Okrąglacy czyli zdrada klerków

Wielu z nas zastanawia się dlaczego politycznym graczom  tak łatwo przychodzi manipulowanie społeczeństwem. Jak to możliwe, że profesorowie uniwersytetów bezwstydnie i bez cienia refleksji powtarzali brednie tworzone na użytek chwili przez politycznych propagandzistów. Na przykład rozwodzili się na temat geniuszu Stalina czy Lenina. Jak to możliwe, że poetessa która podobno zasłużyła sobie na nagrodę Nobla pisała ociekające wazeliną wierszydła sławiące tego niesławnego przecież „ojca narodów”? Jak to możliwe, że mój kolega wybitny fizyk twierdził, że Balcerowicz uratował Polskę przed losem Białorusi w chwili gdy nawet niewykwalifikowany  robotnik po szkole specjalnej już rozumiał, że Balcerowicz obrabował i puścił z torbami polskie społeczeństwo?
Wbrew obiegowym opiniom Szymborska nie pisała swoich peanów na cześć Stalina pod pistoletem. Choć w tych ciężkich czasach za antypaństwowy dowcip można było zapłacić głową nikt nie kazał nikomu pisać wierszy. Nikt nie zmuszał również nikogo do produkowania ( nomen omen) socrealistycznych bredni typu „Nr. 16 produkuje” Jan Wilczek i jego koledzy  robili  to dla kariery, dla pieniędzy, dla mieszkań (cudzych) szczodrze przydzielanych im przez komunę.  W czasach transformacji ustrojowej wielu jej entuzjastów też z pełną świadomością uczestniczyło w rabowaniu  społeczeństwa. Natomiast mój kolega, który nigdy nie był na Białorusi powielał zasłyszane w telewizji głupstwa na temat tego kraju oraz sławił Balcerowicza zupełnie bezinteresownie, z przekonania. Jego kariera ze względu na wybitne zdolności nie była niczym zagrożona. Trudno zrozumieć  dlaczego człowiek tak mądry i przenikliwy w dziedzinie fizyki, doskonały naukowiec i dydaktyk prezentował w dziedzinie społeczno- politycznej bezbrzeżną naiwność graniczącą z głupotą. Dlaczego nie dostrzegał nieprawidłowości transformacji ustrojowej i zagrożeń jakie niesie ona dla społeczeństwa. Na pewno nie miał się czego bać. To nie były już czasy gdy za niewłaściwe poglądy można było zapłacić śmiercią fizyczną albo cywilną, a za właściwe być premiowanym karierą.  Kolega  nie potrzebował zresztą wsparcia w karierze. W dziedzinach nauk przyrodniczych selekcja jest naturalna, słabsi sami wycofują się na dostępne im pozycje i żadne protekcje nie uczynią z miernoty naukowca. Tu nie pisze się doktoratów z gry w palanta.
Jeżeli więc nie strach i nie czysty oportunizm są przyczyną podporządkowywania się przez tak zwana inteligencję głównemu nurtowi polityki to co? Dlaczego inteligencja nie podejmuje przypisywanej sobie roli elity społeczeństwa wyznaczającej społeczeństwu drogi rozwoju, a przede wszystkim poszukującej prawdy?. Prawdy historycznej, prawdy społecznej, prawdy naukowej.
