Pałac dla Niezłomnych

W centrum stolicy stoi pomnik. Jeden z największych na świecie, góruje nad Warszawą, miastem powstałym, jak Feniks z popiołów. Ten uśpiony monument ciągle czeka na właściwego patrona.  Początkowo zbudowany, jako pomnik ku czci jednego z największych potworów, jakich stworzyła cywilizacja śmierci, cierpliwie oczekuje należytego patrona.  

Z początku nazwany Pałacem im. Józefa Stalina, następnie Pałacem Kultury i Nauki, ten stalinowski zabytek, ciągle pozostaje centralnym punktem krajobrazu Warszawy. Zaś szczątki Żołnierzy Niezłomnych, bestialsko pomordowanych przez pachołków Stalina, wydobywamy, dzięki żmudnej pracy, spod chodników, złomowisk i innych tajemniczych, nieznanych nikomu miejsc.

Niczym zrównana z ziemią Warszawa, Niezłomni powstają z popiołów. Ukoronowaniem ich zwycięstwa było by oddanie stalinowskiego pałacu w ich ręce.  Nadeszła pora, aby ten wielki gmach nosił ich imię. Niech to, co w zamiarze komunistycznego mordercy miało być symbolem jego nieograniczonej władzy, przypomina światu o ostatecznym zwycięstwie Żołnierzy Niezłomnych nad komunizmem, do końca walczących o Polskę, za której niepodległość oddali życie.

Apeluję do władz państwowych oraz stołecznych, aby budynek obecnie nazywany Pałacem Kultury i Nauki, stał się hołdem dla naszych bohaterów i od 2017 roku nosił imię Pałacu Żołnierzy Niezłomnych.  Nie mam złudzeń, że obecna prezydent Warszawy do tej dobrej zmiany nie będzie chciała dopuścić.  Wszystko jednak wskazuje na rychło nadchodzący koniec jej urzędowania.  W kalendarzu coraz bliżej do 1 marca, dnia poświęconego Niezłomnym. 

Prezydent lub premier, mogą uczynić dzień 1 marca 2017 roku, dniem wyjątkowo pięknym i radosnym, nadając gmachowi Pałacu Nauki i Kultury imię Pałacu Żołnierzy Niezłomnych. Niech z jego wysokości patrzą na swoją Warszawę.

Nosząc ich imię, Pałac będzie nie tylko przypominał światu o zbrodniach komunizmu, ale przede wszystkim stanie się namacalnym memento, że nigdy nie należy tracić nadziei, a dobro ostatecznie pokonuje zło, nie tylko w bajkach dla dzieci.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

30-10-2016 [00:07] - Studentka | Link:

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Znikł by problem, czy go burzyć czy nie.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

31-10-2016 [00:14] - Piotr Węcław | Link:

Dziękuję bardzo za publiczne wyrażenie poparcia dla tego pomysłu.

Obrazek użytkownika Jabe

30-10-2016 [07:15] - Jabe | Link:

Pałac im. Józefa Stalina i jego Żołnierzy Niezłomnych.

Nie! Jeszcze tego brakowało, żeby niezłomni byli kojarzeni z sowiecką architekturą. Ten symbol obcego panowania należy zrównać z ziemią (i posypać solą).

Obrazek użytkownika JAMS

30-10-2016 [08:50] - JAMS | Link:

Żeby nie wiem jak go nazywać, lub jakie przydawać mu funkcje (może kościół)
Zawsze będzie kojarzony z im. Józefa Stalina.
Proponuję wyburzenie.

z poważaniem JAMS

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

31-10-2016 [00:29] - Piotr Węcław | Link:

Zgadzam się jak najbardziej z wyburzeniem. To moja preferowana opcja. Na ile jednak jest realna? Stalin zmarł 63 lata temu i do tej pory nie udało sie wyburzyć. Watpię, by ktoś potrafił znaleźć inwestora chcącego pokryć koszty wyburzenia, tymczasowego ugoszczenia wszystkich zamieszkujących PKiN instytucji, a następnie zbudowania czegoś o podobnej lub większej pojemności. Chętnie poprę inicjatywę wyburzenia, ale o niczym co miało by szanse powdzenia ostatnio nie słyszałem. Pozdrawiam, Piotr.

Obrazek użytkownika Tarantoga

30-10-2016 [09:53] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

NU WOT WYDUMAŁ!
Umnyj pareń...водки, чтобы дать ему!

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

31-10-2016 [00:21] - Piotr Węcław | Link:

Pozwoli Pan/i, że odpiszę po polsku. Negatywny komentarz od rosyjskojęzycznego obserwatora to najlepsza rekomendacja dla tego pomysłu! Dziękuję. Z poważaniem.

Obrazek użytkownika Tarantoga

31-10-2016 [15:49] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

No i łup! Kulą w płot...

To był tylko cytat z Gogola...a język rosyjski...pamiętam na maturze...zdawali za mnie...dyrektor i "pani od rosyjskiego",a ja tylko mądrze kiwałem głową i dodawałem niekiedy "da" :-))

PKiN przeznaczyć dla żołnierzy wykletych...to nie jest ironia,tylko prowokacja!!

ROZEBRAĆ i działkę spod tego straszydła...no własnie!

Obrazek użytkownika Ewa G

30-10-2016 [19:00] - Ewa G | Link:

Najwyżej może się nazywać pomnikiem ofiar stalinizmu.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

31-10-2016 [00:17] - Piotr Węcław | Link:

Jakby na to nie spojrzeć, Żołnierze Niezłomni byli ofiarami komunizmu. Wygląda więc na to, że mówimy o tym samym, bardzo mi miło.