikogo. Nawet będąc członkiem NATO nie prosiła kierownictwa czy dowództwa o pomoc !

„ Dla leminga zamach oznaczałby zburzenie jego świata. „
Dlatego tą katastrofę musimy wyjaśnić jak najprędzej !

Obrazek użytkownika Dementator

31-10-2016 [13:47] - Dementator | Link:

Smaczku całej tej aferze dodaje ostatnia (nie pierwsza wszakże) kompromitacja "ekspertów" Macierewicza , a to zapowiadana rewelacja polegająca na pokazaniu filmu ze spotkania Tuska z Putinem bezpośrednio po katastrofie na lotnisku Sjewiernyj, podczas gdy filmik ten jest na YouTube już od 6 lat i miał kilkadziesiąt tysięcy odsłon! A miał zapewne dowieść zmowy tych 2 polityków, czego różne komisje i zespoły Macierewiczowskie jakoś wcześniej nie zauważyły.

Obrazek użytkownika Lektor

31-10-2016 [19:00] - Lektor | Link:

Do Dementatora: Słuchaj kolego, bądz tak łaskaw, wyłącz komputer i idz się przespać. Nie pojmujesz, że ludzie chcą tutaj poczytać o ważnach sprawach ewentualnie skomentować poglądy, a ty jesteś tutaj tylko po to aby szukać guza.

Obrazek użytkownika Dementator

01-11-2016 [00:59] - Dementator | Link:

Już nic lepszego Lektor wymyślić nie potrafi , więc będzie teraz wklejał te mądrości wszędzie. A jak straszy guzem- ho,ho! Strach się bać!

Obrazek użytkownika Dementator

01-11-2016 [20:51] - Dementator | Link:

Do Admina
Lektor trolluje z tym samym wpisem w różnych miejscach - czy to zgodne z regulaminem?

Obrazek użytkownika Dementator

01-11-2016 [00:16] - Dementator | Link:

Baterowiczowi zabrakło numerów na tytuł o aborcji rozumu, więc tym razem w treści daje niepodważalny dowód na aborcję własnego rozumu poprzez kreowanie się na supereksperta od lotnictwa, wypadków i zamachów. I właściwie powinien zasiąść w komisji Macierewicza, szkopuł jednak w tym, że ten ostatnio przestał już majaczyć o zamachu nawet jeśli nadal usiłuje (za pomocą swoich "ekspertów") lansować teorię wybuchów. Ani Baterowicz, ani wyznawcy jego obłędnych tez nie potrafią jednak podać jakiegokolwiek prawdopodobnego powodu, dla którego Putin w zmowie z polskimi władzami miałby dokonać tak spektakularnego zamachu na własnym terytorium, i to na oczach całego świata.

A plucie na byłych rodaków za ich rzekomą debilność, bo w zamach nie wierzy 65 % (wg innych statystyk znacznie więcej),to świadectwo, jakie sobie wystawiają byli Polacy na emigracji, których na szczęście jest mniejszość.

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-11-2016 [01:36] - Janko Walski | Link:

Pan tak głośno krzyczy, że nie słyszy swoich myśli!

Być może to jeden z powodów amoku, który dopadł znaczną część Polaków, nie 65% jak sugeruje autor, bo większość sprawami publicznym nie interesuje się, bądź interesuje się powierzchownie. Te 65% jest raczej miarą wpływu mediów zakłamujących rzeczywistość, demonstracją siły ich oddziaływania.

Stan umysłów pozostających pod wpływem mediów jest główną barierą nie tylko w odniesieniu do Smoleńska, ale także całej III RP.

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-11-2016 [01:24] - Janko Walski | Link:

Smoleńsk jest najbardziej dojmującym krzykiem, ale niedostrzeganie go nie jest jedynym przejawem nie debilizmu tylko jakiegoś niezrozumiałego amoku.

Z gnid, kanalii, oszustów, sprzedawczyków i zdrajców udało się zrobić autorytety, a z ludzi wielkich potwory, przedmioty nienawiści, pogardy i szyderstw i oni to wszystko łykają. Ze zdarzeń, z których powinniśmy być dumni, uczyniono w oczach wielu powód do wstydu, a z rzeczy, których powinniśmy się wstydzić, powód do chwały.