Mój inny wybitny kolega, autor wielu książek,  nie żyjący już Wojciech Karpiński cytował w odpowiedzi na to pytanie wierszyk: „ Ludzie są różne, kwadratowe i podłużne, a my nie tacy, okrąglacy”.  Ten żartobliwy wierszyk jest trafną odpowiedzią. Doświadczenia życiowe oduczają większość ludzi formułowania wyrazistych poglądów.  Wzajemne ścieranie się, jak w łożysku tatrzańskiego potoku, likwiduje ostre i wyróżniające się samodzielnością opinie a człowiek staje się intelektualnym otoczakiem, okrąglakiem. Wyraziste poglądy pozostawia się zapaleńcom i wariatom. Współczesny Intelektualista dłubie sobie, z większym czy mniejszym powodzeniem we własnej wąskiej dziedzinie naukowej czyli uprawia w sensie Kuhna naukę instytucjonalną (normal science) sprowadzającą się do usuwania sprzeczności z obowiązującym paradygmatem i nie czuje się powołany ani predysponowany do posiadania i prezentowania własnych poglądów społecznych, moralnych czy politycznych. Bezrefleksyjnie podporządkowując się poglądom obowiązującym, stara się utrzymać w głównym nurcie ( jak mówią złośliwi- płynie z głównym nurtem szamba).
Niektórzy nazywają współczesną cywilizację cywilizacją śmierci. Ja nazwałabym ją cywilizacją zdrady. Dwie najistotniejsze w życiu społeczeństwa grupy zawodowe zdradziły swoje powołanie, swój etos, zaprzeczyły mu. Lekarze zdradzili zasadę non nocere uczestnicząc w aborcji, eutanazji i transplantacji czyli w procedurach niosących śmierć. Nie ma sensu argumentowanie, że transplantacje ratują życie. Ratują jedno życie kosztem innego, kosztem człowieka rozbieranego żywcem na części zamienne po stwierdzeniu jego śmierci mózgowej na podstawie wątpliwej i ustanowionej na potrzeby lobby transplantologicznego definicji. Aborcja najczęściej ratuje kobietę przed niewygodą związaną z posiadaniem dziecka. Wyjątkowe są sytuacje  gdy aborcja ratuje życie kobiety, najczęściej podejmuje ona decyzję o zabiciu swego dziecka w przeświadczeniu że jego życie uczyniłoby jej życie nieznośnym, a prawo poważnie traktuje ten motyw zabójstwa. Równie dobrze można byłoby zalegalizować prawo do zabijania uciążliwych sąsiadów, którzy słuchając na okrągło Zenka Martyniuka czynią nasze życie nieznośnym. Eutanazja ratuje społeczeństwo  oraz  krewnych przed kłopotami i kosztami opieki nad osobami starymi i chorymi, już nieproduktywnymi. Do wyjątków należy sytuacja gdy eutanazja faktycznie ratuje chorego przed cierpieniem.
Inteligencja zdradziła swój etos nakazujący mówienie prawdy, poszukiwanie prawdy, walkę o prawdę, odwagę w walce o prawdę. Inteligencja stała się stadem okrąglaków - gorliwych, bezmyślnych powielaczy obowiązujących poglądów. Zdradziwszy prawdę zaprzeczając jej istnieniu, kultywując polityczną poprawność postnowocześni intelektualiści dopuścili,  że znowu zaczyna podnosić głowę hydra totalitaryzmu. Totalitaryzm zawsze rodzi się pod maską rzekomej troski. Rzekomą troskę komunistów o proletariat zastępuje obecnie rzekoma troska o dobre samopoczucie mniejszości pozwalająca karać za tak zwaną „mowę nienawiści”, oraz rzekoma troska o zdrowie społeczeństwa pozwalająca karać za inne niż odgórnie nakazane poglądy w kwestiach medycznych. Tylnymi drzwiami  już wkradła się cenzura. Kroczy za nią przemoc.
 A my nie tacy, okrąglacy wolimy tego nie widzieć.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [11:22] - u2 | Link:

rozwodzili się na temat geniuszu Stalina czy Lenina

Niech by spróbowali nie rozwodzić się. Wtedy ich kariera byłaby przekreślona, a sami by wylądowali w najlepszym razie za Karagandą, Kołymą i Workutą. Nie musiał wcale stać czekista z naładowanym naganem wymierzonym w ich głowę. Taka sistiema, wot i wsio :-)

Obrazek użytkownika izabela

08-10-2022 [11:33] - izabela | Link:

@u2na
Lepsi od nich pracowali w spółdzielniach pracy zbędny trud, uczyli w szkołach podstawowych na wsiach, sadzili buraki.i się nie sprzedawali. Nikt nie musiał być pisarzem czy  naukowcem. Do tego nie brali z łapanki.. Sami się pchali - nagrodą były cudze domy i mieszkania, wysokie nakłady wypisywanych bzdur, wczasy w Nieborowie i Oborach.

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [13:01] - u2 | Link:

Lepsi od nich pracowali w spółdzielniach pracy zbędny trud

Tak najwyraźniej uważał Mao, który pod koniec swojego życia wysłał profesorów do zaiwaniania na polach ryżowych. To była tzw. rewolucja kulturalna. Po co komu szkoła, skoro może uprawiać ryż ?

Obrazek użytkownika juur

08-10-2022 [15:42] - juur | Link:

W tym samym okresie Kornel Makuszyński "był kimś" w świecie literatury w odróżnieniu od przyszłej noblistki i nie tylko ochotniczo nie podjął współpracy a zdecydowanie odmawiał pomimo różnych zabiegów ówczesnych władz, którym bardzo zależało by go pozyskać. Do końca życia nie poszedł na współpracę bo nie chciał być sprzedajną, czerwoną, świnią. I tak na marginesie to jak popatrzymy na naszych? ostatnich noblistów i to już raczej reguła, że z za pleców wystaje czerwony ogon. Bardziej lub mniej wyraźny.

Obrazek użytkownika tricolour

08-10-2022 [11:30] - tricolour | Link:

@Izabela

Zadaje Pani pytania, a sama udzieliła już na nie odpowiedzi. Otóż kiedyś pytałem Pania dlaczego nie krytykuje Pani przewodniej partii, pamięta Pani? A swą odpowiedź: nie krytykuję, bo taka krytyka ma swoją cenę?

Nazwie Pani odważnie, jednym słowem taką postawę, czy mam pomóc?

Obrazek użytkownika izabela

08-10-2022 [11:39] - izabela | Link:

@ tricolour
To nie jest prawda.-wiele razy z przykrością krytykowałam. Krytykowałam choćby  podporządkowanie się bzdurnemu " zielonemu ładowi", wycieczki na Ukrainę i politykę migracyjną, bzdurne likwidowanie energetyki węglowej, rojenia na temat energetyki jądrowej i samochodów elektrycznych..  . Dużo by wymieniać.  Po prostu Pan mnie nie czyta ale to ie jest przecież przymusowe.

Obrazek użytkownika tricolour

08-10-2022 [12:36] - tricolour | Link:

@Izabela

Jestem przekonany, że Szymborska też - wycierając usta z pisemnej wazeliny - krytykowała energetykę jądrową i samochody elektryczne, bo ich nie ma. 

Czytam Panią zawsze i uważnie gdy pojawia się wpis z tego powodu, że Pani nazwisko nierozerwalnie łączę ze szkolnymi książkami. Przyznam, że nie pamiętam ich tytułów, ale to o tyle bez znaczenia, że sympatia nie potrzebuje twardej okładki.

I przyznam też, że bardzo często, o ile nie zawsze, czuję zawód czytając, co Pani pisze. Bo Pani pisanie - w moim odczuciu - tylko kijem dotyka sprawy i z takiej odległości, by jej głębia nie tylko nie mogła zrobić krzywdy możliwością wciągnięcia, ale by nawet nie wywołała lęku wysokości.

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [13:04] - u2 | Link:

czuję zawód czytając, co Pani pisze

To napisz coś lepszego. A ty jęczysz i narzekasz jak "stara baba"  z Niemiec :-)

Obrazek użytkownika izabela

08-10-2022 [14:36] - izabela | Link:

@ tricolour 
Za czasów Szymborskiej wolno było krytykować kelnerów i szatniarzy. Ryzykując, że naplują do zupy. Energetyki jądrowej nie było i jej na pewno nie krytykowała nie dlatego, że się bała albo chciała przylizać. Równie dobrze mogłaby krytykować lub nie krytykować kraterów na Księżycu. . Nie krytykowała również Nowej Huty bo to już byłoby nie w smak władzy . Natomiast nikt jej nie kazał szczuć na biskupa Kaczmarka. To nadgorliwość zetempowska.
Obecnie energetyka jądrowa nam zagraża a decyzje podejmują .politolodzy i historycy, którzy zupełnie się na tym nie znają. Samochody elektryczne zagrażają nam już nie fizycznie tylko swoim idiotyzmem.ekonomicznym. dlatego o tym wspominam.