W dużej mierze jest to zasługa tych samych osób, które w latach 80-tych z Jaruzelskiego zrobiły w oczach 70% Polaków bohatera. Znamy narzędzia, którymi piorą mózgi na skalę masową, a mimo to nie chce się wierzyć, że to możliwe. Konsternację wywołuje stan umysłów na uniwersytetach, że nie wspomnę o akceptacji w środowisku takich indywiduów jak prof. Środa, prof Hartman czy prof. Senyszyn.

Amok dopadł Niemców w latach 30-tych, wcześniej opanował znaczną część rosyjskich elit, później dawał wielokrotnie o sobie znać także w Polsce, ale ten obecny przerasta wszystko co było możliwe bez wspomagania bojówek.

Obrazek użytkownika Dementator

01-11-2016 [16:11] - Dementator | Link:

"Amok dopadł Niemców w latach 30-tych, wcześniej opanował znaczną część rosyjskich elit, później dawał wielokrotnie o sobie znać także w Polsce, ale ten obecny przerasta wszystko co było możliwe bez wspomagania bojówek."

Dobrze powiedziane, brawo! Ten amok (dot.ok. 30 % społeczeństwa polskiego) , to uwierzenie w tzw."dobrą zmianę" i we wszystko, co prowadzi do niszczenia praworządności,a więc i demokracji. Toteż przypominają się lata 3o-te ub. wieku w Niemczech, choć z pewnością znacznie bardziej lata komunistycznej władzy w PRL, w tym zwłaszcza propaganda i hasła: " Kto nie z nami,ten przeciw Polsce!" i z rolą przewodniej siły narodu czyli PiS. A Polacy naprawdę nie są aż tak głupi żeby nie umieć myśleć politycznie i dawać się omamić mediom. No, chyba że na emigracji...

Obrazek użytkownika Lektor

01-11-2016 [16:42] - Lektor | Link:

Ty nie powinieneś odpowiadać na wpisy innych lub broń boże je komentować, ponieważ każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz, że jesteś totalnym przygłupem i ośmieszasz się na własne życzenie. Po co ? Czy nie wystarczy ci, że nazywamy cię chorym lemingiem. A zatem nie rób tego więcej tylko czytaj wpisy innych i u c z s i ę.

Obrazek użytkownika Ptr

01-11-2016 [22:39] - Ptr | Link:

Przeciwko dochodzeniu do wiedzy o tym co się dokładnie wydarzyło w Smoleńsku prowadzone są konsekwentne działania. Aby zniechęcić do podejmowania działań w tym kierunku wykorzystuje się poprawność kulturową, religijną , prawną, naukową w tym sensie , że wynajduje i wyolbrzymia się znaczenie jakichś przyjętych norm czy zwyczajów , by zarzucić ludziom ,że nie spełniają jakichś rzekomo nadrzędnych norm. Tymczasem chodzi o uniemożliwienie dostepu do twardych faktów. Tak to widzę w przypadku ekshumacji.
Ważnym czynnikiem uniemożliwiającym wypowiedzenie się osobom publicznym był zarzut : Jeżeli twierdzisz ,że to nie była katastrofa, to wyjaśnij co to było i kto to przeprowadził. To skłaniało wszystkich do mówienia , że nie wiedzą.
Poszlaki zostały wymieszane z dezinformacją.

Obrazek użytkownika Dementator

02-11-2016 [21:41] - Dementator | Link:

Fachowcy w komisji Laska:
Liczba osób 34, wśród nich 16 inżynierów lotniczych, 9 pilotów, 2 meteorologów, 2 patomorfologów, 1 kontroler lotu, 1 psycholog lotniczy.
Większość z tych osób badała dziesiątki katastrof lotniczych. W dniu tragedii 18 z nich było na miejscu katastrofy w Smoleńsku.

Fachowcy w komisji Macierewicza:
Liczba osób w komisji 105, wśród nich 0 inżynierów lotniczych, 0 pilotów, 0 meteorologów, 0 patomorfologów, 2 osoby pracują w dziedzinach związanych z lotnictwem. Żaden z członków tej komisji nie badał wcześniej katastrof lotniczych. W dniu tragedii na miejscu katastrofy nie było nikogo z członków komisji.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

03-11-2016 [10:53] - Anna Borycka | Link:

Synu łżesz jak bura suka :)

Pominę wypociny paniusi Pompadura i odpowiem wam zbiorczo na jednym przykładzie:

Otóż zapomnieliście o prof. Biniendzie - wygooglać sobie dzieciaczki i wszystko będzie jasne kto to jest Binienda w świecie nauki i jaką zajmuje pozycję przy prezydencie USA. Powiem krótko: "kabaret Laska i Millera" może mu teczki nosić na wykłady.