Obrazek użytkownika tricolour

09-10-2022 [13:42] - tricolour | Link:

@Izabela

Jest Pani przykładem osoby uprzedzonej więc dyskusja z Panią do niczego nie prowadzi. "Obecnie energetyka jądrowa nam zagraża" w mniejszym stopniu niż smog z domowych pieców, przez który zdycha 50tys Polaków rocznie. Ale jeśli nie zdycha się samemu, to się wymyśla bzdury o energetyce i samochodach z fałszywej troski. Im ma się wiecej lat tym i tej "troski" więcej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-10-2022 [13:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pani Izabela doskonale wie co można pisać i jak, by nie zaszkodzić pisowskiej kaście z którą jest związana.

Obrazek użytkownika tricolour

09-10-2022 [14:10] - tricolour | Link:

@zdzichu

To niech nie wytyka obłudy innym.

Obrazek użytkownika spike

08-10-2022 [13:00] - spike | Link:

@ tricolour
jesteś typowym "otaczakiem", ciebie nie interesuje "za i przeciw", tylko domagasz się totalnej krytyki "przewodniej partii".
Nie przypominam sobie, byś podobną analizę przeprowadził, oraz nie przypominam sobie byś wyliczył sukcesy swojej "przewodniej partii" opozycyjnej, nie pomijając jej krytyki.

Ty podobnie jak Szymborska, nie jesteś zmuszony, ale robisz to na wszelki wypadek i przyszłość, że ktoś to doceni, oraz nagrodzi, jak Szymborską i nie tylko, pewnie też byś z własnej inicjatywy, albo poparł cudzą i podpisał się na liście "ynteligecji" do władz, o skazanie na wieczne więzienie, a może i śmierć Prezesa tej "przewodniej partii".

Obrazek użytkownika tricolour

08-10-2022 [14:30] - tricolour | Link:

@spike

Jaką analizę mam przeprowadzić?

Że w polityce od trzydziestu lat są te same osoby? Stare pierdziele i prukwy, które nie idą na emeryturę? Zaczęli w PZPR i trwają do teraz. Mamy tu dwóch europosłów, którzy chwalą każdą partię, w której byli, to co ja mam analizować? 

Obrazek użytkownika spike

08-10-2022 [22:15] - spike | Link:

"od trzydziestu lat są te same osoby?"
argumentacja na poziomie nastolatka:) W wielu firmach są pracownicy na różnych stanowiskach, rzecz można dożywotnio, tobie to nie przeszkadza, a czemu tak długo pracują? jednym z powodów jest fachowość pracownika. Obecnie wielu polityków traktuje swoją funkcję jako zawód, tak jest w wielu krajach, od dawna mówi się tym w Polsce, by stworzyć taki zawód.
Co do długości takiego politykowania, nie to jest ważne, a co robi dla swoich wyborców, bo jakby nie patrzeć, są oni wybierani w wyborach, więc twoje żale nie mają sensu.

E-posłowie, których się tu czepiasz, napisz co masz im do zarzucenia, a nie jak długo politykuje, bo np. ci opozycyjni co zrobili dla Polski i Polaków, każdy kto ma rozum, wie, że to antypolscy działacze na niemieckich usługach, łatwiej im pluć na Polskę, mając tylko jeden program obalić rząd, a tym samym polskie prawo, szczególnie Konstytucję, o którą "walczyli" !!.

Obrazek użytkownika spike

08-10-2022 [12:49] - spike | Link:

"Lekarze zdradzili zasadę non nocere uczestnicząc w aborcji, eutanazji i transplantacji"
Ja bym chciał uzupełnić o jeszcze jeden "fałszywy cud", jakim jest in vitro. Kiedyś też byłem przekonany, że to cud, jaki dokonuje człowiek, wspomagając samego Boga.
Nie dawało mi spokoju, że są głosy przeciwne tej metodzie, więc się tym zainteresowałem, poczytałem, posłuchałem wykładu pewnej pani prof. medycyny (nazwiska nie pamiętam),
wtedy mi się otworzyły oczy, wręcz dostałem wytrzeszczu, zawaliła się tak podziwiany ludzki sukces, jakim jest danie życia i powołanie na świat kolejnego człowieka!