Dodam na koniec, że prof. Binienda był w zespole badającym przyczyny katastrofy promu Columbia, choć nie wymieniają go w oficjalnym składziew raporcie końcowym. Trudno sobie przecież wyobrazić by tej klasy spec nie był w amerykańskiej komisji badającej dowolną katastrofę.

Zapamiętasz synu?

Binienda nie ma w Polsce równego sobie fachowca - i niewielu na świecie mu dorównuje!

A na koniec synu wkleję ci tylko klika z wielu osiągnięć/nagród prof. Biniendy żebyś wiedział z kim masz do czynienia:

1. NASA Glenn Patent Award for „Strain Rate Dependent Analysis of Polymer Matrix Composites STRANAL-PMS Version 2” – 2. LEW-17910-1 (2009)
3. NASA Glenn Technical Brief Award for „A Modeling Technique and Representation of Failure in the Analysis of
4. Triaxial Braided Carbon Fiber Composites” – LEW-18435-1 (2009)
5. The Louis A. Hill, Jr. Award (2010)
6. ASCE Aerospace Division „Outstanding Professional Service Award” (2010)
7. ASCE Aerospace Division „Outstanding Technical Contribution Award” (2011)
8. NASA Lewis Research Center Fellowship (1989, 1990)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-11-2016 [20:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

"prof. Binienda był w zespole badającym przyczyny katastrofy promu Columbia' Prof b. zajmował się nie katastrofaą jako całością tylko wąskim jej wycinkiem - matematycznym opisem wytrzymałości elementów konstrukcyjnych. Równie dobrze może zajmować się maszynami do szycia, samochodami, talerzami kuchennymi, ale nie będzie specjalistą od katastrof lotniczych, jak również nie będzie fachowcem od zastawy stołowej. Stał się nagle w Polsce znanym fachowcem ze względu na zapotrzebowanie polityczne. Prof. nawet nie dotknął elementów konstrukcji tego samolotu, nie zna historii jego napraw, nie zna budowy płata konkretnie tego egzemplarza. Wsadził do komputera dane z jednego z periodyków lotniczych i stwierdził ponad wszelką - głównie swoją - - wątpliwość że skrzydło nie powinno się rozpaść. Do wniosku doszedł nie dysponując żadnym materiałem dowodowym.
Jeśli chodzi o tz. pozycję w światku nauki amerykańskiej to w USA podobnych Prof, są tysiące tylko nie każdy choruje na brak zainteresowania mediami.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

04-11-2016 [19:32] - Anna Borycka | Link:

Ja powiem więcej, w USA jest więcej profesorów niż w całej Europie, ale ... tylko kilkunastu ma zaszczyt być w zespole doradczym prezydenta USA tak jak prof.Binienda :)

Do pozostałych Pańskich myśli się nie odniosę, bo z GWnianymi bredniami na temat profesora dyskutować już nie zamierzam. Proszę sobie wygooglać parę haseł - czasem by poczytać, to trzeba znać także angielski, i być może tu jest pies pogrzebany :)

Obrazek użytkownika Dementator

05-11-2016 [19:47] - Dementator | Link:

I co się okazało? Ano okazało się, że nasza wszechwiedząca babuszka moherowa wie najlepiej jak to jest z tym św.Biniendą, bo skoro badał jakiś niewielki odcinek śledztwa w sprawie katastrofy promu Columbia, to z pewnością bada wszystkie katastrofy lotnicze w USA. A poza tym na kłamstwa GW babuszka nie będzie odpowiadała, co najwyżej może Cię z błotem zmieszać - no!

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

02-11-2016 [23:13] - Madama Pompadura | Link:

Fachowcy od Macierewicza tyle odkryli podczas swoich śledztw: a to 1 wybuch, a to 2, a to wreszcie 3, a to wady fabryczne samolotu, a to kilku ocalałych po katastrofie (którzy gdzieś zniknęli), a to sztuczna mgła, a to elektromagnesy. I wszystko to udowadniali jakże niezbicie: a to pękającymi parówkami, a to jeszcze (a może już?) nieistniejącą w dniu katastrofy brzozą, a to zeznaniami naocznych świadków rosyjskich (zazwyczaj będących już w stanie wskazującym). A komisja Millera właściwie nic nie zrobiła poza wskazaniem w swoim raporcie na stu kilkudziesięciu stronach wraz z załącznikami rażących błędów i nieścisłości w rosyjskim raporcie MAK pani gen.Anodiny.