IN VITRO - to metoda poczęcia człowieka z piekła rodem, powinna nazywać się metodą dr Mengele (nie mam wątpliwości, że się smaży w Piekle).
Pikanterii do tej niehumanitarnej metody poczęcia dodaje fakt, że ci słudzy Szatana w białych fartuchach z pomocą sprzedajnych politykierów, chcą tym grzechem śmiertelnym obciążyć całe polskie społeczeństwo, domagając się by łożyło na to pieniądze, czyniąc tym samym "wspólnikiem zbrodni" !!

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [13:09] - u2 | Link:

tej niehumanitarnej metody poczęcia

Oczywiście kto bogatemu zabroni ? Jestem przeciwko dofinansowaniu tej metody przez państwo. Chucka Norrisa stać było zapłacić z własnej kiesy i ma parę bliźniaków. Ponoć w tej metodzie rodzi się dużo zdrowych bliźniaków, kosztem innych zygot. Jednak naturalne poczęcie różni się od poczęcia z próbówki tym, że w naturalnym wygrywa najżwawszy plemnik, wśród miliardów przegranych :-)

Obrazek użytkownika izabela

08-10-2022 [14:24] - izabela | Link:

@ u2
Przepraszam, że wypowiem się w tej materii.choć chyba nie powinnam. Wyścig plemników nie budzi mojej grozy, jest nawet sympatyczny, przypomina mi wyścig traperów i psich zaprzęgów do złotonośnych działek. Natomiast wyścig płodów w walce o życie byłby to wyścig w którym niepożądane osobniki likwidowane są - jak w in vitro -przez zamrożenie. .. 
 

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [15:25] - u2 | Link:

wyścig w którym niepożądane osobniki likwidowane są - jak w in vitro

Wskazałem, że naturalnie miliardy plemników ginie, podobnie niezapłodnionych jaj. Taka już jest ta natura.

PS. Oczywiście kto ma obiekcje moralne, nie powinien stosować metody z probówki, ale zabranianie jej innym nie ma większego sensu.

Obrazek użytkownika Zofia

08-10-2022 [17:54] - Zofia | Link:

@u2 - ci co mają obiekcje moralne tej metody nie zastosują . Nikt nikomu nie zabrania stosować "metody z probówki" ale nie za pieniądze państwowe. I o tym wspomina Pani Izabela. A tak na marginesie nie każdy może dostąpić łaski posiadania dzieci urodzonych naturalnie więc to nie jest powód do manipulowania naturą.

Obrazek użytkownika u2

08-10-2022 [18:29] - u2 | Link:

ale nie za pieniądze państwowe. I o tym wspomina Pani Izabela

O tym również ja piszę. Jak ktoś koniecznie chce mieć dzieci i nie stać na in vitro to jest jeszcze adopcja. Dzieciaki czekają na normalne rodziny, czyli tato i mama, a nie rodzic nr 1 i rodzic nr 2 :-)

Obrazek użytkownika Zofia

08-10-2022 [18:57] - Zofia | Link:

@u2 zgadzam się w 100%.

Obrazek użytkownika spike

08-10-2022 [22:32] - spike | Link:

"niepożądane osobniki likwidowane są - jak w in vitro -przez zamrożenie."
Pani Izabelo, pozwolę sobie na małe sprostowanie, mrożone są zarodki, a te co biorą udział w zapłodnieniu, tak do 5 zarodków, dla zwiększenia prawdopodobieństwa ciąży. Często się zdarza, że przyjmuje się więcej niż najczęściej "zamawiany", powstaje problem, co z pozostałymi, rodzice najczęściej chcą tylko jedno dziecko, więc "lekarz" musi usunąć te niechciane zarodki, bawiąc się w "Boga", decyduje na podstawie swojego "widzimisię" które pójdą do utylizacji. Zarodki zamrożone często są sprzedawane do badań wszelakich, jak to miało miejsce przy opracowaniu "szczepionki" covidowej, wiele koncernów finansuje te badania, swego czasu była afera z CocaColą, czy taki koncern jak Bayer i nie tylko, mówi się o najbogatszch ludziach tego świata, że maczają w tym palce.