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

03-11-2016 [01:44] - Madama Pompadura | Link:

To właściwie dlaczego raport komisji Millera pani premier kazała usunąć ze strony Państw.Kom. d/s Wyp.Lotn. natychmiast po objęciu urzędu? Żeby się Rosjanie nie obrazili?

Obrazek użytkownika Dementator

03-11-2016 [17:12] - Dementator | Link:

Bredzisz,Babciu Moja Moherowa, bredzisz. Binienda wysyłał w Kosmos amerykańskie rakiety, ale Amerykańcy zapomnieli se wpisać go w raportach jako największego uczonego w całym zespole NASA. No i katastrof lotniczych, to on jednak nie badał, ale nawet gdyby, to sam Binienda wystarczy do ustalenia co się stało pd Smoleńskiem nie będąc na miejscu katastrofy, a tylko spekulując z fotografii? Dobry żart, ale głupi.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

03-11-2016 [19:08] - Anna Borycka | Link:

A jednak synu badał, choćby przyczyny katastrofy promu Columbia. Gdybyś nie łykał tylko GWnianej papki, to byś wiedział dlaczego nie ma prof. Biniendy w raporcie końcowym z tej katastrofy.

Dlatego googluj synu googluj - wszystko tam znajdziesz na ten temat. Bo chyba nie jesteś aż tak głupi, że nie potrafisz wpisać w google parę haseł?

No i może wreszcie zaczniesz myśleć samodzielnie i odbierzesz główkę z depozytu w GWnie.

A na koniec synu powiem Ci jakie ja mam zdanie o tragedii smoleńskiej:
Ani kabaret Laska i Millera, ani zespoły Macierewicza nie wskazały mi przyczyn tej tragedii. Nie znam prawdy. Prawdę dopiero poznamy dzięki takim ludziom jak prof. Binienda.

Obrazek użytkownika Dementator

05-11-2016 [19:45] - Dementator | Link:

Na szczęście los mnie nie pokarał byciem twoim synkiem,ani nawet wnukiem, więc możesz se to ,babino, darować. Jak również idiotyczne próby oskarżania mnie o wszystkie zbrodnie komunistyczne. Warto czasem stuknąć się w głowę, nawet jeśli jest pusta.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-11-2016 [23:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bym się nie czepiał P.Anny. Zwrot per "synu" w jej przypadku może wynikać z niezrealizowanych marzeń. Trzeba z troską się pochylić nad cudzym losem, nawet zawinionym.

Obrazek użytkownika Dementator

06-11-2016 [16:26] - Dementator | Link:

Zgadza się, a jednocześnie nasuwa się myśl, że uporczywe, obsesyjne wręcz przywoływanie Gazety Wyborczej jako uosobienia wszelkiego zła tego świata, może być odreagowywaniem na fakt, że owa pani kiedyś była dziennikarką tej gazety, która jednak w pewnym momencie wylała ją na tzw. zbitą buzię. Chociaż mania pouczania wszystkich raczej wskazywałaby na emerytowaną nauczycielkę.

Obrazek użytkownika Dementator

06-11-2016 [16:26] - Dementator | Link:

Zgadza się, a jednocześnie nasuwa się myśl, że uporczywe, obsesyjne wręcz przywoływanie Gazety Wyborczej jako uosobienia wszelkiego zła tego świata, może być odreagowywaniem na fakt, że owa pani kiedyś była dziennikarką tej gazety, która jednak w pewnym momencie wylała ją na tzw. zbitą buzię. Chociaż mania pouczania wszystkich raczej wskazywałaby na emerytowaną nauczycielkę.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

07-11-2016 [10:46] - Anna Borycka | Link:

Dziuniek i Demencjator ...

Cóż mogę Wam odpowiedzieć?

ORMO czuwa! Nasze Blogi to dla Was za trudny posterunek.

Obrazek użytkownika Asertywnie empatyczna

03-11-2016 [17:54] - Asertywnie empa... | Link:

Ależ się tu namnożyło tych ekspertów lotniczych, prawie tyle, co w Polsce! Ale jak przyjdzie do wykazania, że inni komentujący tutaj są w błędzie, to się kończy na głupawych wyzwiskach, albo pogardliwych poklepywaniach. I zawsze znajdzie się jakaś babcia, co wyszukuje komentarze na różnych blogach, żeby tam się popisywać swoją wszechstronną wiedzą i wyrafinowanym dowcipem. Ale najsmutniejsze jest to, że zarówno wpisy niektórych blogerów, jaki większość komentujących je osób wprost zieje nienawiścią, pogardą i pychą gdy mówią o innych, nie podzielających ich poglądów użytkownikach tej strony. Pełno tu określeń w rodzaju: debile (65 % Polków niewierzących w zamach smoleński) idioci,histeryczki (to o kobietach, których tak nienawidzi p.Baterowicz). Słowem: wszyscy Polacy nie będący zwolennikami PiS-owskiej "dobrej zmiany (czytaj: TKM) zasługują jedynie na wzgardę, szyderstwo, nienawistne kalumnie i wyzwiska. A tak odnoszą się do Polaków w Polsce najczęściej ex-Polacy na obcych paszportach. Właściwie to nie powinnam się dziwić, przecież przykład idzie z góry: kto nie za PiSem, ten przeciwko Polsce, targowiczanin, obcy agend i komuch.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

03-11-2016 [19:26] - Anna Borycka | Link:

Akcja wywołuje reakcję, a to dlatego, że odwiedzają nas tutaj ostatnio "ludzie honoru" wedle kanonu michnikowego GWna.

Taki jest Wasz kanon moralności i Wasz zdechły już guru tejże moralności, kapuś nazwany człowiekiem honoru. Z niego bierzecie przykład: sprzedać Polaków wtedy do SB i KGB czy dzisiaj w UE, jest dla Was ciągle obowiązującą normą.

To także dlatego wielu z nas jest na obczyźnie.

Obrazek użytkownika Dementator

03-11-2016 [20:15] - Dementator | Link:

W zasadzie nie do mnie należy odpowiedź na te mega bzdety, ale jak się powstrzymać, żeby nie próbować Babuszce wytłumaczyć, że UE (t.j. Unia Europejska)), której jesteśmy równoprawnym członkiem, to jednak nie jest SB ani nawet KGB? No chyba, że Babuszka nie rozumie w ząb tych skrótów, a także pojęcia "honor" i tak se plecie, co jej ślina...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

04-11-2016 [19:24] - Anna Borycka | Link:

Synku, widzę że Tobie to trzeba łopatą (margarynowe pokolenie). Chodzi o zasadę: kapuś nigdy nie kieruje się dobrem wspólnym jakim jest Ojczyzna lecz wyłącznie własnym interesem. Żebyś lepiej zrozumiał, to powiem wprost, resortowe dzieci to kolejne pokolenie esbeckich sprzedawczyków: tatuś donosił do Moskwy za koryto a dzieci teraz do Brukseli. W jednym i drugim przypadku nazywam to politycznym "kure..twem". Wykreowaliście sobie tatusiów na "ludzi honoru" takich jak zdechły niedawno zbrodniarz Kiszczak - i teraz macie "ból dupy", bo znaleziono akta kapusia. Innego zbrodniarza pochowaliście z honorami na Powązkach, a przecież Jaruzelski to także Wasz "człowiek honoru" i kapuś KGB. Jest tego więcej w PO i w KODzie, ale pojemność posta jest zbyt mała na taki tekst.

Obrazek użytkownika Dementator

05-11-2016 [19:46] - Dementator | Link:

Ile trzeba mieć zadufania w swoją inteligencję, żeby tak się ośmieszać, i to coraz bardziej: A.Borycka przedstawiająca się za - nomen omen - babcię moherową, podkłada się pod każdy komentarz demaskujący jej pseudo mądrości polegające na urąganiu w niezwykle prymitywny sposób. To jej jedyna metoda kontrargumentacji. Ostatnio wygłupiła się z tym świętym Biniendą, największym ekspertem od katastrof lotniczych, na których w ogóle się nie zna i zamiast się uspokoić, to nadal się pogrąża. Tak to bywa, gdy z braku innych zajęć grasuje się po różnych forach, żeby popisywać się swoją rzekomą wiedzą na każdy temat i pouczać wszystkich naokoło.