Co do samego in vitro, sam proces przygotowania to procedura godna dr Mengele, kobiety są szprycowane hormonami, by organizm "wyprodukował" więcej komórek (jajeczek), bo czas to pieniądz, kto by czekał kilka miesięcy na zgromadzenie odpowiedniej ilości komórek. Co można powiedzieć o "jakości" tak "wyciśniętych" na siłę z organizmu, czy są one takie samo jak naturalnie "wyprodukowane", tego od "lekarzy" się nie dowiemy, dopiero po latach.

In vitro, to eugenika i zbrodnia aborcji, jak też niehumanitarne badania biologiczne.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-10-2022 [14:39] - Chatar Leon | Link:

Opisane zjawisko określiłbym mianem "pyrciozy".
Natomiast problem jest szerszy, ponieważ "treści" wyrażane przez "elity" mogą łączyć się też z autentycznym przekonaniem.
Jakiś czas temu, duże miasto, poważny uniwersytet, poważna konferencja, ludzie z tytułami, rozmowy kuluarowe. Myślałem, że nic nie przebije człowieka, wyrażającego pretensje do rządu (antypisior, zwolennik lewicy), dlaczego tak długo musi czekać na kolejną dawkę cudownego eliksiru, skoro w innych krajach tych dawek mają jeszcze więcej. Ale kolejny z rozmówców przebił poprzednika, stwierdzając, że zastanawia się, czy w ogóle jeździć na konferencje naukowe, skoro podróżując, produkuje się ślad węglowy.
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

08-10-2022 [19:05] - Lech Makowiecki | Link:

Droga Pani Izabelo. W jednym z mych wierszy napisałem:

"... Znałem ja ludzi prostych o sercach przepięknych,
I profesorów, którym nie podałbym ręki..."

Nigdy nie zachwycałem się też talentem kogoś, kto służył złej sprawie... Mam tu na myśli np. takie tuzy światowego kina jak niezwykle utalentowanego reżysera Siergieja Eisensteina (propagandystę Stalina). I - jego żeński odpowiednik u Hitlera - niezwykle zdolną "reżyserkę" Leni Riefenstahl, wynoszącą sztukę filmową na zupełnie inny poziom...

Nie mogę się również nadziwić tym wszystkim cudom medycyny, które (przy nakładzie czasami ogromnych kosztów) pozwalają dziś lekarzom ratować najbardziej cherlawe, małe życia...  I jednocześnie - bez żadnych refleksji i wyrzutów sumienia - często ci sami ginekolodzy wyskrobują super zdrowe embriony...

Obrazek użytkownika Maverick

09-10-2022 [00:37] - Maverick | Link:

Ten kult celebrytów kształtujących opinię publiczną czy tzw. ekspertów od covidowych do wojennych, to takie same bałwochwalcze i samolubne badziewie co dla osobistych korzyści będzie śpiewało piny aby urobić niedoinformowanych. Czyli wszystko po staremu. 

A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze a tym przypadku o wydymanie Polaków ze wszystkiego, przemysł już nam zniszczono, to teraz będą się uwłaszczać na naszych zasobach naturalnych.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

09-10-2022 [09:36] - sake3 | Link:

Pragnę uspokoić nieco Autorkę bloga odnosni okrąglaków..Nie jest tak źle jak się wydaje niektórym komentatorom.We Wrocłaiu w Hali Stulecia obył się bowiem XIV Kongres Kobiet--------impreza obliczona na 3000 osób z imponującą liczbą paneli dyskusyjnych z ,,prelegentami'' o sławnych w świecie nazwiskach o których na pospolitym zjadaczom i zjadaczkom chleba i chleby aż zawraa się w głowach.Zestaw ekspertek zgromadzłł takie gwiazdy jak Środa,Lempart,Płatek,Ochojska,Spurek,Holland,Fuszara.Kto nie był ten stracił,bo ustalenia kongresu były równie wielkie jak nazwiska bojowniczek.                                                                                                                                                                                                             Oto garść  tych epokowych ustaleń: , Wszyscy jesteśmy trans''      ,,ekofeministyczna troska powinna być wpasowana w ramy programu politycznego''             ,,Problemy z patriarchatem wynikają z żądzy władzy i nerwic seksualnych mężczyzn''        ,,Nie ma kobiet i męzczyzn-to nieuctwo''             ,,Trzeba zbudować ministerstwo równości z ministrą i własnym budżetem''            ,,Historię trzeba równoważyć herstorią''            ,,Państwa narodowe jako zarzewie konfliktu i nacjonalizmu nie maja prawa istnieć''        Odnoszę wrażenie,że musiało tam być bardzo dużo mocnego wina, przecież na trzeźwo chyba nie można aż tak głupio gadać.

Obrazek użytkownika izabela

09-10-2022 [09:48] - izabela | Link:

@ sake3
Gdyby rzeczywiście panie były mocno znieczulone potraktowałabym ich wypowiedzi jako folklor. Jeżeli tak nie było - budzą grozę. To niemożliwe żeby gatunek ludzki wydał tak głupie egzemplarze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-10-2022 [13:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

"To niemożliwe żeby gatunek ludzki wydał tak głupie egzemplarze."
Możliwe, skoro  wydał nierodzące egzemplarze domagające się od kobiet rodzenia kalekich dzieci ku swej radości.

Obrazek użytkownika Czesław2

09-10-2022 [10:19] - Czesław2 | Link:

Według mnie, diagnoza błędna. To nie wino. To duża ilość kasy i draństwa.

Obrazek użytkownika J z L

09-10-2022 [10:43] - J z L | Link:

Tusk mówi, że PIS-owcy będą siedzieć.

Tak, będą siedzieć w sejmie, a on jeszcze dzisiaj będzie leżeć. I nie zaśnie. Nie pozwolą mu zgrzytające zęby.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

09-10-2022 [15:47] - Zbyszek_S | Link:

1. Zenek Martyniuk jest de best! "Pszczółka Maja, sobie lata oo ooo oooo"
2. Przypadek fizyka: a) jest przekonany o swojej kompetencji na skutek osiągnięć w fizyce, b) nie ma kompetencji w polityce i gospodarce, c) a uniemożliwia usunięcie b)

Od widzenia, do działania jest bardzo daleka droga. Weźmy taki konwent św. Katarzyny.

Obrazek użytkownika sake3

09-10-2022 [17:00] - sake3 | Link:

@Zbyszek.....Dlaczego akurat w fizyce? To dotyczy osiągnięć w innych gałęziach wiedzy i różnych nieusuwalnych. Zresztą nie wiem czy Panu chodzi tylko o Polskę i związane z nią punkty a i b?

Obrazek użytkownika sake3

09-10-2022 [17:47] - sake3 | Link:

@Pani Izbela.....Jeśli już tekst nawiązuje do działań i aktywności politycznej profesorów uniwersytetów  to może warto się zapoznać z poglądami i wypowiedziami dr,hab Góreckiego z Katedry Psychologii UW  Wprawdzie jego peany nie dotyczą Stalina czy Balcerowicza ale wazeliniarska postawa świadczy ,że można go zaliczyć do kategorii piewców opozycji. Myślę że tą wazeliniarską drogą uzyskał te upragnione dr. i hab. przed nazwiskiem..Myślę też że mój komentarz wpisuje się w tekst. Pan Górecki w niewybredny sposób  wyzywa elektorat PiS-u od faszystów i osób toksycznych kulturowo.Nie wyjaśnia wprawdzie zasad owej toksyczności i na czy ma polegać ale zapowiada po wygranych przez opozycję wyborach infiltrację środowiska pisowskiego i dezintegrację tych faszystów. Rozumiem przez to,że poleje się krew,zaczną się czystki i niszczenie ludzi.No cóż widzę,czytając pana dr.hab. że człowiek to jednak nie brzmi dumnie.Nawet utytułowany.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-10-2022 [00:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Nie ma sensu argumentowanie, że transplantacje ratują życie."
Czy swoim najbliższym w sytuacji bez wyjścia, czyli bez czyjegoś serduszka, zafunduje Pani podobnie radykalny tekst?
Pytam się dlatego że znam polityka wygłaszającego podobne, radykalne tezy.
To taki polityk z Nowogrodzkiej uznawany przez Pani kastę za Zbawiciela Polski, który uważa że można zmusić Polki do rodzenia dzieci nawet gdy zagraża to ich życiu, ale dał do zrozumienia, że nie dotyczy to tych, które mają dość sprytu i pieniędzy by zadbać o siebie poza granicami Polski.